HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju

  • 4943 Odgovora
  • 362699 Hitova
*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #675 : 12. Prosinac, 2009., 20:02 »
Ne razumijem šokiranost.  :wildboy:

80% web dizajn firmi na našem tržištu također imaju istu poslovnu etiku. Govna sve.


Za dizajn ista stvar. Logo 100 kn i slične pizdarije. Ono. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #676 : 12. Prosinac, 2009., 20:07 »
A di je tek 3D, vizualni identiteti emisija na televizijama, špice, jinglovi, lower thirds...
Plagijata ima više nego originala, a čak i ako klijentela to zna, ne mora nužno značiti da neće prihvatiti ponudu. Cijena jel.

Recimo, HRT 1 je novi vizualni identitet Dnevnika platio 750 000 kuna, cca 100 000 eura (malo više). Ok, to je državna telka i sve to skupa, ali sad se zapitajte bi li toliko platila i hrpa ekipa na lokalnima ili slično.

Ne bi, znam pouzdano, i nije da ih boli kita. Ovo je ekstremni primjer jer se tu ajmo reći češće vrte veće pare, tako da ovo za web ne bi trebalo nimalo iznenađivati. :(

Mislim jebemu  :wildboy: , sjećam se dok je ovaj jedan frajer skidao templejtove i stavljao ih u neku špicu i uredno to prodao pod svoj proizvod. Ma ima primjera ko govana.

Btw natko, ako nisi znao nekim slučajem:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?act=idx

Srbi. Sajt prejak. Dizajn, web najviše, bla.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #677 : 12. Prosinac, 2009., 23:17 »
Da, da...regan sam na dizajnzoni. Odličan forum za pronać posao.

jel sve sa tog templejtmonstera besplatno?  :ave:

Nisu besplatni templateovi s monstera, ali imaš na rapidshareu svaki template. Besplatno naravno.

Facaa nemam ja 12 godina, znam kako ljudi "rade". Nebi tako radili da HR ima imalo razvijen zakon što se tiče web kriminala i računalnih prevara. Mislim....pa imao sam u drugoj godini kolegij zbog kojeg me bilo po tko zna koji put sram što živim ovdje. Kolegij se ticao web sigurnosti i zakona RH o internet kriminalu. I operacija Sledgehammer....kakva hrpa govana. Ne mogu osudit nikog jer smo zaostali...optužit da, osudit ne.

A tek sajt MORH-a. Isuse Bože. 200 000kn su dečki naplatili prosječno dizajniran sajt na Joomli. Jebenoj Joomli....besplatnom CMS-u. Kraljevi svemira.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #678 : 13. Prosinac, 2009., 00:47 »
bar pravosuđe ne fejla beskonačno na svim razinama. :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #679 : 13. Prosinac, 2009., 01:39 »
Heh, sećam se priče kad su kripli u tisku (il di već), otpustili dvadesetak (il više) lektora jerbo su kupili PC i Word sa rvatskim spel čekerom.
Genijalci. :wildboy:


Lako za web, bez uvrede svima koji od toga žive, al nema ni zakona o nekim bazičnijim stvarima. Hint; agrokor i njihov način poslovanja. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #680 : 13. Prosinac, 2009., 12:03 »
Nema ni zakona o ponašanju spram kao najvećeg (najrazvikanijeg barem) dohotka rvatima, turistima.

Mislim da smo mi jedna od rijetkih zemalja di ekipa žuga kad ima puno posla preko ljeta, jug jel. Jebote zadavio bi rukama kad mi se konobar vuče ko zombi i još ono stenje, UZDIŠE, puše jer mu je TEŠKO. Ne donese račun. Ponaša se ko bog. Cijene visoke do neba. U poznatim i trejdmarkanim restoranima i kafićima.

Koja je logika kolutati očima i vući se ko leš kad ti dođe purger ili bosanac ili švabo pun para koje želi negdje potrošiti, TO mi nikada neće biti jasno.

