HCL.HR

Vijesti

  • 1655 Odgovora
  • 154685 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Vijesti
« Odgovori #195 : 05. Listopad, 2012., 22:03 »
Kad proknjižiš račun dužan si naravno platit porez, zašto bi državu bolio kurac ako je tebi plaćeno ili ne. Imaš par tjedana da ga storniraš ako se dobro sjećam.

Ali da, zajebana stvar ako lik ne plati, moraš Coletu platit da mu ide na vrata & shit  :))))
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Vijesti
« Odgovori #196 : 05. Listopad, 2012., 22:07 »
pa nezzz, sjebano je. s neke logika strane.

jer kako netko može normalno poslovat ako mora dat 1/4 onoga što uopće nema, odnosno nije JOŠ u njegovom posjedu. hrvatski poduzetnici u biti posluju na temelju povjerenja i kalkulacija zbog toga.

Pa ono, mislim kao SAVRŠENO GLUPO GLUPA DRŽAVA  :chair:

Kad smo kod coleta i plaćanja, ode uplatit svojih 50 kuna.  :(
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Vijesti
« Odgovori #197 : 06. Listopad, 2012., 12:15 »
...zašto bi državu bolio kurac ako je tebi plaćeno ili ne...


zajebavaš se jelda? koji je smisao države onda?
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #198 : 06. Listopad, 2012., 13:12 »
sorry, ne berem... ne članak, nego tebe. što je tu točno loše?

Još jedna pozitivna stavka "za jadnog radnika", a jos jedna negativna za "lopova od poduzetnika".

Primjerice, umjesto da država poradi na sljedećem:
- da se smanji PDV i porez na dohodak i samim time smanji broj prevara
- da se zakonski uvede da se naplata potraživanja odradi unutar 30 dana, a ne ovako da se ima dugova od 3 do 12 mjeseci.
- da se smanje troškovi kod isplacivanja plaća i recimo da se daju neki konkretni poticaji na konkretne radnike, a ne studente i ljude koji su do prije programerskog posla konobarili u Vodicama.

Primjera radi, ovako ti funkcionira hrvatska firma.

Godišnji prihod ti je +100 000 kn, te se redaju troškovi prema državi koji idu ovako:
- 25 000 koji ti odu na PDV
- 22 500 kn što ti ode na vlastito zdravstveno i mirovinsko
- 2500 kn što ti ode na razno razne sitne doprinose i komorske gluposti
- 25 000 kn na ured, gdje recimo da imaš ured s minimalnim najmom s uračunatim režijama (sto je stvarno rijetko za nac, ali ajde).
- 5000 kn za knjigovođu (minimalan iznos, ali stvarno)

Tu ti ostane dakle 20 000 kn za svoje vlastite troskove, koje, ukoliko ih prebacis kao dohodak, oporezujes za jos 30%.
Ako nedaj boze imas radnika, on te za placu od 3000 kn mjesecno kosta 4800 kn.

A sad razlog zašto ne zapošljavam hrvate.
- država daje poticaje na ljude koji efektivno nemaju iskustvo i znanje koje konkretna firma treba. (primjerice, na placu od 9000 kn koliko zapravo vrijedi jedan dobar PHP programer, ja moram iskeširat skoro 17.000 kn da to sve pokrijem, svaki mjesec).
- dakle meni radnik treba zaradit 30.000 kn mjesecno da meni bude isplativo njemu isplatit placu od 9000 kn. Zašto? Zato što mi 7500 kn ode na PDV od tog iznosa, a 17000 kn na troškove isplate place. Na kraju ja ostanem s nekih 5500 kn dobiti, od kojih trebam uzdržavat knjigovođu, najam, napredovanje firme, ulaganje u sredstava itd. itd. Sto je previše. Prosječan radnike ne može zaradit te novce mjesečno i zaključak je da država uzima previše.


Umjesto da se smanji PDV, smanje troškovi isplate placa visokokvalificiranim ljudima, oni dižu PDV i samim time se ljudi bune i ne placaju ga, te daju poticaje na ljude od kojih nemamo koristi.

Jebeno svi "žele nać posao" i žele "redovitu isplatu plaća", a nitko se ne pita na koji jebeni način zaradit uopće te novce da firma normalno funkcionira.

Mislim, ne znam, mogu ti pisat do prekosutra, ali kad pola toga ionako ne mozes shvatit u ovom trenu (ne kazem da si glup, nego jednostavno te stvari te apsolutno nigdje ne uce i ne mozes pohvatat konce).

O tome svemu se cita vec 8 godina. Da ima volje i rjesenja uvelo bi se. Nazalost, sve to je cista politika, tesko da se nitko iz Vlada nebi dosjetio ovog revolucionarnog plana. U jednu ruku ih svacam ali u drugu ne kuzim kako im ovo nije prioritet naspram svega drugog.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Vijesti
« Odgovori #199 : 07. Listopad, 2012., 11:27 »
Zašto propadaju svjetske ekonomije OMFG;,,,,,,,,


http://www.takepart.com/article/2012/10/06/hershey-vows-stop-using-child-slave-labor-eight-more-years


Zašto bi plaća filipinca 1500 kuna kad mogu plaćat dite 20  :loludara:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Vijesti
« Odgovori #200 : 07. Listopad, 2012., 12:13 »
Čuo sam da Srki otvara polja pamuka u predijelu Konga
Nezz, glasine...

Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Vijesti
« Odgovori #201 : 07. Listopad, 2012., 13:10 »
Jebem ti pokvareni telefon i prenošenje krivih vijesti  :wildboy:

U pitanju su polja tutuna, blizu Velesa, u suradnji s Philipom

Ali bio si blizu ae :)

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Vijesti
« Odgovori #202 : 07. Listopad, 2012., 18:49 »
Samo napustila djecu i muža bez pozdrava

Tužna mi je ta njegova jadnost sad jako  :(

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Vijesti
« Odgovori #203 : 07. Listopad, 2012., 20:28 »

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Vijesti
« Odgovori #204 : 08. Listopad, 2012., 15:45 »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Vijesti
« Odgovori #205 : 14. Studeni, 2012., 03:36 »
savršen je  :ave:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Vijesti
« Odgovori #206 : 14. Studeni, 2012., 07:31 »

*

dooks

  • *
  • 115
  • .
Odg:
« Odgovori #207 : 14. Studeni, 2012., 07:55 »
.
« Zadnja izmjena: 06. Srpanj, 2014., 14:28 dooks »

Odg: Vijesti
« Odgovori #208 : 14. Studeni, 2012., 08:13 »
Hitler kao uzor
Darijan Musić je na društvenoj mreži Majspejs pod rubrikom Heroji napisao: Das ist mein kampf(Ovo je moja borba) , aludirajući na nacističkog vođu Adolfa Hitlera koji je napisao knjigu "Mein kampf".kao interesovanje naveo je "ribe, kockanje, treniranje, i ostala sranja", a za knjige kaže da ih koristi samo kad je hladno (za potpalu)...Voleo bi da upozna, dodaje Darijan na svom profilu "zagorelu udovicu i švedskog brodograditelja"



 :hihi:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #209 : 14. Studeni, 2012., 14:26 »
Čačić na godinu i 11 mjeseci u zatvor. Huh.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9