HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 635054 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #345 : 21. Veljača, 2013., 11:11 »
Tema je prebačena u ovaj friško otvoreni podforum posvećen samo PlayStationu 4. Slobodno otvorite još pokoju temu o PS4 - igrama, kontroleru itd.

U ovoj temi držite se diskusije o samom eventu.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #346 : 21. Veljača, 2013., 11:57 »
New PS4 A PC: RPS DECLARES VICTORY

Smijesno mi, ali pase nekako. Realno PS4 nije nista najavio sto na PC-u vec nije moguce i u masovnoj upotrebi.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #347 : 21. Veljača, 2013., 13:05 »
Gledam malo reakcije po forumima (većinom na Ribotu) i iznenađujeme koliko se ljudi oduševljava/razočarava tehničkom stranom najavljenog PS 4. Moram priznati da se malo razumijem u sve te tehničke specifikacije, ali me to i ne zanima. Naime, kod nove konzole prvenstveno me zanima kako će cijela koncepcija izgledati u stvarnosti, koliko će igre koštati (odnosno da li će biti jeftinije od trenutno bezobraznih 500-tinjak kuna), da li će igre koje se skinu sa storea biti jeftinije (i koliko) nego igre na disku a ne kao sada iste cijene ili tek par kuna jeftinije. Također me zanima kako će izgledati MP u budućnosti, da li će, za novce koje plačamo, biti zagarantirana barem minimalna kvaliteta igranja a ne da se pretvori - kao do sad sa dobrim dijelom igara - u muku punu laganja i varanja. Takiđer me zanima što će se sve plačati i koliko jer ako se i samo MP igranje počne naplačivati (kao kod xboxa) onda je to obična iznuda te mi je svejedno koje su specifikacije konzole kada je ionako neću uzeti. Naime naplačivanje skupnog igranja preko konzole teška je bezobraština u kojoj - nakon što si kupio konzolu i igru - još moraš platiti ono što si platio kad si kupio igru - MP! To su stvari koje su mi bitne a podatak da li konzola ima 8, 88 ili 888 Gb, RAM-a ili nečeg sličnog ostavlja me hladnog. Kako to iskoristiti, i to iskoristiti da svi ( a ponajviše ja kao korisnik) budemo zadovoljni, to je ono što očekujem, bez toga tehnikalije ne vrijede frišku figu.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #348 : 21. Veljača, 2013., 13:37 »
Danas baš sjedim i pričam s par ljudi oko ovog. Dobio sam nekoliko kul informacija, a to su:

Sony, kao takav, nema svoju tvornicu, nego se cijela izrada PlayStationa outsourcea. Kako se radi o outsourcing firmama, oni imaju određen broj konzola koje mogu kreirati, što znači da će i pri ovom launchu imat problema s dostavom konzola za sve regije svijeta.

Procesor - AMD procesor se dosta grije, trenutni debeli PS3 je imao sranja s hlađenjem, sljedeći bi također, zbog AMD-a, trebao imati iste probleme ukoliko ne izmisle neko ultra hlađenje.
Spremanje podataka- HDD bi se trebao nalaziti u PS4, što je, ono, staro.
Dizajn - isti oni koji su dizajnirali prijašnju verziju PS3-a (ovu zadnju ružnu) su zaduženi i za PS4


*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #349 : 21. Veljača, 2013., 13:40 »

odgovor je bio: Grafika će biti bolja, što znači veću imerzivnost, više ljudi će biti na ulici sa više detalja poput očiju, usta, kose, zapravo jedno veliko povećalo.

jep. next gen. =)

heh, kao otprilike zadnje dvije generacije konzola =)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #350 : 21. Veljača, 2013., 13:42 »
da frajeru. skok je ekvivalentan. =)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #351 : 21. Veljača, 2013., 13:47 »
Danas baš sjedim i pričam s par ljudi oko ovog. Dobio sam nekoliko kul informacija, a to su:

Sony, kao takav, nema svoju tvornicu, nego se cijela izrada PlayStationa outsourcea. Kako se radi o outsourcing firmama, oni imaju određen broj konzola koje mogu kreirati, što znači da će i pri ovom launchu imat problema s dostavom konzola za sve regije svijeta.

Procesor - AMD procesor se dosta grije, trenutni debeli PS3 je imao sranja s hlađenjem, sljedeći bi također, zbog AMD-a, trebao imati iste probleme ukoliko ne izmisle neko ultra hlađenje.
Spremanje podataka- HDD bi se trebao nalaziti u PS4, što je, ono, staro.
Dizajn - isti oni koji su dizajnirali prijašnju verziju PS3-a (ovu zadnju ružnu) su zaduženi i za PS4

Outsourcing firmi za izradu hardvera ni na koji način ne mora značiti da će hardvera manjkati ni u kojem trenutku, sve je stvar organizacije.

Procesor se ne bi trebao previše grijati - to je nadograđeni procesor deriviran iz AMD-ove arhitekture dizajnirane da ne troši puno i ne grije se puno - arhitekture ciljane originalno na tablete i laptope nove generacije gdje regularno hlađenje fizički ne stane... a PS4 će gotovo sigurno imati aktivni hladnjak, tako da tu stvarno ne bi trebalo biti problema. Istina je da je da ima duplo više jezgri od standardnih procesora te linije iz AMD-a, ali opet - grijanje stvarno ne bi trebao biti problem ovaj put. Mislim da je 28nm proces izrade u pitanju itd.

