HCL.HR

Vijesti

  • 1655 Odgovora
  • 157491 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Vijesti
« Odgovori #300 : 28. Studeni, 2012., 19:43 »
To što tebe i mrtvog lulza ne zanima nikakav intelektualni napor ne znači da nema nekoga ko bi htio učiti od profesora.
Volio bih znati kad sam ja to napisao...

Okej, svaka čast profesorima matematike, fizike i kemije, al realno, sve ostalo bi mogao i poluretardiran Matej iz Špičkovine u Zagorju predavati. Nikad nisam imao manje od 5 iz povijesti i rijetko je učim, a jesu me to profesori naučili? Ne. Uz pomoć interneta i svemoguće literature možeš sve ikad naučit. Isto je sa hrvatskim (u srednjoj je 90 posto književnost koju možeš sam naučit), sociologija, likovni, glazbeni, zemljopis... Profesor te može dodatno nadahnut. A i ne znam odakle sad priče o profesorima i njihovim NADAHNUĆIMA. Sad će ispast EJ PA ŠTA ONDA IDEŠ U ŠKOLU. Ja samo kažem, i nitko me neće u tome razuvjeriti, da su profesorski poslovi preplaćeni.

pa bilo ko ko može "naučit" povijest iz udžbenika može naučit i matematiku. Al kao što matematika nisu samo brojevi i rendom zadaci bez ikakvog smisla tako ni povijest nije suhoparnost datuma i događaja. ali brijem da tebi niš nije jasno, ovak općenito..
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Vijesti
« Odgovori #301 : 28. Studeni, 2012., 19:50 »
da, treba ti prof da ti objasni čari mat i pov. ;)

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Vijesti
« Odgovori #302 : 28. Studeni, 2012., 19:52 »
brijem da tebi niš nije jasno, ovak općenito..
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Vijesti
« Odgovori #303 : 28. Studeni, 2012., 20:04 »
zadnja bagra ovog društva su visokoobrazovani ljudi koji svakodnevno pokušavaju obrazovat 500 jebenih debila dok ih ti isti psihički i fizički zlostavljaju, za što imaju punu zaštitu roditelja, ustanova i zakona.

ako su oni zadnja bagra društva, koji si ti kurac?
i zašto bi ikoga od profesora bolio kurac za bilo koga od nezaposlenih? kakve to veze ima s činjenicom da ih se stalno podcjenjuje?

<3
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Vijesti
« Odgovori #304 : 28. Studeni, 2012., 20:05 »
Meni je stari profesor biologije, kemije + razrednik. Obzirom na potrebne kvalifikacije, socijalne i psihološke vještine, kao i nadljudsku dozu strpljivosti i pristojnosti, posao profesora je debelo potplaćen.

Đođo, pogled na situaciju ti je užasan. Nemaš blagog pojma u čemu je problem, zašto se štrajka nego rendom pljuješ na profesore zato što to zanimanje nema smisla ili? Objasni prvo (argumentirano) čemu toliki hejt pa ću ti drage volje odgovoriti na sve što te zanima  :wildboy:

Shvati da je održavanje same nastave 30% posla kojeg jedan profesor treba odraditi i nekih 20% stresa. To ti kažem zato što imam dojam da jednostavno ne znaš što se događa dok učenici ne sjede u klupama. Mislim, sve što si rekao je krivo, osim da je plaća REDOVITA. VAU, to je zbilja nešto... vrijedno spomena  :ave:

Problem je, realno, presložen za nekog s tako kretenskim stavovima i uskim pogledom na dosta široki proljev koji je nastao u zadnjih par godina općenito u školstvu.


tebi je stari profesor pa je odjednom profesija potplaćena lol.
ajde kralju, reci onda gdje ide preostalih 70% rada i 80% stresa? šta rade profesori kad dođu praznici? drkaju na sjednicama? ili imaju stručna usavršavanja koja traju samo jedan dan?

nezz otkud stižu ova govna o sveopćem nadahnuću i težnji za za znanjem kad sam siguran da ste skoro svi dangubili u školama i realno, bolio vas je kurac za profesore i obrnuto.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Vijesti
« Odgovori #305 : 28. Studeni, 2012., 20:13 »
Čovjek spužva ovaj lulz.
Samo govna upija.

