HCL.HR

PayPal i eBay

  • 123 Odgovora
  • 38986 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
PayPal i eBay
« : 08. Rujan, 2009., 15:38 »
Možemo mi netko objasnit na koju foru ovo sve funkcionira. Preko koje banke mogu uplatit na PayPal acc? Dali trebam bit zaposlen, tj. imat stalna primanja? Kako, di i šta?

Ne zanima me nikakva internet zarada il neko bikovski govno nego me zanima isključivo da mogu kupovat preko eBay-a.

*

bule_himself

  • ****
  • 925
  • Tehnička služba
    • Webstudio Emma
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #1 : 10. Rujan, 2009., 08:20 »
Dakle napisano se odnosi samo na paypal account za osobe sa hrvatskim državljanstvom i sa prebivalištem u RH.

1.0 Što je potrebno za otvaranje paypal accounta?

--> Račun u banci i visaElectron ili Kreditna kartica.

1.1 Koji račun?

--> Račun koji možete otvoriti jest žiroračun i debitni račun obzirom da njihovim otvaranjem dobivate VisaElectron karticu.

1.2 Koji je bolji?

--> U ovom slučaju bolje je otvoriti devizni račun iz razloga što porezna uprava ima kompletan uvid u sve žiroračune pa sve transakcije primanja/slanja novca i u skladu sa time može tražiti pojašnjenje i opravdanje za određene transakcije.

1.3 Kako otvoriti račun u banci?

--> Dovoljno je otići u bilo koju poslovnicu banke (poželjno u glavnu) i zatražiti otvaranje deviznog računa.
1.4 Što je potrebno?

--> Obavetni ste priložiti osobnu iskaznicu, znati se potpisat i morate imati nešto novaca da stavite na račun.
1.4 koliko novaca je potrebno?

--> U globalu cca 150 kn je dosta da stavite kao početni polog. OPREZ: Većina banaka otvara devizni račun vezan za određenu valutu tj. €/$/CH.

1.5 U kojoj banci otvoriti račun?

-->Obzirom da VisaElectron svih banaka nije prihvaćena na paypalu savjetujem ove banje: PBZ Privredna, Erste banka, Raiffeisen banka.

--> NAPOMENA: Devizni račun u erste banci nije striktno vezan za određenu valutu.
--> Ako otvarate u nekoj od preostale dvije banke savjetujem € kao valutu na koju je račun vezan.

1.6 Koliko se čeka kartica?

--> Manje vise 10 dana do 2 tjedna je rok u kojem bi trebali dobiti karticu koju podižete u poslovnci banke gdje ste otvorili račun.

2.0 Kako napraviti paypal account?

--> Dakle sada kada imate karticu možete otići na https://www.paypal.com/us/cgi-bin/we...gistration-run te ispuniti registraciju.

2.1 Kako dodati karticu u account?

--> Nakon što ste uspiješno registrirali account ulogirajte se sa vašim login/password podacima na https://www.paypal.com i unutra pronađite opciju Prodile-Add or Remove card.

2.2 Kako linkati karticu?

--> Nakon što ste dodali karticu pronadjite opciju Link my caed ili slično. Paypal vam naplaćuje iznos nešto manji od 2$ koji će vam biti vraćen kada potvrdite acount.

2.3 Što nakon linkanja kartice?

--> Otprilike 3-5 dana nakon linkanja kartice odite u banku i zatražite da vam isprinta listu transakcija.
--> Među transakcijama će pisati xxxxPaypal gdje X označava broj. Taj broj ćete upisati u svom paypal sučelju i account će vam biti potvrđen i spreman za upotrebu.
--> Ovo možete izbjeći tako da priotvaranju računa u banci zatražite netbanking uslugu.

3.0 Kako napraviti paypal račun sa kreditnom karticom?

--> Oni koji imaju Amex, Master ili Visa Classic kreditnu karticu ne moraju otvarati žiro ni devizni račun u banci.[za Diners nisam siguran ako je podržan]
--> Procedura je identična za kreiranje accounta i linkanje kartice te njegovu potvrdu. Jedina je razlika što neke kreditne nemaju opciju da online vidite listu transakcija pa ćete morati čekati slijedeći račun.

4.0 Plaćanje paypalom u raznim valutama.

--> Paypal vam naplaćuje automatski sa računa/kreditne bez obzira koja je vaša valuta, glavno je da imate novaca na računu ili da vam kreditna nije preko limita.

