HCL.HR

Piratstvo - za ili protiv?

  • 110 Odgovora
  • 11463 Hitova
*

Gamer101

  • *
  • 28
  • _AxelF
    • Moj forum
Piratstvo - za ili protiv?
« : 27. Siječanj, 2013., 03:20 »
Dobra tema za krizna vremena! :D Pa me zanima, kupujete li vi igre ili ih skinete? Puno ljudi oko mene skida igre, a zna se, s kim si, takav si. :D Dakle, ja downloadam sve što mi treba. Kupujem samo FENOMENALNE igre (Assassin's Creed serijal, Mass Effect Serijal, TES serijal, Dragon Age serijal, Witcher 1 i 2). Naravno, ja nemam ništa protiv onih koji kupuju igre, ali meni je malo glupo dati, npr. 300kn za igru, koju mogu imati za 3-4 sata na računalu, besplatno. Da čujem vaše mišljenje?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #1 : 27. Siječanj, 2013., 09:13 »
Nema tu kruha.
Ne podržavamo piratstvo tako da baš nema govora da će ovaj topik zaživjet.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #2 : 27. Siječanj, 2013., 09:22 »
Reko'b da rasprava o piratstvu nije protiv nikakvih pravila.

Uglavnom, evo zanimljivog clanka koji je poprilicno dobro demonstrirao sto piratstvo zapravo radi:

http://blog.wolfire.com/2010/05/Another-view-of-game-piracy

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #3 : 27. Siječanj, 2013., 09:26 »
Nisu li igre privilegija, a ne pravo?

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #4 : 27. Siječanj, 2013., 09:40 »
Procitaj mrtvi clanak.

90% stvari u zivotu su ionako privilegija.

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #5 : 27. Siječanj, 2013., 10:08 »
A u sustini boli me briga, nek si svatko nabavlja igre kak hoce. Netko ih skida zato sto mu je jednostavnije i jeftinije (lol) nego kupovati, al ono sto mi ide na zivce je kad ljudi krenu opravdavat to nekim sranjima tipa nema se novaca, kriza u drzavi bla bla. Mene bi fakat bilo sramota piratizirat nesto od pisljivih 5 eura

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #6 : 27. Siječanj, 2013., 10:15 »
Ja  u zadnje vrijeme ne skidam nikakve igre, vec se drzim na jednoj u koju sam ulozio. f2p igra koja me drzi vec nekih 6 mjeseci. za sam za skidanje, jer su neke igre cista overpriced smeca, recimo BO2, 60€ za igru u kojoj ti PING odreduje hoces li pobijediti ili ne? Za mene nikako. Jedino kupujem igre koje imaju dobar multiplayer content, OK community, i opcenito one koje procijenim da vrijede ulozenih novaca. Neki sam dan kupio Magicku na steamu, bila je jeftina, 2,5€, pa i savjetujem da se priceka da igra dobije neke bonuse, i da pojeftini. I jos sam za da se skine igra - proba se singeplayer - provjeri se kako glatko rado na tvojem PC-u - kupi se. Iako mislim da je vecina ovih modernih izdavaca i studija poput EA, Infinity Ward, Treyarch, DICE, nista vise od pohlepnih govana koji cijene svoju igru na 60€, i onda JOS DATI 50€ da dobijes - vau - PREMIUM, koji daje sve DLC-e.

tl;dr podrzavam da se igra skine, i proba, pa se tad kupi legit verzija.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #7 : 27. Siječanj, 2013., 10:38 »
Nekada sam i ja skidao. Ali sam pocetkom prosle godine poceo svoju kolekciju orginalnih igara. U to spadaju svi naslovi 2011. i 2012. godine. :clap:
Suspect

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #8 : 27. Siječanj, 2013., 10:43 »
Al najjace mi je sto ovi striktno protiv piratizacije ljudi sigurno kupuju i muziku i 500 filmova dnevno ko recimo Cole :wildboy:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #9 : 27. Siječanj, 2013., 10:57 »
Imaš PM :kava:

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #10 : 27. Siječanj, 2013., 11:05 »
Hajmo raspravljat u PMu. :thumbs:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #11 : 27. Siječanj, 2013., 11:15 »
Uglavnom, evo zanimljivog clanka koji je poprilicno dobro demonstrirao sto piratstvo zapravo radi:

http://blog.wolfire.com/2010/05/Another-view-of-game-piracy

Baš nije demonstrirao ništa. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #12 : 27. Siječanj, 2013., 11:17 »
Hajmo raspravljat u PMu. :thumbs:
Imas PM

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #13 : 27. Siječanj, 2013., 12:06 »
Protiv piratstva sam zbog toga sto time ne podrzavamo developere, ali posto ionako ne igram puno igara koje su bazirane samo na SP ni ne kupujem niti ih skidam. Naravno ima izuzetaka ali mi ti izuzetci stoje na polici ili u steam library. Mislim da je jako glupo dati 30-50 eura za neku igru koju cemo realno igrati 3 sata.. Mislim da se isplati kupiti samo ono sto volimo i sto znamo da cemo igrati.


Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #14 : 27. Siječanj, 2013., 12:08 »
Ja piratiziram sve i svašta. Probam nakon pet minuta, u 90% slučajeva igra mi se odmah u startu ne svidi pa ju odmah i obrišem. U ostalim slučajevima nastavim igrat i ako me igrica stvarno oduševi kupim ju. Ne vidim u čemu je ovdje problem pošto me samo piratsvo nagnulo da kupim igru, a uz to mi je sačuvalo novce koje bi bacio u vjetar da sam kupio neko smeće od igre. Problem nije u piratsvu, nego u izdavačima, developerima koji rade igre da zarade, i onda očekuju da će dobit masu para, a ne dobiju te krive piratsvo. Pogledajte samo THQ koji se čak i raspao. Onda recimo Rockstar, on ne izbacuje igre svake godine, a i dalje dobro zarađuje i malo tko piratizira njegove igre.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9