Ne želim biti ONAJ, al mi je smješno kad o poslu, novcima i stresovima sere lik koji u životu nije ništa radio.
inb4 JEDNO LJETO NA BENZISKOJ.



Najveći problem profesije profesroske je imo, što si dosta ograničen što se tiče napredovanja karijere.
Jej. 40 godina radit za istu plaću. Fun. Posebno 40 godina predavati isto gradivo istim kirplovima.

Također, brijem da je relativno gušt bit profesor u nekoj urbanoj gimnaziji.
Al sigurno nije u nekoj rendom ekonomskoj školi u Mikanovcima. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Vijesti
« Odgovori #306 : 28. Studeni, 2012., 20:19 »
pa šta se na to ne svodi, onak 90% poslova? :wildboy:
mislim, radiš jedno te isto do kraja života. nije da kao nezz DOKTOR imaš prosperitetnu i uzbudljivu budućnost.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Vijesti
« Odgovori #307 : 28. Studeni, 2012., 20:24 »
napreduješ, bolja plaća..... + kako na 90% poslova?  :wildboy:

Odg: Vijesti
« Odgovori #308 : 28. Studeni, 2012., 20:44 »
E al ak meni par profesora iz moje škole govori koliko su oni zapravo zadovoljni sa time što rade to što rade i kako žele da i ostali slijede njihove putove, onda to valjda nešto znači.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Vijesti
« Odgovori #309 : 28. Studeni, 2012., 20:50 »
jesam li ja jedini koji ignorira jebenog lulza  :wildboy:

Najveći problem profesije profesroske je imo, što si dosta ograničen što se tiče napredovanja karijere.
Jej. 40 godina radit za istu plaću. Fun. Posebno 40 godina predavati isto gradivo istim kirplovima.

nije, roditelji su najveći problem  :wildboy: kao profesor i nekakav AKADEMSKI GRAĐANIN imaš masu prilika za napredovanje, skoro pa si akreditiran za nekakva svoja istraživanja, projekte i upravo to je najbolji dio te struke, a možda i najgori jer ako si ne daš truda u tom smjeru dogodi se ovo drugo što si napisao. ovisi sve naravno o području kojim se baviš al tipa prirodne znanosti u srednjoj, super potencijal za aktiviranje mladih u spektru ekologije, kemije, matematike......

također tu je i opcija ravnatelja, ali tu već politika ulazi u priču

E al ak meni par profesora iz moje škole govori koliko su oni zapravo zadovoljni sa time što rade to što rade i kako žele da i ostali slijede njihove putove, onda to valjda nešto znači.

Ne znači apsolutno ništa.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #310 : 28. Studeni, 2012., 21:04 »
Nasjeo sam. Pa ajde.

Meni je djed bio profesor statistike na fakultetu. Na pravnom (jel? nisam zicer, bilo je davno) u Zg i na FOI u Vž. Dakle, preko 40 godina se bavi akademskim radom. Pa donekle ovo sve malo shvaćam osobno. Jer volim djeda jako i baš mi je on otvorio neke nove poglede na učenje, brojke itd.
Baka (žena mu) je bila profesorica engleskog i njemačkog na elektrostrojarskoj školi. Isto jedno 30-40 godina.
Druga baka mi je bila odgajateljica (učiteljica?) na školi za djecu s posebnim potrebama.

Ovdje vidiš tri razine odgojno-obrazovnog rada. Recimo kao da je biti akademski profesor top takve karijere. Frajer je pisao knjige, dan-danas piše knjige, sa svojim 75 godina. Knjige iz kojih uče studenti (ja recimo) a kasnije i oni koji idu na postdiplomski studij.

