HCL.HR

Youtube Copyright

  • 8 Odgovora
  • 21696 Hitova
*

Arn0

  • *
  • 11
Youtube Copyright
« : 06. Ožujak, 2016., 19:49 »
Pozz, forumaši  :D

Imam jedan problem, vezan za copyright na YT.
Maloprije sam postavio video sa jednom pjesmom koja je vec neko vrijeme na YT, ustvari sam uradio lyrics te pjesme, i blokiran je u svim drzavama. Lyrics te pjesme već ima na YT, neko je to vec napravio, onako samo nabacano, bez ikakvog stila, a on nije dobio copyright. Kako to? I, mogu li ikako da sklonim copyright sa mog videa?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #1 : 06. Ožujak, 2016., 19:57 »
Tko je udario copyright? Vlasnik pjesme ili možda tog drugog videa s lyricsima?

U svakom slučaju, ne isplati se radit te lyrics videe, redovito ćeš imati takvih problema.

*

Arn0

  • *
  • 11
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #2 : 06. Ožujak, 2016., 20:00 »
OnimaMedia Music je udarila copyright, to niti je vlasnik  te pjesme, a niti ovi drugi s lyricsima.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #3 : 07. Ožujak, 2016., 09:13 »
Probaj staviti disclaimer ispod videa kako nisi vlasnik niti glazbe niti ičega. U nekim slučajevima to prolazi.

Copyright će ti naljepit 100% što će generirati reklame na tvom videu od kojih lova ide u žep vlasniku prava na glazbu - ali video neće bit banan.

Ako su ti samo stavili copyright a nisu banali video  - to je normalno. Svi coveri koje sam stavljao na YT su dobili takav tag, al nijedan nije maknut s YTa.

*

Arn0

  • *
  • 11
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #4 : 07. Ožujak, 2016., 22:37 »
Sve sam uradio, podnio sam žalbu i u njoj napisao kako to nije moj audio snimak, da sam samo stavio lyrics i da već mnogo kanala ima taj audio snimak, ali opet ništa.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #5 : 07. Ožujak, 2016., 22:59 »
Uvijek ćeš imati takvih problema kada stavljaš pune pjesme na YouTube,meni su tako makli jednom cijeli video i izdali upozorenje...
Jedini što ti možda pomogne je kao što je gore navedeno da u opis videa napišeš kako ta pjesma nije tvoje vlasništvo.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Arn0

  • *
  • 11
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #6 : 07. Ožujak, 2016., 23:08 »
Hvala vama na odgovorima, to mi i nije toliko bitno, ali eto, zanimalo me zasto drugi kanali postavljaju isti materijal kao i ja, a ne dobivaju te copyright strikeove. Pozdrav !  :D \:D/

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #7 : 07. Ožujak, 2016., 23:31 »
al nisi napisao jesu li ti banali cijeli video, smjutali samo audio ili ti piše da si pod tuđim autorskim pravima. ovo su 3 jako različite stvari.

evo moj primjer jednog od videa:



Kao što vidiš - monetizacija je onemogućena jer je video pod copyrightom - al je i dalje uredno dostupan - samo sve reklame idu u žep vlasniku autorskih prava.

*

Arn0

  • *
  • 11
Odg: Youtube Copyright
« Odgovori #8 : 11. Ožujak, 2016., 18:50 »
Cijeli video je banovan.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9