HDD je jedini logični izbor, naravno da je HDD. Bitniji je prostor od brzine učitavanja, a ušteda u odnosu na SSD je ogromna. Brzina učitavanja će ionako biti svedena na ništa u tako zatvorenom hardversko/softverskom orkuženju s 8GB brzog RAM-a. Jako brzog RAM-a.



*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #352 : 21. Veljača, 2013., 13:49 »
Realno PS4 nije nista najavio sto na PC-u vec nije moguce i u masovnoj upotrebi.

Nisam imao dojam da se takvo što i očekivalo. Naravno da je bilo svakojakih očekivanja, al ono - otprilike sve se znalo i prije najave. I bilo je teško uopće vjerovati da uz sve to ima mjesta nekom ultra-iznenađenju.

Mislim, vizija za novi PS je u suštini upravo ono što je bit konzola - jednostavnije igranje. Tj. pristup igrama bez čekanja na instaliranje, patchiranje, ovjeravanje putem neta i sl. U ovoj su se generaciji konzole počele odmicat od toga, a ovim mi pristupom izgleda kao da Sony pokušava zaobići to i jednostavno svesti sve samo na igranje.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #353 : 21. Veljača, 2013., 14:21 »
Jedina baš pozitivna stvar je 8GB dijeljivog RAM-a. Napokon možemo očekivati igre otvorenog tipa sa fluidnim prijelazom iz jednog prostora u drugi tj. bez dodatnog učitavanja.
Naprimjer, u TES-u ćemo sa prozora nekog dvorca moći lukom i strijelom usmrtiti nekog klipana na ulici.
Ili izvesti napad na objekt pun neprijatelja bacanjem bombe kroz prozor iz sigurnosti dvorišta.

Naravno, ukoliko ne daju Obsidianu hrpu novaca, dovoljno vremena i nevezane ruke da naprave Morrowind 2, dobit ćemo neko random generično smeće sa SREDNJOVJEKOVNIM DVORCIMA, DEMONIMA I ZMAJEVIMA.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #354 : 21. Veljača, 2013., 14:31 »
postoji neki download konferencije jer nisam sinić uspio sve pogledat

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #355 : 21. Veljača, 2013., 14:35 »

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #356 : 21. Veljača, 2013., 14:38 »
Jedina baš pozitivna stvar je 8GB dijeljivog RAM-a. Napokon možemo očekivati igre otvorenog tipa sa fluidnim prijelazom iz jednog prostora u drugi tj. bez dodatnog učitavanja.
Naprimjer, u TES-u ćemo sa prozora nekog dvorca moći lukom i strijelom usmrtiti nekog klipana na ulici.
Ili izvesti napad na objekt pun neprijatelja bacanjem bombe kroz prozor iz sigurnosti dvorišta.

Naravno, ukoliko ne daju Obsidianu hrpu novaca, dovoljno vremena i nevezane ruke da naprave Morrowind 2, dobit ćemo neko random generično smeće sa SREDNJOVJEKOVNIM DVORCIMA, DEMONIMA I ZMAJEVIMA.

+1

Makar realno,Morrowind 2 neće nikada napravit.
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #357 : 21. Veljača, 2013., 15:09 »

Mislim, vizija za novi PS je u suštini upravo ono što je bit konzola - jednostavnije igranje. Tj. pristup igrama bez čekanja na instaliranje, patchiranje, ovjeravanje putem neta i sl. U ovoj su se generaciji konzole počele odmicat od toga, a ovim mi pristupom izgleda kao da Sony pokušava zaobići to i jednostavno svesti sve samo na igranje.

Ovo. Definitivno ovo.

Dobar dio konfe je bio onaj FAST POWER ON, dakle praktički standby-anje konzole. Znači zaobilaženje loadanja fife 10 minuta za 1 tekmu. Dosta sam sretan tim. Easy shareanje svega mi je isto kul. Volim šerati svoje KUL GOLOVE ili smiješne gličove koje sad šeram snimajući s iphoneom ;( a to izgleda loše i opet nije toliko jednostavno.


Ja sam dosta zadovoljan. Ne ODUŠEVLJEN, ali zadovoljan. Igre su blah al tako je sa svakim launčom. Onaj cell shaded myst-like kurac je dosta simpa izgledao. :ementaler:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #358 : 21. Veljača, 2013., 17:49 »
Tek sam prije nekih 2 mjeseca aktivno počeo igrati PS3, tako da mi još uvijek trenutna generacija izgleda i više nego dobro.

Par puta prešao MGS4, jednom MGS2 HD, Peace Walker HD sam riješio glavnu priču i podosta zašao u misije kojima se s vremena na vrijeme vratim, i neki dan sam prešao MGS3 HD i sad ga ponovno rješavam. :bonk:

Osim toga, kod prijatelja kad ga posjetim bacim malo Tekken 6 i neke Naruto pizdarije...

Nisam PC igrač, pa ne znam koliko je sve otišlo daleko, a i bez obzira na to, mislim da je čisto nemoguće više očekivati skok kao recimo s PSOne na PS2 konzolu.

Nije da sam prezagrijan, ali eto, raduje me što je ipak snažnija mašina od PS3, čisto radi detalja, uglancavanja, brzine, itd...

Osobno mi kontroler solidno izgleda, no šeranje i ta sranja me ne interesiraju.

*

n3n0

  • *
  • 38
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #359 : 21. Veljača, 2013., 18:16 »
a sto je s tipkama start i select? one su ipak necemu sluzile u svakoj igrici... vidim da ima share i options (mozda zamjena za start?). zao mi je selecta sto je ispao :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9