Samo da ubacim kontekst zašto uopće i pokušavam razgovarat sa vama lol.

To što tebe i mrtvog lulza ne zanima nikakav intelektualni napor ne znači da nema nekoga ko bi htio učiti od profesora.
Volio bih znati kad sam ja to napisao...

Okej, svaka čast profesorima matematike, fizike i kemije, al realno, sve ostalo bi mogao i poluretardiran Matej iz Špičkovine u Zagorju predavati. Nikad nisam imao manje od 5 iz povijesti i rijetko je učim, a jesu me to profesori naučili? Ne. Uz pomoć interneta i svemoguće literature možeš sve ikad naučit. Isto je sa hrvatskim (u srednjoj je 90 posto književnost koju možeš sam naučit), sociologija, likovni, glazbeni, zemljopis... Profesor te može dodatno nadahnut. A i ne znam odakle sad priče o profesorima i njihovim NADAHNUĆIMA. Sad će ispast EJ PA ŠTA ONDA IDEŠ U ŠKOLU. Ja samo kažem, i nitko me neće u tome razuvjeriti, da su profesorski poslovi preplaćeni.

Ti si nabrojao tri srednjoškolska predmeta lol. Jel ima smisla da ti nabrojim nezzz statistiku, računovodstvo, mikroekonomiju, pa molekularnu biologiju... recimo da je to to "sve ostalo". To može predavati svatko?

Ostatak posta šta si napisao je baš individualan stav. LOL ti si imao 5 iz povijesti a nisi se učio. KRALJU :faca:

Primjer moj.
Nikad nisam volio brojke. Tipa fizika, matematika, danas stastika.
Srednjoškolski profesor me u 3. razredu uspio nabrijat na fiziku (naravno, bio je bitan i moj stav oko toga, ne samo on). Od tog trenutka sam uzeo drugačiji pristup na takve predmete.
Danas slušam statistiku na faksu. Recimo da mi je to jedan od omiljenih predmeta i sljedeće godine se javljam za demonstratora. Iz statistike lol. Pilip. Nikad. Vidiš da ipak je. I to zbog djeda koji mi je pokazao drugu stranu predmeta. Za usporedbu, profa koja nam predaje i asistentica koja drži vježbe su katastrofa i svi se muče oko predmeta. Kad je djed predavao studenti su drugačije percipirali predmet nego danas. Otprilike ko ja danas. Tako da imam privilegiju.

Priča koju mi je ispričao. Bio je ko mladi na nekom predavanju na medicinskom faksu. Nekakvi rendom medicinski predmet. Predavao je neki profesor koji je sve kosti znao na latinskom, bacao te izraze bez podsjetnika i bez da su na grafoskopu, i to šaljivom tonu. Veli djed, onda je vidio kakav on profesor želi biti.

Ovo je čista usporedba dva tipa profesora. Neki koji se trude i vole to što rade i rade kako spada, a neki koji su tu radi para. A ti si generalizirao i izjednačio ih.

Ima hrpetina preplačenih govana po faxevima, ali ono fakat ta govna realno ne zaslužuju 2 soma kuna.

Ovo lol. Cole, soz ali totalno malouman i malodušan stav. Govna su i ne zaslužuju 2 soma kuna plaće a akademski su profesori. Oni su se obrazovali više u svom životu nego što ćeš ti raditi u svom.
Nemaš rispekta prema njima, tvoje mišljenje se uopće ne bi trebalo uzimat u obzir.

ex pijandura i razbijač je počeo čitat knjige i težit intelektualnom naporu. gotovo je. :ave: :ave:

Neznam di si ti ubrao da sam ja pijandura. :hihi: Nisam. Dapače, dok treniram rijetko cugam. I to eventualno vikendom. Ali nema veze, nek te veseli trol.

