HCL.HR

Politika

  • 584 Odgovora
  • 63906 Hitova
*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #300 : 07. Travanj, 2013., 21:25 »
Glagoljica je baš hrvatsko pismo - u čemu je problem? Uvedimo je na table!

Odg: Politika
« Odgovori #301 : 07. Travanj, 2013., 21:26 »
da, to je slavensko pismo, ali je ujedno i srpsko jer ga oni koriste
ja iskreno ne vidim nista lose kod uvodenja cirilice. ako vec ima puno srba u vukovaru, bio bi mozda cak i red da se uvede cirilica. a i ne bi bilo lose da se hrvati (ne samo u vukovaru nego i u cijeloj hrv) nauce cirilicu. bar ja tako mislim :wildboy:
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #302 : 07. Travanj, 2013., 21:27 »
Usput i kinesko pismo bi bilo dobro naučiti jer je Kineza toliko puno na svijetu.


Kakve vi ljudi gluposti pričate ja ne mogu vjerovati.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Politika
« Odgovori #303 : 07. Travanj, 2013., 21:29 »
Ček, presveti, jel ubacujemo slavensko pismo (kmarkec) ili srpsko pismo?

Kažem ti još jednom, da se prebacuje u српскi вуковар (ili kako već) onda bi se i ja pobunio i rekao "OTAC MI JE KRV PUŠTAO ZA VAS, A VI SADA TAKO", ali ubacuje se dvojezičnost koja ama baš nikakve veze nema s predavanjem Vukovara, nego samo prilagođavanjem.

pa dvojezičnost, znači natpisi tipa na zgradi OPĆINE će bit i na hrvatskom i na čirilici.
zbog navodnog broja srba u vukovaru. a opet ima masu prijavljenih srba u vukovaru koji ne žive tamo, a ulaze pod srpsko stanovništvo tamo.
isto ko i u zadarskom zaleđu. što je apsurdno.
i onda, nakon svega što se dogodilo i što se događa, normalno je da će se ljudi pobuniti. jel to tako teško pojmiti?

Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Politika
« Odgovori #304 : 07. Travanj, 2013., 21:33 »
Zna se što ljudima u Vukovaru predstavlja uvođenje ćiriličnog pisma u javnost, tamo nikad nisu prestale tenzije sa Srbima, njima to predstavlja ponovnu agresiju i što se tiče toga, na njihovoj sam strani. Te se stvari možda nekome  čine banalne, ali tako to počne.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Politika
« Odgovori #305 : 07. Travanj, 2013., 21:39 »
Prvi pametni post u temi. =D>

Odg: Politika
« Odgovori #306 : 07. Travanj, 2013., 21:44 »
Zna se što ljudima u Vukovaru predstavlja uvođenje ćiriličnog pisma u javnost, tamo nikad nisu prestale tenzije sa Srbima, njima to predstavlja ponovnu agresiju i što se tiče toga, na njihovoj sam strani. Te se stvari možda nekome  čine banalne, ali tako to počne.
Ali kada ćemo napokon okrenuti novu stranicu povijesti i već više staviti taj rat tamo di i treba biti... u prošlosti. Koliko treba godina proći da bi se već više prešlo preko tog rata. Ne zaboraviti, već staviti ga u drugi plan i početi se ponašati civilizirano i europski (kada već toliko toj Europi i težimo).

Posjetimo se, jesu se Česi i Slovaci rastali ratom ili mirovnim putem? Tako smo i mi mogli, no eto. Mrzim izraz "Balkanci", no fakat mi dođe nekada da ga upotrijebim.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Politika
« Odgovori #307 : 07. Travanj, 2013., 21:45 »
/cut

Sto radis tu onda? Zasto nisi na prosvjedima u Vukovaru?
Zasto ne zoves politicare, zupane i opcenito predstavnike koje bi trebao da prosvjedujes protiv toga?

Ljudi koji imaju takve zaostale stavove su na prvom mjestu bili razlog za cijeli taj rat.
"Oni su ovo, ovi su ono, sve ih treba zatuci jer je to nase i nepravda!"
Ima ljudi koji na obje strane misle tako. I svaka do zadnje osobe koja jos uvijek tako ozbiljno razmislja je mrtvi kreten.
Ironija je u tome sto su budale vokalne, pa ih se najvise cuje.

Mislim, jesi ti normalan jebote? Ne zamjenjuje se nista u tome svemu ionako, DODAJE SE.
Imat ces i jedno i drugo. Ne gubi se ama bas nista.
Kakva je tu jebena nepravda? Gdje je poanta ikakvog principa tu? Tko ti sto otima?

Al' ae. Mislim realno, Bosna ima hrpu gradova sa dvojezicnim znakovima.
U jebenoj Crnoj Gori je sve dvojezicno, imas Bosanaca, Srba i Hrvata i svi se jebeno slazu tamo.

20 godina je proslo, da. Cijele generacije rodene tijekom i prije svega toga su odrasle, ali najvise oko toga svega seru upravo oni koji imaju najmanje pojma o svemu.
Oni u toj generaciji koji su od svojih nacionalisticki nastrojenih oceva/djedova upijali price o zlim Srbima(durr svi su cetnici) kao da je cijeli narod zao, dok su u isto vrijeme Srpski nacionalisticki roditelji gurali price o zlim Hrvatima(durr svi su ustase).

