HCL.HR

Koncerti

  • 1897 Odgovora
  • 198335 Hitova
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1365 : 25. Travanj, 2010., 22:41 »
Ček, kako vi to kažete?

*

Clouseau

  • **
  • 413
  • AE PIPUN
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1366 : 25. Travanj, 2010., 22:43 »
500 kuna rofl
Da je Pink Floyd došo a ne Ledi Gaga. Da vidim majstore koji će i ovaj koncert napunit. I onda se nema para  :hiha: :hiha:
That would be an ecumenical matter.


Možda imam Alzheimerovu, ali barem nemam Alzheimerovu.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1367 : 25. Travanj, 2010., 22:47 »
pa dobra je cijena s obzirom na popularnost.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1368 : 25. Travanj, 2010., 22:50 »
Slažem se + stvarno mislim da bi njen koncert bio nešto što bi vrijedilo pogledati.
Još ako hej, voliš njenu muziku..


Mislim, za mene je preskupo i ne volim je baš ali ono. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Clouseau

  • **
  • 413
  • AE PIPUN
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1369 : 25. Travanj, 2010., 22:59 »
pa dobra je cijena s obzirom na popularnost.
Alo.
2 albuma ima.

2.

Da je glazbeni supergenije to ne može bit realna cijena kolko god ona popularna bila. Al napunit će se, ne brinem se.
Napunio je U2 iako je govno, napuniće i Metalika iako je smeće, di neće ona..
That would be an ecumenical matter.


Možda imam Alzheimerovu, ali barem nemam Alzheimerovu.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1370 : 25. Travanj, 2010., 23:01 »
kakve veze ima cijena s kvalitetom glazbe? :wildboy:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1371 : 25. Travanj, 2010., 23:02 »
Kako su cijena ulaznice i broj albuma povezani točno?  :solidus:

Mislim, netko u dva albuma može napraviti više nego netko u deset (ne, ne govorim o Lejdi Gagi), a dva albuma je dovoljno za koncert od 2 sata.
Koliko koštaju ulaznice na sve Tankarde, Iced Earthe i na šta ti sve već nisi išo (sori ak sam fulo koji)?  :wildboy:

*

Clouseau

  • **
  • 413
  • AE PIPUN
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1372 : 25. Travanj, 2010., 23:23 »
Kako su cijena ulaznice i broj albuma povezani točno?  :solidus:

Mislim, netko u dva albuma može napraviti više nego netko u deset (ne, ne govorim o Lejdi Gagi), a dva albuma je dovoljno za koncert od 2 sata.
Koliko koštaju ulaznice na sve Tankarde, Iced Earthe i na šta ti sve već nisi išo (sori ak sam fulo koji)?  :wildboy:
Zato šta umjetnici koji ne jašu na valu trenutnog hypea il mode već su stvorili svoje ime godinama sviranja i brojnim albumima inače koštaju više nego newbieji. Evo ti samo primjer Los Lobosa sad, kurac bi njima karta došla 180kn da ne sviraju prepun kurac godina. Johhny Winter isto tako neš je cijena bila. Žive na tom nasljeđu koje imaju i zato si mogu priuštiti da tolko koštaju. I za njih se ne čudim iako su te cijene daleko od realnih.

Al ono, šta nije prošle godine bila Lily Allen na Inmusicu unatoč tome šta je isto trenutno jako velika pop zvijezda i sve to. Oću reć da Gaga ne vrijedi toliko unatoč svoj popularnosti. Brijem da ovakve cijene ni Madonna il Britni ne bi nabile. Jebote pa Depeche Mode je bio 300 i neš kn. Ono, tu ti ulazi u igru ta moja logika omjera godina, kvalitete itd itd, valjda me bereš.

A nemoš nikako uspoređivat Tankard i Icede s ovim jer ono.. ti bendovi kolko god bili stari su i dalje teška alternativa. Metal koji se sada sluša je hc, nu, eventualno neki post đir i oni sada mlate pare. Inače, Tankard je došo 80kn, a Icedi skupa sa Saxonom 200kn. A ti bendovi  postoje već 20 godina bar i među najjačima su u svom žanru. Al ono, zato su na većim festivalima uvijek među headlinerima, bar tamo dođu do svoje publike
That would be an ecumenical matter.


Možda imam Alzheimerovu, ali barem nemam Alzheimerovu.

