HCL.HR

Brzina interneta

  • 217 Odgovora
  • 178316 Hitova
*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #150 : 18. Rujan, 2016., 01:18 »
Imaju podršku telefonsku (besplatni poziv - ima broj na siteu) 0-24 uvijek mozes upitati, takoder ako ima poslovnica gore onda sigurno pokrivaju - najbolje otići fizički.

A nema, najbliži Mostar.   :wildboy: Zovnit ću sutra, da ne budim studente koji rade.  :D



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Brzina interneta
« Odgovori #151 : 08. Listopad, 2016., 18:32 »
Bok znaci imam problema sa brzinom interneta imam 4 mbps kod vipa i vec mjesec dana se svadam sa vipom jer ne znaju rijesit problem brzina mi je sad stalno 1mbps a do ovog problema je bila skoro 3mbps bili su tehnicari iz tcoma mjenjali su zice na kuci i one koje idu do kutije nije pomoglo dobio sam novi ruter nije pomoglo da mozd nest nije do mog kompa ili nekih drivera ko da nesto blokira brzinu i neda mi da bude vise od 1 mbps

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #152 : 08. Listopad, 2016., 18:47 »
Ok. Hajmo prvo razlučiti nekoliko stvari.
Vip nema direktan pristup žicama, nego njihova ponuda uključuje Wireless prijenos podataka, što znači da parice i tehničari T-HTa nisu imali što raditi ili tražiti kod tebe u stanu.
Možda imaš Amis koji je pod ingerencijom Vipa i on koristi (tamo gdje nam svoju infrastrukturu) T-HT parice.


Kakva je brzina na drugim uređajima? Imaš bom koji ima WiFi, tablet, laptop?!? Skini aplikaciju za mob i tablet speedtest.net
Također na toj stranici izmjeri svoju brzinu.


Isto tako po novom pravilniku HAKOMa moraš se pismenim putem obratiti operateru i oni moraju u tom slučaju u roku od 5 radnih dana ukloniti kvar. Ukoliko ga ne otklone imaš pravo besplatno raskinuti ugovor i otići drugom operateru bez ikakve naknade.


Kolika ti je ugovorm zajamčena minimalna brzina?!? Ako je 1 Mb/s onda se možeš slikat jer ti je minimalna brzina isporučena...

Odg: Brzina interneta
« Odgovori #153 : 08. Listopad, 2016., 19:03 »
Brzina je ista i na ostalim uređajima a probacu se zaliti pismeno vipu a i vjerujem da je minimalna zajamcena brzina 1 mbps jer na ugovoru pise download do 4 mbps sam nekuzim kak je sve radilo super u ive tri godine a sad zadnjih mjesec dana gusenje ko da nesto blokira internet zvao sam dosta puta i jednom su mi rekli da je zahtjev podnesen i da ce oni pokusat rijesit probleme na parici jer vjeruju da je do gusenje

Odg: Brzina interneta
« Odgovori #154 : 08. Listopad, 2016., 22:12 »
Odnikud povećan paket s 50/3 Mbs na 80/4 Mbs za 3KM više. Can't really complain. 8|

Evo ga. :)

The blood of youth is bubbling back..

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #155 : 09. Listopad, 2016., 16:13 »
Odnikud povećan paket s 50/3 Mbs na 80/4 Mbs za 3KM više. Can't really complain. 8|

Evo ga. :)


Koliko plaćaš internet mjesečno ? Inače čuo sam da je Telemach bog i batina u Sarajevu za brzinu interneta..

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #156 : 09. Listopad, 2016., 17:54 »
http://beta.speedtest.net/result/5700712422.png

Poprilično zadovoljan, s tim da sam prije imao 4/0.25
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2016., 17:56 zg_rider111 »


Odg: Brzina interneta
« Odgovori #157 : 09. Listopad, 2016., 19:05 »
Odnikud povećan paket s 50/3 Mbs na 80/4 Mbs za 3KM više. Can't really complain. 8|

Evo ga. :)


Koliko plaćaš internet mjesečno ? Inače čuo sam da je Telemach bog i batina u Sarajevu za brzinu interneta..

Trenutno 25KM u Mostaru; inače je oko 50KM ovaj paket ali i dalje neki popust imam.
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Brzina interneta
« Odgovori #158 : 28. Prosinac, 2016., 14:57 »
Ja svoje s telefonom plaćam 169kn mjesečno  :hiha:

Hrvatina čiju ti uslugu imaš?
Ja imam od H1 i to je strašno...
Tristotinjak kuna TV,telefon i internet a internet nikad veća brzina od 8Mb/s
Slao sam im žalbu što se tiče brzine interneta jer kao oni puštaju interneta kolko god tehnički parica može podnijet... ( moš mislit... )
Tu sam našao nekakve podatke što se tiče mojeg stanja i ako sam dobro skužio iz ovoga svega što sam čitao o internetu meni je tu najveća ostvariva brzina 18Mb/s?
I zanima me može li se i kako taj ostvarivi maksimum povećati? Znam da dijelom ovisi i o udaljenosti centrale koju nemogu baš gurnut sebi, ali zanima me može li recimo oksidacija spojeva utjecati na taj maksimum? Hvala.



