HCL.HR

Nogomet općenito

  • 3470 Odgovora
  • 353303 Hitova
*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3435 : 28. Svibanj, 2017., 11:00 »
Barba moj, davne dvijetisuće i pete...  :hihi:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3436 : 03. Lipanj, 2017., 19:14 »


Očekivanja?

Očekujem da Manđo, Pjaca, Modrić, Mateo dadnu po jedan gol najmanje, a kako će završit tekma ne zanima me.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3437 : 03. Lipanj, 2017., 20:15 »
MARRIIOOOOOO !!! Koja akrobacija za 1-1!  ^-^  ^-^  ^-^  ^-^  ^-^

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk




I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Nogomet
« Odgovori #3438 : 03. Lipanj, 2017., 23:36 »
Najviše sam volio da su nekako obe ekipe mogle izgubit ali obzirom da je to nemoguće između smećara i lopova navijao sam za smećare.

*

Bembo

  • *
  • 96
Odg: Nogomet
« Odgovori #3439 : 04. Lipanj, 2017., 01:15 »
Nogomet odavno nema smisla.
Sve je novac da kazem posra.
Financijski fer play se triba puno prije uvest i bit puno strozi, tj ko da bude u nba pa si sam stvori najjacu ekipu ko warriorsi i budi faca a ne ovako ... ja sam fiorentino Iman kesicu sto mi je dao kralj spanjolske.. kupicu sve najbolje igrace..
A nakon transfera Balea od 100 milja oslo sve u k.... 
Nekako mozes i progledat kroz oci tih 80/90 mil koliko je ronaldo placen ipak je ronaldo al ono...
I normalno kad imas status najveceg kluba svi zele igrat za tebe.
Odrisis kesicu i eto ti dupla kruna.
Da se razumimo gade mi se i drugi klubovi , opcenito mi se gadi nogomet i seici i sve to.
Samo dajem misljenje zasto je bas real prvi.
Izgubilo je car zanimljivosti, prakticki danas mozes pogodit ko ce osvojit ligu prvaka sta prije bas i nije bilo moguce.
Zato ja vec duzi period ne gledam kako kazu ameri soccer jer je smece.

Odg: Nogomet
« Odgovori #3440 : 04. Lipanj, 2017., 01:20 »
Super bila utakmica, prestao sam pratiti fudbal upravo zbog navedenih stvari od Bemboa ali uvek pogledam neka finala kada budu, finale sa 5 golova, 3 jako lepa gola, ne moze se covek pozaliti, a sto Ramos lepo glumi kapa do poda  :ave: :ave:

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3441 : 04. Lipanj, 2017., 03:04 »
Zinédine Zidane:


2001... Kad kažu od Bale sve počelo.

Zar je bitno koliko je klub novaca izdvojio za jednog igrača? Dabogda još više. Odnosno mene se ne tiče tko je koliko plaćen.

Gle, prvo se sa igračem dogovori prije isteka ugovara za prelazak koliku će plaću da ima, bonus, i koliko će ga godina ugovor vezat, a ovaj klub od kojeg se igrač kupuje, može igraču dat novi ugovor ako mogne taj klub nadmašit kupca toga igrača, igrač će ostat, ali ako ne može bolje mu je da pukne cijenu; kao Juventus za Pogbu, ili Totteham za Bale. Ako ga žele kupit, kupit će ga.
Uostalom to nije moja briga.  :kava: Što vas se to tiče? Ja uživam u nogometu i uživat ću, sitnice mi ne smetaju.

A ovo finale, predobra je utakmica bila prvo poluvrijeme, drugo je mehh bilo, Juve pao, utakmica bila riješena na 1-3, onda dođe crveni karton, izigrao ih Real, osjećaji su mi podjeljeni. Za jedne mi drago, a za druge žao(radi jeli, nekih igrača).
« Zadnja izmjena: 04. Lipanj, 2017., 03:06 c0bra123 »



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Bembo

  • *
  • 96
Odg: Nogomet
« Odgovori #3442 : 04. Lipanj, 2017., 12:46 »
Zinédine Zidane:
(Klikni za pregled slike.)

