HCL.HR

Piratstvo - za ili protiv?

  • 110 Odgovora
  • 11464 Hitova
*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #60 : 27. Siječanj, 2013., 21:17 »

Igre jesu kultura. Igre jesu umjetnost i to je nešto što bi trebalo biti dostupno svima. Ali, autore treba nagraditi isto kao što se to radi kod svih drugih umjetnosti (likovna, glazbena, filmska...).

Ako osoba nema novca u danom trenutku da plati ono što uživa je li to krivo? Osobno, da sam umjetnik, bilo bi mi drago da netko poštuje moj rad, a za pare - vidjet ćemo, lako ćemo. Ako se osobi izričito sviđa ono što radim jednoga će dana skupiti te novce i kupiti tu moju igru. Ali ako netko ima odmah novaca zašto ne nagraditi čovjeka odmah? Ok - skini pirata, isprobaj igru, ali onda ju i plati ako ti se sviđa... a ne "LOL NOPE idem se propit".

Znam i ja skinut pirata - hej, da nisam prvo skinuo FC3 platio bih si 350kn za 3 sata dosade ... sad kad sam isprobao igru znam da igra nije vrijedna mog novca (o ukusima drugom prigodom). S druge strane i Metro 2033 sam skinuo kao pirata pa sad imam i igru, i knjigu, a u cilju mi je nabaviti kalaš i gas masku (šala).

Pirati su okej kao prijelazno sredstvo isprobavanja igre. Kao stalan način života - jad i bijeda, pogotovo ako imaš novca samo si škrtav i sebičan da ih udijeliš

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #61 : 27. Siječanj, 2013., 21:28 »
Začudo, Me666 je velikim djelom u pravu. :hiha: Pitam se samo iz kakve skripte je to prepisao. :hiha:

S druge strane su gamer101 i ostali šabani kojima se protivi neoelita predvođena glupavim floskulama naučenima od pervana. Zbilja momci mislim da možete i bolje od toga.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #62 : 27. Siječanj, 2013., 21:35 »
Igre nisu umjetnost ni kulturno dobro, otkud te definicije.

A ovo za pirate. Dade se tu ići u detalje ali bottom line je da ćeš valjda za nešto što voliš dati novce.

I svatko tko se bavi ili se bavio autorskim radom malo drugačije gleda na piratstvo. Nekako generalno bi reko, ajde do 20. godine se podrazumijeva da će većina ekipe (pogotovo RH) piratizirati svaku pizdariju. Nakon toga vjerujem da će svatko izdvojiti novce za nešto što voli, što ga usrećuje, definira kao osobu itd... mislim jebote to je tvoj život. Te jebene igre konkretno.

Ne vjerujem da postoji netko 20+ i razmišlja ko klinac 'zašto bi ja dao pare ako ne trebam za nešto što mi je među top 5 stvari u životu'.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #63 : 27. Siječanj, 2013., 21:38 »
Igre jesu kultura. Igre jesu umjetnost i to je nešto što bi trebalo biti dostupno svima.

Ne razumijem. Kakve veze ima to dvoje.

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #64 : 27. Siječanj, 2013., 21:39 »
Igre nisu umjetnost ni kulturno dobro, otkud te definicije.

Ajoj.

Ajd sad još reci da su igrice, a ne igre. :fpalm:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #65 : 27. Siječanj, 2013., 21:40 »
@mile
mislim da apsolutno nitko ne gleda na top 5 stvari u životu po tome koliko para troši na njih nit itko valorizira svoje preferencije po količini utrošenog novca. nez šta sam reko sad točno al ono kuži se xDDD
svako će rađe dati manje novca za bilo šta. stvar je samo da li će ti veći novci značiti nešto u pogledu povećanja UGODE, ugođaja, komfora, dodatnih opcija...

kod igara ti novci ne znače baš ništa osim ako ne želiš igrat multiplejer i to je to.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #66 : 27. Siječanj, 2013., 21:47 »
S ekonomske strane video igre se jako razlikuju od umjetnosti i kulturnog dobra. :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #67 : 27. Siječanj, 2013., 21:49 »
Od filmova pa čak i muzike? :solidus: Ne bih rekao.
Mislim, u omjerima, ne u količini novca koja CIRKULIRA.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #68 : 27. Siječanj, 2013., 21:52 »
Ali, nisu svi filmovi niti sva glazba umjetnost niti kulturno dobro. :wildboy:

S jedne strane možeš tvrditi da umjetnost nije ono što se radi primarno za novac.
S druge strane možeš tvrditi i da je i da umjetnosti ne bi ni bilo bez novaca. Što pak ne znači da je sve što je umjetnost ujedno i kulturno dobro i da po defaultu mora biti dostupno svima.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #69 : 27. Siječanj, 2013., 21:59 »
Pa da.. Niti mislim da bi sve ikad trebalo biti dostupno jer je KULTURNO DOBRO ili umjetnost. Također se slažem s ovim što Mile kaže. Ako osoba nešto stvarno voli, vjerojatno će to podržati kupovinom. Ne jer je vezan PRAVOM za to, nego čisto iz neke moralne satisfakcije i/ili dužnosti.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Gamer101

  • *
  • 28
  • _AxelF
    • Moj forum
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #70 : 27. Siječanj, 2013., 22:01 »
Gamer101 nadam se da imaš 16 godina, to je jedino objašnjenje.

