HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631115 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2130 : 15. Veljača, 2019., 23:16 »
Hrvatina kralju nije Mercedes da toliko brigu o njemu vodim,ps pro imam,5 kat prašine kao u priči brat bratu ako sam konzolu za dvije godine 3 puta usisavacem očistio :-) radi ko singerica :-)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2131 : 15. Veljača, 2019., 23:22 »
Hrvatina kralju nije Mercedes da toliko brigu o njemu vodim,ps pro imam,5 kat prašine kao u priči brat bratu ako sam konzolu za dvije godine 3 puta usisavacem očistio :-) radi ko singerica :-)


Ja ti svu svoju elektroniku i periferiju tako čuvam. Svaki gamepad (4 ih imam) ima svoju kutiju, miš i tipkovnica se pokrivaju kada računalo radi, a nisi za njim. Kada se računalo gasi - pokriva se i kućište i monitor.
Sve se tako radi još do 1993... I do sada nikada niti jedan gamepad, tipkovnica, miš, konzola - ništa nije imalo problema, dok kod mnogih drugih susjeda i prijatelja je...
Fućkaš mercedes ionako ne volim automobile, radije ja čuvam svoju elektroniku, a mercedese i druga vozila prepuštam drugima. Ovo su moji "mercedesi".  :ementaler:

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2132 : 15. Veljača, 2019., 23:50 »
Razumijem te i u pravu si sto posto ali ono ja sam takav :-)

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2133 : 16. Veljača, 2019., 17:39 »

[/quote]
Koliko često čistiš konzolu i jesi li mijenjao termalnu pastu?!?


Dakle ja kad god je PS skroz ugašen - pokriven je da ne pada prašina. Isto tako barem jednom tjedno ide uspsiavanje i komprimirani zrak da se sve očisti.
I naravno bilo bi dobro i pastu promijeniti ako ga imaš par godina...
Ja sa svojim Slimom nemam nikakvih problema za sada.
[/quote]

Usisavam redovito jednom tjedno, a za termalnu pastu nemam pojma-kako se to uopće mijenja ili tko to mijenja?
BTW moja konzola je prva, stara preko 4,5 god

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2134 : 16. Veljača, 2019., 18:00 »

Usisavam redovito jednom tjedno, a za termalnu pastu nemam pojma-kako se to uopće mijenja ili tko to mijenja?
BTW moja konzola je prva, stara preko 4,5 god


Dakle zamijeni termalnu pastu. Upiši u YouTube i naći ćeš hrpu video tutoriala po modelu konzole.
Ako nisi siguran, ovisno gdje se nalaziš - postoje servisi, a jedini ovlašteni ti je od SanctaDomenice koji ti i nije potreban jer garanciju ionako nemaš.




Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2135 : 16. Veljača, 2019., 21:00 »
Ja niti jednu svoju konzolu (a bilo ih je u ovih 20-tak godine 12, ako sam dobro brojio) nikad nisam čistio (osim površinu), otvarao da bi bilo što prčkao po njoj a kamoli čistio i propuhivao bilo što i nikad nisam imao problema niti sa jednom jedinom. Prosječno vrijeme imanja konzola je bilo oko 3 godine (imao sam ih više u isto vrijeme), nikad nisam imao kvar niti problema sa zvukom. Zadnji PS4 sam imao malo manje od 3 godine, tiha konzola koju sam prodao da kupim pro koji mi je također nečujan i ne mislim ga čistiti - s ničim i nikada (osim pogledom). Shvaćam da neki imaju opsesivno-kompulzivne probleme pa ih kontroliraju na različite načine ali moj je savjet - ako ne radiš u pilani i ne igraš tamo, konzolu ne treba čistiti. Nikad. I to doista mislim - nikad.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2136 : 17. Veljača, 2019., 23:16 »
da li je tako i na vašim (običnim, ne PRO) PS4 konzolama na navedenim igrama?

Nešto mi se danas izrušila plejka par puta na ACOdyssey. Igre podivljaju nakon petnaestak  sati igranja (imam neku blesavu naviku ne gasiti plejku nego držim  na pauzi). Nije to prvi put i nije AC Odyssey jedina igra koja se zblesi. Je znam, sejvat pa izać i ugasit stroj. Ebat ga. Stisnem PS dugme i ostavim na izborniku :)

Ventiliranje? 0 bodova. Niti na AC Odyssey niti na RDR2. Metro još nisam igaro.  Do sada nisam čuo svoju PS4PRO kako ozbiljno ventilira. Obična četvorka je bila k'o mlazni motor bez obzira na redovito ispuhavanje i zamjenu paste. Pro je tiha da tiša ne može biti.  Jedino je glasna ona dodatna VR jedinica, zato sam je iskopčao.
Učitavanje  ove dvije velike (RDR2 i ACO) je poprilično kilavo, ali opet, valjda su tako složili igre. Učitavaju se velike mape :P
Kaže ekipa koja je ubacila SSD da su učitavanja nešto brža u tom slučaju. Iskreno, neda mi se kupovati SSD za plejku. Potrpiti ću tih ekstra 15 sekundi...

