HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 869485 Hitova
*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8295 : 02. Studeni, 2010., 13:54 »
Pa nisi li rekao da korupcija i to nisu pravnički problem, nego socijalni ? Kako bi ti onda i kao pravnik mogao to komentirati ? :wildboy:
Nije pravnicki problem, ali opravdanje korumpiranih za njihovu korumpiranost je najcesce pravno. Tu bi bili potrebni pravnici, da ih mogu razotkriti. Kako rulam :hiha:

"takvih pravnika ima"

Opozicija jebote. Gle, kod nas, kad god se nekom sudi o necemu, i to dodje do medija, uvijek, ali apsolutno uvijek, opozicija kenja o svemu i svacemu oko procesa. Ne vjerujem da se kod vas opozicija boji pozicije jer bi mogli biti maknuti i njihova karijera unistena i sve. Znaci, pricam o ljudima koji vec imaju neku moc i socijalni status u drzavi (profesor, akademik, a pogotovo ako je iz opozicije). I tako, sve je politika... treba koristiti opoziciju (to je zapravo medjusobno koristenje al aj): opozicija zeli kenjat poziciji opcenito. To je bar jasno, al nemaju uvijek razlog. Evo ti sad razlog (cijela rasprava). Opozicija podrzava umjetnike u ovoj akciji (a siguran sam da se u opoziciji moze naci dosta afirmiranih pravnika) > opozicija osvaja simpatije gradjana > opozicija postaje pozicija > proces krece nanovo.

Znaci, kao pravnik, ne mislim na random odvjetnik, nego netko tko je connected :hiha:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8296 : 02. Studeni, 2010., 13:56 »
Topic je sta vas zivcira. Mene zivciraju umjetnici koji komentiraju pravo i politiku. Mozes mi pusit kurac!

Koja si ti struka?
Faks koji ovo ono?

Jer, malo m glupo ovo što kažeš. Zanima me tvoja logika, jel. Odnosno, kako si došao do toga da te baš eto oni živciraju.
Ne znam, zamisli da komentiraš filmove, glazbu il bilo šta drugo ''umjetnički'' (u nedostatku bolje riječi). Ono, tko si ti i odakle ti pravo to komentirati?


Studiram ekonomiku poduzetnistva. Sto mi automatski daje veci kredibilitet kod komentiranja neznam, granice proizvodnih mogucnosti :tired: od npr. studenta druge godine agronomije, ne?
Hejtam "umjetnike" bas zato jer misle da su popili svu pamet svijeta posto oni vide u DUBINU i SRZ problema. I zato jer hejtaju moj nacin zivota - sport, boks, faks, neki odredeni principi i to. Govorim iz iskustva o onima koje poznam. Ne genaraliziram. Samo kazem svoj primitivni dojam pun stereotipa. Npr. eto pao mi Kluzo napamet. Kaze da je hejtanje alkohola fors. :tired: Ono, kolko retardiran mozes bit da to mislis i izjavis. Sori, al meni alkohol smeta zbog sporta i nemogu cugat svaki vikend i trenirat svaki dan. Mogu se napit jednom dvaput u 6 mjeseci (kao neki dan derp) ali ostalo vrijeme hejtam alkoholol. Jer steti. Hejtanje neceg sto steti organizmu je fors? Da zicer. :tired:

I ovo za slobodno izrazavanja i strucnu kompetenciju.
Mozes da komentirat npr pravo iako nisi pravnik ali ovako kak mi sad pricamo. U 4 oka jel. :tired: I u kezual razgovoru :wildboy: Ali ne javno istupat kao NASE se misljenje cijeni jer smo studenti Umjetnicke akademije. Kao tjeraju nas na razmisljanje. Zasto bi mene jedan "umjetnik" tjerao na razmisljanje o kaznenom zakonu RH? Eventualno me moze potjerat da razmislim o smislu Mona Lise i tome kolko je kurca popusila prije slikanja.
Jako postujem nekog strucnjaka i njegovo misljenje kad prica i komentira dio svoje branse, kad znam da ima predznanje i kad sve to kompilira u neku tezu i teoriju. Pogotovo kad je rijec o politici, gospodarstvu, ekonomiji i sportu jer me to zanima.


Al isto sam se sad sjetio. Zivcira me sto ljudi koji su upisali odredjeni faks misle da su strucni. Onak, upisao pravo pa je PRAVNIK :tired:


Da istina. Ali oni sigurno mogu kvalitetnije i objektivnije suditi o nekoj temi iz njihovog svijeta nego brodograditelji o kvantnoj mehanici. :hiha2:
« Zadnja izmjena: 02. Studeni, 2010., 14:00 Pilip »
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8297 : 02. Studeni, 2010., 14:08 »

Al isto sam se sad sjetio. Zivcira me sto ljudi koji su upisali odredjeni faks misle da su strucni. Onak, upisao pravo pa je PRAVNIK :tired:


Da istina. Ali oni sigurno mogu kvalitetnije i objektivnije suditi o nekoj temi iz njihovog svijeta nego brodograditelji o kvantnoj mehanici. :hiha2:
To je bilo nevezano za raspravu, nego me jednostavno zivcira :hihi: Kao, pravnik je titula koju dobijas kad zavrsis pravni faks. Ne znam, HEJ, ja cu sad upisat pravo i sebe nazivat doktorom pravnih znanosti :hihi:

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8298 : 02. Studeni, 2010., 14:25 »
Samo kazem svoj primitivni dojam pun stereotipa.