Kako je ovaj (pod)forum otišao u kurac.

A jeli to bitno?

Gmer101, koji je to točno princip zbog kojih skidaš igre?
I kako misliš da je to točno održivo? Odnosno, šta misliš da bi se desilo da svi kolektivno odluče ne kupovati igre već skidati?

Pod pitanje, kako znaš koju grafičku ili ram kupiti?

Sharing is caring - moto svakog pirata. Dakle, ja ne kažem da igru ne treba kupiti ako ti se sviđa, ali zašto bih ja dao 300kn na neko s*anje i onda igrao pola sata - sat? Ja ne razumijem vas koji kupujete sve igre. Bio sam na PlayOManiji i određeni članovi, na višem položaju, su he*eni botovi. Znaju samo za: kupi pa se hvali. Vi nas pitate zašto skidamo, a zašto ne pitate momke iz SKiDROWa ili iz Razor1911 zašto oni crackaju igre? Dakle, ja ne mogu skinuti original s neta, niti želim. Ja znam da je to protiv pravila i svih moralnih načela jednog bota, to jest, čovjeka koji nikada u životu nije skinuo igru. Pa ja ne dozvoljavam da mi takvi prosipaju pamet, kako i zašto. Nadalje, nitko vas ne tjera da vi skidate, ja sam samo pitao za mišljenje, a ovo je prešlo u +50 uži krug svađe. Ne razumijem to tvoje pitanje: "kako znaš koju grafičku ili ram kupiti?".

PRINCIP :fpalm:
Nez, idem sutra u trgovinu računalne opreme, uzet ću s police grafičku karticu i izići iz radnje bez da platim, jer ja to ne radim ne zbog financijske situacije, nego iz principa :approve
I kako misliš da je to točno održivo? Odnosno, šta misliš da bi se desilo da svi kolektivno odluče ne kupovati igre već skidati?

Dakle, ne možeš otići u trgovinu i "ukrasti" grafičku, jer to je izravna krađa, ali možeš kupiti grafičku za 500kn, napraviti 10ak kopija sa nekim ultrasvemirskimnepiratskimmultikopirajućimipravoskuidajućim strojem i onda prodavati na EBayu za 100kn. Ali ni to nije kao piratstvo, piratstvo postoji zato da oni koji imaju ista načela, principe i teze kao ja, ne moraju dati ni lipe za ono što bi trebalo biti besplatno. Ovo neću objašnjavati, samo ću postaviti pitanje: Zašto vi svi toliko mrzite pirate?

Začudo, Me666 je velikim djelom u pravu. :hiha: Pitam se samo iz kakve skripte je to prepisao. :hiha:

S druge strane su gamer101 i ostali šabani kojima se protivi neoelita predvođena glupavim floskulama naučenima od pervana. Zbilja momci mislim da možete i bolje od toga.

Svetac? Mislim da ne. Noliferi, molim vas da ovu temu ne komentirate jer mi je puna kapa takvih. Ti samo znaš za pobijanje. Pa da te pitam, zašto ti kupuješ igru? Imaš li ti kakve dobiti od toga? Ili na primjer: prolaziš Zagrebom i naiđeš na "GameTarget" trgovinu i ispred nje štand. Na štandu čovjek prodaje FC3 original za 150kn. Ti uđeš u GT i razgledaš te ti upadne u oko da je original FC3 300kn? Znači, čovjek ispred je kupio tu istu igru, stavio na svoj štand i hoće ju prodati po manjoj cijeni jer razumije da neki nemaju ili ne žele dati tolike pare za igru. Ja znam da je piratstvo zločin, a jeli zločin da ti daš 500kn na igru, koju igraš 3 sata, a netko prosi i jedva ima jesti? Po meni je to veći zločin nego piratstvo. Dakle, ja uzmem neki film iz videoteke i kopiram ga na PC i ja sam kriminalac? Mene treba zatvorit? JA, ja osobno, to ne razumijem. Vidim da imam istomišljenika ali mi nije jasno da možete TOLIKO mrziti pirate. Ja ne vjerujem.

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #71 : 27. Siječanj, 2013., 22:05 »
Jbt jos ce ispasti na kraju da su ljudi koji piratiziraju humanitarci

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #72 : 27. Siječanj, 2013., 22:05 »
Far Cry 3 u dućanu dođe više od 300kn.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #73 : 27. Siječanj, 2013., 22:06 »
Ček zašto bi ti morao probat igru od 300 kn koja ti se možda neće svidjeti?
Hvala bogu pa za to postoje recenzije i You Tube pa tamo pogledaš bilo šta vezano za igru. Kakve su to gluposti?

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #74 : 27. Siječanj, 2013., 22:07 »
ovaj gamer je takav imbecil da ja ne vjerujem.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9