HCL.HR

Piratstvo - za ili protiv?

  • 110 Odgovora
  • 11457 Hitova
*

Gamer101

  • *
  • 28
  • _AxelF
    • Moj forum
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #90 : 27. Siječanj, 2013., 22:28 »
Dakle, ako se ne slažete sa mnom, zašto uopće postate u temu?
/topic :hihi:

:fpalm: Učenje engleskog ne bi škodilo, jeli?

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #91 : 27. Siječanj, 2013., 22:29 »
Daj pa ne vjerujem

--------------------------------------------------

Mislim super je igra, al ona retardirana zastita, pa tko to radi?

Kakva zastita? Bas sam prije par mjeseci presao igru i ne mogu se sjetit neceg da mi je pravilo probleme
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2013., 22:38 xarabas »

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #92 : 27. Siječanj, 2013., 22:32 »
Znao sam da trola frajer, gg :)))))))))
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #93 : 27. Siječanj, 2013., 22:33 »
ponekad mi se cini da su maloljetnici zreliji od ovih sto imaju 20-30 god :wildboy:
Što ovo znači, budi konkretan.

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #94 : 27. Siječanj, 2013., 22:36 »
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #95 : 27. Siječanj, 2013., 22:36 »
Piratstvo JEST zločin, ali je isplativije od KUPNJE igre.


NEMOJ SRATI :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave::ave: :ave: :ave: :ave: :ave::ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

:hihi: :ave:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #96 : 27. Siječanj, 2013., 22:45 »
Mislim super je igra, al ona retardirana zastita, pa tko to radi?

Kakva zastita? Bas sam prije par mjeseci presao igru i ne mogu se sjetit neceg da mi je pravilo probleme
Ono gdje mozes samo nekoliko puta instalirati, pa onda mozes slobodno bacit igru :wildboy: Ne znam jel vrijedi to jos uvijek, al tako je bilo nekad. Retail verzija.

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #97 : 27. Siječanj, 2013., 22:49 »
Hm, mislim da nema tog vise a na Steam storeu igre obicno pise ako igra ima neki retajni DRM s ogranicenim brojem aktivacija tipa TAGES ili sta vec. Vjerojatno su maknuli

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #98 : 27. Siječanj, 2013., 22:53 »
Piratstvo JEST zločin, ali je isplativije od KUPNJE igre.


NEMOJ SRATI :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave::ave: :ave: :ave: :ave: :ave::ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

:hihi: :ave:

Dečki hahahahha, hvala što ste mi popravili ovaj usrani dan ahahhahahahahahaha!!! Stvarno sam se nasmijao od srca, hvala vam.
Nego što se tiće topica. Ja sam i ZA i PROTIV. Jednostavno mislim, svima je jasno zašto sam ZA ali što se tiće PROTIV. Krademo tuđi trud, to mi je onak bed i uvijek preferiram kupnju igre, pogotovo kad su na sniženju igre. Kao npr. sada Batman: AC na Originu 5€. Budimo realni šta vam je 5€? To vam je ko kutija cigara i bira. To potrošite u jednom danu, a igra nudi zabavu za po par sati. Svako bira njemu draže, ovo je moje mišljenje ;)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #99 : 27. Siječanj, 2013., 23:03 »
ponekad mi se cini da su maloljetnici zreliji od ovih sto imaju 20-30 god :wildboy:

 Daj odrasti više. :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #100 : 27. Siječanj, 2013., 23:06 »
problem je sveprisutnost piratstva. lakoća obavljanja istog. stav - "debilu pa zašto nisi skinuo, šta će ti original, multiplayer je jadan/nema ga/nešto".  nedostatak demo verzija igre - meni osobno najveći problem. realno, da se ekipa izdavača ne đubri oko demo verzija, garant bi se smanjio broj piratiziranih igara.

s druge strane, što uopće znači piratiziranje igre i kako to točno definirati pa da je moguće statistički reći 86,3% PC igrača piratizira igre. kako pratiti na koliko je strana jedna igra skinuta sa torrenta (što zapravo ne mora biti nezakonit čin automatski) otišla; tu ne govorim o prodaji nego o širenju ISO FAJLA LOL kao posudba ili nešto.

također, nerijetko se dešavalo da ekipa koja piratizira igru prođe bez problema vezanih za aktivaciju, nekakve službene updateove koji sjebu igru i koješta. to se valjda u međuvremenu sredilo pa ajde.

u principu sam protiv piratstva i protiv ovakvih stavova da su igre svačije pravo, mislim šta. zašto.

isto tako sam protiv ove extreme gaming ekipe koja samo guta sve što im se nudi, sve im je super, sve zaštite i pizdarije poput INTERNET CONNECTION IS REQUIRED to play this game. meni je to čudno i jadno, ne sviđa mi se. nekad sam obožavao modificirati fileove iz igre, dodavati aute, mijenjati kojekakve pizdarije, oblake, fiziku, teksture sa hex editorima, a danas se to, u principu, prodaje u obliku DLC-a. :hiha: savršeno. Modificiranje igre je isto više manje ilegalan čin pretpostavljam, no za nekakve osobne potrebe to ne bi trebalo biti takvo.

Općenito je industrija otišla malo u krivom smjeru koji meni ne odgovara i najviše mi smeta nedostatak demo verzija. Jer ono, izgubljen je prirodni tok. Probaš demo verziju igre (umjesto da skidaš s torrenta cijelu), procjeniš radi li ti dobro, sviđa li ti se igra i sve ostalo i platiš punu verziju. Trenutačno, realnost je takva da će netko skinuti cijelu igru s torrenta, krekirati i zajebavati se pola dana da to proradi i kad proradi - SREĆA, RADI. Rezultat? Igranje piratske verzije dokle ide, možda i do kraja.

Koliko god banalno zvučalo, demo verzije su kritičan faktor, meni barem... čekam dan kad će netko izaći sa kvalitetnim rješenjem protiv piratstva koje koristi objema stranama. Sudeći po veličini industrije kao takve, trenutačno su najveći profiteri izdavači


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #101 : 27. Siječanj, 2013., 23:07 »
brng

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #102 : 27. Siječanj, 2013., 23:10 »

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #103 : 27. Siječanj, 2013., 23:12 »
Funguar <3

*

Storm

  • *
  • 93
Odg: Piratstvo - za ili protiv?
« Odgovori #104 : 27. Siječanj, 2013., 23:30 »
Dakle, ne možeš otići u trgovinu i "ukrasti" grafičku, jer to je izravna krađa, ali možeš kupiti grafičku za 500kn, napraviti 10ak kopija sa nekim ultrasvemirskimnepiratskimmultikopirajućimipravoskuidajućim strojem i onda prodavati na EBayu za 100kn.

 :approve


Ali ni to nije kao piratstvo, piratstvo postoji zato da oni koji imaju ista načela, principe i teze kao ja, ne moraju dati ni lipe za ono što bi trebalo biti besplatno. Ovo neću objašnjavati, samo ću postaviti pitanje: Zašto vi svi toliko mrzite pirate?
Naprosto genijalno.



Realno, svi smo masovno kupovali piratice za PSX, a većinu igara nismo ni odigrali...

Ali na kraju se, bar kod mene, to svelo na isprobavanje igre, pa kupnje originala ako mi se igra sviđa, pogotovo kasnije na sniženju.

Tako sam dosta PS2 igara nabavio nakon izlaska trojke, kad su im cijene počele padati.


dodavati aute
NFS 3 na PC-u, ako se dobro sjećam, je imao takvu mogućnost :)





 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9