HCL.HR

Sve vezano uz ADSL

  • 133 Odgovora
  • 109687 Hitova
Re: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #105 : 15. Prosinac, 2008., 21:11 »
Staviš router u routing mode. Koji router imaš?
Why is your...

*

Fenrir

  • **
  • 355
  • Zapijev dečko
Re: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #106 : 15. Prosinac, 2008., 21:39 »
Imam neki crni Zyxel koji ima samo tipku za gašenje/paljenje i jedan bijeli (moram provjerit' koji je) koji mi je noviji, al' ga ne koristim - ima i displej neki.

Pojasni malo oko toga routing moda.

Re: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #107 : 15. Prosinac, 2008., 22:55 »
Ukratko, to je ono što ti želiš, dakle da ti je veza stalno upaljena.

Evo jednog primjera postavljanja modema u rm.

Kad nađeš ime svojeg routera idi na http://forum.pcekspert.com/ i upiši to ime u search. Tamo ćeš sigurno naći upute.  :winknkiss:
Why is your...

*

Fenrir

  • **
  • 355
  • Zapijev dečko
Re: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #108 : 17. Prosinac, 2008., 06:52 »
Malo sam se bojao da će mi trebat' još jedan kompjuter, ali evo, sve radi kako treba.
Jest da je u pitanju par klikova mišem, ali ljenčina sam, jeb'ga.

Sad još samo moram sredit' da mi se fajrfoks pokrene na startupu.  :b_dodo:

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #109 : 21. Listopad, 2009., 08:45 »
Na faksu sam vidio da se moze dobiti neki besplatni skup alata za studente koji ukljucuje
Microsoft DreamSpark - besplatni razvojni softver za studente
Visual Studio 2005 Professional Edition
SQL Server Developer Edition
Expression Studio 3
Windows Server 2008 R2 Standard Edition
Windows Server 2008 Standard Edition
Windows Server 2003 Standard Edition
XNA | Game Studio 3.1
CCR and DSS Toolkit 2008 R2
Robotics Developer Studio 2008 R2
SQL Server Express
Virtual PC 2007
Ono sto je potrebno za ukljucit taj paket je neki microsoft liveID i pristup carnetovom internetu(da znaju da si student)
Traje ti dok studiras.
Sad t-com adsl mi se iskljucuje za mislim dva mjeseca na pred Bozic i htio bi onda uzet neki carnetov internet ,posto ih ima puno htio bi znat koji mi se najvise isplati ( jel ono analogna i jedan telefonski broj znaci da ce mi bit zazuzeta linija dok ja radim na netu il kaj?)
Ako netko ima iskustva s carnetovim internetom(Jel puca veza i to) nek kaze.
Trebalo bi mi za torrnete i za  surf pa ono...
Zast nitko nece samnom na kavu?

Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #110 : 21. Listopad, 2009., 09:27 »
Mislim da se tu misli na MSDNAA (što se tiče tih programa).

Tak mi imamo na ferovoj stranici link na to i onda se ulogiram s istim podacima s kojima se logiram na ferove stranice i mogu skidat sranja.
Ne ista ko ti, al ae...  :solidus:

Kolko ja znam, moj frend u Bjelovaru ima Metronet Carnet i kaže da mu sve super radi. I torrenti mu rade.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #111 : 16. Studeni, 2009., 13:47 »
isto je i kod nas na foi-u. Baš sam si nedavno skinuo tako nove Windowse. Iako ima tu svačega. Sve u svemu, vrlo korisno
The greatest teacher, failure is.

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #112 : 18. Studeni, 2009., 22:28 »
isto je i kod nas na foi-u. Baš sam si nedavno skinuo tako nove Windowse. Iako ima tu svačega. Sve u svemu, vrlo korisno
Oćeš reći da toga ima više od tog dreamsparka?Da se mogu skidat i stvari razne?Reci linkove.
Zast nitko nece samnom na kavu?

Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #113 : 26. Prosinac, 2011., 20:42 »
Nisam htio otvarati novu temu, samo zelim da pitam jeli nekome pala brzina na 1Mbps odnosnno 100kbps, to se meni i nixu dogodilo, pa pitam jel jos nekome na T-Comu?

Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #114 : 17. Siječanj, 2015., 20:37 »
Prešao sam prije par dana na Iskon, i pizdim konstantno koliko su loš provider. Internet brzina bi trebala biti 10 Mbps uz garantiranu 5 Mbps, a meni je konstantno i ispod 5. Ako sa Hakometrom izmjerim brzinu manju od 5 Mbita par dana za redom, hoću li moći raskinuti ugovor bez penala? Bio sam na T-Comu i Optimi i s ni jednima nisam bio pretjerano zadovoljan, ali barem sam imao što sam plaćao, stabilnu liniju i konstantnu brzinu. Iskon će me izluditi. :fpalm:
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

