HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 221957 Hitova
Re: Sta sada citate?
« Odgovori #90 : 03. Kolovoz, 2006., 00:03 »
trilogija johna dunninga o knjižarima :tired:

iz biblioteke jutarnjeg lista :dancing:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Sta sada citate?
« Odgovori #91 : 06. Kolovoz, 2006., 17:20 »
ČITAČ TMINE



POČETAK KNJIGE:
Citat:
Jednom je jedan tip stajao cijeli dan istresajući bube iz svoje kose. Doktor mu je rekao da u njegovoj kosi nema buba. Nakon osamsatnog tusiranja, stojeći pod vrelom vodom sat za satom i trpeći bol od buba, izašao je i osušio se, a bube je još imao u kosi; u stvari, imao je bube posvud po sebi. Mjesec dana kasnije imao je bube u plućima.
Kako nije imao ništa drugo što bi radio ili o čemu bi mislio, počeo je teoretski razrađivati životni ciklus buba i, uz pomoć Britannice, pokušati točno odrediti kakve su l"> bube. Sad su mu ispunile kuću. Čitao je o mnogo različitih vrsta i konačno je primijetio bube vani, pa je zaključio da su to afidc. Nakon što mu je ta odluka pala na pamet više se nije mijenjala, ma što da su mu drugi ljudi govorili... kao "Afide ne grizu ljude."

KRATKI SADRŽAJ:
Citat:
U svijetu narkomana pojavila se nova droga, Stvar S, koja je iznimno opasna i uzrokuje podjelu mozga na dvije osobe. Jedan od narkomana koji je uzimaju je i Bob Arctor. Ali, Bob i bez droge ima još jednu ličnost: on je policajac ubačen u svijet droge, skrivenog identiteta, koji pod elektronskom maskom izvještava o rezultatima svojih istraga. kad dobije od pretpostavljenih zadatak da počne pratiti dilera po imenu Bob Arctor, policajčev svijet se počinje rušiti i njegova svijest o samom sebi, već načeta drogom, opasno je ugrožena...

Phillip K. Dick i sam je zloupotrebljavao droge, ne znajući koliku će štetu to nanijeti njegovoj psihi i zdravlju. Iz njegovih iskustava nastao je ovaj roman, mračno svjedočanstvo o svijetu narkomana i tragičnim sudbinama u koje ih droga neumitno uvlači.


Jutros sam dovršio čitanje ovog odličnog romana Philipa K. Dicka. Skoro 300 stranice odlično opisane priče o zavjeri organizacija i psihe podvojenoga uma koje na vas ostavljaju fenomenalan, ali i pomalo tužan dojam o svijetu narkomanije.

Po meni roman je i po psihološkoj i po intrigantoj temi bolji od kultnog Blade Runner-a (roman istog pisca), jedino što me zasmetalo jeste naš noviji prijevod i izrazi kao što su "treba" i "žemo". No ne gledajući na takve izraze prijevod je sasvim zadovoljavajući, a priča je svakako nešto što ne bi trebali propustiti.
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2006., 17:27 black_out »
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Sta sada citate?
« Odgovori #92 : 06. Kolovoz, 2006., 17:30 »
Lois McMaster Bujold - Krhotine Časti
i
Neal Stephenson - Potpuni Raspad
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: Sta sada citate?
« Odgovori #93 : 15. Kolovoz, 2006., 12:24 »
Zavrsio Monte Cassino od Hassela.
Sad jos kad sam na moru namjeravam procitat Razorite Pariz i SS General. :ave:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #94 : 15. Kolovoz, 2006., 21:47 »
TestKing 70-270   :tired:
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Gery

  • ***
  • 617
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #95 : 16. Kolovoz, 2006., 09:44 »
ništa ne volim èitat,osim kad imam lektiru onda moram èitat  :tired: :tired:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #96 : 16. Kolovoz, 2006., 10:01 »
ništa ne volim èitat,osim kad imam lektiru onda moram èitat  :tired: :tired:

Kakav ti je Veli Joze? :tired:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

T.N.T.

