HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869295 Hitova
*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2385 : 09. Veljača, 2009., 22:55 »
Misliš brale.

Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2386 : 09. Veljača, 2009., 22:56 »
ti si kreten brate.
Ti imaš mali kurac  :(
Ubiše nas bre vručina.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2387 : 09. Veljača, 2009., 22:57 »
Loky, biti uspješan ne znači biti poduzetnik. Nitko ne tvrdi da je fakultet rješenje svih problema, ali ići u drugu krajnost je prilično glupo.

Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2388 : 09. Veljača, 2009., 22:59 »
Kao prvo, iako su šanse ionako male da nađeš poso, naravno da su veće s faksom. A i opet, ako i nisu, studiraš za sebe, da neki kurac značiš i znaš u životu. niš drugo. štajaznam.  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2389 : 09. Veljača, 2009., 23:00 »
@Loky
biti poduzetnik i mati para, otprilike znači da si neškolovani čoban koji je do para došo mutnim putevima.
takvi se na televiziji često pojavljuju pa obrati malo pažnju na to.

Kao prvo, iako su šanse ionako male da nađeš poso, naravno da su veće s faksom. A i opet, ako i nisu, studiraš za sebe, da neki kurac značiš i znaš u životu. niš drugo. štajaznam.  :wildboy:

i upravo to bi trebao biti dovoljan razlog za studiranje. ako ništa, imaš veću količinu znanja.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2390 : 09. Veljača, 2009., 23:03 »
Znači, završiš fakas, imaš osigurano radno mjesto, veliku plaću i posao ti je uvelike lakši od onoga tko nije zavržio faks?
Gluposti  :tired:
Nitko to na svijetu ne tvrdi.

I sa završenim faksom moraš imati sreće da bi uopće i dobio posao (znam gro ljudi koji imaju faks i nemogu nać posao da ga jebeš), a što se tiče ovoga za puno veću plaču, mislim zbilja... Je, istina je da se nekima i posreči pa dođu na takvo mjesto gdje je stvarno dobro plačeno VSS i sl. Ali više je onih koji rade za manje od 5000 kn mjesečno sa faksom.
Statistički gledano, faks = veća plaća.
Nema veze sa srećom. Uz to, naravno da ak studiraš neko ne traženo zanimanje (ekonomija, filozofski..:)) ni nećeš lako nać posao. Jeb ga. Tržište.

Do sad sam promjenio prepun kurac poslova i samo netko tko nema previše iskustva sa puno ljudi različitih profila može misliti da završetak faksa rješava sve probleme.
BRAVO  =D>

Opet, nitko to ne misli. Tek nakon faksa ide prava avantura..traženje odgovarajućeg posla.


Druga stvar, što je ixy rekao, da bez faksa nemaš velikih mogučnosti...
Imaš hrpetinu poduzetnika koji nemaju NIKAKVU školu završenu. NI OSNOVNU.

Super su ti uzori. Ekipa koja se 90 ih obogatila krađom, prevarom i inim ne humanim dejstovanjima.
I Simona i Ante ti spadaju tu. I? Želiš s njima radit? Dijeliti istu državu?


Za bit poduzetnik ti netreba nikakvo fakultetsko obrazovanje, a dok god ti je netko gazda, nemaš prevelikih mogučnosti jer samo šibaš po narađenjima.
A danas ti za firmu nije potreban nikakav faks nego 10000 kn.
 Ma ugl  :wildboy:

Istina.
No, i s faksom to možeš. Dapače. No, ak ne uspiješ u privatnim vodama, moreš uvijek se vratit svom primarnom zanimanju i nać posao u struci. Jel.



Inače, sve šta radiš radiš za sebe.
Netko želi znati neke stvari, netko ne želi. Ali svi vole uz pivo u kvartovskom bircu srat po svemu ostalom. Neki s pokrićem, većina čist goavana radi.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2391 : 09. Veljača, 2009., 23:05 »
Znači, završiš fakas, imaš osigurano radno mjesto, veliku plaću i posao ti je uvelike lakši od onoga tko nije zavržio faks?
Gluposti  :tired:

Ako završiš ekonomiju, istina, neće te čekati radno mjesto. Ali isto tako, još manje će te čekati radno mjesto ako imaš završenu samo srednju ekonomsku školu.  :thumbs:

Citat:
I sa završenim faksom moraš imati sreće da bi uopće i dobio posao (znam gro ljudi koji imaju faks i nemogu nać posao da ga jebeš), a što se tiče ovoga za puno veću plaču, mislim zbilja... Je, istina je da se nekima i posreči pa dođu na takvo mjesto gdje je stvarno dobro plačeno VSS i sl. Ali više je onih koji rade za manje od 5000 kn mjesečno sa faksom.

Onda su ti ljudi nesposobni.
Vidio sam previše statističkih podataka o zapošljavanju nakon fakulteta da bi povjerovao u ovo. Koga god znam da je završio fakultet trenutno ima posao u struci, a velika većina njih je radila i prije nego je privela fakultet kraju.

Citat:
Do sad sam promjenio prepun kurac poslova i samo netko tko nema previše iskustva sa puno ljudi različitih profila može misliti da završetak faksa rješava sve probleme.
BRAVO  =D>

Ne rješava sve probleme, isusati. Ali definitivno ćeš se lakše zaposliti. I na boljim radnim mjestima.