2001... Kad kažu od Bale sve počelo.

Zar je bitno koliko je klub novaca izdvojio za jednog igrača? Dabogda još više. Odnosno mene se ne tiče tko je koliko plaćen.

Gle, prvo se sa igračem dogovori prije isteka ugovara za prelazak koliku će plaću da ima, bonus, i koliko će ga godina ugovor vezat, a ovaj klub od kojeg se igrač kupuje, može igraču dat novi ugovor ako mogne taj klub nadmašit kupca toga igrača, igrač će ostat, ali ako ne može bolje mu je da pukne cijenu; kao Juventus za Pogbu, ili Totteham za Bale. Ako ga žele kupit, kupit će ga.
Uostalom to nije moja briga.  :kava: Što vas se to tiče? Ja uživam u nogometu i uživat ću, sitnice mi ne smetaju.

A ovo finale, predobra je utakmica bila prvo poluvrijeme, drugo je mehh bilo, Juve pao, utakmica bila riješena na 1-3, onda dođe crveni karton, izigrao ih Real, osjećaji su mi podjeljeni. Za jedne mi drago, a za druge žao(radi jeli, nekih igrača).

A zna se ko je prvi pocea rjesavat sve sa parama 😂.
Zidan je klasa za sebe i ronaldo ali bale ipak ne vrijedi 100 milja i zbog tog transfera pocele su cijene skakat svim debilima tako da su manji klubovi osakaceni i zna se vec ko moze koga kupit.
To nisu sitnice i to rusi nogomet.
« Zadnja izmjena: 04. Lipanj, 2017., 12:47 Bembo »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Nogomet
« Odgovori #3443 : 04. Lipanj, 2017., 13:31 »
Ako se ubrzo ne uvede salary cap ko u NBA ode fudbal u helać ako već nije.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3444 : 04. Lipanj, 2017., 13:36 »
Nije njemu vrijednost bila 100mil. Već je toliko plaćen. Nogometni transferi su kao aukcija. Tko više ponudi, njegovo je.

Pa logično da ne mogu kupit ni natjecat se slabij klubovi + reputaciju nemaju. Sve je to dio marketing, za nekoliko godina ljudima će bit ovo normalno. Igrači idu gdje im je bolje, gdje će si osigurat budućnost i to ja svaćam i cijenim.
Isto tako gotivim Tottia i Buffona, koji su srcem igrali, ali ne možemo reći da ostali igrači ne igraju srcem, željni su; novaca, bokala i njihove reputacije.

CR7 je iz MAN UTD otišao da stekne još veći ugled i stekao ga je sad je na najbolji igrač sadašnjice, ne kažem da Messi nije najbolji, ja ih uopće ne uspoređujem. Ja uživam i zahvalam sam Bogu što ih mogu gledat u isto vrijeme.

A sad šta je to salary cap kao u NBA , ja ne znam, molim objašnjenje. Ne pratim NBA baš vrlo, a znalo je se zalomit koja tekma prije mjesec dana i možda jače da sam pogledao. Većinom sam ciljao da pratim Chicago Bulls.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Nogomet
« Odgovori #3445 : 04. Lipanj, 2017., 15:01 »
Limit koji svaki tim ima, kolicina novca koju smiju potrositi na place igraca, tako je jednim delom liga ravnopravna, ali bilo je slucaja sa Miami Heatom kada je Lebron dosao, tada su Wade i Bosh prihvatili manje place da bi Lebron mogo doci

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Nogomet
« Odgovori #3446 : 04. Lipanj, 2017., 15:45 »
Iako mislim da su nogometaši preplaćeni danas i da ni po čemu ne zaslužuju da se za njih plaćaju toliki iznosi, smiješna je i sama pomisao na taj salary cap.

prije svega, nogomet nije jedna liga kao NBA. europa nije SAD. euro ne vrijedi isto koliko i funta. Čak i da se salary cap postavlja za svaku ligu zasebno, nema šanse da bi išta napravio, samo bi se još više potaknuo odljev nogometaša prema skuplje plaćenim ligama.