To nije balkanizam, već čista zaostalost i malograđanština. Idu mi na k.   

MOJE SRCE MOJA HRVATSKA kako već ide ono smeće.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #681 : 13. Prosinac, 2009., 13:31 »
"Cijena izrade logotipa već od 500 kn!"

 :fpalm:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #682 : 13. Prosinac, 2009., 18:58 »
Nakon savršenog dana, upalim telku u 17:55. Ostao sam doma. Imam čips. Počinje film koji želim pogledati već godinama u miru, i sad mi ide na HRT-u i neće biti prekidan reklamama. Sve djeluje kao idealan predkraj jednog odličnog dana.

Telefon.

''Hej bok MILE, nema xyz bla.''
''Kako nema? Pa poslao sam jučer, sve provjerio...''
''Nema toga, evo pregledavam sve.''
''...''
''Da nisi nešto krivo napravio? Jesi siguran da je sjelo na server?''
''...jesam, al evo dolazim da vidim o čemu je riječ.''

Naravno, nisam ja kriv već netko drugi, odnosno nitko, odnosno svi osim mene. :tired: Al nek sam ja sad tu, ko zadnji idiot na planetu.
U pičku materinu.

Ne znam jel ovo za živce gubit il tužan biti.
Jebem ti.

Opet nisam film pogledao.  :( :wildboy:  :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #683 : 13. Prosinac, 2009., 19:18 »
To se često dešava a? :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #684 : 13. Prosinac, 2009., 19:21 »
Drugi put.  :wildboy: Al svejedno loše, do boli.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #685 : 13. Prosinac, 2009., 19:25 »
Pfff, za treći ćeš put valjda naučiti lekciju i nejavljati se na telefon/mobitel/štogod :b_wildy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #686 : 13. Prosinac, 2009., 19:35 »
Pfff, za treći ćeš put valjda naučiti lekciju i nejavljati se na telefon/mobitel/štogod :b_wildy:

Ja sam prestao nosit mobitel i tijekom radnog vremena koliko su me jebali. Onda su skužili da se ne javljam pa su stalno faxirali naloge u ured u kojem sam radio i na vrh bi debelim markerom napisali "ZA NATKA" ili "NATKO KAKO OVO NAPRAVIT???" (ozbiljno). Onda sam počeo ignorirat dolazeće faxeve jer ih je bilo previše pa su studentici koja je radila tamo rekli da uz svoj posao mora bit i moja tajnica i donosit mi te faxeve na stol. I da me svako jutro trebaju čekat uredno složeni faxevi koji su pristigli od 16h-20h kad mene nije bilo.

I onda sam dao otkaz.

Poanta: uvijek će pronaći način da te jebu. Uvijek.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Zapi

  • Gost
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #687 : 13. Prosinac, 2009., 19:38 »
imo si sekretaricu. to je kul za studenta s part time jobom.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #688 : 13. Prosinac, 2009., 19:42 »
Imao sam još 10-ak studenata koje sam morao nadgledavat uz to što sam radio svoj posao. Problem je bio u tome što smo svi imali istu satnicu. Onda sam jedan dan nazvao šefa i rekao "E, ja neću doć sutra na posao, možete doć gore da sredimo stvari oko ugovora, lol?". Onda sam dobio mega-satnicu.

Svejedno sam dao otkaz za par dana.
Kad skuže da te mogu jebat, neće nikad stat. Pravi se mutav....to je ključ svega. Neće te nitko kurca pitat, samo ćeš radit svoj posao, a kad se nešto sjebe okrivi nadređenog.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas naprosto rastužuju
« Odgovori #689 : 13. Prosinac, 2009., 20:44 »
vratimo se na web dizajn u hrvatskoj.

http://www.vidi.hr/top100/sites/

ovo je tragedija.

http://test.plavisvijet.hr/hr/o-nama/

sam url toliko rula da neznam.  :ave:
webovi su ili prosječni ili smeće il templejtovi.
nekoć je taj vidi awards nešto značio i bio neko mjerilo. :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9