HCL.HR

Fiskultura i rekreacija

  • 4054 Odgovora
  • 334578 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1245 : 16. Svibanj, 2012., 14:06 »
bilo šta, naslonim se na ruku, primim nešto...svakodnevne stvari. počelo me bolit prvi put kad sam radio preacher curl ili kak se već zove, jel. prestao na tjedan dana bilo kakve vježbe za bicepse, al još uvijek boli.

E, sinko, slušaj, nemoj ni za boga doktoru, ono, ni za boga
Čekaj još tri tjedna i piši po forumu, proc ce samo od sebe

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1246 : 16. Svibanj, 2012., 14:08 »
a ono, nije neka nepodnošljiva bol, mogu ja trenirat, al me više strah da ne sjebem nešto. nezz. obično prođe sve za dan - dva, al ovo već traje tjedan dana.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1247 : 16. Svibanj, 2012., 14:08 »
nez, kaj će ti doktor reć. neće te operirat ono.  :hihi:

@lulz
ae, često dosta među biceps ekipom  :hiha:
iskreno nez kako to rješit, možda je neko iskusio. al ima na teretana.net dosta topica o tome, bar se sjećam. međutim opći konsenzus oko riješenja je vjerojatno odmor.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1248 : 16. Svibanj, 2012., 14:17 »
Hladi ruku (ice pack, ili napuni lavabo ledom i vodom pa na deset minuta uroni unutra) i masiraj područje podlaktice, ali i hvatište bicepsa na prednjem ramenu. Ako kroz tjedan dana ne bude nikakve promjene pravac doktoru.

Problem je što treba naučiti razlikovati ukliješteni živac i žešću upalu tetiva/mišića u podlaktici ili tetive bicepsa u ramenu. Oboje je zajebano, ali iziritirani ili ukliješteni živac traje dulje i zeznutije se rješava.

Bolovi kakve ti opisuješ (ne samo u predjelu podlaktice, nego i lakta i ramena) dolaze od toga što ljudi krute tetive i mišiće imaju, a gađati izolacijama takva područja dok su kruta vodi ozljedicama.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1249 : 16. Svibanj, 2012., 14:20 »
dobro, a šta da radim da preventiram to? ovo je dosta iritantno.

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1250 : 16. Svibanj, 2012., 14:21 »
Temeljito mobiliziraš i zagrijavaš ono što ćeš trenirati prije treninga, temeljito istežeš poslije treninga. Ako si jako krut i prije spavanja će ti istezanje dobro doći.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1251 : 16. Svibanj, 2012., 14:28 »
jel bi bilo pametno možda nakon što bol prođe da radim vježbe za podlakticu? nisam to nikad vježbao zapravo. jel bi to imalo kakvog učinka?

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1252 : 16. Svibanj, 2012., 15:27 »
Nemoj odmah čim bol prestane ubacivati dodatni rad na nečemu što si netom imao upaljeno/ozlijeđeno.

No da, u budućnosti možeš dodati ciljanog rada na podlakticu u svrhu preventive ozljeda.

Problem je što podlaktice rade na doslovno svemu što u teretani radiš, osim spravama za noge, pa pripazi na količinu rada koji dodaješ.


Odg: Fiskultura
« Odgovori #1253 : 16. Svibanj, 2012., 21:58 »
Radi deadlift na šemu koju trebaš raditi čučanj. Normalno, s manje kila nego što deadlift inače radiš jer će veći broj serija bit.
I dodaj leg curl + iskorak (nađi varijantu iskoraka ili jednonožnog čučnja u iskoraku koja ti paše za koljeno) na 4-5 serija x 10, superseriju jedno pa drugo bez odmora.

Slobodno guraj tako dok se koljeno ne oporavi.

danas sam malo uvježbavao iskorak, i prilagođavao se tom treningu, mislim da će to sve skupa dobro ići. tnx. =)
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1254 : 16. Svibanj, 2012., 22:04 »
Ako si jako krut, prije spavanja će ti istezanje dobro doći.
:hiha:

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1255 : 16. Svibanj, 2012., 22:05 »
Ako si jako krut, prije spavanja će ti istezanje dobro doći.
:hiha:
:hihi:

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1256 : 16. Svibanj, 2012., 22:56 »
Htio sam napisat no pun intended, al reko neće nitko bit toliko plitko glup.

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1257 : 16. Svibanj, 2012., 23:31 »
:))))))))))))))
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1258 : 17. Svibanj, 2012., 22:32 »
e, da, zanima me, kod preacher curla jel potrebno skroz ispružit ruke? pitam zato što upravo kod tog osjećam bol. vidim da ekipa u teretani ne ide do kraja pa nezz ko sad krivo radi. :wildboy:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1259 : 17. Svibanj, 2012., 22:41 »
pa trebalo bi da, da se istegne biceps. al opet nije uvjet. realno rast će ti i bez da ga ispružiš do kraja.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9