HCL.HR

Alan Wake

  • 207 Odgovora
  • 47727 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Alan Wake
« Odgovori #165 : 01. Ožujak, 2012., 20:39 »
ovo ti je prva igra ovog žanra kažeš?

ono, bar sve nisu tako koncipirane.

Odg: Alan Wake
« Odgovori #166 : 01. Ožujak, 2012., 22:12 »
Igram na mediumu detaljima (ali 1080p) sve super, sve pet.
Prošao sam prvi chapter i sad me zanima koliko ih ima?
Postoje li neki dlcevi ili su oni već uključeni u pc veziji igre?
A ako postoje koji su?
Odgovor, bilo tko?


ufff, presao sam je prije nekih 2 tjedna i cini mi da ih je bilo nesto kao 6 episoda i 2 specijala stim da su ta 2 specijala samo normalan nastavak igre... :D

Odg: Alan Wake
« Odgovori #167 : 12. Ožujak, 2012., 13:07 »
mozeli mi tko pomoci cim udem u igru ona prestane da radi


Odg: Alan Wake
« Odgovori #168 : 22. Lipanj, 2012., 20:03 »
Prešao prvi chapter.
Zasad poprilično zadovoljan.

Stephen King romani meets Twilight Zone.
Tehnički jako dobro. Svjetlosni efekti su baš ono,,,,,,, odlični. Na najvišim postavkama igra izgleda predobro.
Općenito je prezentacijski jako dobro. Sve osim facijalnih animacija. Likovi su mrtvi dosta. ;(
To + sumornost. Okej, berem da Bright Falls mora biti takav zbog Twilight Zone šema i to, al bar onaj kratki dio u NY je trebao biti nekako... pozitivniji. Tako bi se nekako stvorio veći kontrast, jel.

Rula što se može isključiti HUD. To sam odmah učinio, naravno.  :hiha:
Još bi više rulalo da se mogu isključiti ove glupe "animacije". Tipa ono kad se prikažu protivnici ili neki ključni itemi. To mi malo bezveze. ;(

Odg: Alan Wake
« Odgovori #169 : 22. Lipanj, 2012., 22:57 »
nisam znao to za hud :< al to za te animacije da, baš ubiju STRAŠNOST. iako mislim da ih ima manje il nešto na većoj težini
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Alan Wake
« Odgovori #170 : 22. Lipanj, 2012., 23:38 »
Okej, berem da Bright Falls mora biti takav zbog Twilight Zone šema
misliš twin peaks? paralela s twilight zoneom se može povuć samo možda iz onih tv serija, night springs ako se sjećam dobro. :hiha2:

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Alan Wake
« Odgovori #171 : 23. Lipanj, 2012., 00:51 »
Zadnje iskustvo nakon prelaska na Nightmare modu kaže da animacija ima sve manje što ste dalje u igri. Ali realno, bez tih animacija igra bi bila poprilično nemoguća za prijeći na Nightmareu u kasnijim čepterima jer su dva ili tri udarca od bilo kojeg neprijatelja dovoljna za smrt, a nikada ne dođe samo jedan neprijatelj.

Što se itema tiče, skupljajte manuscripte, njih se ne najavljuje, a i fora su za priču.
Rekao bih da skupljate termosice, ali to baš i nije toliko lagano.  :wildboy:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Alan Wake
« Odgovori #172 : 23. Lipanj, 2012., 03:27 »
Okej, berem da Bright Falls mora biti takav zbog Twilight Zone šema
misliš twin peaks? paralela s twilight zoneom se može povuć samo možda iz onih tv serija, night springs ako se sjećam dobro. :hiha2:

Ovo jest, upravo pratim Twin Peaks i najviše se podudara s time (iako, jako malo)
Twilight Zone je kako kaže Alan Wake wikia uzor samo za Night Springs

Odg: Alan Wake
« Odgovori #173 : 23. Lipanj, 2012., 12:48 »
Okej, berem da Bright Falls mora biti takav zbog Twilight Zone šema
misliš twin peaks? paralela s twilight zoneom se može povuć samo možda iz onih tv serija, night springs ako se sjećam dobro. :hiha2:

Ae ae, tako je.
Ne znam zašto sam napisao ono.  :fpalm:

Al da, ništa mi ne znači što je manje animacija na najtmeru. Ionako moram preći na normal da bih uopće otključao nightmare. ;(

@zvone
Nezzz, igram na PC-ju. Možda se na boxu ne može isključiti HUD.


Odg: Alan Wake
« Odgovori #175 : 11. Srpanj, 2012., 11:57 »
HEHE vidi, sad tu imaš dva puta, hehe.
Jedan nastavlja priču, a drugi ima bonus smeća.

Otišao si na krivi?
HHEEEEHWHEHE IPAK NIŠTA OD MANUSKRIPTA xDDD

Iritantno ko križ. I jeftino.

