HCL.HR

Koncerti

  • 1897 Odgovora
  • 198623 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1395 : 26. Travanj, 2010., 11:55 »
 :fpalm:

Nisam to rekao, kažem da malo tko zaslužuje kartu od 500kn (za astral nebi dao tolike pare lol), pa sigurno ne ni ženska koja je na sceni relativno nova i ima dva albuma. Molim te.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1396 : 26. Travanj, 2010., 11:57 »
 :wildboy:
Zašto se moramo stalno vrtit u krug.

Gle, ako ima 70 tona produkcijske opreme, ne bih rekao da priča o skupoj scenografiji pada u vodu.
Uostalom, to zapravo nije ni najmanje bitno. Da svira u bugaluu i bez ikakve scenografije, može nabiti cijenu. Ne igra ulogu. Prodat će.

Rammstein, Astral Projection i apsolutno svi ostali koje smo spominjali (osim U2-a i takvih) neće. To je razlika.

A to što pričaš o kvaliteti, to je opet stvar tvog mišljenja i ukusa. Recimo, ja bih prije platio da vidim Gagu nego Astral Projection. Iako ne slušam ni jedno.
Ili i ti tvrdiš (kao kupo i sheva) da postoji neki univerzalni dogovor oko toga što je "realno kvalitetno"? Ako da, objasni to malo. ;D

Karlo, da, u maksimir stane pecto. U Arenu ne. Čak štoviše, zbog veličine Gaginog stejdža smanjen je kapacitet pa će u prodaji bit nešto više od 10 000 karata.

EDIT:
Update na dva nova posta.
Ajde natko objasni boga mu. Tko zaslužuje cijenu od 500 kuna? I zašto?
Kakve su to sad gluposti o "realnim" cijenama i to?
Realna cijena je ona koja još uvijek prodaje dovoljno karata. Ako Gaga rasproda dvoranu s kartama od 500 kn, očito je to realna cijena za nju.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1397 : 26. Travanj, 2010., 12:06 »
"Realno kvalitetno". Ja koji većinom slušam elektroniku mogu objektivno prepoznat kvalitetu pjesme jebemu boga. Gaga vjerovatno ne zna ni šta je pentatonik i ona je glazbenica. Ona je zabavljačica, ništa više.

Cijenu od 500kn po meni zaslužuje U2 (koji mi je govno od benda lol). Na sceni su koliko.....30 godina? Imaju koliko, dvadesetak albuma?

Uostalom boli me kurac ono, neću ionako ići na nju tako da....  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1398 : 26. Travanj, 2010., 12:17 »
Bravo Natko.
Al opet nisi objasnio zašto je, recimo, Morphine realno kvalitetan. Kako ti to prepoznaješ? U čemu se to očituje? Pričate iz šupka.

I naravno, opet ti svoje užasno retardirane pretpostavke proguravaš kao argumente.
Lady Gaga - Paparazzi acoustic
Ne, hej, ne zna ništa o glazbi, al zna super improvizirat na početku! Zabavljačica, ništa više.

Kako znaš da ne zna što je pentat... šta? Što je pentatonik? Nije mi poznat pojam. A vjerojatno bi trebao biti, budući da sam ipak srednju glazbenu završio i to.  :wildboy:
Uostalom, kakve to isusove veze ima s ičim? Kako znaš da ovi iz Morphinea to znaju? Ti nekako "prepoznaješ" po glazbi zna li glazbenik glazbenu teoriju? Jel je ti znaš možda?

I zašto U2 zaslužuje kartu od 500 kn? Samo zato što imaju pecto albuma i stari su pecto? Ili zato jer su kvalitetni? Opet, ako su kvalitetni, po čemu ti to čuješ (ako ti se ne sviđaju, pretpostavljam da ih ne slušaš previše)?

Ne znam, rasprava je retardirana. Svaki sljedeći argument sve retajniji od prošlog.  :wildboy:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1399 : 26. Travanj, 2010., 12:19 »
Zašto onda ima retardirane pjesme "roma-roma-roma oma oma"  :wildboy:

Ne znam, 500kn nebi dao ni za Cirque de Soleil kamoli za koncert.

zašto U2 zaslužuje kartu od 500 kn? Samo zato što imaju pecto albuma i stari su pecto?

Baš zato lol. Netko su i nešto jebemu, svi znaju tko je U2. ;((
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1400 : 26. Travanj, 2010., 12:27 »
Evo ako ćemo u ferovskom stilu.

2 milijona > milijon i pol
Više slušatelja -> veća potražnja -> veća cijena.

edit:
nikad čuo za tog purienta tako da ono...možda je, ne znam, morao bi ga prvo čut ;((((
« Zadnja izmjena: 26. Travanj, 2010., 12:28 Damir158 »
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1401 : 26. Travanj, 2010., 12:28 »
Zašto onda ima retardirane pjesme "roma-roma-roma oma oma"  :wildboy:

zato jer se želi zabavljati? pa ne možeš glazbu gledati samo u jednoj dimenziji, moraš i u onoj drugoj.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1402 : 26. Travanj, 2010., 12:30 »
 :wildboy:

I to je opet popularnost. To za U2, jel.
Svi znaju i tko je Lejdi Gaga.
Al U2 zaslužuje veću cijenu samo jer su pecto dugo na sceni? Potpuno retardirano.
Uostalom, U2 i je imao u prosjeku veću cijenu. Mislio sam da smo to ustanovili prije jedno 5-6 postova.

Nema veze kakve Gaga ima pjesme. Tebi je to retardirano, nekom drugom nije. Nekom drugom rula.
Iskreno, ne mogu vjerovat isusamu da moram na ovom forumu ikom objašnjavat pojam ukusa.


