HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 582931 Hitova
*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1365 : 06. Studeni, 2019., 15:37 »
Ak mu je mobilnost stavka koju treba zadovoljit, onda desktop nije opće u konkurenciji. Iako istina da za iste pare dobiješ jaču kantu, to je oduvijek bilo tako.

Glede diskova, ako je već izuzetno komplicirano otvarat konkretan model i ugrađivat disk, uvijek pitaj prodavače dal možeš priložit neki 2.5" drive da ti ga ugrade prilikom kupnje ili kupiš kod njih i disk ako ga već nemaš i sam veliš ga ubace. Onda se nemoraš brinut da buš neš zajebo i to će ti većina trgovina koje imaju servise sigurno odradit vjerojatno bez ikakve naknade.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1366 : 07. Studeni, 2019., 11:05 »
Je, no naveo je da već ima stolni, kojeg valjda redovno koristi. Po mom mišljenju se ove današnje laptope tog ranga ne isplati kupovat, performans im je naravno puno bolji nego nekoć, a sve ostalo je poprilično loše. Tu je još i famozni W10 zbog kojeg baterija i slabašni diskovi u laptopu umiru muški svakodnevno. Baterija u prosjeku izdrži film i 30 minuta neta, i to samo ako potpuno ukrotiš W10 i prilagodiš rad procesora. Tada se ispostavi da laptopi više i nisu toliko mobilni koliko su nekoć bili, jer su pretežno na kabelu. Po meni je najbolje uzet dobar stroj, i uz njega kad se može nekakav osnovni laptop za 3000 kuna.

*

medo_o

  • ***
  • 737
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1367 : 10. Studeni, 2019., 00:43 »
Evo uzeo sam ovaj Hp Pavilion koji mi je predložio kolega @andrash, te sam u njega odmah ugradio HDD od 1TB!

Odlično je sve ispalo, dečki iz mikronisa su mi besplatno ugradili hdd i još sam dobio 5 posto popusta na sve, tak da je ispalo kao da sam platio HDD oko 50ak kuna.

Prezadovoljan sam laptopom, brz je i sve mi vrti extra, tak da hvala puno!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1368 : 10. Studeni, 2019., 11:58 »
Odlično  :thumbs:

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1369 : 18. Studeni, 2019., 10:33 »
Pozdrav.. trazim laptop do 3000-3500kn, od igrica igram manager i LoL , mislim da ne zahtijeva bas jaku graficku, znaci laptop za faks i programe raznorazne .. Nadam se da ima sad dok je black friday nekih laptopcica za nac.. po mogucnosti sa SSD-om, OS nije potreban ako ce spustit cijenu ista, mogu sam sve obaviti.




Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1371 : 22. Studeni, 2019., 23:42 »
Pozz ljudi. Ne razumijem se u laptope posebno jer meni su svi preskupi, no kolegica me pitala za neki laptop do 500€. Po mogucnosti sa vecim ekranom, najbolje 17' al moze i 15' ako su ovi drugi preskupi. Laptop koristi za surfanje, rad u Microsoft Office i tako te stvari. Znaci srednje opterecenje, nista gaming i to. Po mogucnosti da predlozis laptop sa ebay.com ako je polovan ili sa neke druge njemacke stranice ako je nov kao amazon ili notebooksbilliger. Ako nema ssd i to mogu ja naknadno ugradit. Hvala !

Ja sam na primjer na prvoj stranici naletio na ovaj ,ovaj pa cak i ovaj . Meni realno lijepo izgledaju pogotovo ovaj drugi, samo ne znam jel vrijedan te pare i da li ima nekji jeftiniji da vise nudi.
« Zadnja izmjena: 22. Studeni, 2019., 23:47 Usernameinusealready »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1372 : 23. Studeni, 2019., 11:33 »
Može imati 17.3" bez problema, samo da se izbjegnu ovi najslabiji procesori (barem da je i3 itd.)

Evo recimo ovaj ako je dovoljno 256gb prostora, a nek za ostatak nadokupi garanciju.