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1373 : 25. Travanj, 2010., 23:40 »
pa i bijonse je imala takve cijene, a to je tu taj rang.


edit:
to je tu taj rang, ne znam šta sam  s tim htjela reć  :hihi:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1374 : 25. Travanj, 2010., 23:41 »
Za Madonnu je najjeftinija karta u susjednim državama bila stotinjak eura ako se ne varam :(

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1375 : 25. Travanj, 2010., 23:41 »
Matko, sve ja kužim što ti želiš reći.
I zapravo se s većinom toga slažem.

Al ono što hoću reć je da to o čem ti pričaš... ne funkcionira to tako. Naravno da bendovi koji dulje sviraju mogu nabiti i nešto veću cijenu na račun stare slave, al cijena se diktira prvenstveno po potražnji. Ako Lady Gaga uspije napuniti Arenu, očito je da cijena od 500 kuna nije previsoka jer postoji 10 tisuća ljudi koji će platiti toliko da je vide (dobro, u prosjeku nešto manje od 500 kn, al ae, teoretski).

Zapravo, sam si sebi odgovorio u zadnjem dijelu posta - Tankard i Iced Earth (samo primjeri, jel) su alternativa. Masa sluša nešto drugo. E pa trenutno jedna ogromna masa sluša Lady Gagu. I spremni su platiti puno više od 80 kn za koncert. S druge strane, postoji i grupa ljudi koji su i za Tankard spremni dati puno više od 80 kn, ali oni tako neće napuniti dvoranu/birc/klub/stadion/štagod.

Lily Allen je ipak nešto manja zvijezda od Gage. Tu je, naravno, i pitanje showa. Lady Gaga dovodi omanji grad ljudi i opreme za jedan koncert. Lily Allen ne, jel. Uostalom, nije fer uspoređivati festivale sa samostalnim koncertima. Festival te uvijek na kraju iziđe jeftinije nego da si na svakog izvođača posebno išao.

EDIT:
Nevezano za raspravu, al je za topik.
Whitest Boy Alive su trebali doć u Hrvatsku 15. lipnja, al izgleda da ništ od toga ne bude. ;(((((((((
« Zadnja izmjena: 25. Travanj, 2010., 23:53 Ixy »

*

Clouseau

  • **
  • 413
  • AE PIPUN
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1376 : 25. Travanj, 2010., 23:53 »

Zapravo, sam si sebi odgovorio u zadnjem dijelu posta - Tankard i Iced Earth (samo primjeri, jel) su alternativa. Masa sluša nešto drugo. E pa trenutno jedna ogromna masa sluša Lady Gagu. I spremni su platiti puno više od 80 kn za koncert. S druge strane, postoji i grupa ljudi koji su i za Tankard spremni dati puno više od 80 kn, ali oni tako neće napuniti dvoranu/birc/klub/stadion/štagod.
Ae, ja sam dao preko soma kuna za kartu za Wacken otić na zadnji koncert Running Wilda, meni govoriš. A Wacken je skoro u jebenoj Danskoj, pa tolko o tome šta sam bio spreman napravit da ih vidim dok se ne raspadnu  :hiha: (doduše nagledo sam se bendova jer je to festival al da nisu imali oproštajni koncert ne bi išo sigurno)

I berem ja sve to, sve je to tržište. Ako imaš kupca, zaš ne bi nabili cijenu.
Ja sam samo napiso osvrt o tome kako to ni u ludilu ne vrijedi tih novaca, po realnim kriterijima, ne po kriterijima tržišta.. tu se slažemo valjda?
That would be an ecumenical matter.


Možda imam Alzheimerovu, ali barem nemam Alzheimerovu.

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1377 : 25. Travanj, 2010., 23:55 »
Misliš, po kriterijima tvog ukusa?
Tak može.

Drugim riječima, ne volim raspravljat o "realnom" u glazbi. O kriterijima koji nisu dio nečijeg ukusa, nego objektivni kakti.
Jer se opet na kraju svodi na ukuse.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1378 : 25. Travanj, 2010., 23:57 »
http://www.enter-festival.com/

Očekujem barem sizija i bivera da budemo u STANJU TRANSA  :ementaler:

*

Qupo

  • **
  • 317
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1379 : 26. Travanj, 2010., 00:05 »
Misliš, po kriterijima tvog ukusa?
Tak može.

Ja sam samo napiso osvrt o tome kako to ni u ludilu ne vrijedi tih novaca, po realnim kriterijima, ne po kriterijima tržišta.. tu se slažemo valjda?

Đe ga nisi shvatio?
Slažem se s kolegom C., sasvim je to solidno sažeo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9