*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #159 : 28. Prosinac, 2016., 15:31 »
Ja koristim Bnet. Njihovu poluoptiku. Odnosno optika ti dođe do zgrade, a dalje ide koaksijalac...
Sad sam uzeo i TV pa imam 3d+ paket za nešto skuplju lovu (279kn) mjesečno, al imam sve i istu brzinu kao i ranije.

Ta brzina koju ti tražiš nije smao tako lako izvediva... Trebaš biti za velike brzine (ako pričamo o VDSL2 usluzi) u krugu od 1500m od centrale. Što si dalje brzina je slabija jednako je i s brojem korisnika - više korisnika VDSL2 usluge = manja brzina svima.
Ovisi o vodovima koji su postojeći i naravno kao što si i sam naveo u kakvom su stanju (jesu li oksidirali ili ne)...
Al po ovome što si poslao to je to što ti oni mogu ponuditi...
E sad u ugovoru nikad ne gledaš maksimalnu brzinu jer se tu ne možeš žaliti (razni uvijeti i poteškoće) ali možeš se žaliti ako nemaš minimalnu zajamčenu brzinu! Npr. u ugovou ti piše brzine do 50/10Mb/s, a negdje dolje sitnim slovima u ugovoru piše i minimalna zajamčena brzina je npr. 13/5Mb/s.
Ukoliko imaš minimalnu brzinu = ništa od žalbe.
Ako nemaš minimalnu brzinu imaš pravo žalbe pismenim putem uz to da ISP mora u roku od 5 dana djelovati i ispraviti kvar ili imaš pravo na raskid ugovora s njima (bez ikakvih penala) i možeš slobodno potražiti drugog ISPa.

Isto tako vi ekipa kaj ste po školama, faksevima, itd. Tražite CARNet pristup i dobiti ćete povoljniju cijenu same usluge i neke druge pakete.



Odg: Brzina interneta
« Odgovori #160 : 28. Prosinac, 2016., 16:25 »
Aha, ja ako sam dobro shvatio, s drugim internet provider-om mogu možda ostvariti i veće brzine?
Brzina interneta je iznad minimalne tako da oni tim ugovor ne krše nego jednostavno mislim da u današnje vrijeme bi mogla biti i veća...
Također da li postoji nešto što ja mogu učiniti sa svoje strane da povećam taj maksimum ili je to jednostavno stvar ISP-a i njegove mreže?
Svakako hvala na objašnjenju.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #161 : 28. Prosinac, 2016., 17:18 »
Ne postoji "druga mreža" pogotovo ako nisi iz većih gradova...
Za 90% Hrvatske postoji isključivo bakrena T-HT infrastruktura, a ostali ISPovi koriste njihovu infrastrukturu i plaćaju im određenu cifru kao naknadu za korišenje njihove mreže.
Jedini koji još imaju svoju infrastrukturu ti je VIP grupacija (Bnet, Amis), Metronet (koji je dostupan poslovnim korisnicima) i T-HT.
Uz to da je to sve ograničena ponuda...


Ono što bi ti sigurno ubrzalo internet kao takav (ukoliko imaš pristup 4G signalu) ti je Tele2 ili VIP bežićni internet (pokućni) ali oni ograničavaju uslugu na tipa 50GB po mjesecu ili moraš nadokupiti veći promet.


Ne znam gdje se nalaziš u kojem mjestu pa bih ti mogao možda više pomoći.

Odg: Brzina interneta
« Odgovori #162 : 28. Prosinac, 2016., 17:33 »
Ajde na pm ako nije problem kad je već privatnost a i da druge ne zamaramo mojim problemima...

Odg: Brzina interneta
« Odgovori #163 : 18. Siječanj, 2017., 08:45 »
da li sam dobro shvatila, da je na kraju najbolja opcija imati t-com internet jer imaju najvecu brzinu? bnet mi jos nije dostupan u ulici a i pitanje da li ce...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Brzina interneta
« Odgovori #164 : 18. Veljača, 2017., 15:29 »
Napokon sam i ja ubrzao svoj internet, do sada sam bio na 4 Mbps, a sada skoro cetiri puta brze, hvala Bogu vise.



Inace ovo je maksimalna brzina trenutno kod mene, a zivim blizu Splita, stvarno sramota.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9