HCL.HR

PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu

  • 229 Odgovora
  • 125836 Hitova
*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #195 : 29. Siječanj, 2018., 19:24 »
Ne znam za vas ali meni je kontroler za PS4 općenito vrhunski, predivno leži u ruci i sve je maksimalno precizno napravljeno da bi korištenje bilo što udobnije. Meni je miljama bolji od kontrolera za PS3, njega sada kad uzmem u ruke neopisivo je neudoban.

Pozz.. da slazem se.. totalno je udoban.. samo me zanima kakva je vama baterija.. jer se meni cini da poprilicno brzo bude prazna.. 😀

Meni je izdrzala tri dana aktivnog igranja po par sati (7-8 sati, jer i kad ne igram aktivno dzojstik je upaljen zbog SIM utakmica na PES 2018), znaci od petka navecer, i jos ima jedna crtica.

*

SanKa

  • *
  • 31
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #196 : 24. Travanj, 2018., 13:46 »
imam pro negdje 2-3 mj i 4k tv...konzola tiha, ne grije se,  radi savrseno.

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #197 : 24. Travanj, 2018., 15:37 »
Imam ps4 pro i LG 4K 49" i nisam nesto zadovoljan slikom.
Npr. u God of waru ili Unchartedu prilikom kretanja lika 1cm oko tijela grafika gubi ostrinu i u kockicama je. Bas je iritantno.
Takodjer zna mi se dogodit da se slika zacrni na par sekundi.

Da li se netko susretao s ovim?
link od tv:
http://www.lg.com/uk/tvs/lg-49UH610V

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #198 : 24. Travanj, 2018., 19:51 »
Jesili promjenio u game mode slike? Ako nisi uradi, ako i dalje imas taj problem iskljuci motionflow. Odnosno za detaljno namjestanje slike nadji si na yt klip od nekog tko fino objasni za tvoju seriju Tv-a.

Imam SONY 55incha 4k i nikakvi problema nemam sa slikom u igram, super je.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #199 : 25. Travanj, 2018., 11:06 »
Kod mene nekada izgubi sliku i moram odspojiti hdmi i vratiti i onda je sve ok.
TV isto LG, ali sa slikom nemam problema, fantazija, imao sam PS4 i prije ali u Pro sam se zaljubio, jedino sto je malo bucan ali nista strasno.

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #200 : 15. Srpanj, 2018., 08:55 »
Da li se tko igrao sa snimanjem i strimanjem na YT? Redovito snimam gamplay od nekih igara koje duže igram ili prelazim 100% i do sada sam koristio 720p/60 na običnoj plejki.  Slika na YT-u je bila prihvatljivo dobra. Na PRO konzoli sam stavio 1080p/60  ali kada gledam snimljeni strim, slika je katastrofa. Ono, veze to nema sa 1080p. Kodirano užas. Probao sam  smanjiti rezu na plejki sa 4k na 2k i onda probati strim. Ista stvar.  Brzina uploda nije problematična 30 mbita. To je više nego dovoljno za FHD.  Što propuštam? 
Probati ću snimiti video pa onda uplodati. Mislim, to mi je malo bezveze tako raditi  ali ako video bude bolji...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #201 : 15. Srpanj, 2018., 09:09 »
YT ima svoju kompresiju koja redovito gore kompresira 1080p nego li 720p... Neki idu dotle da recimo snimljeni sadržaj (ukoliko se ne radi o streamu) u 1080p prekodiraju i upskejlaju na 4k i tek onda ide upload i tada je 1080p verzija slike na YT donekle normalna i značajno kvalitetnija i bolja od standardne snimke.


Dakle oni ga uploadaju kao 4k video, a ne 1080p.
Nema tu neke prevelike pomoći koliko znam, a i većina stremova je jadnog izgleda na YT. Ako želiš malo drugačiju priču onda radi stream na Twitch koji i je prvenstveno i jedino namijenjen za to.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #202 : 27. Srpanj, 2018., 08:26 »
PS4 pro mi cesto izgubi sliku na TV, nekada momentalno pa moram out/in hdmi, nekada pocne slika treperiti pa ako stignem do screen menija i promijenim rezoluciju sve ok. Sve ovo se desava odmah poslije paljenja, u igrama i bilo cemu drugome nikada. Uvijek se desava kada je postavljena 4K rezolucija, na 1080p nikada. TV je 65" LG serije 8, koristim najkvalitetniji hdmi kabal ... Da li neko ima neki pametan prijedlog?

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #203 : 02. Kolovoz, 2018., 21:03 »
Update: Kada postavim rezoluciju na 1080p sve radi kao podmazano, znaci problem je samo u 4K. Citam po forumima da je u pitanju "smrzavanje" signala na nekim televizorima, ali nema rjesenja. Platis TV 3k € i desavaju se ovakva sranja.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #204 : 03. Kolovoz, 2018., 05:15 »
Dali si stavio na hdmi koji podnosi 4k 10bit-ne boje i 60fps-a?



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #205 : 03. Kolovoz, 2018., 08:40 »
Evo, čisto neko moje iskustvo sa PS4 (fat, slim, PRO), različitim TV-ovima i 4k.

