HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 868980 Hitova
*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11475 : 19. Studeni, 2012., 02:31 »
kažeš, 'daje novu slobodu ljudima'. to je kao nešto loše. sloboda. imati slobodu izbora? ne razumijem.

opet se vraćam na prvo. da, apsolutna sloboda izbora. pa tako i pušenja droge dok god to ne škodi nekom drugom. ili dok svojim nereagiranjem ne naškodim nekom drugom.

e pa to, takva sloboda je riskantna jer se lako može zloupotrijebiti. i to na način da će gadno naštetit drugome.
kao da već tu kod nas droga ne uništava živote. imam dojam da se na to kod vas gleda kao na nešto novo, što nije dospjelo kod nas još. tako da ne razumijem kako nije OČITO.
+ tu treba gledat svako društvo zasebno, njegove kulturološke i tradicijske karakteristike (a naše društvo sigurno nije nizozemska) i tek onda počet raspravljat.

Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11476 : 19. Studeni, 2012., 02:34 »
da, jer nekontrolirani RASPAČAJ droge = kontrolirani.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11477 : 19. Studeni, 2012., 02:37 »
nismo ti mi švedska. nismo ti mi švicarska. nismo ti mi nizozemska. to su gluposti.

ako uspijeva u nizozemskoj zašto konzumiranje droga ne bi bilo gg i kod nas. ne berem. jesmo probali. nismo. možda bi hrvatska bila najkul droga zemlja da se ona legalizira, a postrože zakoni koji dovode do nesreća i sranja pod utjecajem droga.

oćemo saznat. nećemo. ali ajmo ne bacat ove kako grga kaže, knowitall floskule koje su istina u vašim glavama. čovjek ne zna dok ne proba. a u tome ga ne bi smjela sprječavat država.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11478 : 19. Studeni, 2012., 02:40 »
da, jer nekontrolirani RASPAČAJ droge = kontrolirani.

ja neznam za nijedan sustav di su legalizirane teške droge, a da sam taj zakon nije paradoksalan sam po sebi.
kao, dozvolimo osobnu upotrebu ali ne dozvolimo preprodavanje droge i hvatajmo dilere. od kojih ćemo nelegalno uzimat drogu za legalnu upotrebu?

ne može funkcionirati.

i kao što rekoh, nije to samo legalizacija i točka. postoji neznam PSIHOLOGIJA I SOCIJOLOGIJA i kako će sve to utjecati na ljude. veliki je rizik.
koji se ne isplati.
a i mislim da nikog nije pretjerano briga, ono, ko se želi drogirat tu drogu će nabavit. realno.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11479 : 19. Studeni, 2012., 02:45 »
ja neznam, ti neznaš, mi neznamo.
nitko od nas nije političar/ministar/zakon-znalac. saborski zastupnik.
tko zna kako bi se to napravilo? ko zna kak bi funkcioniralo? hipotetski taj sustav je moguć i da se omogući ne vidim nikakve OČITE probleme sa stanjem društva koji bi iz njega proizlazile a da nisu postojale i prije. hipotetski možda todorić osnuje firmu za kokain i prodaje u konzumu to sranje a uzgaja ga ŠKABRNJI.

al ono...ajmo onda ne govorit ONAK OČITO JE KAK SI GLUP LOL.  :chair: :ave: :hihi: :bonk: :fpalm:

nez.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11480 : 19. Studeni, 2012., 03:07 »
Ajde radije pogledajte ovo tu: http://9gag.com/gag/5856361

Eto!

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11481 : 19. Studeni, 2012., 03:32 »
sjebano  :wildboy:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11482 : 19. Studeni, 2012., 03:55 »
Je li vama itko koga poznajete, bliži ili dalji, zbog droge završio u zatvoru? U umobolnici? Umro? Ne ono tip iz kvarta kojeg ne znate već baš netko s kim ste se bar dvaput napili ili slično.

Jer ako je, onda ovo dolje ne trebate niti čitati.