Point. Što ima loše u tome da sam ja, eto, pijandura i razbijač počeo čitat knjige i težit intelektualnom naporu?
Jesam. I uz to treniram i natječem se kako nacionalno tako i internacionalno.
To sve jer su mi neki ljudi (profesori, kako u srednjoj, kako na faksu) pokazali bolji i pametniji put. A to im i je smisao njihovog odgojno-obrazovnog rada. Nije? Čini se da su barem na mom primjeru zaradili svaku lipu svoje preplaćene plače.

STOP citiranja :hiha:

Za kraj može još jedan primjer profesora. Predaje poslovnu komunikaciju, komunikaciju i ine predmete na nekoliko fakulteta. Ima nekih 35 godina i piše dizertaciju. Ne predaje na mom faksu, ali sam se upoznao preko frenda s njim i danas mi je on frend.
Bio je Boys. Do 20 godine je hodao po gostovanjima, šorao se i slične gluposti. Bio u Auxerru itd... Danas će biti dr.sc. Posrao se i Coletu, i lulzu i nekom Đođi_Mođi u usta kojima će cijeli život biti na nekoj rendom mediokritetskoj razini.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Vijesti
« Odgovori #311 : 28. Studeni, 2012., 21:25 »
Ja tu ne vidim ništa osim životne priče tebe i tvog djeda. Ok, profesor te može dodatno potaknut i inspirirat i to stoji. Ali 95% profesora jednostavno boli kurac. Čast iznimkama. I ja pričam o srednjoškolskim profesorima, ne na fakultetu.

Neda mi se više odgovarat nikome. Sve što sam htio reći, rekao sam. I dalje stojim iza onog što tvrdim. Možda ću jednog dana promijeniti mišljenje, za sada ne.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vijesti
« Odgovori #312 : 28. Studeni, 2012., 21:27 »
Neznam nemam neko kompleksno mišljenje o tomu svemu, ali ovako gledam stvari. Imaš učiteljicu i profesoricu u osnovnoj koja zarađuje 4,5 iljada i uči dijecu osnovama i odgaja ih, imaš profesoricu u srednjoj koja oblikuje tvoje formirane stavove i usavršava za samostalan rad na fakultetu ili poslu. Dođeš na "random" faks i naletiš na kripla koji je 4 sata dnevno na poslu, od toga 4 dana tjedno i ima 12 iljada platu i kaže do sutra da ste prostudirali 200 stranica nečega i nakon što prostudiraš 200 stranica nečega on te izrešeta nečim što nema ni u 10 knjiga o tome o čemu on želi da znaš. Samo jedan od mnogobrojnih primjera što sam čuo od ljudi koji su mi bliski, a kojima vjerujem, jer ti ljudi nisu neradnici i ti ljudi uče po 10 sati dnevno...

Takve stvari su meni dovoljne da imam stav o tome da ima pretplaćenih debila koji traže nemoguće, samo da ispune svoju kvotu nečega. Ja negovorim za ljude koji znaju svoj posao, za njega su odvojili dio života kako bi ga mogli radit i onda naplaćuju svoje znanje i svoj trud, nego govorim za debile koji su do toga došli lako, a tu svoju poziciju pretplaćenu još i iskorištavaju i bivaju seronjama iako piju med i mlijeko.

Odg: Vijesti
« Odgovori #313 : 28. Studeni, 2012., 21:37 »
Dođeš na "random" faks i naletiš na kripla koji je 4 sata dnevno na poslu, od toga 4 dana tjedno i ima 12 iljada platu i kaže do sutra da ste prostudirali 200 stranica nečega i nakon što prostudiraš 200 stranica nečega on te izrešeta nečim što nema ni u 10 knjiga o tome o čemu on želi da znaš. Samo jedan od mnogobrojnih primjera što sam čuo od ljudi koji su mi bliski, a kojima vjerujem, jer ti ljudi nisu neradnici i ti ljudi uče po 10 sati dnevno...

...

Ne vjeruj više tim ljudima.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vijesti
« Odgovori #314 : 28. Studeni, 2012., 21:42 »
 :tired:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9