HCL.HR

SOPA & PIPA & ACTA protest

  • 190 Odgovora
  • 38780 Hitova
*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #165 : 12. Veljača, 2012., 19:27 »
"Prosvjednici protiv ACTA-e, u Puli ih se skupilo svega par, zbog (ne)vremena."

Savršen je Glas Istre.

Inače, ne kužim zašto se svi bune protiv Josipovića. Ne znam bi li predsjednik neke države ekšli podržao piratstvo, ali nvm. :hiha2:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #166 : 12. Veljača, 2012., 19:48 »
Nije bit u (ne)podržavaju piratstva, nego u podržavanju ACTAe.

Ok je pisamce. Makar ih ne volim inače jer mi uvijek imaju taj prizvuk privlačenja medijske pozornosti i okorištavanja njome, ali nvm, lik je manje više dobro rekao. Ne kreće od pretpostavke da je piratstvo nečije pravo ili da je legitimno, nego jednostavno govori da ACTA nije rješenje.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #167 : 12. Veljača, 2012., 19:51 »
Ovaj dio;
Citat:
Osobe koje piratiziraju i čuju, vide ili isprobaju kvalitetan sadržaj znaju ga i kupiti, makar to ne bi nikad učinili da piratizacija nije pomogla. Piratizacija pomaže malom kvalitetnom umjetniku, izvođaču i programeru za kojeg se inače ne bi čulo — ne bi se čulo jer nema veliku marketinšku 'mašineriju' koja bi ga promovirala. Ukoliko vidim piratiziranu igru kod svojeg prijatelja i svidi mi se, možda ću se odlučiti na kupnju. Ukoliko čujem piratiziranu pjesmu ili je čak sam piratiziram, možda odlučim otići na koncert. Ukoliko je nikad nisam vidio, nemam izbora nego opredijeliti se za velike, bogate izvođače i njihove izdavače, neovisno o tome koliko su nekvalitetni. Jedina alternativa mi je ne odabrati ništa. Tko je tada profitirao? Nitko.

Opravdano je biti pšrotiv acte.
Al opravdavanje piratstva mi je bljak.

Posebno fora što se najviše piratiziraju najpopularniji sadržaji koje su upravo i stvorile te velike zle mašinerije.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #168 : 12. Veljača, 2012., 20:06 »
Pa mahom je sve proizašlo iz velike zle mašinerije. To je objektivna datost. Ono što se može mjenjati jest odnos spram toga, i tu internet, pa i piratizacija pomažu. Jer se može gubiti taj posrednik između tvorevine i čovjeka; mašinerija jel.

Istina, taj odjeljak jest labav u nekim djelovima, al nije samo to poanta teksta. Baš dobro kaže, ta borba protiv piratizacije je borba za neku "moguću" zaradu. Koja možda postoji i svakako da je se treba iscuclati. Paralela s web 2.0 mentalitetom je više nego očigledna. S druge strane, ta zarada možda i ne postoji, jer jednako tako očekivana konzumacija proizvoda može dovesti do smanjenja konzumacije nekih drugih. Recimo, jel. I sve to skupa nije jednako fizičkoj krađi. Bla.

Ne razumijem ljude koji su za ACTAu. Uopće. Pogotovo to zgražanje od piratstva, ta svetost koju si pridaju kad govore kako piratstvo jest krađa krađa i samo krađa.
Em je licemjerno, jer čisto sumnjam da itko ima sve 100% kupljene sadržaje (iz raznoraznih razloga je to nemoguće) em je glupo podređivati svoju slobodu da bi ONI mogli biti uvjereni da je netko ne-pirat, i sve to u konačnici mi se svodi na čisti ljigavi fors. Koji mi se gadi. Eto. :wildboy:
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2012., 20:10 depresija »
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #169 : 12. Veljača, 2012., 20:14 »
Facaa treba novu temu. Ponavlja se u zadnje vrijeme podosta.  
ZNAMO DA SI ANTI FACAA, ZNAMO. :wildboy:

Užasno mi je ovo otvoreno pismo.
Baš užasno.
Kreće, men se čini barem, od pretpostavke da je njegovo pravo dobiti besplatno sve sadržaje ikad.


Ja ubro da je vise kao pravo da objavi svoj sadrzaj besplatno ako mu tako ikad prdne. Sto bi ACTA dodatno zakomplicirala, buduci da uvodi "kriv si dok ne dokazes nevinost" princip. Dovoljna je sumnja da si skidao ili uploadao nesto ilegalno da te opale. S obzirom na ORIGINALNOST u danasnjem drustvu, lako bi mogao dobiti situaciju kakvu Ameri imaju sa svojim patentima za kojih 10-20 godina kad biznisi ili pojedinci nanjuse prave mogucnosti za pizdarije u ACTA-i.

Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #170 : 12. Veljača, 2012., 20:33 »
Sviđa mi se pismo, ima čovjek pravo, iako se nebi baš u svemu složio sa njime.  :D
When I get sad, I stop being sad, and be awesome instead... True story !

Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #171 : 21. Veljača, 2012., 11:54 »
ma sve ce se to sredit da nebude nista cenzurirano jer je to glupost po meni
"Your heart... its incessant drumming disgusts me. I will silence it, as I did my own."  - Lich King

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #172 : 05. Travanj, 2012., 15:25 »
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #173 : 05. Travanj, 2012., 15:42 »
Lošiji su od anonimusa  :fpalm:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #174 : 05. Travanj, 2012., 15:56 »
K.A.T.A.S.T.R.O.F.A.  :wildboy:

Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #175 : 05. Travanj, 2012., 16:09 »
Kaj je ovo zakašnjeli 1. april il kaj? :hihi:
When I get sad, I stop being sad, and be awesome instead... True story !

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #176 : 05. Travanj, 2012., 16:11 »
 :tired:

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #178 : 27. Travanj, 2012., 19:58 »
 :wildboy:

Odg: SOPA & PIPA & ACTA protest
« Odgovori #179 : 27. Travanj, 2012., 21:06 »
Hoće li biti kakvih posljedica za nas Hrvate odnosno Europljane, trebamo li se briniti?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9