Ili još jači procesor 4c8t napram 2c4t gore (nije da ga treba) i 256gb ssd + 1tb hdd za malo više od 500€

Asus VivoBook F705UA-BX305T

Ako nije problem isplati se protegnuti do gornjeg

1600x900 na 17.3" ekranu je puno udobnije za rad nego 1920x1080 na 15.6"
« Zadnja izmjena: 23. Studeni, 2019., 11:38 andrash »

*

proxigen

  • n00b
  • 1
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1373 : 24. Studeni, 2019., 14:03 »
Pozdrav

Evo u potrazi sa za svojim prvim laptopom pa mi je potrebna apsolutna pomoć.  :D

Nikad nisam imao laptop niti sam imao ikakvu potrebu za njime pa mi je bilo uludno imati osim da mogu šetati po kući sa njime od sobe do zahoda pa do kauča. :bonk: Za to imamo i mobitele. :mrgreen:  Trenutno laptop koji koristim je posuđeni jer jednostavno nisam bio u prilici priuštiti si svoj vlastiti u trenutku kad je došla potreba. A sad bih volio iskoristiti prigodu Black Friday popusta ili Ciber Monday-a.

E pa ovako onda da krenem:
1. Koji max iznos planirate potrošiti?

Iznos planiran za potrošiti je u rangu između 6000 - 6500 Kn.

2. Dali plaćate u gotovini ili ratama, kojim karticama, online ili u poslovnici?

Način plaćanja bi bila gotovina može u poslovnici ako je Rijeka u pitanju ili online dostava i plaćanje pouzećem.
Jer trenutno se nalazim usred Tajlandskog zaljeva pa je malo problem otići osobno dalje od Rijeke. A kao što sam napomenuo htio bih iskoristiti priliku sa popustima.

3. Za što planirate koristit laptop?

Laptop primarno mislim koristiti u svrhu multimedije filmovi i serije, office. Ali isto tako bih volio u slobodno
vrijeme ako ga imam na raspolaganju ponekad proveo u igranju. Ne trazim da se sve vrti na ultra postavkama, ali na neki high
ili very high bi bilo uredu.

Laptop ili PC
Što se tiče prenosivosti laptop mi je nužno zlo jer sam na brodu pa je "malo" zgodnije nositi laptop sa sobom, iako sam pobornik
"kanti".

Baterija
Smatram da bi bilo bolje da je removable verzija pošto laptop konstanto stoji na stolu u kabini, a i kad treba mobilnost po brodu
u većini slučajeva utičnica je dostupna. Što se tiče snage baterije volio bi ne toliko za gaming, ali za film ili seriju pogledat da
može izdržati barem 3 sata. Razlog komfor kad laptop stavim bliže krevetu na stolicu, a utičnica je kod stola. Ovaj put sam imao sreće
pa našao neki produžni koji se ne koristi. Naravno ako smatrate da je i non-removable uredu poslušat ću savjet stručnjaka.

Ostalo
Iskreno meni osobno najljepši dizajn laptopa i raspored svega je od Lenova ThinkPad. Ako može nešto u tom smjeru bilo bi lijepo, ali to
su sad finese bez kojih se može.
Možda zvuči smiješno, ali obavezno da postoji numerički dio tipkovnice.
Isto tako ako postoji neka opcija koja se može s vremenom nadograditi isto dobro iako ne znam koliko danas je to više moguće.

Eto ne znam što bih drugo pametnog rekao da sažmem izbor. Volio bih da mogu preciznije specificirati, ali nisam toliko upućen u trendove.
Isto tako andrash sve pohvale za uvodnu objavu sa smjernicama i objašnjenjima. Sve to zlata vrijedi iako slabo plaćamo za te informacije :).  :ave:
Isto tako svima vama ostalima koji sudjelujete i pomažete nama srmtnicima ili neodlučnima. Hvala vam :D






*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1374 : 24. Studeni, 2019., 16:56 »
Nažalost već par godina je trend takav da ne prave laptope sa removable baterijama, kao i "maintainace" poklopcima za čišćenje ili barem nadogradnju nečega... tako da si tu vezanih ruku tj. ne moraš o tome ni razmišljati

Black friday i cyber monday u pravilu nije izgražen kod nas (bude nešto sitno ili fiktivni popusti sa prekriženom cijenom koja nikad nije ni bila). Veće akcije su uglavnom vani (amazoni i sl.) a to kod laptopa znači da nebi imao "domaću" tipkovnicu...

