HCL.HR

SOPA & PIPA & ACTA protest

  • 190 Odgovora
  • 38499 Hitova
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #135 : 04. Veljača, 2012., 21:33 »
Dragster smanji malo fobiju lol :wildboy:

U vezi carneta, dakle, jel oni poduzimaju išta konkretno oko toga ili? :wildboy: jer planiram uzest preko carneta internet, pa ono.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #136 : 04. Veljača, 2012., 21:37 »
Ali tko kaže da ne dobivam mailove? To želim reći.

Znaš da kad uzmeš net kod nekog ISP-a, dobiješ onu email adresu. Tipa [email protected].
I ja imam neki takav mail. Koji nikad u životu nisam provjerio.

Tko zna, možda sam dobio takav mail za svaki torrent koji sam ikad skinuo.  :wildboy:

Mislim da postoji ipak neka procedure, te nakon neznam 2-3 opomene postaje ozbiljnije mozda i dđu kuci, tako da ne vidim razloga da se brines

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #137 : 04. Veljača, 2012., 21:39 »
Ja dobio 3 takva maila i ukinuli mi net na 3 mjeseca :))))))))))

Bilo prije godinu dana možda, dao mi neko od frendova svoj pass pa sam tako išao na net (carnet jel). Točno se sjećam da sam bio na 75% onog Star Wars kurca...ne znam puni naziv igre. Dobijem taj mail (treći) i piše "ukinut ćemo van net sutra na 3 mjeseca bla bla" i ja pustim igru da se skine do kraja da imam šta radit idućih par dana dok ne nabavim druge login podatke lolololo, preloše.

Ali ono, staviš si na uTorrentu da kriptira promet i gotovo, ne mogu ti trejsat ime fajla.

Paničario bi totalno da nisam na drugoj ili trećoj godini imao kolegij samo o internet-zakonima u HR, roflao sam se.

edit:
ove provjere torenta rade samo veći igrači tipa EA, Adobe, Autodesk itd. Pošalju mail ISP-u redovito ali samo Carnet reagira po mojim saznanjima.

edit 2:
nema ovo veze sa sopom i tim sranjima, jel....to je uobičajena procedura koja već godinama postoji. Samo što su naši provajderi "super".
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2012., 21:42 Radim247 »
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #138 : 04. Veljača, 2012., 21:42 »
Aha. Ali znači može se po nekom jednostavnom postupku to izbjeći?  :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #139 : 04. Veljača, 2012., 21:43 »
Pa ili koristiš private torrente ili staviš da ti je promet kriptiran, jedan klik mišem ono.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #140 : 04. Veljača, 2012., 21:47 »
Korisnik IXY me potaknuo da provjerim svoj službeni mail od Optime. Nema ničega, naravno.
Dakle, to samo rade mrtvi šabani iz Carneta.

Što zapravo nije ni čudno, jer hej, u vlasništvu je države.
I ima poprilično ograničene usluge u usporedbi s ostalom ekipom.
Prava SOCIJALNA MREŽA (a ne zove se FEJZBUK LOL).
 :mrs:


Ali ono, staviš si na uTorrentu da kriptira promet i gotovo, ne mogu ti trejsat ime fajla.

Gdje? Kako?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #141 : 04. Veljača, 2012., 21:54 »
Ovako.

2012. godina, prvi put da sam iskoristio tu "let me google" foru. Osjećam se super, tnx bleki.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #142 : 04. Veljača, 2012., 21:55 »
Nema na čemu.  :hiha:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #143 : 04. Veljača, 2012., 21:57 »
Iako to koristi vecina za povecavanje brzine kod losih ISP među kojima nije T-Com :D

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #144 : 04. Veljača, 2012., 21:59 »
Citat:
µtorrent/BitTorrent encryption is to circumvent traffic throttling. Not for security.

VPN provides some degree of security (Especially from your ISP. Less so from the authorities.), it encrypts all traffic between you and the VPN server. However VPN connections are slow or expensive and more often then not you cannot forward the µtorrent port.

Bravo Natko.  :hiha2:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #145 : 04. Veljača, 2012., 22:08 »
https trekeri su kao sigurno stoposto.

ali to sam znao  :hiha:



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #146 : 04. Veljača, 2012., 22:11 »
Hej hej, lakše s optužbama momče crni  :hiha2:
Ja mogu samo potvrdit iz svog i iskustva kolega s faxa da nitko nije dobio mail više nakon toga. Praktički uvijek postoji 1+ % šanse da ti ISP može trejsat header paketa jer su...ISP, jel.

Da mi provale u stan gađao bi ih svojim original cd-ima lol. Sranja koja skinem s torrenta ionako odigram/pogledam max sat vremena i izbrišem. Sad mi istekao premium na Quakeu baš, moram i to produžit prvom prigodom  :hiha2:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #147 : 04. Veljača, 2012., 22:16 »
Mislim da je ovo sve prenapuhano, CARnet je u vlasnistvu drzave i zbog toga se dobivaju mailove i gase netovi. Kod ostalih manje vise nista, jer da oni stvarno prate sta mi radimo nitko ne bi imao internet i automatski bi svi oni propali, pa ja mislim da je to jedini razlog zasto nitko nikoga ne upozorava

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #148 : 04. Veljača, 2012., 23:39 »
Ima istine u tome da oni "žmire" na to zbog profita. Ja sam jednom od T-coma dobio opomenu na mail, ali ništa ozbiljno, to su vjerovatno poslali ovako reda radi... :D
When I get sad, I stop being sad, and be awesome instead... True story !

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #149 : 05. Veljača, 2012., 00:19 »
Ja sam eto bez problema potpisao ugovor i to, onda nisam imao problema, a na starom ugovoru sam skido ko lud, sad sam se uljenio :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9