HCL.HR

Fiskultura i rekreacija

  • 4054 Odgovora
  • 334588 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1440 : 05. Lipanj, 2012., 20:22 »
ovo je stvarno odlično. bravo  =D>
treba bit jak u glavi za 3 mjeseca rezanja.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1441 : 05. Lipanj, 2012., 20:37 »
jadrane, kralju, odvratna ti jer ruka nhf. :tired:

pohvalio bih v-shape, frusciante, skoro ko moj.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1442 : 05. Lipanj, 2012., 20:39 »
GG frušante, fina masa i fina definicija u 3 mjeseca. Jel ti mrsko napisat na koliko si kalorija bio i nešto u vezi prehrane (koliko ovog, onog) jer i ja sam započeo s te kilaže.

a grga daj neku sliku s početka, ovako ne znam šta komentiram. btw ruka dobra ako gledamo ovako jel. Malo još nezahvalna poza za taj BF.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1443 : 05. Lipanj, 2012., 20:48 »
da aj frušante opiši malo, kak si išo, progresija ovo ono.

snđr ma neam ni jednu jer nisam imo mob. ustvari imam jednu al ta će mi bit za kraj jer je cijelo telo. ovo je rendom malo ne triba komentar dobio fottić pa se slikavam,,

Edit: lulz :))))
« Zadnja izmjena: 05. Lipanj, 2012., 20:52 Jadran »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1444 : 05. Lipanj, 2012., 21:24 »
A ja ti nisam nikad brojao baš kalorije, jbg.. Išao sam po filingu. Odnosno, brojao sam samo unos ugljikohidrata.
Na dan treninga u teretani sam unosio 100g UH, na dan kardija 50g UH. I nedjeljom sam imao punjenje (nemam pojma kolko UH, najčešće je to prelazilo u prežderavanje svega haha).

Ovak nešto mi je bila prehrana:

- 100g/50g zobenih, 2 mjerice wheya, voda (u blender) - doručak svaki dan
- kajgana od 1 jajeta, 5 bjelanjaka i malo domaće šunke  
- pureća/pileća prsa (200-300g valjda) + povrće bilokakvo (carski miks, brokule, mahune, salata, krastavci..)
- konzerva tune (u vlastitom soku) i 250g posnog, pomješam/zblendam to dvoje samo ili s nekim povrćem (luk rula s tim)
- sendvič od pola šnite/šnita suncokretovog kruha, pureća delikates šunka (1% masti) (ovo bi jeo samo na gym dan)
- 250g sira, malo nasjeckane gore navedene salame i malo jogurta (da ne bude onak suho) - ovo sam jeo svaku večer prije spavanja
- jednom tjedno škarpina/brancin s nekim povrćem
- nakon treninga 2 mjerice wheya s vodom, i manje od pola mjerice dekstroze

Čini mi se da je to to od jela.. uglavnom varijacije na to.
Jeo sam i voće kad me šupala kriza, al i to pokušavao izbjeć.
Nisam ništa solio niti uljio, salate sam zalijevao limunom.
Pio sam dosta kave.

Uglavnom, masovno izbjegavao ugljikohidrate.

« Zadnja izmjena: 05. Lipanj, 2012., 21:26 frusciante »

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1445 : 05. Lipanj, 2012., 21:32 »
Možda malo laičko pitanje, al koja je fora sa UH? Mislim ako si u dobrom deficitu zar je važno koliko UH iz "zdravijih" namirnica je tu?

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1446 : 05. Lipanj, 2012., 21:39 »
Neki će reć da jest, neki da nije, neki će reć da možeš jest džank ako si u deficitu i vode se kalorija = kalorija principom.

Ja osobno po primjerima sebe, ljudi koje sam trenirao, i hrpe stručnjaka koje držim mnogo pametnijima i iskusnijima od sebe ne vjerujem u to sranje kalorija = kalorija.

Ok, kad si u megadeficitu i potpuno prazan, a jedeš ono 30g UH dnevno možeš si priuštiti da je to brzi šećer, ali što više kalorija jedeš, što više UH je u prehrani, to je bitnije da su izvori kvalitetni.

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1447 : 05. Lipanj, 2012., 21:40 »
Nisam neki preveliki nutri-znalac, al ono ja sam ti si to u glavi zacrtao: ugljikohidrati = šećeri i debljaju  :hihi:, pa sam ih skoro sve izbjegavao.
Osim slatkiša i svega, nisam jeo ni tjesteninu, rižu, krumpir ni ništa, jer jednostavno sam razmišljao zašto ih unositi ako ne koriste gubitku sala.
Daleko od toga da oni nisu zdravi, samo ono, nisam navedene jeo.