Citat:
Druga stvar, što je ixy rekao, da bez faksa nemaš velikih mogučnosti...
Imaš hrpetinu poduzetnika koji nemaju NIKAKVU školu završenu. NI OSNOVNU.
Za bit poduzetnik ti netreba nikakvo fakultetsko obrazovanje, a dok god ti je netko gazda, nemaš prevelikih mogučnosti jer samo šibaš po narađenjima.
A danas ti za firmu nije potreban nikakav faks nego 10000 kn.
 Ma ugl  :wildboy:

Dakle, ako skupim 10 000 kuna, osigurana mi je uspješna poslovna budućnost poduzetnika?
Vidim da znaš o čemu govoriš. Čak i da si karikirao cifru, taj novac nije ni približno dovoljan da bi bio uspješan na tržištu.
A da ima poduzetnika bez škole, svakako ima. Znam lika iz Hercegovine (naravno) koji nije završio ni osnovnu školu, a trenutno u Njemačkoj (u Kolnu) ima restoran od kojeg živi. Jej, super. Al tko meni garantira da ću i ja uspjeti napraviti istu stvar?

I tko, uostalom, kaže da ja ŽELIM biti poduzetnik?  :geek:
Tata mi je poduzetnik, pa iz prve ruke znam kroz kakvu hrpu govana mora prolaziti svaki dan. Ja bih to htio izbjeći ako ikako mogu.
Ali hej, planiram ići na faks, ergo kreten sam.  :thumbs:

EDIT:
Matermu, napisao sam istu stvar kao i faca.  :wildboy:

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2392 : 09. Veljača, 2009., 23:07 »
Ja imam 10000 kn, jesam ja onda poduzetnik? :(

 :wildboy:

Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2393 : 09. Veljača, 2009., 23:08 »
Ne, ti si bogati peder. ;D

Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2394 : 09. Veljača, 2009., 23:08 »
Istina, ljudi sa faksom lakše dolaze do posla, ali na neki način je danas imperativ mladim ljudima upisati i završiti faks. Zahtjevanje od strane obitelji, društva i sl. Neidem ja u krajnost, nego neki to fakultetsko obrazovanje dižu u nebo, a stvarno nemora ništa značiti. A fakulteti kod nas su se pretvorili u takvu bljuzgu i sad svi kroz nju moraju proči da bi postali krema u društvu. Ono  :wildboy:
@konjina
Ovi koji se vuku po televizoru tipa Mamić i sl, da, mutikaše.
Ali ima i dosta poduzetnika (posebno u građevini) koji legalnim putevima dolaze do miliona.
Sve je stvar u snalažljivosti i u iskorištavanju određenog trenutka.
@Ixy
Nisi kreten. Nitko to nije ni rekao za ljude koji idu na fax. Baš suprotno.
Svaka čast onome tko to izgura do kraja. Ja nisam uspio jer je ubij bože.
Htio sam samo reči kako je fakultetski sistem kod nas (u velikoj večini) dosadno govno.
I nitko ti negaranitra da češ uspjet kao poduzetnik kao što ti i negarntira nitko da češ sa faksom živjeti lagodno do kraja života.
« Zadnja izmjena: 09. Veljača, 2009., 23:12 Loky1862 »
Ubiše nas bre vručina.

Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2395 : 09. Veljača, 2009., 23:11 »
naravno da se diže u nebo. jer se ipak za to moraš i potrudit malo.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2396 : 09. Veljača, 2009., 23:11 »
Završite strojarstvo.  :hug


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2397 : 09. Veljača, 2009., 23:14 »
@loky
u svakom poslu, pa tako i u građevini, postoje tvrtke koje drže monopol, odnosno zgrču većinu para u državi na tom području. ostali, ti mali poduzetnici, skupljaju siću. a ako pak mali poduzetnik naraste do te mjere da postane prijetnja, onda ga tolko sjebu da ostane bez kruha. takav je otprilike kod nas sustav.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2398 : 09. Veljača, 2009., 23:16 »
Ali ima i dosta poduzetnika (posebno u građevini) koji legalnim putevima dolaze do miliona.
Sve je stvar u snalažljivosti i u iskorištavanju određenog trenutka.

Bar nisi naveo najjaču mafijašku organizaciju u ovom dijelu planete.
IGH i ekipa. Sve legala, minimalna ulaganja, 300% dobit. O da.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Re: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #2399 : 09. Veljača, 2009., 23:18 »
Istina, ljudi sa faksom lakše dolaze do posla, ali na neki način je danas imperativ mladim ljudima upisati i završiti faks. Zahtjevanje od strane obitelji, društva i sl. Neidem ja u krajnost, nego neki to fakultetsko obrazovanje dižu u nebo, a stvarno nemora ništa značiti. A fakulteti kod nas su se pretvorili u takvu bljuzgu i sad svi kroz nju moraju proči da bi postali krema u društvu. Ono  :wildboy:
Nisu fakulteti "bljuzga" već sistem, koji se polako sređuje.
Faks tebi neće dat ništa više od onog kolko ti uložiš u to. Ako puno naučiš, puno ćeš postić. A diploma je samo dokaz da si ti nešto i naučio i da znaš više od prosječnog
čovjeka na ulici i da baš zato zaslužuješ posao.

A izraz "krema društva" koriste samo nedojebani likovi koji ili nemaju faks ili su ga završili iz potpuno krivih razloga. :wildboy:


edit: +1 na facu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9