Je, bilo je govana tijekom rata. Uvijek ima govana tijekom svakog rata. Ljudi su se ubijali, nevini su ginuli, zlocinci su hvatani, neki su osudeni, neki su vec krepali, par ih je oslobodeno ili su u bijegu.
Ali poanta je u ovome - gotovo je. Kripli koji su bili krivi za to ili koji su radili sva ta govna su sad prakticki politicki kastrirani.
Cak i oni koji teoretski imaju mogucnosti uci u politiku i utjecati na smjer drzave(Gotovina recimo) se drze podalje jer nema smisla.

I onda naidu ultranacionalisticke budale koje razjare ljude koji imaju previse svojih problema, pa uz to sve jos nalete i mladi kripli koji izlaju prije nego razmisle sto ce izgovorit i sto tocno misle.

Guzis sam sebe tako.
Isto vrijedi i za ovog 666 kripla.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Politika
« Odgovori #308 : 07. Travanj, 2013., 21:48 »
Bravo druže, nek si ti nama rekao.


EDIT:

Nego, 10.4. sjednica UN-a kojoj će kolovođa biti Vuk Jeremić

Mišljenja? Datum je sigurno ciljano odabran, vjerujem da će se govoriti zanimljive stvari
« Zadnja izmjena: 07. Travanj, 2013., 21:51 Me666 »

Odg: Politika
« Odgovori #309 : 07. Travanj, 2013., 21:52 »
Slažem se sa svime što si rekao Yuri, no...

Cak i oni koji teoretski imaju mogucnosti uci u politiku i utjecati na smjer drzave(Gotovina recimo) se drze podalje jer nema smisla.
Slažem se da nema smisla, vjerojatno to i Gotovina misli, no vjerujem da mu je onaj izlet u politiku početkom stoljeća (ako se ne varam) bio dovoljan pa ga je Mesić umirovio. Naučio je valjda na grešci.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Politika
« Odgovori #310 : 07. Travanj, 2013., 21:54 »
Bravo druže, nek si ti nama rekao.


Druze? Isusatiboga koliko moras bit zaostao. :fpalm:

Odg: Politika
« Odgovori #311 : 07. Travanj, 2013., 21:54 »
E, al ove teorije urote da ZLI SRBI ZAPRAVO NE ŽIVE U VUKOVARU.

Mogu razumijeti da ljudima u Vukovaru to predstavlja toliko toga. Ok. To je sjebano i trebat će puno više godina da se to sve primiri.

Ali čitav taj Vukovar zapravo ne postoji. Zapravo je savršeno osmišljen medijski simulakrum upravo napravljen da bi se sakrila činjenica da je najhrvackiji od svih gradova uopće nije hrvacki. Ne mislim u povijesno/teritorijalnom smislu, nego na to da tamo živi 40% srba koji su hrvacke nacionalnosti i jednako doprinose (koliko mogu iz tog smeća od grada) čitavoj hrvackoj državi kao i ostalih 50% hrvata i još 10% ostalih manjina koje žive na tom području.
Čitavo pridavanje VAŽNOSTI ovome je tako odvratno besmisleno i odvračajuće od prave istine da je sve osim glupih NACIONALNIH odnosa toliko puno bitnije piranje od VUKOVARA.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Politika
« Odgovori #312 : 07. Travanj, 2013., 21:56 »
količina šupljih frazetina u prva dva posta ove stranice je nevjerojatna

đođo_mođo:
ČESI I SLOVACI :ave:
odjednom smo MI krivi za ne-mirno razilaženje, kao da nam je preostalo išta od branjenja. jebote, neznam. ovo je jebeno glupo. i iritantno čitati.

jednostavno trebate shvatiti da se ne može pobjeći od rata i njegovih posljedica niti 20 godina poslije, ne može ga se ne spominjati niti se mogu graditi dobri odnosi baš zato što pravda nije u potpunosti zadovoljena, nit srbi priznaju ikakvu krivnju. jel to toliko komplicirano?
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Politika
« Odgovori #313 : 07. Travanj, 2013., 21:58 »
Ja ne znam. Daj zamisli da si prošao kroz ona govna kao ti ljudi i iz bog zna kojeg razloga si odlučio vratit se u vukovar (bio sam zadnji put prije 3-4 godina i imam PTSP valjda, ne znam dal se šta promjenilo od tad) i sad si prisiljen svaki dan gledat ćirilicu koja ti automatski budi negativna sjećanja.

Da uvode ćirilicu u Rijeci mene bi bolio kurac, čak bi bio i za jer imamo dosta srpskih turista preko ljeta koliko sam skužio, boje se u zadar ić zbog presvetog i ekipe valjda. Ali Vukovar. Koji je vama kurac.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Politika
« Odgovori #314 : 07. Travanj, 2013., 21:58 »
Isto ko što hrvacka priznaje svoju krivicu za ono što se desilo u bosni. :mrgreen: Da su bar svi narodi pošteni ko Mi. :solidus:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9