HCL.HR

HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine

  • 67 Odgovora
  • 7671 Hitova
*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)

Dobro došli!

Kao što se neki sjećaju naše prijedvijegodišnje uspješnice The Top 40 Metal Albums of 2011 gdje smo odbrojali tih 40 ludih metal albuma s Pitchforkove ljestice najboljih 40 metal albuma.

Nakon prošlogodišnje stanke, fanovi su zahtjevli još, i zato se vraćamo, s još manje volje za stvaranje internet sadržaja nego ikad.

Znate što vam je čini: lista je ovdje, idemo od zadnjeg mjesta, preslušamo album, bacimo ovdje rivju, čitamo ih komentiramo, smijalice bez kraja, rugamo se metalu i metalcima, odustanemo nakon 3 tjedna, sve znate!

Prvi album, za koji je rok do nedjelje 5.1.2014. godine je u sljedećem postu, mgdje će se nalazit lista svih albuma te linkovi na recenzije sudionika.

Uključite se, ne morate psjećat neku obavezu ako neki tjedan ne napišete, nastavit ćete sljedeći (iako vaš šupak će bit anihiliran), ako niste krenuli od početka krenite kad god, etc!

Vidimo se!
« Zadnja izmjena: 27. Prosinac, 2013., 14:36 [proGABBEing] Richard »

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #1 : 27. Prosinac, 2013., 14:35 »
Pitchfork: The Top 40 Metal Albums of 2013


40. Bone Sickness - Alone in the Grave
Death Metal | Rok za recenziju: 5.1.2014. | Kliki | Rivjui: Richard - n00b - Ixy - SmaugX - Seengeer - presveti - Đester - Ramza


39. Batillus - Concrete Sustain
Blackened Doom Metal | Rok za recenziju: 12.1.2014. | Kliki | Rivjui: Ixy - Đester - n00b - Seenger - Ramza - SmaugX - Chikanovich


38. Raspberry Bulbs - Deformed Worship
Black Metal/Punk | Rok za recenziju: 19.1.2014. | Kliki
« Zadnja izmjena: 17. Siječanj, 2014., 15:30 [proGABBEing] Richard »

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #2 : 27. Prosinac, 2013., 15:03 »
Može :approve

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #3 : 31. Prosinac, 2013., 01:51 »
dabl post, al sumnjam da bi itko vidio pa moram xD

Jeste vi igdje našli tekstove od ovog albuma? :hihi:

Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #4 : 02. Siječanj, 2014., 14:56 »
Lista je meni osobno sranje, nisu stavili ni neke jako poznate metal bendove što me čudi jako, evo šta meni fali ovoj listi

Amon Amarth: Deceiver of the gods - nemogu virovat da ovo nisu stavili

Fleshgod Apocalypse: Labyrinth

Man must die: Peace was never an option

Kataklysm: Waiting for the end to come

Bodyfarm: The coming scourge

Temple of Baal: Verses of fire

Immolation: Kingdom of conspiracy

Suffocation: Pinnacle of bedlam

Blood red throne: Blood red throne

Entrails: Raging death

Protector: Reanimated homunculus

Facebreaker: Dedicated to the flesh

Smothered: The inevitable end

Lifeless: Godconstruc

"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #5 : 02. Siječanj, 2014., 21:19 »
Nikog ne zanima.
Sudjeluj ili nemoj. ;)

Ja još neću komentirati Alone in the Grave jer ne želim komentirati van recenzije. :hiha:

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #6 : 02. Siječanj, 2014., 21:44 »


Al podržavam. Skida se album prvi = )
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #7 : 02. Siječanj, 2014., 21:55 »
ixy, jesi tekstove našao? :kava:

Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #8 : 02. Siječanj, 2014., 22:08 »
ne lol

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #9 : 02. Siječanj, 2014., 23:13 »
Šta će ti tekst za ovo? ;( Poslušao sam i fakat su nebitni liriksi :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #10 : 03. Siječanj, 2014., 12:47 »