StootS

  • **
  • 185
    • Mudre misli, izreke, citati, aforizmi...
Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #115 : 17. Siječanj, 2015., 21:16 »
Što se iskona tice mislim da ces se morati malo strpiti imaju radove koji su se oduzili i koji su trebali biti samo u bijeloj zoni,ali i u narancastoj su nastali problemi, na moju srecu prelazim na amis za dva dana pa vise necu biti frustriran stalnim pucanjem veze.
Inace to što oni garantiraju 5Mbita zapravo ne znaci ništa ako nemaš dobru paricu...to jednostavno nije do njih i s bilo kojim provajderom ces imati problema :tired:

Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #116 : 17. Siječanj, 2015., 21:23 »
Što se iskona tice mislim da ces se morati malo strpiti imaju radove koji su se oduzili i koji su trebali biti samo u bijeloj zoni,ali i u narancastoj su nastali problemi, na moju srecu prelazim na amis za dva dana pa vise necu biti frustriran stalnim pucanjem veze.
Inace to što oni garantiraju 5Mbita zapravo ne znaci ništa ako nemaš dobru paricu...to jednostavno nije do njih i s bilo kojim provajderom ces imati problema :tired:

Kad su mi uvaljivali taj ugovor, lijepo sam pitao da li je moguće prvo provjeriti hoće li tih 10 Mbita (5 Garantirano) biti stvarno toliko ili će to biti samo na papiru, i provjerili su propusnost parice i trebala bi biti dobra. Problem nije u propusnosti nego u nekonstantnosti veze. Pola sata imam download 1.2 Mb/s, a pola sata nakon toga ne prelazi 300-400 Kb/s. I opako me to nervira. Trebao sam uzeti probni period 3 mjeseca da ih nakon toga mogu odjebat, ali budala pohlepna je radije htjela tablet :fpalm:

Nego, kakvi su to radovi? Mislim da sam ja čak u bijeloj zoni. Misliš da zbog toga puca veza?   
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #117 : 23. Veljača, 2015., 19:12 »
Evo da kop/pejstam upit sa PCeksperta jer tamo dobivam sve odgovore osim onog kojeg bas trazim:

Oj ekipa, evo danas se Iskona vracam na t-com na ovaj 10/0.64mbit net i dobio sam samoinstalirajuci paket sa nekim ADB ruter/modemom. Citao malo izmedju ostalog i na ovom forumu i prosla me jeza od komentara o ucestalom gubitku konekcije (sa Kasdom mi se ovo desavalo valjda 100 puta dnevno, i izludjivalo me!), problemima sa PSNom i online igranje i slicno. Inace dosada sam imao Siemens 763 i nikada nikakvih problema (crkla 2 UTP utora, ali posto ih ima 4, sve 5 )
Moje pitanje je: dali mogu ja prikacit svoj ruter/modem (frend mi nudi za 0kn neki Ciscov...ili jo to samo certifikat, nebitno), unest podatke i sibat ili moram koristit ove njihove krampove?

Dakle, kao sto sam vec napisao od njih tamo dobivam, kupi xy modem zakljucan na tcom jer je bolji od ADBa, a moje pitanje je dali mogu uzet neki otkljucani ruter/modem i podesit ga da radi? I samo i jedino me to zanima. Net je MAXadsl, telefonska lini je obicna dakle fon zaboden u uticnicu, a MAXtv nemam, niti imam nemajru imat.
Hvala :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #118 : 23. Veljača, 2015., 20:09 »
Znači možeš koristiti taj koji si dobio od Tcoma, a također ga možeš i dodatno umrežiti s nekim boljim routerom npr. ako ti taj frend nudi Ciscov s kojim imaš brdo mogućnosti i vjerovatno open source fw.

Također pazi jer router i modem nisu jedno te isto. Imaš uređaje koji su baš routeri i oni ne mogu raditi sami, nego moraš imati modem s kojeg će preuzimati konekciju.

S druge strane možeš kupiti i zasebni router s modemom, samo moraš paziti da ima Annex B, jer T-com radi na njemu.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Sve vezano uz ADSL
« Odgovori #119 : 23. Veljača, 2015., 22:59 »
Znači možeš koristiti taj koji si dobio od Tcoma, a također ga možeš i dodatno umrežiti s nekim boljim routerom npr. ako ti taj frend nudi Ciscov s kojim imaš brdo mogućnosti i vjerovatno open source fw.

Također pazi jer router i modem nisu jedno te isto. Imaš uređaje koji su baš routeri i oni ne mogu raditi sami, nego moraš imati modem s kojeg će preuzimati konekciju.

S druge strane možeš kupiti i zasebni router s modemom, samo moraš paziti da ima Annex B, jer T-com radi na njemu.

E to, dakle mogu koristit neki svoj, dobit cu taj bas ruter/modem. BTW nakon 1:30h zezanja s tim ADB govnom i SZK, na kraju zadnji frajer iz SZK mi kaze da me ustvari nisu jos ni spojili, da cekam sada i rpovjeravam pa akd bude bude...a stvarno su legende. Na svu srecu iskon mi jos radi :mrgreen:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9