HCL.HR

Blogovi (vaši)

  • 5 Odgovora
  • 30846 Hitova
*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Blogovi (vaši)
« : 14. Listopad, 2016., 18:52 »
Zanima me ima li itko ovdje da ima svoj blog putem kojeg zarađuje bar za "kave" ili čak više. Iskustva, savjeti, šta se naučili kroz taj posao, koje ste greške pravili, kako privlačite ljude i sve što mislite da je interesantno podijelite ovdje.

Planiram nešto pokrenuti pa pokušavam što više informacija saznati od različitih strana.

Nadam se da neće prazan topic biti  :hiha:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Blogovi (vaši)
« Odgovori #1 : 14. Listopad, 2016., 19:16 »
Koja bi ti bila tema u blogu? Osobno nikad nisam imao blog, a i nisam znao da se od toga moze zaradit.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Blogovi (vaši)
« Odgovori #2 : 14. Listopad, 2016., 19:21 »
Prije svega bio ni na engleskom, a osnovna tema fitness.

Da, naravno da se može zaraditi. Ali ne zarađuje se od onoga što ti pišeš, nego posredno od email subova i direktno od prodaje određenih stvari (tipa e-books, online coaching - dakle usluge neke u nečemu u čemu si stručan, ads, donacije itd.).

Mislim, blog je platforma za privući ljudi i što više ljudi privučeš, privlačiš više sponzora i veću mogućnost prodaje određenih usluga...

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Blogovi (vaši)
« Odgovori #3 : 15. Listopad, 2016., 11:39 »
Trenutno izrazito neprofitno, pogotovo kada uzmeš potrebna ulaganja u pozicioniranje svog bloga na webu, gdje se teško možeš takmičiti s velikim igračima.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Blogovi (vaši)
« Odgovori #4 : 16. Listopad, 2016., 15:26 »
Saki put kad iznikne neki topic na temu internet zarade i "lakog" novca ja postavim pitanje: "koliki je omjer uloženog i dobivenog?"

Odnosno - kolika je satnica kad uzmeš u obzir znanje koje je potrebno i vrijeme koje je pojedinac proveo u pisanju članaka, uređivanja stranice, kodiranja/dizajna itd... Na kraju uvik ispadne da je beskonačno isplatljivije otići nosit papire tetama u računovodstvu za 20kn/h nego "zarađivat" na internetu  ;)

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Blogovi (vaši)
« Odgovori #5 : 16. Listopad, 2016., 16:46 »
Nije stvar lakog novca. Lagani novac je relativna stvar. Većina ljudi što su zaradili na taj način su ljudi koji jako dobro znaju to što rade i imaju zanimljiv sadržaj pomoću kojeg mogu ponuditi neke usluge i zaraditi nešto aktivno/pasivno. Problem kod mnogih tih web siteova i blogova je što nemaju ponudu koja se plaća ili su na jeziku kojeg priča tipa 5m ljudi pa ni ne privlače kupce i sponzore ili ih je jako malo.

Početni "kapital" za pokrenut vlastiti web site ili blog je nekih 100 eura. Poslije toga dolazi period u kojem se pokazuje nečija kreativnost i snalažljivost, a zatim neka dodatna ulaganja koja mogu pomoći da se sajt nešto bolje pozicionira na tražilicama.

Nije lagano uspjeti naravno, i dobro je što je tako. No, ja vjerujem u uspjeh, a ako ništa bar naučit neke stvari kroz to.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9