Tebi u biti treba gamerski laptop (određuje ti najzajtjevnija upotreba). Lenovo thinkpad nije baš za tebe, taman tu negdje počinju od 6000kn, a do 6500kn nemaju neku grafičku koja bi zadovoljila iole ozbiljniji gaming (pri tom mislim na samo pokretanje ozbiljnijih igara, ne ultra i 60 fps). Bude intelova integrirana gpu ili neka entry level zasebna gpu

Recimo po meni su tu naj izbor ovi sa 512gb ssd-om, te gtx 1650 grafičkom znači ovo (isti je recimo 300+ kn skuplji u linksu) ili ovaj sa 6 core 12 thread procesorom.

Od ovih drugih brandova, sa drugačijim (i eventualno nešto kvalitetnijim kućištima):

https://www.ekupi.hr/Acer-Nitro-5-NHQ59EX031-156-FHD-IPS-Intel-Core-i5-9300H-8GB-512GB-PCIe-NVMe-SSD-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-4GB-Linux-laptop-1425309.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.mall.hr/gamerska-prijenosna-racunala/lenovo-legion-y540-15-gaming-prijenosno-racunalo-crno-81sy00g5sc-?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Što se tiče hardvera nisu jači od ovog prvog, pogotovo drugog




*

Red Devil

  • *
  • 11
  • BE21EVE
    • Official Manchester United Website
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1375 : 08. Veljača, 2020., 09:50 »
Pozdrav,

Razmisljam o kupovini laptopa koji bi mi sluzio za uobicajene radnje + igranje FM-a. Pa me zanima koji mi laptop preporucavate za glatko igranje FM-a?
Cijenu nemam neku odredenu, ali posto kupujem laptop najvise zbog navedene igre, koji bi bio neki minimum, tj cijena za normalno igranje bez ikakvih problema?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1376 : 08. Veljača, 2020., 13:28 »
Ne znam iz prve ruke, no pogledao sam minimalne zahtjeve za FM 2020 i uistinu su niski, dok se recommended ne spominje

Ovako nešto bi trebalo pojesti tu igru jer je debelo jače od minimalnih zahtjeva. Ima i jeftinijih koji bi gurali, ali ovo je po meni bolji deal uloženo - dobiveno

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1377 : 10. Veljača, 2020., 20:04 »
Razgledao sam ponudu laptopa koji bi se trebao koristiti za programiranje (windows 10 + kali linux), zna li neko išta o ovima?Ove sam odabrao jer imaju 3 godine garancije umjesto dvije kao većina (ili čak samo jednu godinu kod Acera ili Lenova  :chair:).

https://www.adm.hr/product.asp?product=dell-vostro-3580-156-fhd-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-m2-iuhd-620-linux-black-n0644&code=033%2E300%2E213

https://www.adm.hr/product.asp?product=hp-250-g7-156-fhd-i5-8265u-8-gb-ssd-256-gb-ihd-dvdrw-dl-dos-siva-6mr38es&code=033%2E400%2E105


I ova 2 su mi zapala za oko ali imaju kraću garanciju za identičnu cijenu
https://www.adm.hr/product.asp?product=asus-x543ua-dm1422-156-fhd-intel-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-intel-uhd620-endless-linux-crna-90nb0hf7-m30000&code=032%2E300%2E114

https://www.adm.hr/product.asp?product=dell-inspiron-3580-156fhd-i5-8265u-8gb-256gb-m2-amd-radeon-520-2gb-ubuntu-n0658&code=033%2E300%2E220

Jedini problem je veličina SSD-a, ako bi Windows 10 zauzeo 50 GB, kali barem 20 GB, ostalo bi mi svega 180 GB pod uslovom da je navedeni kapacitet od oko 250 GB raspoloživ korisniku.Nisam gledao kakva je mogućnost nadogradnje memorije i SSD-a.Primijetio sam i da neki laptopi imaju zasebnu garanciju za bateriju  (koja je kraća od garancije na čitav laptop), nisam siguran šta je sa ovima.
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2020., 05:01 black-op »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1378 : 13. Veljača, 2020., 18:49 »
Pa imaš laptopa sa 512gb ssd-om za kikiriki

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6%22+512gb+ssd


Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1379 : 13. Veljača, 2020., 21:18 »
Pa imaš laptopa sa 512gb ssd-om za kikiriki

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6%22+512gb+ssd


Da, ali sa mnogo slabijim procesorom.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9