I opet si izbjegao odgovor na pitanje kako prepoznaješ objektivnu kvalitetu.
To samo ti, sheva i kupo razumijete, al ponašate se kao da je to general knowledge.

Ne, nego vi jednostavno temeljite takav sud na svom ukusu i ignorirate da postoji i tuđe mišljenje. U psihologiji postoji izraz za to, možda si ga čuo? DERP

EDIT:
I natko, ne, nemoj uzet u obzir da je last.fm osnovan prije osam godina, a Lejdi Gaga je na sceni... dvije? Dakle, ona je u dvije godine skupila plejeva skoro kao U2 u osam.
« Zadnja izmjena: 26. Travanj, 2010., 12:33 Ixy »

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1403 : 26. Travanj, 2010., 12:36 »
 :hiha:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1404 : 26. Travanj, 2010., 12:44 »
I opet si izbjegao odgovor na pitanje kako prepoznaješ objektivnu kvalitetu.

Ne prepoznajem.

Nisam rekao da bi se izvođači trebali rangirat prema kvaliteti jer to nebi imalo smisla. Meni je Terminator dvojka bolja od jedinice, a Karlu nije. Velika stvar ono. Film, muzika....isti kurac.
Samo kažem da je 500kn previše za današnje vrijeme. Ali hej, ljudi su debili tako da će Arena bit puna.

I da Sandman oživi i bude koncert Morphinea za 500kn - nebi išao. Kad radite od trinajste godine shvatite vrijednost novca, a smatram da se ne isplati dati toliko para za 3 sata koncerta. Azru sam uzeo za primjer ali vjerovatno nebi ni za njih dao ono.

@Karlo
Nebi znao, vjerovatno je.
Znam da ti imaš tisuću hiljada plejeva gage na last.fmu pa pretpostavljam da ćeš ići?
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1405 : 26. Travanj, 2010., 12:48 »
Znači, opet na kraju to nije objektivno kvalitetno, već tvoje mišljenje. ;D
Samo me to zanimalo.  :hiha:

*

Clouseau

  • **
  • 413
  • AE PIPUN
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1406 : 26. Travanj, 2010., 12:52 »
:wildboy:
Zašto se moramo stalno vrtit u krug.

Gle, ako ima 70 tona produkcijske opreme, ne bih rekao da priča o skupoj scenografiji pada u vodu.

Maideni imaju svoj jumbo jet zbog količine opreme koju nose. Pogledaj statistike prošlog toura:
http://en.wikipedia.org/wiki/Somewhere_Back_in_Time_World_Tour
Pogledaj statistike kako im je zadnji album kotirao na chartovima diljem svijeta: http://en.wikipedia.org/wiki/A_Matter_of_Life_and_Death_(album)

Dakle, ispunjeni su vaši kriteriji popularnosti benda, potražnje publike, troška turneje pa čak i hypea jer se o koncertu pričalo jako jako puno. Zašto su onda Maideni naplatili kartu 200-250kn?  :hiha: Postoje skoro 30 godina, izlazi im 15-ti album i mislim da je umjetnička vrijednost njihove mjuze way over Gage (to ti je ono realno o čemu ja govorim). A ako me pitaš zašto je to realno, reć ću ti najgluplji mogući razlog - jer imaju koncept album. Da se razumijemo, razloga je mali milijun ali dao sam ti jedan najbanalniji.
Naravno, ne može se uspoređivati pop i metal ali govorim o nekim logičnim stvarima tipa šta je zahtjevnije napraviti. Ekšli sam mišljenja da je teže njoj složit spot nego pjesmu, tako da tolko o tome.

Uglavnom, da ne serem dalje jer se ova rasprava previše oduljila. Gaga će napunit Arenu nošena hypeom kojeg je vjerujem zaslužila jer je ona trenutno neš novo i neš divlje na MTV-u (a toga dugo nije bilo). Al isto tako ne puni stadione, nit će ih još manje punit za 20 godina, ae.
« Zadnja izmjena: 26. Travanj, 2010., 12:54 Clouseau »
That would be an ecumenical matter.


Možda imam Alzheimerovu, ali barem nemam Alzheimerovu.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1407 : 26. Travanj, 2010., 12:54 »
reć ću ti najgluplji mogući razlog - jer imaju koncept album

Ae, bar si priznao da je najgluplji razlog.  :hihi:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1408 : 26. Travanj, 2010., 12:57 »
Ono... prepirete se sa Karlom oko mrtve Gage.  :wildboy:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

Odg: Koncerti, slušaone,sl..
« Odgovori #1409 : 26. Travanj, 2010., 13:00 »
Kako me vraćate stalno u ovaj topik.  :wildboy:

Gle shevsone, to je nebitno. Nije bitno kolko tko JE stavio cijenu karte. Bitno je kolko tko MOŽE. A i Maideni bi napunili da su stavili i više cijene.


mislim da je umjetnička vrijednost njihove mjuze way over Gage (to ti je ono realno o čemu ja govorim). A ako me pitaš zašto je to realno, reć ću ti najgluplji mogući razlog - jer imaju koncept album. Da se razumijemo, razloga je mali milijun ali dao sam ti jedan najbanalniji.

Sori, al opet subjektivno. Tko si ti da pričaš o umjetničkoj vrijednosti? Kakvo glazbeno naobrazovanje il iskustvo imaš?
Realno, vjerojatno je zahtjevnije napraviti dobar konceptualni album, al čini li to nekoga nužno boljim i umjetnički vrijednijim glazbenikom? Ne. Zašto bi to bio kriterij?   :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9