..i time je tvoje mišljenje postalo puno manje relevantno, smisleno i potrebno. :wildboy:

@dibek, toga o opoziciji/poziciji nema. Bar ovdje. Ovdje su svi isti. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8299 : 02. Studeni, 2010., 14:27 »
Ae, vi niste balkan. Zaboravio sam :hiha:

Ma i kod nas su isti. Isti kao, pozicija je losa, opozicija je dobra. Neovisno tko je :wildboy:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8300 : 02. Studeni, 2010., 14:28 »
Samo kazem svoj primitivni dojam pun stereotipa.

..i time je tvoje mišljenje postalo puno manje relevantno, smisleno i potrebno. :wildboy:

@dibek, toga o opoziciji/poziciji nema. Bar ovdje. Ovdje su svi isti. :wildboy:

Moje misljenje da me zivciraju umjetnici? Dobro, za to me boli kurac dal je relevantno. To je cisto subjektivno misljenje o kojem nema smisla raspravljat jer se nece nista promjenit. Zivciraju me i to je to, ne postoje argumenti koji bi mi promjenili misljenje.

A ovdje raspravljamo o cisto drugoj stvari nego o mom dojmu naspram umjetnika ne? :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8301 : 02. Studeni, 2010., 14:45 »
Citat:
Kao tjeraju nas na razmisljanje. Zasto bi mene jedan "umjetnik" tjerao na razmisljanje o kaznenom zakonu RH?

Al pazi, upravo radi njihovog "istupa" nastala je rasprava u ovom topicu koja traje već koliko, 3 stranice. Pa malo razmisli  :hiha:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8302 : 02. Studeni, 2010., 14:48 »
Ne gledam to tako. Rasprava je nastala samo zato jer mene primitivnog zivciraju ti ISTUPI u javnost. :hiha2: Jer da ja nisam postao, cisto sumnjam da bi se pokrenula diskusija. :( U biti, sve je to igra slucaja. Jer se moglo i dogoditi da preskocim tu vijest pa opet nista.
Misteriozno :solidus:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8303 : 02. Studeni, 2010., 15:05 »
Ja potpisujem imenjaka, u svemu. Ono, 110%.  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8304 : 02. Studeni, 2010., 15:11 »
I ja isto svoga. Možda nije u pravu baš 110%, ali nije ni puno manje.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8305 : 02. Studeni, 2010., 15:24 »
Ko je kome imenjak jebemu?


Citat:
Zasto bi mene jedan "umjetnik" tjerao na razmisljanje o kaznenom zakonu RH?
A mora netko. Sam pretpostavljam nećeš...sve dok se ne nađeš u nekoj rendom pravnoj situaciji.
Struka očito također neće. Uostalom, zar je TOLIKO bitno tko pokreće pitanja? Nijel bitnije da su pokrenuta i da se o tome raspravlja javno?



I očito nema smisla raspravljat.
Dibek brani ''svoje'' odabrano zanimanje. Depra i moja malenkost se postavljamo kao moralna vertikala društva i branimo ljudske vrednote i slobodu izričaja kao takovu ( :hiha:). Pilip ima izrazito subjektivan hejt prema određenim skupinama i toga je svjestan.
Možda Ixy doda nešto apmetno još i gg.


I kolko god mi na prvu bio glup način razmišljanja i dibeka i pilipa, opet, s druge strane razumem vas. Ne znam. Ljubav. <3
Sve super.  :ementaler:

« Zadnja izmjena: 02. Studeni, 2010., 15:32 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8306 : 02. Studeni, 2010., 15:28 »
Ja sam Pilipu, ali nisam znao da imamo dve Vanje?

derp, ti se zoveš Vanja, jel? Ili?  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8307 : 02. Studeni, 2010., 15:29 »
Da, Vanja, a moj imenjak ne postoji na forumima, to je bila samo rekreativna šala s menishvatljivim posljedicama :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8308 : 02. Studeni, 2010., 15:39 »
Dibek brani ''svoje'' odabrano zanimanje.
Prvo sam mislio rageat, al istina je jebemu. Drustvu trebaju pravnici! :hiha: :hug

Nego,  ja sam prvo pomislio Vanja = Ivan, a Ivan je mislim Ixy :hihi:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #8309 : 02. Studeni, 2010., 15:48 »
Aha. :wildboy:


Inače, jeb ga, men zanimljivo sad ovo;
Citat:
Jako postujem nekog strucnjaka i njegovo misljenje kad prica i komentira dio svoje branse, kad znam da ima predznanje i kad sve to kompilira u neku tezu i teoriju. Pogotovo kad je rijec o politici, gospodarstvu, ekonomiji i sportu jer me to zanima.

Istina sve to.
Al tko je stručnjak? Kako vjerovati? Na temelju čega? Dal je obrazovanje dovoljno? Pozadina? Kako možemo biti sigurni da govori istinu?

Primjer mi je Vladimir Paar. Stručnjak. Priznat. Ima teze i teorije. Sve super.
Al opet, s njegovim stavovima/teorijama/tvrdnjama o bogu/religiji i odnosu znanosti i religije se ne mogu nikako složiti. Ili, još gore, sa njegovom tezomk o ledenom dobu i da su glabalne klimatske promjene mit. Dapače. A nisam stručnjak na tom polju. Dal to znači da po defaultu ja nisam u pravu i da je moje mišljenje manje važno? Jer ipak je on PAAR. Ime. Veličina. Bla.

S time da je to znanost kao. Znanost ima svoja pravila, zakonitosti i metodologiju. Aktivna je. Neovisna. Uzvišena. Rendom pozitivni atributi.
S druge strane....politika i gospodarstvo su tako rendom discipline. Bez zdravih temelja. Idealne za srat govna, jel.  :wildboy:


I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9