HCL.HR

Problem sa Windowsom

  • 16 Odgovora
  • 11883 Hitova
Problem sa Windowsom
« : 29. Kolovoz, 2014., 22:00 »
Nedavno sam sa 32-bitne verzije instalirao 64-bitnu verziju Windows 7-ice. Driveri za zvuk nisu radili kako treba, instalirao sam ih vise put i izbrisao pa instalirao, ali svejedno nisu radili (Koristim Realtek drivere). I sad pokusao sam deinstalirati drivere za zvuk, ucitavalo se i onda mi komp se restarta, pojavi se nesto napisano na plavoj pozadini. Je li mi crko Windows ili nesto od komponenta? Inace, Overclockovao sam GeForce GT 630 2GB DDR3. Da instaliram nove windowse? Ako da, i ako instaliram 64-bitnu verziju da li ce ti problemi sa zvukom prestati ili je mozda otisla zvucna kartica? Zelim instalirati 64-bitnu verziju jer nove igre koje izlaze zahtjevaju samo 64-bitne verzije, a ne 32-bitne. A sad pomognite kako gid znate.

Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #1 : 30. Kolovoz, 2014., 08:08 »
Ako je zvučna kartica ispravna nema veze koju verziju windowsa koristiš 32 ili 64 bitnu. Samo kod instalacije drivera moraš paziti na verziju, jer se tu razlikuju driveri za 32/64bitne windowse (ponekad su i isti). Uglavnom prilikom skidanja drivera pogledaj da ti piše da rade i na 64bitnim windowsima. Ako ti je već u planu instalacija novih windowsa onda ih instaliraj i skini 64bitne Realtekove drivere, pa ćeš vidjeti da li zvuk radi kako treba.
« Zadnja izmjena: 30. Kolovoz, 2014., 08:13 peacewalker93 »

Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #2 : 30. Kolovoz, 2014., 08:33 »
Drivere instaliravam preko Windows Update. Znam da nisu bas neki driveri na tomu, ali znam sta treba skinuti.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #3 : 30. Kolovoz, 2014., 11:00 »
... pojavi se nesto napisano na plavoj pozadini. Je li mi crko Windows ili nesto od komponenta? Inace, Overclockovao sam GeForce GT 630 2GB DDR3.

Ako ne znaš nemoj se igrati sa OC komponenata, alko moguće d ti radi toga baca blue screen of death ili BSOD. Makni taj OC sa grafičke, nije to neka grafa za OC.

I kad se radi OC to se radi nekoliko sati da bi ga pošteno napravi, istestirato (MSI afterburn ili neki drugi program)...
Onda bi se trebao prestati pojavljivati BSOD, jer koliko sam shvatio počeo se pojavljivati kada si OC karticu.

Drivere najbolje uvijek skidaj sa stranica proizvođača! Nađi koja ti je matična ili s programom (CPU-Z za matičnu, a GPU-Z za grafičku karticu) i skini odgovarajuće drivere.

Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #4 : 30. Kolovoz, 2014., 11:37 »
OC sam sa MSI Afterburner, sad sam instalirao windowse i sve je dobro.

Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #5 : 11. Rujan, 2014., 20:41 »
Nije isti problem ali vezano za windows.
Meni ovo nije normalno hah inace je oko 500k i nesmeta mi, ali sada mi zauzima procese kao kad igram CS:GO na ultra.
 
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #6 : 11. Rujan, 2014., 21:21 »
svchost.exe je inače normalan proces od windowsa, no često puta uleti virus koji se predstavlja kao windowsow proces i vuče resurse.

Klikni desni klik i odaberi 1. opciju (Open file location)
Ako se ne otvori windows/system32
Nego dobiješ neki temp folder ili bilo koji drugi osim ovog gore navedenog, radi se o virusu koji je poprilično kompliciran i stalno se vraća, no nije i ne rješiv.

Za početak vidi gdje se nalazi proces i svakako proskeniraj komp sa antivirusom, ali i malware scan napravi!


Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #7 : 11. Rujan, 2014., 21:23 »
Ma no. Nije virus vec sam to provjerio. Samo proces od windowsa ali previse zauzima nerazumijem zasto.
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #8 : 11. Rujan, 2014., 21:29 »
S čime si provjerio? Meni kada je prvi puta uletio niti jedan AV ga nije otkrio. Tek ga je ulovio malwarebytes i uspio sam ga se riješiti kada sam ga izbrisao iz registrya.

Iz kojeg foldera dolazi proces?

Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #9 : 11. Rujan, 2014., 21:45 »
Provjerio sam tako da sam pogledao gdje se nalazi. Nalazilo se u C:\Windows\System32 gdje i treba.
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #10 : 11. Rujan, 2014., 21:48 »
tamo se uvijek nalazi lol

ako ga nađeš negdje drugdje onda je problem, kakva ti je to provjera :hihi:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #11 : 11. Rujan, 2014., 21:50 »
tamo se uvijek nalazi lol

ako ga nađeš negdje drugdje onda je problem, kakva ti je to provjera :hihi:

Ako je ovoliki usage CPUa i memorije najčešće je virus, a ovako ga možeš najbrže otkriti. Uvijek se nalazi u system32 ako NIJE virus nego redovan proces.

Probaj se malo pigrati s ovime: http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/list-services-running-under-svchostexe-process/

*

Tonan

  • n00b
  • 1
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #12 : 23. Studeni, 2014., 15:41 »
Pozdrav imam problem instalirao sam windows i kad pokrenem racunalo dojde mi do welcome i da kliknem da udjem u administratorski racun ali ja klikam da udje ono nece...pomoc molim vas!!!!

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #13 : 23. Studeni, 2014., 17:05 »
Pozdrav i tebi i dobro došao na forum.

Za početak, kao oko svakog bitnog problema, moraš nam dati više informacija.

1. Koje si Windowse instalirao (XP, Vista, 7, 8, 8.1...) I jesu li 32bitni ili 64biti?!?
2. Kada se problem počeo događati? Odmah nakon instalacije, jesi ikada uopće ušao u račun ili ne?
3. Ako si mogao ući prije u račun, jesi li prije toga nešto instalirao ili možda pak brisao nešto od programa?

Korak po korak, znam da ti je to veliki problem, no ako ne objasniš dovoljno dobro nećeš dobiti niti odgovor.

*

chexanhtea

  • n00b
  • 1
    • trà xanh, trà thái nguyên, trà tân cương
Odg: Problem sa Windowsom
« Odgovori #14 : 29. Prosinac, 2014., 06:23 »
hi thanks

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9