HCL.HR

Obavezni vojni rok

  • 188 Odgovora
  • 13953 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #135 : 15. Siječanj, 2015., 21:04 »
Zatvor u koji idem ako odbijem raditi nepotrebnu stvar jer je država tako odredila nije nasilan. Ok.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #136 : 15. Siječanj, 2015., 21:06 »
Ideš u zatvor i radi neplaćene parking karte. I to mnogi ljudi smatraju nepotrebnim, no to je opet zakon. ŠTOŠ.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #137 : 15. Siječanj, 2015., 21:11 »
:wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #138 : 15. Siječanj, 2015., 21:15 »
Citat:
Nitko nije rekao da je vojni rok teško odslužiti FIZIČKI. Ali ja sam mislio na trud kao odricanje. Možda sam se krivo izrazio. Primjerice Freddy je jedan od istaknutih pripadnika ekipe koja se radi toga što bi se trebala odreći barely legal češke pipice preko ljeta protivi vojnom roku. A mislim da je odreći se češke pipice na dva mjeseca radi nekog većeg dobra (zaštita države i svojih sugrađana od BILO KAKVE opasnosti - ljudske ili prirodne) sasvim prihvatljiva stvar. Nezz, možda sam malo fašistički nastrojen oko ovoga jer ipak smatram da je država iznad pojedinca u ovakvim stvarima.


Aha gospodine Češke pipice, rula kako ti je dugo trajao tvoj stav, podsjetimo se iz istog posta:
Citat:
Želim preispitati svaku "što ako" situaciju tako da ne budemo površni oko ovakvih stvari

EDIT: da nebi netko slučajno pomislio da je to ikada bio njegov funkcionalni stav, niti jednom, ali niti jednom to nisi iskoristio kako treba u ovih 10 stranica.

Jesi možda zaboravio onu u kojoj se ja ne odbijam V I Š E  D O B R O vojnog roka u svrhu češke pipice, nego iz nesebičnog razloga volontiranja u CK ili rada za svoju obitelj ili ili hej, nemojmo propustiti niti jednu opciju, mora se sve uzeti u obzir, otkriti lijek za rak? hm?

Bit je u tome da nije bitno što ću ja raditi ta dva mjeseca, to su moja dva mjeseca, tražio ja češke pipice ili hranio gladne.

Ne možeš sve podređivati sebi, gospodine Volim rasprave. Daj jebote onda na prvu priznaj da si fašist i reci odmah "kontra sam toga zbog toga i toga", a ne petljati i prebacivati se.
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 21:19 Freddy »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #139 : 15. Siječanj, 2015., 21:21 »
Mali OT:
Ovo za 20.000 i više kuna u 2 mjeseca je istina- imam nekoliko drugara koji preko sezone natuku tu cifru.
Jeste da se sateru od posla, ali duga je godina za preživljavanje bez drugog posla.

PS: Ja sam 2001 na gradilištu na Rabu natukao 386 radnih sati u jednom jedinom mjesecu.


Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #140 : 15. Siječanj, 2015., 21:30 »
Mali OT:
Ovo za 20.000 i više kuna u 2 mjeseca je istina- imam nekoliko drugara koji preko sezone natuku tu cifru.
Jeste da se sateru od posla, ali duga je godina za preživljavanje bez drugog posla.

PS: Ja sam 2001 na gradilištu na Rabu natukao 386 radnih sati u jednom jedinom mjesecu.



Hvala na potpori, ja sam presutio jer nemam se potrebu raspravljat sa njim. Ne, nisam vlasnik ali radim tamo dugi niz godina, frend mi isto tamo radi ali nesto manje i jednostavnije ( neda mi se sad objasnjavat ner mi se ni neda a i offtopic je) ugl on ima 5 milja ravno mjesecno. Ne pricaj o onome o cemu ne znas. Shvati da nisi najpametniji.:hiha:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #141 : 15. Siječanj, 2015., 21:42 »
Ljudi koji vole previše pričat i raspravljat fejlaju u vojsci. ;)

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #142 : 15. Siječanj, 2015., 21:43 »
Da Freddy, u 2 mjeseca ćeš otkriti lijek za rak. Ili ćeš volontirati u CK jer to je ono što danas rade mladi masovno. Crveni Križ ne zna što će od svih tih mladih koji nesebično pomažu. Moraju ih jadne odbijati, ali srećom postoji Caritas i pučke kuhinje - tamo uvijek možeš naći toliko mnogo mladih koji volontiraju. To je odnedavno poznati mainstream.