5.0 Primanje novaca na paypal račun

--> Na paypal možete primi novac koji se polaže u vaš Balance. time možete vršiti plaćanja paypalom ali ne možete unovčiti kesh.

5.1 Koliko se plaća usluga primanja novaca?

--> za primanje novaca paypal naplaćuje fee od 3.4% na ukupan iznos [iako tvrdi da je nekad manji] plus 0.56€

Ovaj manual će se nadopuniti u skladu sa potrebama/zahtjevima.Ako imate pitanja ili komentare postajte ovdje.

UPDATE: 1.1

-Raiffeisen banka devizna kartica blokira nakon prve naplate. Ako vam se desi da placate sa njom u vise navrata javite da istrazim detaljnije.

-Ukoliko imate mogucnost primanja novaca na paypal (ako nemate hrv paypal) mozete placati i sa balansom koji vam je prikazan tj. kod svake naplate automatski ce vam se skidati sa balansa a ostatak sa kartice ukoliko je vrijednost veca

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: PayPal i eBay
« Odgovori #2 : 10. Rujan, 2009., 10:28 »
Hvala bule  :piva:

Sva moja pitanja i problemi riješeni.

*

bule_himself

  • ****
  • 925
  • Tehnička služba
    • Webstudio Emma
Re: PayPal i eBay
« Odgovori #3 : 10. Rujan, 2009., 17:09 »
Nije greda, ak jos nekaj treba samo pitaj i javi, jer ja stalno nekaj kupujem prek neta (ebay, paypal i sl..) pa ti mogu rec iz prve ruke  :hug

*

kaydee

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #4 : 25. Listopad, 2009., 22:22 »
Hello! Imam pitanje na koje nikako ne mogu dobit konkretan odgovor, pa me zanima da li vi znate. Kupovala bih na e-bayu, paypal imam..
 Imam tekuci racun otp banke (visa electron), nova, ima cvv, dali je mogu koristiti u paypalu?

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #5 : 25. Listopad, 2009., 22:26 »
Visa electron je najbolja za to koliko sam čuo/informiran.

*

kaydee

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #6 : 25. Listopad, 2009., 22:39 »
Kune u dolare mogu prebaciti na paypalu? Ma oprostite sto vas gnjavim  :bonk:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #7 : 25. Listopad, 2009., 22:42 »
Moj frend je mijenjao novce u mjenjačnici i uplaćivao je dolare koliko znam. Možda postoji i drugi način ali nisam siguran.

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #8 : 25. Listopad, 2009., 22:44 »
ja sam linkao karticu od matere, al nije mi nikako došao onaj verifikacijski kod u izvješću, pa mogu samo do 45-50$ kupovat sa akauntom, a kad mi treba nešto više dam frendu u gotovini pa on uplati na svoj acc u banci i kupujem preko njegovog. mislim da ti se to automatski računa kad uplatiš, kune u dolare jel
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #9 : 25. Listopad, 2009., 22:53 »
Ako imaš običan račun (ne devizni) onda ne moraš prebacivat u dolare. Normalno platiš s kunskog računa i paypal po nekom svom tečaju odredi koliko je to dolara. Bar je meni tako, lol.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

kaydee

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #10 : 25. Listopad, 2009., 22:53 »
 :( ma nekako sumnjam da mogu stavljat dolare na tekuci racun, zar za to nebi trebao devizni... a tolika tlaka mi je sad radit devizni, platit njega 200tinjak kuna i svaki mjesec nesto sitno da mi racun bude otvoren, kad vec placam ovaj tekuci...aaaa :solidus:
a

*

kaydee

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #11 : 25. Listopad, 2009., 22:55 »
Damir158, znaci provjereno, radi?!!   \:D/

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #12 : 25. Listopad, 2009., 23:03 »
Da....neki dan sam frendu uzeo nešto za 65 dolara ilitiga 321,60kn. Plaćaš u kunama, paypal sam preračuna. (bar kod erste....al' vjerovatno nema veze)
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Zapi

  • Gost
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #13 : 25. Listopad, 2009., 23:08 »
nisam znao da mogu paypal otovrit ako imam samo račun u banci. jerbo starci mi naravno nedaju karticu. sretan sam sad pecto.

*

kaydee

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #14 : 25. Listopad, 2009., 23:09 »
A super!!  :D Sutra cu probat pa da vidimo jel i moja radi  ;)
Decki hvala vam puno  na pomoci!!  :hug

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9