@perisimus
Baš ti zavidim. SVU opemu koja usisava zrak zbog hlađenja moram najmanje jedom godišnje dobro ispuhati jer se nabere lijepi sloj fine prašine. Do sada sam živio na nekoliko različitih lokacija i uvijek sam imao loša iskustva sa prašinom :) Neznam. Moji PC-evi rade 24/7 i posve mi je normalno periodično ih počistiti. Konzole isto tako.
« Zadnja izmjena: 17. Veljača, 2019., 23:20 moordrak »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2137 : 15. Travanj, 2019., 09:54 »
God of War – Your Journey Awaits Dynamic Theme Free  :)

https://store.playstation.com/en-us/product/UP9000-CUSA07408_00-UTH0000000007783



Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2139 : 22. Travanj, 2019., 09:26 »
Days Gone
Exclusive PS4™ Theme
Customize your PlayStation®4 system with this Days Gone Dynamic Theme and Avatar Pack.
https://www.playstation.com/en-us/network/store/countdown-to-launch/days-gone/

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2140 : 23. Travanj, 2019., 22:18 »
Čuj ovoga pilana.

Jel ti znaš kako nastaje prašina ? :)
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2141 : 24. Travanj, 2019., 07:45 »
Nemamo temu za Days Gone, ja na poslu ajd da netko na brzaka izblefa nesto.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2142 : 08. Svibanj, 2019., 18:24 »
Pozdrav, uzeo bi si PS 4 za igranje. Zanima me dali imate kakav savjet... koji uzeti, slim, pro, 1tb itd... sto znaci ono E ili F... nikad nisam imao plejku...

Mozda ipak nebi kupovao gaming laptop, vec plejku... ili da cekam PS 5?

Molim vas pomoć.

Hvala

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2143 : 08. Svibanj, 2019., 19:53 »
Citat:
... koji uzeti, slim, pro, 1tb itd... sto znaci ono E ili F... nikad nisam imao plejku...
Mozda ipak nebi kupovao gaming laptop, vec plejku... ili da cekam PS 5?

Previše pitanja :)

Sve što trebaš znati, F chasis je najnovija šasija za PS4 SLIM.  Ne opterećuj se slovima. Ona označavaju modele i  promjene hardvera koji su se kroz godine mijenjali tipa novija verzija BT-a, više USB3 konekotra, 5.4ghz WiFI, drugačiji položaj tipaka za paljenje-eject, optički izlaz itd.
Bitniji su brojevi.  CUH-11XX označava prvu, originalnu "FAT" verziju plejke (B šasija),CUH-12XX je novija revizija(C šasija)
CUH-20XX, CUH-21XX, CUH-22XX   je SLIM verzija ( F šasija) i na kraju CUH-70xx, CUH-71xx, CUH-72xx označava PRO konzolu (G šasija). Ima još modela ali ovi navedeni  pokrivaju većinu.   
 
 Ako kupuješ novo, imaš dvije  opcije: SLIM i PRO. Razlika je u konfiguraciji hardvera. PRO verzija ima bolje performanse što znači brži procesor, poboljšane grafičke sposobnosti, 4k izlaz, dodatni RAM, i 4.2 TFLOP-a "matematike" i 1 TB diska.  Ako misliš strimati dok se igraš, PRO verzija nudi veću rezoluciju capturinga.   Ako imaš 4k TV sa HDR-om, onda je PRO verzija definitivno za tebe. U svakom drugom slučaju, nećeš vidjeti posebnu razliku i onda je za tebe SLIM verzija.
Po oglasima se još uvijek može naći "FAT" verzija što će ga reći starija verzija PS4. Ona ima oznaku CUH-1116A  npr. Isto nećeš ništa pogriješiti kupiš li je. 

Imaš li vanjski USB disk većeg kapaciteta, možeš ga uredno koristiti na bilo kojoj plejki  kao dodatno mjesto za instalaciju igara.  Plejke dolaze sa 500gb (u slim verziji) i 1TB (u PRO verziji i nekim SLIM verzijama ).   Određene specijalne verzije se mogu pronaći i sa 2 TB diskom. 

Kupuješ li polovno, što god uzmeš, nećeš pogriješiti. Za 1.500 Kn cca, možeš naći dobre strojeve (govorim za slim odnosno "običnu" verziju). PRO verzija je oko 2.000 Kn. Kupuješ li novo, dodaj tisuću kuna (i još malo ovisno o paketu) na ove vrijednosti.
Gaming laptopi tek kreću na 5.000 kn, dok su malo ozbiljniji strojevi preko 12.000 Kn. Isplati li se čekati ps5? Isplati, ali ako još nemaš ništa od konzola, kupovina polovne plejke dobar je način za  utvrđivanje sviđa li ti se uopće igranje na njoj.  Sa plejkom nećeš izgubiti previše love preprodaš li je dalje ako ti se ne sviđa, pa  će ostati koja pinkica za laptop :)
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj, 2019., 20:37 moordrak »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2144 : 08. Svibanj, 2019., 20:31 »
Puno hvala za ovako opširan odgovor!!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9