 :D :D

Biver ima svoju teoriju svega koja kaže:

dakle, svakom bi zakonom trebalo bit omogućeno da napravi BILOŠTO na ovom svijetu sve dok se tiče njegovog života, tijela i dok pritom ne naudi nekom drugom.

I na to ja kažem da to znači da bi se trebale, po toj logici, legalizirati sve droge.

To znači da svaki tinejdžer koji padne u depresiju tijekom puberteta, svaki klinac koji ima neko krizno razdoblje može posegnuti za gljivama ili iglom. Omogućiti zlatni šut. Svakome od njih. Jer je legalno, i ko što biver kaže, to treba omogućiti bilo kome dok taj ne ugrozi nekog drugog (parafraza asimov, jel).

ARGUMENTI:

Nizozemska koju svi tako rado spominju, ima sustav koji se godinama razvijao do ovoga. Legalizirano je posjedovanje 5 grama marihuane, sve iznad toga je kažnjivo osim ako nije u medicinske svrhe. Dozvoljeno je prekomjerno napušavanje samo u kofe šopovima. Zašto kod njih to funkcionira. (iako je i kod njih prije par mjeseci bila neka strka da će opet ukinuti taj zakon, ima članaka na netu)

Njihova nacija je kulturološki drugačija od nas. Ne naprednija već baš-drugačija. Tamo će susjed prijaviti susjeda ako ovaj prođe kroz crveno na semaforu. Tamo ljudi kad vide nekoga da baci smeće kraj kontejnera zovu pandure. Socijalna skrb im je postavljena tako da možeš praktički živjeti od nje. (mislim da je tamo 800 € mjesečno)

Imaju hrpu stvari koje su 'posložene' ranije u smislu sustava države koja se odnosi prema pojedincu. Nije ni taj zakon o travi donešen preko noći već je neko vrijeme bila ublažena kazna, pa dekriminalizacija, pa tek onda zakon.

Hrvatska je previše kaotična zemlja za takvo što. Dobar primjer je recimo bila zabrana pušenja u zatvorenim prostorima. HDZ s Jacom je zakon donio PRIJE ljeta (bio je negdje svibanj) da bi totalno fejlali u turističkoj sezoni. Onda, u rujnu (fkors, kad je sezona prošla), ipak se dopustilo pušenje u određenim objektima.

Zabrana je bila totalna spartanska i sprovedena kroz tipa tjedan dana. Inspekcije, drame, zatvaranja obrta, pizdarije... jer je NAČIN na koji je to dovedeno bio nepromišljen i ubrzan. ( u svrhu toga da se izbalansiramo s EU zakonima )

Hoću reći s ovim, nismo u stanju sprovesti zakone koji su iole kontroverzni (tipa ovo s pušenjem), tako da vjerujem da nismo u stanju niti ovo s drogama izvesti kako treba. Da jesmo, država ne bi bila ovaj polukurac u kojem živimo.

Imate i Laos u kojem se može konzumirati opijum. Država je zakurac, doslovno. Nema infrastrukture, uvijek je na nekoj top listi siromašnih zemalja u svijetu itd. Favele su praktički svijet za sebe (u Brazilu) gdje se isto SVE može ali tamo nema zakona uopće, policija nema pristupa i milijun ljudi živi isključivo od kriminala. Ne znam državu u kojoj funkcioniraju legalizirane droge. Ako znate vi, volio bi iskreno čuti koja je to.

PRIMJER:

Jedna psihologinja koju znam mi je pokazala rezultate jednog svog istraživanja. Radilo se o osobama koje su počinile ili htjele počiniti suicid. Sjećam se da preko 70% njih to nije napravilo jer nisu imali sredstva. Legalne droge? Teški lijekovi? Jel shvaćate do kojih razmjera to može otići. Stvar je u dostupnosti. Svake jebene godine na nekom maturalcu neka klinka ili klinac se napije votke i završi na ispumpavanju. Mislim da je ove godine netko čak i umro.

Sad zamislite sve njih negdje sa brdom gljiva i tripova. Super. Mislim, jest super, ali s obzirom da je legalno, otići će kvragu.