  • ******
  • 6256
    • http://www.last.fm/user/8th_Method/
Re: Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #97 : 16. Kolovoz, 2006., 11:00 »
ništa ne volim èitat,osim kad imam lektiru onda moram èitat  :tired: :tired:

Kakav ti je Veli Joze? :tired:
meni je baš kul... :dancing:

BTW ove sam godine pročitao samo jednu knjigu... :dancing:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: Sta sada citate?
« Odgovori #98 : 19. Kolovoz, 2006., 18:11 »
Upravo zavrsio Liquidate Pariz.
Tipican Hasselov roman u kojem jedino ima manje opisa rata,a dosta dialoga izmedu likova.
Najkvalitetniji dio svakako je pocetak knjige gdje Hassel genijalno opisuje krvavi rat u Sjevernoj Francuskoj i teske uvjete svakog vojnika...
Hassel kroz sve knjige pokusa stvoriti bolju sliku njemackih vojnika kako pomazu neprijateljskim vojnicima,spasavajuci ih iz bodljivake zice ili pomazuci im na bojnom polju dajuci im cuturice i pomazuci im da "lakse" umru.
Likovi su opet maestralno opisani.Porta,Maleni i ekipa i dalje nasmijavaju citatelja.Osobno mi se najvise(kroz zadnje dvije knjige-Cassino i Pariz) svidio Legionar koji je definitivno najkul lik u Hasselovim knjigama.Prica se da je govorio njemacki,francuski,spanjolski i cak kineski jezik.Svakako mi se svida da se pisac ne ustrucava koristit prostote u knjizi,sto svakako usavrsava i ovako odlicnu atmosferu.

Sljedece slijedi mnogo hvaljeni SS General.
Stovise,vec sam poceo i procitao prvo poglavlje.Do sad nije nista posebno no svakako ocekujem da mi ispuni moja velika ocekivanja.

Nakon SS Generala vec sam odlucio kupiti prostale 4 knjige- Comrades of War(Ratni drugovi), The bloody road to death(Kravi put smrti), Reign of Hell(Carstvo pakla) i Marschbatallion(Kaznjenicka bojna). Najvise se veselim Ratnim Drugovima jer svi hvale knjigu...Ostalo sam ravnodusan.
« Zadnja izmjena: 19. Kolovoz, 2006., 19:28 Pilip »
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #99 : 19. Kolovoz, 2006., 21:11 »
Robert Asprin - Još jedan krasan mit :)

morate èitati ovog tipa..prejeben je hahaha
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #100 : 25. Kolovoz, 2006., 00:51 »
Mora mi frendica dat od agate kristi - Božić sa gospodinom Poirotom da to pročitam.

nakon toga ću Zalamejskog Suca od Juana Calderona De La Barce kad počne škola

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #101 : 25. Kolovoz, 2006., 08:07 »
Mora mi frendica dat od agate kristi - Božić sa gospodinom Poirotom da to pročitam.

nakon toga ću Zalamejskog Suca od Juana Calderona De La Barce kad počne škola

Bozic ti jos od pocetka topica mora dati. :lol:

Gabriel Garcia Marquez-Dvanaest hodočasnika
Paulo Coelho-Na obali rijeke Piedre sjela sam i plakala
Sven Hassel-SS General


Eto tako u ovom tjednu. :naughty:
Sljedece slijedi Čitač tmine(ljepo Blackout kaj ste me napalili na knjigu :)) i Knjižarev trag(fala mom tateku).
Pa jos 4 knjige by Sven Hassel-Kažnjenička bojna, Krvavi put smrti, Ratni drugovi i Carstvo pakla...
I onda nakon dva-tri tjedna mogu rec da se malo odmorim i da potrazim Enderovu igru(ako neko zna di ima,hvala na tome kaj ste mi rekli :wink: ).
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #102 : 25. Kolovoz, 2006., 10:34 »
Bozic ti jos od pocetka topica mora dati. :lol:
da jer sam ju zamolio još prije ljeta.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #103 : 25. Kolovoz, 2006., 10:50 »
Bozic ti jos od pocetka topica mora dati. :lol:
Ima nesto u ovome ^^ :lol:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #104 : 25. Kolovoz, 2006., 11:52 »
Kupio Ratne Drugove by Sven Hassel i narucio Čitača tmine i Blade Runnera. :dancing:
Ljepo je vidjeti da ima jos ljudi sta cita...
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9