HCL.HR

HCLWorm v1

  • 123 Odgovora
  • 11115 Hitova
*

Ben

  • *
  • 104
HCLWorm v1
« : 29. Studeni, 2009., 16:00 »
Pozdrav svima. Naime, vidio sam ovaj koncept na raznim forumima i činio se kao kul način za umjetničko izražavanje njegovih članova. U biti je jednostavno i sve što vam zapravo treba je vaša mašta. Programi za crtanje mogu biti sve od MSPainta do Photoshopa, štogod vam bolje legne.

Ako ste zainteresirani, slijede "pravila" kako bismo zajedno napravili uspješni worm:

1. Obavezno nastavite tamo gdje vam je prethodni član stao.
Primjer: Marko je napravio jednu sliku (), a Đuro drugu sliku ().
One zajedno tvore dio worma ().

2. Sadržaj vaše slike može biti bilokakav (u skladu s pravilima HCL foruma).

3. Slika mora biti 400x400 piksela (u bilokojem formatu pri uploadu, kada se uploada na worm site bit će pretvorena u .png ekstenziju).

4. Slike stavljate u ovaj topic, a OP (odnosno ja) će uploadati na worm site gdje će svi vaši radovi biti vidljivi kao jedan veliki niz slika.


To su sva pravila kojih se morate pridržavati da bi worm došao do kraja. Duljinu ćemo za prvu verziju staviti na 75 slika, što znači da kada dođemo do 74. slike, završnu ću, kao i početnu, opet staviti ja. Isti član smije staviti novu sliku svaku treću sliku, iako bih zamolio da se uključe svi aktivni članovi kako bi se virtualno svi i izrazili, te se što manje isti članovi ponavljali. Kada/ako završimo HCLWorm v1, nastavit ćemo s novim i boljim koji će hopefully imati veći odaziv i sadržavati više vaših crteža. Igra može započeti! Ako postoje ikakve nejasnoće, slobodno pitajte ovdje. Sretno!

Početna slika:
« Zadnja izmjena: 30. Studeni, 2009., 22:08 Ben »

Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #1 : 29. Studeni, 2009., 16:11 »
loše.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #2 : 29. Studeni, 2009., 16:16 »
Ajde ajde, čovjek se potrudio, da vidimo što će ispast od ovoga barem. Inače, imaš kakav primjer sa tih drugih foruma? Da vidimo kako je to tamo ispalo, jer trenutno ne mogu to baš zamisliti previše :(

*

Ben

  • *
  • 104
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #3 : 29. Studeni, 2009., 16:17 »
Možda se nekima čini da nema potencijala, ali evo primjer gotovog worma.

http://worm.bluesfear.com/index2.html

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #4 : 29. Studeni, 2009., 16:26 »
Ovo meni zgleda savršeno, ali ja nemam skilla za bilo što takvo :/

Totalno podržavam ideju.

*

Ben

  • *
  • 104
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #5 : 29. Studeni, 2009., 16:31 »
Dakako, nisam ni očekivao da worm bude poput toga. Ovo je jedan od boljih, usudio bih se reći profesionalnijih. Prvo se moramo uigrati, nevažno kakav vam je skill. Jednostavno se izrazite, s vremenom će "igra" postati bolja. Samo dajte šansu.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #6 : 29. Studeni, 2009., 16:46 »
Ovdje fali organizacije malo.

Recimo, za svaki crtež treba malo vremena, što ako... npr. sirko krene ovo nastavljat, a blaster nezna da sirko na tome radi i naprave nastavak istog crteža drugačije pa se onda sve mora mijenjat/rastavljat/ponovno vezat.

Bilo bi dobro da svaki član ima određeno vremena kad da završi crtež, ili bolje, da se ide nekim redom. Tipa abecednim redom.

Nastat će velika zbrka/nered.

EDIT: Ja bi rado ovo nastavio, jer imam dobru ideju, a jednostavno je za nekog no skillera kao što sam ja.

*

Zapi

  • Gost
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #7 : 29. Studeni, 2009., 16:48 »
ne, samo neko najavi crtež i to je to ;( jednoastvnije.

*

Ben

  • *
  • 104
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #8 : 29. Studeni, 2009., 16:49 »
Slažem se sa Zapijem. Mislim da je prestriktno da se obavlja abecednim redom. Neka član najavi, te po završetku slike editira post i to je to.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #9 : 29. Studeni, 2009., 16:52 »
Ok, onda sam ja najavio crtež.  :approve

Pričekajte malo, bit će gotovo uskoro.

EDIT:

Evo ga.

« Zadnja izmjena: 29. Studeni, 2009., 17:16 Easy »

*

Ben

  • *
  • 104
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #10 : 29. Studeni, 2009., 17:31 »
Sljedeći put temeljito pročitati otvarajući post topica. Poanta je da samo svoj segment postaš, odnosno sliku 400x400px koja se nastavlja na prethodnu. Potom će ta slika biti uploadana na worm site gdje će bit vidljiva kao niz. Ovaj put ću oprostiti i sam ću je rastaviti te uploadati, ali da se zna za ubuduće.

I drago mi je da si shvatio koncept, Easy.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #11 : 29. Studeni, 2009., 17:33 »
Ok sorry, nisam skužio to, my bad.

Baš me zanima kak će napredovat, prekul je ideja.

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #12 : 29. Studeni, 2009., 19:34 »
Kul ideja, moglo bi ovo i u grafiku.

*

Ben

  • *
  • 104
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #13 : 29. Studeni, 2009., 19:41 »
Stavio sam u Lajaonicu jer je ovdje najveća koncentracija članova, no ako više pripada drugom podforumu i ako će išta pomoći da se ideja nastavi, zamolio bih admina da premjesti.
« Zadnja izmjena: 29. Studeni, 2009., 19:43 Ben »

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: HCLWorm v1
« Odgovori #14 : 29. Studeni, 2009., 19:48 »
Stavio sam u Lajaonicu jer je ovdje najveća koncentracija članova
čru

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9