HCL.HR

Što se isplati studirati?

  • 29 Odgovora
  • 5676 Hitova
*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Što se isplati studirati?
« : 30. Kolovoz, 2012., 15:41 »
Onako po vašem mišljenju, nevezano uz osobne interese i želje, što se po vama isplati
studirati u smislu da nakon studija nemaš većih problema s pronalaskom posla a uzevši u obzir
trajanje studija i činjenice da posao ideš tražiti tek za kojih 5-6 godina?

Neki kvalitetniji studiji u Hrvatskoj, jel postoje? VERN?  :hiha2:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #1 : 30. Kolovoz, 2012., 15:54 »
FER :hiha:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #2 : 30. Kolovoz, 2012., 15:56 »
nije ni fer što je nekad bio, realno, imam kolegu s kojim sam studirao, više ih ne grabe na 2-3 godini, moraju sami tražit posao  :wildboy: :wildboy:

Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #3 : 30. Kolovoz, 2012., 16:06 »
Naftno rudarstvo
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #4 : 30. Kolovoz, 2012., 16:08 »
Volio bih da argumentirate svoje navode, ne želim još jednu raspravu di se dežurni
jebači trude biti duhoviti  :hiha2:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #5 : 30. Kolovoz, 2012., 16:10 »
Pravila tvoje igre su tvrda :hiha2:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #6 : 30. Kolovoz, 2012., 16:12 »
sve osim filozofskog.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #7 : 30. Kolovoz, 2012., 16:15 »
evo za početak otpiši VERN, to je obični snobovski fakultet za one koje već čeka posao u tatinoj firmi, stoga ako ti otac nije poduzetnik  :kingmortal:

FER je prije bio odličan fax (sam sam ga studirao), ali koliko čujem u zadnje vrijeme i nije nešto tražen, pogotovo smer elektrotehničara, za računarstvo se da nešto srediti, ali u inozemstvu

jedan od najsigurnijih zicera je medicina, ne sjećam se da sam ikad čuo za nekog da je završio medicinu, a ne radi

reci u globalu koji ti se predmeti sviđaju, pa ću ti nabrojati par faxova

a ako si u nečemu odličan, bez obzira što taj smjr nije tražen, ako se iskažeš sa znanjem i raznim priznanjima u svakoj struci možeš pronaći posao  :thumbs:

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #8 : 30. Kolovoz, 2012., 16:23 »
Pa neće se nitko sad baš grabit za tebe ako si studirao više neg je prosjek studiranja na tom faxu, koji god da fax upišeš. S druge strane, ako završiš nešto na vrijeme i još k tome budeš dost dobar u tome relativno brzo ćeš se zaposlit.

Tako da ovisi i o tome jel te nešto zanima.

Osim da, ako ideš na vern, tamo ćeš završit u roku i istog dana dobit posao. :hiha:

Nije ni filozofski loš ako studiraš realne stvari tipa engleski, francuski, njemački...

Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #9 : 31. Kolovoz, 2012., 04:25 »
spermu
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #10 : 31. Kolovoz, 2012., 07:25 »
ti baš voliš glumiti retardiranu budalu ili ?.
easy-forex-basics.blogspot.com

Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #11 : 31. Kolovoz, 2012., 08:33 »
Medicina. Doktora uvijek treba. A ako ne želiš toliko dugo studirati pa stažirati, onda mislim da je fer smjer računalstva dosta onak ok.

Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #12 : 31. Kolovoz, 2012., 10:13 »
ti baš voliš glumiti retardiranu budalu ili ?.

Misliš osim što je topik besmislen?
Vau, stvarno šokantno da ljudi govore medicina i fer. Iznenađujuće.

Plus, on pita s kojim faksom će se moći zaposliti za 5-6 godina.
OH ČEKAJ DA IZVADIM mAGiČnU kUgLu! xD

Uvijek ja moram biti glupi ixy, al jel ovo nije stvarno DUMB? xD
Jer ono, tko ikad zamisli HEJ IDEM MALO STUDIRATI MEDICINU JER SU TU PARE A I GLEDAO SAM DR HOUSEA,,,
Odnosno, tko takav to ikad završi?

Jura prekini pitat glupa pitanja i upiši nešto što te zanima/u čemu si dobar.
Ako nisi neka POLITIKA osoba i ne zanima te to previše, sigurno nećeš završiti pravo u roku.
I tak. Nez.

Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #13 : 31. Kolovoz, 2012., 10:29 »
Tak i tak cete da konobarite.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što se isplati studirati?
« Odgovori #14 : 31. Kolovoz, 2012., 10:48 »
mašinstvo, realno  :wildboy: zaposliš se kao student čim prije, radiš pola radnog vremena i skupljaš iskustvo uvlačeći se drugima u šupak. uzmeš kakav certifikat (vezan za ono čime se baviš) i jezik pred kraj faksa i ako ne nađeš posao u toj firmi tražiš preporuku za dalje. očito postoji neko vrijeme kad ćeš odbiti raditi govnaste poslove, ma koliko ti bilo plaćeno... ako ne nađeš posao nigdje drugdje, jebiga, radiš ono što si radio kao student i zujiš okolo, tražiš bolje prilike, možda i van HR ili, heh, skupljaš kapital za ostvarenje nekih svojih ideja

fokusirati se na završavanje faksa bez nekakvog angažmana u van studijskim aktivnostima (pa makar to bili i nekakvi projekti na faksu) i očekivati posao je lagano '91... za dobit dobar posao odmah jednostavno moraš znati više i bolje od drugih, osim ako si 'rvat katolik s vezama. O prirodi posla ovisi hoće li ti više bodova donijeti prosjek ocjena ili nekakvo iskustvo koje drugi nemaju... pa makar imao i komičan prosjek... puno je tu varijabli...

isto tako, ići van preko erasmusa npr i pisati diplomski negdje vani može puno koristiti, pogotovo ako je ta branša visoko razvijena u toj državi (tipa mašinstvo-njemačka)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9