40. Bone Sickness - Alone in the Grave
:hiha:
KOSTNA BOLEŠTINA - SAM U GROBU
sam prijevod jako dobro sumarizira samu bit metala, istovremeno pružajući nadu da će ovo biti tvrdo sranje i da će to sranje rulati. Nomen est omen se pokazuje kao dvosjekli mać u ovom slučaju. Na žalost svih ljubitelja muzike, ovo smeće je baš smeće, bez potencijala da bude zabavno i karizmatično, kvaliteta ionako nije poželjna u ovom slučaju. U tom pogledu, ime govori dovoljno za sebe i ovo jest metal kakvog kežualni poznavatelj priželjkuje, bilo to dobro ili loše. S druge strane, nama koji smo nadišli shvaćanje muzike kao žanrovski i etiketama određene, Kostna Boleština nudi mlakost i nezadovoljenje metalnih receptora, naši opći interesi ne mogu biti uslišeni partikularnim. Album ima neke svoje dobre momente, ali sve u svemu, fali mu konzistentnosti i specifičnosti, sve ovdje već smo odavno čuli izvedeno na puno bolji način. Ovo je možda dobar bend za poslušati na nekoj svirci, ili preslušati koji put čisto da si razgranate ukus, ali sve u svemu, nije vrijedno višednevnog slušanja.

2/10

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #11 : 03. Siječanj, 2014., 13:30 »
 :hiha: :hiha: :hiha: BONE SICKNESS- ALONE IN THE GRAVE - 5/10  :hiha: :hiha: :hiha:

Prije samog slušanja, želio sam mrziti Bone Sickness. Želio sam da mi se ne svidi, da mogu napisati zajedljiv review u kojem bi se okomio na Pitchfork i ovo govno od albuma. Ali ne mogu ;_____; Album je, realno gledajući, generični death metal album koji ne nudi ništa novo, a opet to što radi radi dobro te je izuzetno slušljiv i pitak. Obično mi je najdraže ovakve stvari slušat dok igram igrice i moram priznati da sam tri puta poslušao album u jednom šutu, što mu bar daje plus za ulogu pozadinske buke :hiha: SAMOĆOM U GROBU, momci iz Koštane bolesti igrali su na sigurno ;) Na pladnju metala nisu nam ponudili račiće inovativnosti, ali male hrenovčice koje nude su dovoljno slatke da nam priušte par slušanja dok ne pređemo na konkretnija jela  :hiha: Bon apetit ;))))



Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #12 : 03. Siječanj, 2014., 13:42 »
Na pladnju metala nisu nam ponudili račiće inovativnosti, ali male hrenovčice koje nude su dovoljno slatke da nam priušte par slušanja dok ne pređemo na konkretnija jela  :hiha: Bon apetit ;))))

:hihi::hiha:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #13 : 03. Siječanj, 2014., 14:11 »
BONE SICKNESS - 3/10

definitivno najveći plus ovog albuma je što ima samo 7 stvari i što su sve kratke.
najbolji momenti na albumu su mi kad se ubaci solo gitara, jer ono, bar se nešto događa i zvuči konkretno. al je to opet jako kratko i rijetko.
ovako ispada ko da ne znaju svirat ili je ustvari samo loša glazba pa je ni sviranje ne može spasiti. vjerojatno je oboje.
neznam, u svakom slučaju ne mogu ČUTI.
ima par pristojnih riffova na početku par pjesama, tj. to su i jedini rifovi na albumu. al opet, baš ništa posebno jer imam osjećaj da bi baš svatko
ko svira gitaru moga smislit isti rif.
zadnja stvar mi je favorit, ima baš jeben uvod, i solidna sve u svemu.
i naslovna pjesma se čini da bi mogla biti onako OKEJ, tj. vjerojatno jedina strukturirana stvar na albumu, samo
da nije u tom debilnom death metal aranžmanu di se kurca ne može razlučit. u biti to i je problem albuma, a vjerojatno i žanra,
na kraju dana ostano samo nerazlučiva buka.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #14 : 03. Siječanj, 2014., 16:59 »

40. Bone Sickness - Alone in the Grave

Ocjena: 1.5/10

Recenzija:



Šta reć više? Nezz, svaka pjesma završava random nakon 2 minute, a o toga 5/7 sa "bljaa" prizvukom. Puno bubnjeva, malo gitare, nula dobrosti. Ae introi su u par pjesama okej, ostalo je baš hrpa smeća. I za cover 0.5 eto.  :piva:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9