Koncerti? Rendom svirke?

Da, znam da ima droge ko u priči. Stvar je u tome što mi, Hrvati, legalizaciju toga ne bismo dobro napravili. Ako netko misli da bi, neka mi objasni zašto onda živimo u državi koja je u rasulu na toliko područja. (zdravstvo, obrazovanje, gospodarstvo)

I da, ovo što biver kaže da bi kaznio ako ipak netko biva ozlijeđen zbog pojedinca koji konzumira drogu. Nije stvar u tome bi li bio kažnjen ili ne, radi se o tome da bi ljudi takve stvari RADILI.

Jednostavno dopustiti ljudima da uopće dođu u situaciju gdje jednostavno mogu nabaviti štogod je suludo. Baš suludo. I ovako ljudi dolaze pijani na posao. Teške droge se s razlogom tako zovu, jer čovjek više ne može funkcionirati po tim nekim socijalnim taskovima.

Prevelika je mogućnost zlouporabe. Meni dovoljno da se avojda.

A prvo pitanje sam stavio s razlogom. Daleko od toga da sam droga hejter, ali ne mogu baš tako ravnodušno pristupiti ovome kad sam vidio što to radi od ljudi. A problem je u principu, između ostaloga, uvijek bila dostupnost. Koja bi sad bila i veća i povukla bi još više labilnih ljudi sa sobom. Nije baš podjela narkići/ne narkići ono.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11483 : 19. Studeni, 2012., 05:01 »
E, da, ovaj, Mile slažem se, ali samo jedan dodatak.

Prije sam mislio da je droga rezervirana za prljave pankere i alternativce, sve dok nisam ušao na stražnja vrata biznis svijeta  :wildboy:

Realno, jedan prljavi panker/alternativac nikad neće skupit dovoljno love da kupi neku opaku kvalitetu, ali ova biznis ekipa, ono, nisam mogao vjerovat.

Upoznao sam hrpu dobrostojećih menadzera/voditelja/kuracpalac ljudi koji vikendom ne mogu zaspat/opustit se bez pomagala, a mogu si priuštit čuda.

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11484 : 19. Studeni, 2012., 09:56 »
Zašto ne benati alkohol?

Gdje je ta granica i kako smo je točno povukli?

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11485 : 19. Studeni, 2012., 10:24 »
Hajmo ne vidjeti razliku od alkohola i ,,,,,,,,,,,


crystal metha

CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11486 : 19. Studeni, 2012., 10:28 »
Rasprave.
Smisao.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11487 : 19. Studeni, 2012., 10:53 »
treba duhan zabranit.




*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11488 : 19. Studeni, 2012., 11:09 »
Koji je uopce status DROGA kod vas? Jer kod nas je doslovno ovo:
kao, dozvolimo osobnu upotrebu ali ne dozvolimo preprodavanje droge i hvatajmo dilere. od kojih ćemo nelegalno uzimat drogu za legalnu upotrebu?
S time da se ne smijes drogirat na javnom mjestu al je i to prekrsaj. I vjerojatno bi dobio batine od policije al to je to kad si prljavi narkoman :hiha:

A oko ovoga u vezi droge i alkohola, pa nisu sve droge iste. Zapravo, toliko su razlicite da su neke droge slicnije alkoholu nego drogama (DROGE kao pojam kakav ga ljudi shvataju opcenito). Tako da, legalizacija nekih droga, mozda, iako postoji onaj gateway drug problem. Ipak, ne znam jel taj fenomen vezaniji za to sto recimo trava ima status droge (pa kad probas si automatski narkoman i zasto ne probat sve ikad), moze biti vezano za faktor ilegalnosti (u smislu da je prakticki jednako tesko/lako nabavit i travu i heroin)...

Jednostavno ne znam :hihi:

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #11489 : 19. Studeni, 2012., 11:13 »
Čekaj, droga je kod vas legalna za osobnu upotrebu?
Kako?
Sve?  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9