A ako misliš prehranjivati obitelj radom preko ljeta - teško. Moje iskustvo je to da za ikakav pristojan rad preko ljeta trebaš imati dobre veze koje ljudi koji su u situaciji da moraju prehraniti obitelj, dakle siromašni su, često nemaju. Posao se može naći, ali ne taj kojim ćeš prehraniti cijelu obitelj. A za vlastite potrebe prosječnom osamnaestogodišnjaku (ako računamo da ostatak godine ne planira laditi jaja te misli tu i tamo zaradit neku paru) sasvim je dovoljno 3200kn (valjda se ta cifra spominjala) od obveznog vojnog roka.

No, ajde. U slučaju da netko želi volontirati u CK to uvijek može sljedeće ljeto. A ako netko stvarno nema novaca, a ima mogućnost raditi da prehrani obitelj onda bi se trebala otvoriti mogućnost da se takve osobe izuzmu iz služenja obveznog vojnog roka.

Ako ja trebam priznati da sam fašist onda i ti trebaš priznati da svoje ljeto misliš čuvati radi putovanja i/ili turistkinja, a ne radi volontiranja u CK. Inače, ako ćemo realno, ne podržavam u potpunosti fašistički koncept potpunog podređivanja pojedinca državi, ali vjerujem kako svatko od nas treba vjerovati u njenu ideju i gdje se ponudi prilika dati svoj doprinos njenom očuvanju.

@Metalni: Je li tvoj frend natukao tu lovu kao osamnaestogodišnjak ili kao osoba s višegodišnjim iskustvom, zaposlena u pravoj firmi?

@Nasty Rabbit: Dakle 5k mjesečno = 40k po sezoni koje si spomenuo? Jel samo meni ta matematika meni ne ide u glavu ili kod vas sezona traje 8 mjeseci?

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #143 : 15. Siječanj, 2015., 23:31 »
@me666
eto, znači slažemo se. mislim, ne slažemo se, al sve je jasno.

ti misliš da je je vjerojatnost NEČEGA dovoljno velika da opravda trošak vojnog roka (ili da je trošak dovoljno mali čak i za male šanse), ja ne.
nez, to su validna mišljenja,.,. =)

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #144 : 16. Siječanj, 2015., 01:03 »
Pa dobro ajde, lijek za rak je bila OČITA provokacija na tvoje greške koje si fino izignorirao kao što to radiš već deset stranica.

Ali ne znam, tko si ti tako karikiraš moj primjer volontiranja u CK? Kako ti to možeš znati? Ne bi mi bilo prvi put, volontirao sam već preko ljeta u CK, rado bih opet, što ćemo sada? I hvataš se očajno za te primjere kojima te podbadamo ili koji nisu bit rasprave i opet nisi potpuno u pravu. Ne znam kako ti možeš nekome objasniti kakve su njegove financije, ali očito nemaš previše iskustva s time ili se znatno razlikuju.

Ja na ljeto namjeravam raditi i opuštati se, eventualno ako nađem vremena putovati. Uz svoje regularne poslove i hobije roditelji su mi privatnici, bave se nekretninama i oboje smo jedva dočekali da ja to preuzmem prošle godine. Natući 30k u ljetu je najmanji problem. ETO. Ali opet govorim i da namjeravam samo ležati na jednom mjestu, spojen na infuziju 4 mjeseca, to ne mijenja moje mišljenje o OVR-u. Pusti osobne primjere.

Na kraju krajeva, gg lajaonica,,, jel ovo 2010a ja nez <3 :hihi:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #145 : 16. Siječanj, 2015., 17:48 »
@Me666: Ne, nego odmah nakon srednje... I nije u nikakvoj firmi nego u birtiji na Jadranu, vjerovatno kao i kolega Nasty.
Šta misliš, koliko rmože natući jedan konobar na Zrću?

Pustimo to, neka vjeruje onaj tko hoće, neka nevjeruje onaj tko neće... Svakom svoje.


@Nasty: Ako mi ikad rikne biznis sa crtanjem, zovem te za kakvu preporuku. :D

Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #146 : 16. Siječanj, 2015., 18:24 »
i,da čujemo, tko je odlučio pokloniti svojih 2 mjeseca Lijepoj Našoj??
EXTRA EXTRA
Uvelo dragovoljni vojni rok 2008
EXTRA EXTRA

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #147 : 09. Veljača, 2015., 20:02 »
nabrijavanje na vojni rok, skoro sam cijelu temu pročitao. :ave:

MUŠKOST PUŠKE ORUŽJE DRŽAVA ROVOI NINJA PROTIV GELERA doslovno jeste vi retardirani :hihi:

moje mišljenje je da bi to sigurno izbjegao nekako i da se uvede jer ja-lyff. a kad nebi uspio ipak, odslužio bi to u zatvoru jer nisam jebena pičkica kojoj netko naređuje sranja B-)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #148 : 09. Veljača, 2015., 20:40 »
Tako je! Ti si muskic pravi!

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Obavezni vojni rok
« Odgovori #149 : 10. Veljača, 2015., 00:09 »
:loludara:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9