Meni je osobno zanimljivo kad momčad ima hrpu novca i onda ima i hrpu potencijalnih transfer meta svjetske klase. Tipa uzmimo za primjer Manchester City. Spiskaju ogromne pare, i onda im doseg bude četvrfinale lige prvaka, koliko ono godina za redom (zapravo dosta dugo nisu mogli proći ni grupnu fazu). S druge strane imaš klubove poput Athletica, Monaca, Napolija ili možda i manje razvikane - poput Shaktara, Seville ili Ajaxa, koji uz duplo manje uloženog novca opet uspiju nešto postići, bilo pametnim kupovanjem ili fokusom na omladinski pogon. Uostalom,

Nogometni transferi su kao aukcija. Tko više ponudi, njegovo je.

Osim što baš i nije tako. Man Utd. je najbogatiji klub na svijetu, recimo, može igrače platiti više nego ostali klubovi; ali to ne znači da svi igrači žele doći u taj klub. Da, dođu neki gladni novaca (eventualno izazova BPL-a), ali recimo htjeli su prošlih godina kupiti Renata Sancheza pa je ovaj mirno rekao kako misli da bi mu u bayernu bilo bolje i da bi se mogao brže razviti zbog kvalitetnijih suigrača.

Ili, recimo postoje nepisana pravila da Real i Atletico ne kradu jedan drugome igrače. Nije uvijek tako, ali još uvijek se neki principi poštuju. Bez obzira na ponuđeni iznos, klub može odbiti prodati igrača direktnom rivalu. Nekad može prihvatiti i manji iznos među ponudama, ako to više koristi strategiji kluba.
« Zadnja izmjena: 04. Lipanj, 2017., 15:51 wyzard »

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3447 : 04. Lipanj, 2017., 16:26 »
Da, smiješno nešto, nemoguće to iz Amerike vamo dovest, dosta ih je. Za Rugby govore Football, a za nogomet soccer..  :hihi:

I da MAN CITY primjer i PSG u ligi prvaka, imaju dobre igrače ali neiskusne koji su se poplašili protiv Barcelone. Oni nisu znali gdje se nalaze. Niti su simulirali zadnjih minuta, niti su vrijeme krali, samo šutali loptu izvan kaznenog prostora.

I sad se ustanak digao radi MAN CITY-a i PSG, i ostalih klubova koji imaju hrpu novaca za igrače. Ako trener taktički ne slomije drugog trenera, ništa od tih novaca nema, i klub se ne može izgradit odjednom, nemaju većima "boost", i još neke stvari koje ne mogu objasnit.  :hihi:
Nogometni transferi su kao aukcija. Tko više ponudi, njegovo je.

Osim što baš i nije tako. Man Utd. je najbogatiji klub na svijetu, recimo, može igrače platiti više nego ostali klubovi; ali to ne znači da svi igrači žele doći u taj klub. Da, dođu neki gladni novaca (eventualno izazova BPL-a), ali recimo htjeli su prošlih godina kupiti Renata Sancheza pa je ovaj mirno rekao kako misli da bi mu u bayernu bilo bolje i da bi se mogao brže razviti zbog kvalitetnijih suigrača.

To sam zaboravio spomenit. Više sam ciljao da objasnim kako transferi rade i zašto su brutalno plaćeni igrači, više od njihove tržišne vrijednosti.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.


*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Nogomet
« Odgovori #3449 : 11. Listopad, 2017., 22:15 »
 :loludara: :loludara: :loludara: Pošteno na kraju krajeva.  :kava:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9