Ali i između ostalog, nisu mi ni falili.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1448 : 05. Lipanj, 2012., 21:47 »
Ja sam na 150g UH sad, sve iz krompira i nešto riže, + solim sve.  Nadam se da to može proć.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1449 : 05. Lipanj, 2012., 21:56 »
Ja osobno po primjerima sebe, ljudi koje sam trenirao, i hrpe stručnjaka koje držim mnogo pametnijima i iskusnijima od sebe ne vjerujem u to sranje kalorija = kalorija.
Da ono, koji je to kurac. To bi realno jedino meni radilo :hihi: I ono da ne mozes bitno isprovocirat inzulin (bar sam ja tako protumacio, netko u Kano slike temu na teretana forumu)?

Inace, stvarno dobar posao frushante. Al bas :ementaler:

Ja danas radio cucnjeve, 140kg x 6, mozda bi isao jos jedan al nemam spotera vec tjedan dana. Nakon toga 110kg 4x10. HIPERTROFIJA BRALE :hiha: Isto, neki tip, isti ja samo bez mojih 10 kila misica ( :hiha2:), plus 20 kila sala. Savjetovao me kako da ne budem mrsav :hiha:

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1450 : 05. Lipanj, 2012., 22:09 »
Hvala.  :hug

Nego, jel znate kakav dobar recept za zobene?
Htio bi ih nastavit jest, navikao sam na njih, i realno najdraži obrok u danu su mi bile.
Plus, bolje to, nego da se vratim na čokoladne krafne ili lisnato s višnjom..

Samo kaj sad nemam više wheya, pa bi ih jeo s mlijekom + još nečim, ili nešto?

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1451 : 05. Lipanj, 2012., 22:41 »
Osim onih normalnih kombinacija - mlijeko, svježe ili sušeno voće, žitarice - meni su zobene u pudingu odlične (iako ih najčešće spremam smiksane sa kakaom i svježim sirom, lol).

 Skuhaš jedan normalan puding s vodom ili pol vode-pol mlijeka, te staviš sladilo unutra umjesto šećera. Zatim kad se puding skroz završi kuhati i normalno sve napraviš, ubaciš zobenih 100-200g za par obroka i pustiš da se zgusne. Može stajati par dana u najgorem slučajem.

A sad, UH su svakako "potrebni", i radije bih bilo kakav suficit bazirao na više UH uokolo tokom dana nego trpao samo proteine i masti. Pogotovo za ljude koji potrebuju više kalorija da bi rasli, ili ostajali jaki, (no najčešće gledano upravo ti ljudi koji potrebuju veliki broj kalorija su ili na visokom broju treninga (5+ tjedno) ili su ektomorfi kao dibek ili u nekoj ruci kao ja, pa bolje iskorištavaju UH).

A što si više lean, što je manji bodyfat, to je lakše i kvalitetnije krenuti rasti ako polako ubacuješ UH u prehranu.

Dibek, super čučnjevi. Zavidim ti, najteži čučnjevi koje radim, odkad sam krenuo opet čučati u klubu dizača, su front squatovi - 110-115kg. Svaki trening, i više puta dnevno, 110-115kg na 2-3 ponavljanja. Smrt jebena, em se osjećam slabo em je teško. :(
« Zadnja izmjena: 05. Lipanj, 2012., 23:28 Glitch »

Odg: Fiskultura
« Odgovori #1452 : 05. Lipanj, 2012., 23:01 »
Hvala.  :hug

Nego, jel znate kakav dobar recept za zobene?
Htio bi ih nastavit jest, navikao sam na njih, i realno najdraži obrok u danu su mi bile.
Plus, bolje to, nego da se vratim na čokoladne krafne ili lisnato s višnjom..

Samo kaj sad nemam više wheya, pa bi ih jeo s mlijekom + još nečim, ili nešto?

Ovo što Glitch kaze ili moja varijanta: Skuhaš zobene, nemoj da ti se prekuhaju, iscijedis vodu i narezi voca, meni najbolje idu banane i nabacam još šumskog voća (kupim smrznuto za 20 kuna od leda) i to sve pomijesan i bude mljac mljac. 
Drugo mos je zobene skuhane u čokoladom mlijeku, miješaš dok se ne zgusne i moš narezat banana još bude super. Al pretpostavljam da je tebi bolja prva varijanta.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1453 : 05. Lipanj, 2012., 23:35 »
Glitch, tnx. :ementaler: Ma da ni ovo tvoje nije uopce lose... ja to nikad nisam mogao dignut. Inace jedan frajer u teretani je, inspiriran od mojih cucnjeva, probao fsq sa mojih 110kg i fejlao gadno :hihi: Naravno, nakon toga je ispricao pricu kako je dizao 180 dok se nije NESTO dogodilo :hiha:

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Fiskultura
« Odgovori #1454 : 05. Lipanj, 2012., 23:46 »
fino frušante bome  :hug

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9