HCL.HR

Kakvi ste sa stranim jezicima?

  • 19 Odgovora
  • 2259 Hitova
Kakvi ste sa stranim jezicima?
« : 20. Studeni, 2009., 14:26 »
Ono, koje sve razumijete i na kojima tečno pričate, jel.

Evo, ja sa sigurnošću mogu reći da jedino hrvatski znam fluidno da izgovaram, a ni to nije 100%, budući ne znam sad baš sve naše termine, narječja (ako se uračunavaju) i sl.

Engleski opet gotovo savršeno razumijem, ali ni tu još ne znam sad baš sve riječi, ali teško da bih bez mucanja mogao išta beknut' da se nađem negdje vani, a ni gramatika mi nije baš jaka.
Njega sam inače naučio iz serija, fimova, emisija, itd...

Sad, teško da sam trenutno prezainteresiran za učenje novih jezika, ali bilo mi je malo zanimljivo kad mi je rođak koji od rođenja živi u Njemačkoj rekao da je za naučit' ono najvažnije sasvim dovoljno i 6 mjeseci boravljenja u toj zemlji i pritom što češće se probat' sporazumit' s nekim tko ne priča isti jezik, naravno da je tu negdje tko će pripomoć u prevođenju.

Ne znam, to mi se malo čini prekratko, budući se jezici u školama uče godinama, a i to je tek dovoljno za ono najosnovnije znanje.

Ima li koga ovdje da je neko vrijeme bio vani i s vremenom naučio da priča na jeziku zemlje di je bio i koliko je otprilike trebalo?

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #1 : 20. Studeni, 2009., 15:06 »
pa tehnički se jezik može naučit za šest mjeseci, posebice ako ga imaš u uhu već. naravno, nećeš ga znat ko bog isus, ali ćeš se moć snać i samostalno živjet u toj zemlji.

nedavno sam upoznao lika koji je upisao poljski na filozofskom prošle godine. otišao ovo ljeto u poljsku na dva tjedna, pronašao neku curu poljakinju, koja bi njemu trebala doć u hrvatsku za zimske praznike.

uglavnom, kaže on da zna poljski dovoljno dobro da se mješavinom engleskog i poljskog može savršeno razumjeti sa ženom. pa ono, valjda se za godinu učenja jezika i dva tjedna u zemlji može naučit jezik koji nikad prije nisi vidio ni učio.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #2 : 20. Studeni, 2009., 16:47 »
 :hiha:

Makedonski, hrvatski i engleski. Na hrvatskom nisam previse fluidan i elokventan al ono... gramaticki sam poprilicno tocan i tako to. Engleski ide prilicno dobro.

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #3 : 20. Studeni, 2009., 16:50 »
bolje ti ide hrvatski nego nekim hrvatima :wildboy:
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #4 : 20. Studeni, 2009., 20:43 »
smatram da ne pričam engleski puno lošije od rvackog. vjerojatno mi nedostaje vokabulara malo i jebu me neka vremena , al nemam problema previše.
talijanski kao učim u školi, al ne mogu reč da sam previše fluidan.

Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #5 : 20. Studeni, 2009., 21:18 »
Meni recimo talijanski i japanski kao jezici predobro zvuče.
Štajaznam, baš bi mi bilo prejebeno da mogu pričat' talijanski pred rendom Hrvatima.
Nije mi više fora znat' engleski.

Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #6 : 20. Studeni, 2009., 21:23 »
A hrvatski i engleski(koji sam učio izvan škole samo - tečaj, sve oko mene).
Sad sam krenuo učit njemački. Razumijem dosta, al neznam složit rečenicu :geek:

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #7 : 20. Studeni, 2009., 21:44 »
hrvatski, engleski, talijanski, njemački, LATINSKI huhuuuuuuuu

talijanski počinjem sve slabije znati jer ga nemam s kim govoriti OVDJE U ZAGREBU a ni talijansku televiziju ne pratim više. njemački je bio mučenje u srednjoj, znam šta znače neke riječi i slažem jednostavne rečenice, ali ne, ne znam ga koristiti. hvala bogu na engleskom.
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #8 : 20. Studeni, 2009., 21:58 »
E da, latinski. Znam neke pravne izreke. Superficies solo cedit recimo :hiha:



 :wildboy:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #9 : 20. Studeni, 2009., 22:40 »
Kao i svi ovdje (valjda), najbolje poznajem hrvatski i engleski. Učim u školi latinski, pa tako da znam dosta izreka ali i riječi pa poprilično razumijem kad čujem negdje nešto na latinskom (radio, TV). Njemački također učim, al mi loše ide. Nije mi iz nekog razloga interesantan  :wildboy: Volio bih znat francuski i/ili španjolski, al treba dosta dobre volje, mogućnosti i vremena za stić to sve pored škole i obaveza...
« Zadnja izmjena: 20. Studeni, 2009., 22:42 Seengeer »

*

juli

  • **
  • 180
  • <3
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #10 : 20. Studeni, 2009., 22:42 »
znam njemački savršeno. jeiii
COOL

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #11 : 20. Studeni, 2009., 23:25 »
Zašto svi nabrajate hrvatski? To nam je materinji jezik i ofkors da ga svi tu znamo. (osim dibeku :ementaler:)  :wildboy:

Od stranih jezika me jedino zanima engleski i htio bi ga daš dobro naučit. Trenutno dosta razumijem a razgovor bi htio popravit. I latinski mi je dosta kul, znam poneke izreke i tako to.
« Zadnja izmjena: 20. Studeni, 2009., 23:41 $h4d0w »
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #12 : 20. Studeni, 2009., 23:25 »
engleski rasturam i njemački natucam. mada sam ga učio 12 godina. mater mu jebem.

Wir müssen die Juden ausrotten  :anthrax:

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #13 : 20. Studeni, 2009., 23:32 »
Njemački nešto malo, jest da sam ga kao Konjina učio 12 godina al sam ga koristio NIGDJE pa nikad nisam imao neki imperativ da ga znam, kao recimo engleski kojeg sam učio 3 razreda u srednjoj kao dodatni predmet i sad ga imam na faksu, a koristim ga svaki dan.
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Kakvi ste sa stranim jezicima?
« Odgovori #14 : 20. Studeni, 2009., 23:53 »
e a kako sam samo španjolski mogla zaboravit spomenuti!

ay alejandro, te quiero mucho! tu no eres mi padre, tu eres my hermano! deja me in paz! ay que muchacho caliente!

hvala bogu na sapunicama  :ave:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9