HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 634384 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #525 : 13. Rujan, 2013., 15:22 »
Ni ovo ti nije ništa službenije.

Developeri još ne poznaju taj hardver u potpunosti. I vjerujem da odatle polaze ti komentari.

I Gabe Newell je isto tako srao po PS3 kako je katastrofa i da nema šanse da će pravit više igre za njega. I onda promijenio mišljenje.

Ako su stvari s multiplatform naslovima bile donekle razumne u ovoj generaciji - kada su dvije platforme imale skroz drugačije arhitekture - ne vidim baš nekog posebnog razloga da stvari budu gore sad kada su arhitekture jako slične, makar i hardver bio malčice različit u omjeru snage.

Prve multiplatform igre će uvijek bit mrljavo odrađene s tehničke strane - ako ne na obje platforme onda barem na jednoj. Pogotovo jer se trenutno 90% najavljenih multiplatform naslova radi i za PS3 te X360.

Kažem, to je nešto što se čuje i viđa u svakoj generaciji, ne treba tu sad bacat crne prognoze na temelju kukanja nekih anonimnih developera.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #526 : 13. Rujan, 2013., 15:29 »
Izdavači privrženi Sonyu poput Ubisofta, Konamija vjerojatno neće namjerno kastrirati PS4 igre, to će biti praksa kod američkih izdavača poput EA, čije igre svejedno ne namjeravam kupovati upravo zbog ovakvih gluposti i mnogih drugih. Svejedno Sony ima veliki toliki broj first party naslova u izradi tako da se može "preživjeti" samo na njima, a oni će i pokazati nadmoć PS4 u odnosu na Xbone. Dok vidim što Naughty Dog i Quantic Dream rade sa PS3 hardverom čisto se bojim kako će njihove igre izgledati na 10x moćnijem hardveru.

Screw you guys, I`m going home!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #527 : 13. Rujan, 2013., 16:50 »
Pa da, ovo su sve glasine i spekulacije, no upravo iz razloga sličnih arhitektura ove dvije konzole se zbilja mogu i uspoređivati. Normalno, stavio sam napomenu da je engine neprilagođen platformama, no kako nije posebno prilagođen za Xbox One, tako nije ni za PlayStation 4. Čitao sam dosta postova po NeoGAF-u od developera, svi govore da je sustav mnogo sporiji, a posebno da je bolna uporaba ESRAM-a u odnosu na PS4 DDR5 memoriju. Normalno, najbitniju ulogu u životu svake konzole čine naslovi koje dobivamo, a ne grafika, no ovo će biti sigurno veliki plus ako Sony bude dobivao stabilnije i fluidnije multiplatform naslove u odnosu na Xbox

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #528 : 18. Rujan, 2013., 10:11 »
Potvrđen datum izlaska PS4 za azijsko tržište. Tako će Hong Kong, Taiwan, Južna Koreja i Singapur dobiti konzolu ovog prosinca, prije Japana :mrs: :hihi:

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #529 : 18. Rujan, 2013., 10:13 »
I prije Hrvatske :wildboy:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #530 : 18. Rujan, 2013., 10:16 »
Ovo za Hrvatsku nije potvrđeno, koliko sam čuo, oni koji su prednaručili konzolu će je dobiti u 11 mjesecu

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #531 : 18. Rujan, 2013., 10:25 »
Posalo sam prije nekih tjedan dana email GMC-u i SonyCentru dali ce izac 29.11 kod nas, ovo su odg:

[email protected]: Poštovani, Još ništa ne znamo službeno, ali vjerojatno kasnije.
Sony Arena: Poštovani, hvala na upitu. Još nismo dobili službeni info! Očekivani izlazak konzole je kraj ove godine ili početak iduće!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #532 : 18. Rujan, 2013., 10:27 »
M'da, ni oni nisu još sigurni, no čuo sam iz GMC izvora da se radi aktivno na pregovaranju oko isporuke barem prednaručenih konzola sa Sonyjem, hoće li uspjeti to ćemo još vidjeti

