HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan

  • 11070 Odgovora
  • 813601 Hitova
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10485 : 04. Srpanj, 2014., 06:29 »
Pa nije mu ta djelatnica konkretno ništa napravila, nije ona GLAVNA u firmi. Ovakvo istresanje na nju je totalno debilno, lik zaslužuje smrtnu kaznu.

Da, lik zaslužuje smrtnu kaznu jer je vikao na nekoga. Molim te, svojevoljno ugasi svoje respiratorne funkcije i oslobodi nas svoje mudrosti.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10486 : 04. Srpanj, 2014., 13:13 »
RASKINI MI UGOVOR

Ne znam hoćete li se vi složiti, ali po meni je tip apsolutno u pravu.

Kriploidu, tebe bi zaposlio u jednoj od navedenih telekom firmi i stavio na šalter.

Tebi bi dao da ti u 2 tjedna u glavu ulupaju hrpetinu propisa, ponuda, paketa i po mogućnosti generalne specifikacije svih aparata u ponudi te mreže. Vrijedi za fiksne i mobilne linije.
Kad to donekle upiješ, stavio bi te na šalter gdje bi morao ispunjavat mjesečne kvote za nove ugovore i produženja ugovora za fiksne i mobilne linije. Ne ispuniš kvotu? Nije problem, doći će regionalni menadžer i malo te jebat u mozak to idućeg produženja ugovora.
Ispuniš kvotu? Ohoho, pa dobar si, ajmo jos malo povisit pošto to možeš ispunit.

Svaki ugovor ili uslugu o kojoj ti ovisi kvota proslijeđuješ na obradu u neki drugi odjel. Ako netko od njih nešto sjebe, nitko od mušterija ne može do njih. A ne ne, ti si na šalteru i ti si kriv. Totalno jesi, da.

Kad naletiš na problematičnu stranku, ovisit ćeš čisto o tome da li je stranka u posjedu generalne pristojnosti i funkcionalnog mozga.
Pokušat ćeš objasnit stranci da dok ne riješiš jedan od problema, ne možeš izvršiti traženu uslugu.
Zaboravljena kamata na zakašnjelo plaćeni račun recimo, problem #1 kod takvih stvari. Čovjek zakasni s uplatom i uplati sa originalnom uplatnicom. Automatizirani sustav je ipak registrirao da korisnik nije platio na vrijeme i poslao je novu uplatnicu sa upisanom/evidentiranom kamatom za kašnjenje. Korisnik ignorira novu uplatnicu jer je već uplatio preko stare - sustav i dalje evidentira kamatu kao dug, ali ne šalje automatiziranu obavijest za to.
Ljudi popizde zbog starog duga/kamate od neke sitne 4 kune ili nešto usporedivo. Ne žele iz principa platit. Počnu prijetit i razbijat stvari. Tvoja krivica to nije, ti to znaš. Ali hej, to samo ti misliš. Za sve druge si ipak ti sve kriv.
Korisnik ima problema s mobitelom? Ti prodaješ smeće, makar to ne bi mogao znat jer ne otvaraš jebena pakiranja. Ma nema tu opravdanja, za sve si ti kriv.

Ako je dan dobar, stranka je razumna i nitko iz odjela za odradu nije ništa sjebao, neće bit prevelikih ispada. Ako je dan kako-tako, imat ćeš najmanje tucet ljudi koji će ti verbalno jebat svu bližu i dalju rodbinu. Ako je dan loš, razbijat će mobitele i možda pokušat razbit tebe. Ae, tu se moram ispravit - ako razbiju samo svoj mobitel, to je jako dobar dan. Barem znaš da se vjerojatno više nikad neće vratit. Ili barem se to nadaš. Ironija je u tome što se najčešće takve budale vraćaju. Prigovarat će na sve živo i neživo, neće slušati ništa što im govoriš, prijetit će ti. Ali postat će redovni pacijenti i svako malo ćeš ih viđati.

Makar ti je radno vrijeme na ugovoru 8 radnih sati dnevno, realno ćeš ostajat 9 i pol ili preko 10 sati dnevno jer u stražnjem uredu riješavaš preostalu papirologiju od radnog dana. Zašto imaš ekstra papirologije za riješavati? Nemaš zapravo, barem ne ekstra. Sve je to papirolgija koju si tehnički trebao, zapravo morao riješavat na šalteru tijekom rada sa strankama. Osim što bi u tom slučaju odrada i evidencija svega vezanog za tipične ugovore za produženja bila produžena za dobrij 15-20 minuta po ugovoru. Pokušavaš ne stvorit gužve i radi toga redovno radiš više od sat i pol dnevno prekovremeno. Nitko ti to neće platiti. Uz taj rad, stranke će ti vjerojatno i dalje jebat mater i žalit se na gužve i redove.