Koristim HDMI koji je došao sa PRO konzolom. Mislim da je trošenje para na bilo kakav drugi "kvalitetniji" kabel nepotrebno.  Televizija Sony Bravia 55XE9005. Ponekad, kod promjene scena (tako Sony zove automatsku promjenu postavki, ovisno o signalu koji dolazi u TV),  dođe do "crnog" ekrana. Ista stvar mi se događala sa običnom PS4 kada bi igra odmah  prilikom pokretanja počela  "roštiljati" po rezoluciji. Zbog 4k na PRO konzoli, već je uvodni izbornik vidljivo oštriji. Slika u igrama je fantastična, a bez HDR-a više ne mogu. Nemam tu što pametno reći. Sve je bolje, što se slike tiče,  od "obične" plejke :)   

 Na televiziji koju sam imao prije ove,  LG oled 4k se dešavala ista stvar (telka je riknula izvan garancije, popravak neisplativ). Na prastarom Philipsu starom 13 godina koji još ne želi krepati, isto se znao dešavati "black" screen samo sa tom razlikom da bi se telka zacrnila, ugasila i odmah upalila. Zapravo, to se pokazalo kao praktično rješenje. Ako nema slike, pogasi-upali TV preko daljinskog. Meni ovo prođe svaki put, na bilo kojoj telki bez potrebe da bilo što ištekavam.
 
Ovo je očigledno nekakav feature PS4 konzola koji se vuče već godinama. Mijenjao sam konzole, televizije, kablove, dakle problem nije specifičan za samo neku kombinaciju PS4-kabel-telka već je barem u mojem slučaju, uobičajen. Gle, ako zeza na Sonyevoj telki, onda će  sigurno zezati i na drugima. Moja pretpostavka je da se radi o nekakvom on the fly testiranju mogućnosti TV-a + ona blesava zaštita od kopiranja signala (HDCP)  i tu stvar zapne. HDCP se može iskopčati u postavkama plejke, ali onda ne radi Netflix, Amazon Prime, HBOgo,  ako se dobro sjećam, i  Youtube je nešto prigovarao. Nisam dugo prčkao po tim opcijama.

Imam nekoliko uređaja pobodeno u HDMI ulaze od kojih je jedan Chromecast i ne pada mi na pamet stalno nešto prčkati po kablovima. Moguće je isto da neki od ubodenih i upaljenih uređaja generira interferenciju.  Iskreno, neda mi se otkrivati jer "black screen"  mi se ne događa baš svaki put kod pokretanja igara već je više iznimka, nego pravilo.

Još detalj, otkrio sam da je Sony telka ALLWAYS ON premda ekran ne radi i da je jedino gasiš ako je fizički ištekaš iz struje. Zato sam u Bauhausu kupio set utičnica na daljinsko upravljanje pa kad gasim TV , ugasim mu i struju sa drugim daljinskim.
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2018., 08:58 moordrak »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #206 : 03. Kolovoz, 2018., 09:23 »
@moordrak


Ja osobno bih izbjegavao paljenje i gašenje TV-a zbog crne slike. Ja npr. koristim HDMI CEC i ARC te ne možeš onda na taj način paliti i gasiti TV jer tada gasiš i uređaj na kojem je trenutno HDMI i naravno TV po signalu sam prebacuje input-e.
A problem je što još uvijek dobra većina TV-a ne dopušta HDMI ARC bez CEC-a.
A imati npr. takav TV i sliku bez ARC-a i dekodiranja DTS-a, Dolby-a, itd. mi nema apsolutno nikakvog smisla niti dovoljnu količinu imerzije bez tako dobro posloženog zvuka...

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #207 : 03. Kolovoz, 2018., 09:41 »
Kabal sam posebno uzeo i platio 25 €, medjutim to je bilo bacanje novca.
Imam opciju da mi TV ne bude always on, a gasiti TV mi nije prakticno zbog pojacala kao sto rece @Hr4vatin4.
Uglavnom, @moordrak hvala na odgovoru, ocigledno je to "fabricka greska". Malo mi je trebalo da odnesem konzolu u Sancta Domenicu, ali sada cu samo uzeti jos 2 godine dodatne garancije.

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #208 : 03. Kolovoz, 2018., 19:47 »
 Meni je hub za spajanje HDMI uređaja televizija ne pojačalo. Na pojačalo ne ide ništa osim optičkog kabela iz televizije. Svaki uređaj kontroliram posebno. Jbga. ne Koristim povratni kanal :)  A ovo sa dekodiranjem zvuka, ne kužim, meni dekodiranje savršeno radi preko optike.
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2018., 20:03 moordrak »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #209 : 03. Kolovoz, 2018., 19:49 »
Optički kabel nažalost ne može izbaciti sve dekodirane zvukove. Zato ti sva novijsa i kvalitetnija pojačala rade s HDMI-em. Tome i služi ARC, a na kraju, ni ne moraš imati sve kroz pojačalo, ali moraš recimo na TV poslati HDMI ARC i onda samo TV spojiti s pojačalom i to je to. Ako nemaš ARC onda nije pravi DTS, Dolby, itd. većinu puta tada je softwareska emulacija 3d zvuka, a slanje PCm signala ne dolazi u obzir ukoliko ima više od 5 kanala...


EDIT:
Isto tako "HUB" je automatski kontroliran putem CEC-a. Znači ako npr ugasiš PS4 gasi se i TV. Ako upališ npr. nVidia Shield odmah se pali TV i automatski prebacuje na taj HDMI input. U principu ako rade 2 ili 3 uređaja pravo prvenstva dobije zadnji koji se upalio i poslao signal...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9