HCL.HR

Fiskultura i rekreacija

  • 4054 Odgovora
  • 334041 Hitova
*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3270 : 07. Srpanj, 2013., 12:21 »
@sinđer: ne patim od visine, a ni od kilaze, cak bi volio da sam i laksi, bio sam na 64kg u prvom mjesecu. A sad cu dobit jos 1-2kg kad se krenem opet krcat kreatinom :mrgreen:

Jedno iskreno pitanje, nisam ziher jesam li ti postavio već: zašto suplementiraš kreatin?
Korisna upotreba ograničena mu je upravo na navlačenje vode i minimalna povećanja u ATPu (eksplozivna snaga, zanemariv učinak čak i za sportaše koji se bave eksplozivnim sportovima, a kamoli osobu koja trenira s bučicama od par kila), a kažeš da bi volio biti lakši. Nema mi smisla baš.

Inače, kad smo u golotinji; ne fotkam se gotovo nikad, ali tu i tamo snimim štogod s treninga: Squats, presses, pulls, 6th of july 2013.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3271 : 07. Srpanj, 2013., 12:25 »
pogledah maloprije, jako sexy, neznam jesam te to pitao ali imaš ti fine pekove, jel još redovito benčaš/izoluješ?
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3272 : 07. Srpanj, 2013., 12:31 »
Kad pogledam filmiće sebe sad i prije dvije godine, prsa ne da su mi bila duplo veća, nego ono nezamislivo veća meni samom.

Izolacije za prsa prestao raditi pred dvije i pol godine, od tad je bilo dvaput tjedno benč high volume-high intensity (5x5, 6x3 i 2-5RMovi), pa prije točno godinu dana smanjio na jednom tjedno benč i tad su krenula padati prsa i benč stagnirati, ali jednostavno nikako drugačije nisam mogao srediti mobilnost ramena za snatcheve. Trenutno redovito jednom tjedno benč, točna šema je napraviti 3RM za taj dan, pa 2x5 s 10tak kila manje. I to je doslovno sve gdje prsa rade.

Tako da ono, ne izoliram, ali prsa žive na staroj slavi.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3273 : 07. Srpanj, 2013., 19:00 »
Jel zna neko dobre vjezbe za ispravit anterior pelvic tilt? Skuzio sam da to imam, al mi nije jasno kako jer redovito atg squatam, a i noge i guzica su mi ojacale.

Odg: Fiskultura
« Odgovori #3274 : 07. Srpanj, 2013., 19:08 »
>gugl šta je
>imam to

glupi život.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3275 : 07. Srpanj, 2013., 19:23 »
:hihi::mrs:

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3276 : 07. Srpanj, 2013., 19:37 »
Jel zna neko dobre vjezbe za ispravit anterior pelvic tilt? Skuzio sam da to imam, al mi nije jasno kako jer redovito atg squatam, a i noge i guzica su mi ojacale.

http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/hips_dont_lie_fixing_your_force_couples

Top lel
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3277 : 07. Srpanj, 2013., 20:05 »
Ovo Đesterovo je super članak, ali ujedno i prilično kompliciran, trebati će ti par puta čitanja da shvatiš što točno treba napraviti i kako.

Kratko sumiranje svega toga jest: isteži čitavo tijelo, s posebnim naglaskom na hip flexore, gluteus i ložu - poslije svako treninga. Ako je teško svo troje istezati i nemaš volje, isteži hip flexore JAKO i dugotrajno.

http://www.verticaljumping.com/images/lunge_stretch.jpg

Drži poziciju poslije svakog treninga dvaput po minutu, po svakoj nozi.
Prije spavanja ako imaš volje.

Boljeti će.

Prije svakog treninga radi vježbe za aktivacije gluteusa - glute bridge. Dvije-tri serije po 10tak ponavljanja.

Kao zadnju vježbu svaki trening radi nešto za jačanje trbuha - najbolje hanging leg raise, ili lying leg raise. Tri-pet serija po 15-20 ponavljanja.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3278 : 07. Srpanj, 2013., 20:26 »
Jel moguce uopce ispravit drzanje? Nezz nikog da je bas uspio drasticno promijenit krivo drzanje

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3279 : 07. Srpanj, 2013., 20:37 »
Ne, nije moguće, pišem zato jer nemam pametnija posla.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3280 : 07. Srpanj, 2013., 20:43 »
Glič, ja imam onih problema s vratom. Glava mi je malo unaprijed, spominjao si mi već to. Radim vježbe za to, al rezultati nisu instantni valjda.

Dal bi mi vizualno taj problem smanjilo da nabijem malo trapez i gornja leđa ili bi mi to još pogoršalo? Imam i malo ramena unaprijed, ono kad bi se povukla crta ravna od vrha desnog do lijevog ramena bila bi mi negdje prvi vrhu brade kad sam opušten. Trudim se ispravit stalno, al često sam tako malo pogrbljen. Pa ono, bi pomoglo bar vizualno kad bih ojačao trapez ? Nisam baš previše na leđima radio i najslabiji su mi dio.

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3281 : 07. Srpanj, 2013., 20:52 »
Sam si sebi odgovorio - imaš problema s držanjem jer su ti leđa najslabiji dio. Za tvoje probleme s držanjem, poglavito to da ramena idu naprijed su kriva preslaba gornja i srednja leđa (romboidi, donji trapez i sve ostalo oko lopatica), i nedovoljna istegnuta prsa i ramena.
 
Srećom gornja i srednja leđa podnose JAKO visoki volumen i frekvenciju, što znači da ih se može raditi jako često i da su rezultati brže vidljivi ako ih se često radi.

U treninga kada radiš leđa neka ti glavna vježba bude Pendlayrow.wmv , 5 serija po 5-7 ponavljanja.
Ako ti je do sad glavna vježba bio deadlift, onda neka tako i ostane, a ovo neka bude druga vježba. Ako nije, onda ti je ovo prva i najjača vježba za leđa.

U svaki ostali dan, i to mislim zaista svaki drugi dan u teretani kad bilo što treniraš, napravi pet serija po 8 ponavljanja na How To: Seated Low Row (LF Cable) , s tim da svako ponavljanje kreneš tako da skupiš lopatice zajedno, tj. što se više isprsiš i tako vučeš.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3282 : 07. Srpanj, 2013., 21:12 »
Je, DL mi je glavna. Hvala puno, probat ću :hug

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3283 : 07. Srpanj, 2013., 21:25 »
Je, DL mi je glavna. Hvala puno, probat ću :hug

Druga opcija, čak i bolja od prve je da u još jedan dan dodaš pendlay row kao tešku vježbu za leđa. Recimo dva tri dana odvojeno od tog treninga deadlifta, štogod da radiš taj dan, dodaš pendlay row negdje u sredinu treninga.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3284 : 07. Srpanj, 2013., 21:46 »
Aha, kao bez obzira što ne radim leđa taj dan. Može, ne zvuči zatjevno, znam kad ću to ubacit :ementaler:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9