Prvih nekoliko mjeseci ćeš to tolerirat donekle. "Ah, nijedan posao nije lagan."
Nakon pola godine ili znatno manje, bit ćeš sposoban pročitat ljude. "Ovo će vjerojatno bit pacijent."
Ali trudit ćeš se. Jer hej, svi kažu da je taj posao lagan. U klimatiziranom prostoru si, ništa teško ne radiš, tu nešto pišeš po papirima, nosiš mobitele i za kompjutorom si. Ma milina.
Nakon više od godinu dana ćeš postat kompletan mizantrop i generalno mrzit čovječanstvo. Jer kužiš da svatko ima potencijal za "pacijenta" u sebi.
Svu energiju će ti isisavati sama pomisao da radiš takav posao. Shvatit ćeš da su određeni ljudi debili bez zdravog razuma i da si uzimaju za pravo puno više nego što bi trebali. Pitaš se kakav su odgoj prošli u životu ako im neka sasvim osnovna pravila pristojnog ponašanja nisu jasna. I na kraju svega, naići ćeš na druge ljude koji ih podržavaju.

Svo to vrijeme će tvrtka za koju radiš bez ikakvog razloga mijenjati procedure za odradu prodaje i ugovora, uvodit nove usluge i pakete te ukidati stare. Naravno, sve te promjene će se uvoditi bez da itko radnike na tim šalterima pita za ikakav feedback. Ako će bit većih problema u određenim regijama, tvrtka će unajmit zaštitara da malo "plaši" te nezadovoljnike, to će riješit sve.

TL;DR

Kriploidu mrtvi, ti nemaš absolutno nikakvog dodira sa životom i stvarnošću oko sebe. Mentalno si u jebenoj bajci.
« Zadnja izmjena: 04. Srpanj, 2014., 13:17 Yuri »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10487 : 04. Srpanj, 2014., 13:40 »
TL;DR bijednik si

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10488 : 04. Srpanj, 2014., 14:48 »
Ne, ti si.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10489 : 04. Srpanj, 2014., 16:44 »
dobro pranje


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10490 : 04. Srpanj, 2014., 17:23 »
U pravu je čovjek. Me666, jelte. Yuri baš jest jebeni idiot, što često i dokazuje svojim postovima.
Doduše, i ja to nekad radim, ali lik bi mi mogao biti profesor po tom pitanju. :thumbs:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10491 : 04. Srpanj, 2014., 17:42 »
damn dude


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10492 : 04. Srpanj, 2014., 17:48 »
Ocekivano.
Jedan ustasoidni debil ufuran u politiku nekog razloga i pun bisera(Crysis=Toy Story), drugi kmecavac koji zivi u selendri i ogorcen je na sve telekome ikad sto nema posten net. Normalno da cete se slagat, cista logika.

Al' realno, na HCL-u ionako nemam vise sto postat osim kad naidem na biserluke. Nije da ima nekakvih kvalitetnih rasprava vise uz sve ove nove pacijente i suradnike.

Mali hint: u cijeloj toj prici sam pred nekoliko godina bio zastitar spomenut na kraju posta.
U dvije godine sto sam radio na T-Comovoj lokaciji, nagledao sam se svacega. Kasnije sam se i zaposlio u T-Comu.
Sve se bez problema i brzo rijesilo uz osnovnu pristojnost. Kad bi stranka bila bezobrazno dubre, samo onda bi se sve bespotrebno zakompliciralo.

Netko zbilja treba imat dno dna stavove o zivotu generalno da mu onakvo divljastvo iz videa bude opravdano na bilo koji nacin.
« Zadnja izmjena: 04. Srpanj, 2014., 17:51 Yuri »

Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10493 : 04. Srpanj, 2014., 17:50 »
...ali i dalje dolaziš ovdje.
Što to govori o tebi?

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10494 : 04. Srpanj, 2014., 17:54 »
Sto god ti padne na pamet. Nije da me boli kurac.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10495 : 04. Srpanj, 2014., 17:59 »
kako si naporan.
i nije sad bitno jesi li u pravu ili nisi, ajde JESI. al ono, čim vidim da piše da je Yuri postao odmah znam da je u pitanju kilometarski post
pun sivila i gorčine.
totalno te zamišljam ko nekog sjebanog lika koji upadne na zabavu i sjebe atmosferu.

chill out...
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10496 : 04. Srpanj, 2014., 18:20 »
Yuri zaštitar... dosadom tjerao pljačkaše

Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10497 : 04. Srpanj, 2014., 18:26 »

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10498 : 04. Srpanj, 2014., 18:26 »
Sto god ti padne na pamet. Nije da me boli kurac.
Pazi na jezik. :chair:

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Bića, stvari i pojave koje ownaju, koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #10499 : 04. Srpanj, 2014., 19:23 »
:hihi:


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9