HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

• 1370 Odgovora
  • 374430 Hitova
*

medo_o

• 731
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1360 : 03. Studeni, 2019., 17:06 »
Pozdrav dragi ljudi HCL foruma!

Naime, potreban mi je laptop.

Budžet bi bio 6 tisuća kuna, no vjerojatno bi se moglo rastegnuti i do 7, ako je baš potrebno.

Vrlo često pišem, tako da mi trebaju klasika programi za takve stvari.
Volio bih naravno da mi može pokrenuti neke aktualne F2P igre poput LOLa, CSGO-a, Forta itd., nikad nisam igrao neke nove naslove, ali ako me pukne bilo bi lijepo i da to može pokrenuti na nekim prihvatljivim postavkama. Volio sam puno igrati Euro Truck Simulator 2 i Skyrim, pa vjerojatno nešto u tom stilu.
Koristio bi se naravno i za filmove, serije, youtube, znači neka klasika.
Imam PC star 10 godina, tako da vjerojatno koji god laptop da uzmem će biti bolji od mog starkelje :P

Online narucivanje ili u poslovnici, totalno nebitno, kao i placanje gotovinom ili karticom.

Hvala unaprijed!

*

andrash

• 5763
« Odgovori #1361 : 03. Studeni, 2019., 19:17 »
Uglavnom treba ti gaming laptop  :D

Ovo je dobar deal klik ako ti je ssd od 256gb dovoljno. 4c8t cpu, 16gb ram i dobra grafička za takav budžet i IPS ekran

U protivnom imaš ovaj sa 512gb ssd, sličan cpu i 8gb rama (što je i više nego dovoljno), jedino što ne znam kakav je ekran, no vjerojatno je i to IPS

*

medo_o

• 731
« Odgovori #1362 : 03. Studeni, 2019., 19:35 »
Sviđa mi se ovaj prvi. Jel moguće onda u njega ugraditi i HDD?

*

andrash

• 5763
« Odgovori #1363 : 03. Studeni, 2019., 19:46 »
Nažalost trend je takav da laptopi više nemaju otvore da korisnik može sam ubaciti, nego se mora cijeli otvarat što znači ili da moraš u službeni servis (gdje će ti uzeti vjerojatno i za ruke) ili gubiš garanciju ako radiš to sam.

Uzmi onoga od 512gb i to je to.

*

medo_o

• 731
« Odgovori #1364 : 03. Studeni, 2019., 19:57 »
Hmm nekako me više privlači 16gb rama kod ovog HPa...

U svakom slučaju imam kod kuće eksterni HDD od 2TB, no bit će mi tlaka svaki čas to spajati kad mi ponestane mjesta.

Hvala ti puno uglavnom, sad se već mogu jasnije orijentirati ;)

*

andrash

• 5763
« Odgovori #1365 : 03. Studeni, 2019., 21:19 »
Za 300-400kn preko 7000kn možeš imati i veći storage + 16gb rama + sve ostalo da je na nivou

Verzija sa 256gb ssd + 1tb hdd klik

Verzija sa 512gb ssd - klik
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2019., 21:21 andrash »

« Odgovori #1366 : 04. Studeni, 2019., 13:57 »
Današnji laptopi su grozni, zašto ne opet stolni? Za 6000 kuna, šta uključuje i novi monitor, dobiješ znatno bolji performans, puno veći i bolji ekran, a ne moraš se mislit oće li ti nešto krepat prilikom igranja, jer ipak stroj nije u tankom kučištu s lošim protokom zraka, a kojeg ne možeš ni prašine oslobodit bez rizika i zajebancije, kako je to u današnjim laptopima. U taj budžet još možeš ubacit i pristojne zvučnike/slušalice i ostatak periferije. Naknadno, ako baš želiš, za nekih 3000-3300 kuna kupiš neki laptop sa IPS ekranom.

*

Chux

• 605
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
« Odgovori #1367 : 06. Studeni, 2019., 15:37 »
Ak mu je mobilnost stavka koju treba zadovoljit, onda desktop nije opće u konkurenciji. Iako istina da za iste pare dobiješ jaču kantu, to je oduvijek bilo tako.

Glede diskova, ako je već izuzetno komplicirano otvarat konkretan model i ugrađivat disk, uvijek pitaj prodavače dal možeš priložit neki 2.5" drive da ti ga ugrade prilikom kupnje ili kupiš kod njih i disk ako ga već nemaš i sam veliš ga ubace. Onda se nemoraš brinut da buš neš zajebo i to će ti većina trgovina koje imaju servise sigurno odradit vjerojatno bez ikakve naknade.

« Odgovori #1368 : 07. Studeni, 2019., 11:05 »
Je, no naveo je da već ima stolni, kojeg valjda redovno koristi. Po mom mišljenju se ove današnje laptope tog ranga ne isplati kupovat, performans im je naravno puno bolji nego nekoć, a sve ostalo je poprilično loše. Tu je još i famozni W10 zbog kojeg baterija i slabašni diskovi u laptopu umiru muški svakodnevno. Baterija u prosjeku izdrži film i 30 minuta neta, i to samo ako potpuno ukrotiš W10 i prilagodiš rad procesora. Tada se ispostavi da laptopi više i nisu toliko mobilni koliko su nekoć bili, jer su pretežno na kabelu. Po meni je najbolje uzet dobar stroj, i uz njega kad se može nekakav osnovni laptop za 3000 kuna.

*

medo_o

• 731
« Odgovori #1369 : 10. Studeni, 2019., 00:43 »
Evo uzeo sam ovaj Hp Pavilion koji mi je predložio kolega @andrash, te sam u njega odmah ugradio HDD od 1TB!

Odlično je sve ispalo, dečki iz mikronisa su mi besplatno ugradili hdd i još sam dobio 5 posto popusta na sve, tak da je ispalo kao da sam platio HDD oko 50ak kuna.

Prezadovoljan sam laptopom, brz je i sve mi vrti extra, tak da hvala puno!

*

andrash

• 5763
« Odgovori #1370 : 10. Studeni, 2019., 11:58 »
Odlično  :thumbs:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9