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #533 : 19. Rujan, 2013., 03:04 »
Upravo se gleda Sonyjeva konferencija koja se odvija u Tokiju, Sony očekuje do 3 mjeseca 2014. godine prodati 5 milijuna primjeraka

*

ck7

  • ***
  • 751
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #534 : 21. Rujan, 2013., 22:28 »
sancta domenica mi je odgovorila na mail da konzola dolazi u europu 01.12. a u Hrvatskoj se očekuje 15.12. (nedjelja?!), nadam se da je istina, bolje dva tjedna kasnije nego slijedeće godine

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #535 : 24. Rujan, 2013., 17:34 »
Nove informacije o PS4

-Drugi čip s izrazito malom potrošnjom (samim time i malim zvukovima rada) aktivirat će se tokom noći i skidati updateove, tako da nas ujutro dočeka potpuno nadograđena igra. Također, ovaj čip će se koristiti i kada preko mobitela naredimo konzoli da nam skine igru
-Razina buke prilikom igranja je mnogo manja nego kod PS3, a ubrzanje rada ventilatora je postepenije pa nema onih naglih bučnih djelova prilikom rada konzole
-Brzina čitanja bluray diskova je 6x (za razliku od PS3 gdje je 2x) zbog čega je malo i glasniji od PS3, no zanemariv ako se igra instalira na disk



*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #536 : 25. Rujan, 2013., 09:25 »
Sto se tice buke, to meni nikad nije smetalo, ono ako mi smeta zvuk konzole samo pojacam zvucnike :) Samo da nema pregrijavanja, radije bi ja da konzola bude glasna nego da je vruca......
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #537 : 25. Rujan, 2013., 11:41 »
-Drugi čip s izrazito malom potrošnjom (samim time i malim zvukovima rada) aktivirat će se tokom noći i skidati updateove, tako da nas ujutro dočeka potpuno nadograđena igra.
Wait... what?
Koliko će onda ti apdejtovi biti veliki i (što je najbitnije) česti ako se aktiviranje downloada dok konzola miruje prikazuje kao nekakva prednost?
Hoće li uopće za PS4 i Xbone izaći barem jedna igra koja će se moći igrati... a ono... normalno?

Jebote, ništa bez interneta. Jednom je moj frend u zajebanciji rekao da će se kupovati diskovi na kojima će biti samo jedan file - link koji te vodi na stranicu odakle ćeš skinuti igru. Bravo stari, nisi fulao previše.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #538 : 25. Rujan, 2013., 12:17 »
Nije bitna veličina, nego to da će nas ujutro, kad se probudimo čekati već anžurirane igre, a ne da prilikom paljenja konzole moramo čekati 15-20 minuta prije igranja :fpalm:

I da, nez ljudi koji se protive updateovima, pa radije da mi svako malo balansiraju i poboljšavaju igru, dodaju nove značajke nego da imam krnji proizvod za kojeg nitko ne mari od onog časa kada je izbačen na tržište.
I da, i meni osobno smeta first day patch, no radije to nego da igram "slomljenu" igru. Mislim da je ovo odlično da se skida prilikom noći, čitao sam da će nešto slično posjedovati i Xbox One, jer barem ne moramo mi promatrati to skidanje i nemati mogućnost igranja, po meni je ovo gg potez microsofta i sonyja. Također, PS4 ovo će koristiti i tokom dana, kada recimo kupiš digitalnu igru, možeš preko mobitela poslati naredbu da ti PS4 skida tu igru

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #539 : 25. Rujan, 2013., 12:24 »
Naravno da nije bitna veličina. Ipak, danas svi imamo ADSL i flat. /sarkazam

I bilo bi super da se download krene sam od sebe, dok ja igram, i pritom me izbaci iz multiplayera. /opet sarkazam

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9