Odg: Alan Wake
« Odgovori #176 : 01. Kolovoz, 2012., 13:46 »
Da bacim komentar nakon što sam prešao igru.  :hiha:
Glič, fala za ovo za najtmer, al već sam bio dosta daleko pa mi se nije dalo ispočetka. ;(

Podijeljenog sam mišljenja.
S jedne strane, igra ima dosta minusa i iritantnih pizdarija i stvari koje su me zasmetale.
Ali s druge strane, toliko stvari radi toliko dobro.

Bright Falls je fantastično napravljen. Setting je baš ono, vrh.
Gameplay je... okej do odličan. Malo je šteta što se igra tek u drugoj polovici počne širiti i koristiti cijeli setting malo bolje, al ono.
Meni napucavanje nije baš dosadilo. Okej mi je balans između napucavanja i priče.

Rula i hrpa detalja koji izdižu igru iz rendom prosjeka.
Recimo, kad trčkarate po šumi, a u pozadini daleko na drugoj strani vidite neki prostor na kojem ste bili prije pola sata.
Osim što stvarno izgleda odlično i uvjerljivo, daje onaj kul osjećaj da se sve stvarno odvija u konkretnoj prostornoj cjelini, a ne da samo skačete od levela do levela.
Ak berete što želim reći.  :wildboy:

Također, radio prijenosi i TV emisije. Nez, to mi je baš dodalo +50 na atmosferu i uvjerljivost.
Takve stvari su mi veliki plusevi jer nije lako stvoriti tako uvjerljiv i atmosferičan svijet. Volim kad se developeri potrude oko toga. <3

E sad, dosta stvari je trebalo biti bolje/drugačije.  :hiha2:
Režija, recimo. Kao što rekoh gore, one animacije koje prikazuju protivnike su mi išle na živce.
A iste takve glupe animacije se javljaju svako malo. Pritisneš gumb? Hej čekaj da ti pokažem koji lift se sad spušta.  ;) ;) Iako postoji jedan lift.  ;) ;)
Ili hrpa slo mošn scena svako malo. Ima pred kraj onaj jedan dio gdje TAMNE SILE počnu bacati vlakove, vagone i brodove ispred Alana. I kad god nešto padne, igra na dvije sekunde bude slo mošn. I tako konstantno kroz igru.

Čini mi se da bi neke scene bile puno efektnije da igra ne otme kameru od igrača ili ne ode u slow motion.
Igra je potpuno nesuptilna. Kad god se neki kurac dogodi, igra mora fokusirati kameru na to, nabiti dramatičnu muziku i nabiti slow motion u svom nekom U U VIDI VIDI SAD ĆE SE NEŠTO DOGODITI stilu.
Da je barem samo ta režija bila više u stilu Valvea ili Quantic Dreama, ispalo bi i dosta bolje. ;(

Manuscripti su fora stvar i dobra ideja, al ono. Smiješno je malo što Alan potpuno ignorira sve što pročita čak i nakon što je siguran da će se sve iz manuskripta dogoditi.
Znam da nije lako napraviti da skupljanje manuscripta utječe na smjer igre (jer tu ima dosta faktora), al jebiga, onda su ih trebali drugačije koncipirati. Ili izbaciti.
Ili su barem trebali napraviti drugačije razgovore likova s obzirom na to što se saznalo iz teksta, kad već ne može utjecati na igru. ;(

I da, The Signal i The Writer su mrtvo smeće oba.
Baš smeće smeće smeće.
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj, 2014., 14:37 snowblind »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Alan Wake
« Odgovori #177 : 01. Kolovoz, 2012., 14:05 »
Čudno, ja baš bio oduševljen Signalom... s Writerom malo manje, ali mi je također bio ok

Odg: Alan Wake
« Odgovori #178 : 09. Siječanj, 2014., 14:26 »
Dižem Alana iz mrtvih
Prošao prve dvije epizode/chaptera
Atmosfera i dizajn rulaju i baš je totalno pogođeno ono što Ixy kaže Stephen King meets The Twilight Zone
Al baš je to pogođeno i rula ono bogovski.
Onaj blesavi glupi tvajlat zone sam uvijek folio gledat iz zajebancije i paranolmalnih ovo-ono šemica no ove Bright Falls epizode razbacane po nivoima odlično dođu kao predah od pucanja a da ne velim da su očigledno napravljene namjerno trashy da bi bile što sličnije Twilight Zone-u.
To epizodno prepričavanje u Kingovskom napetom triler stilu baš paše i baš me zanima šta će bit dalje.
Roy Orbison me ubio na kraju prve epizode <3
Ono tako je pasalo, nevjerovatno. Dobar soundtrack, dobar dizajn grafički itekako dobro.
Najviše me zanima razvoj priče i likova.
karakterizacija likova na vrhuncu, dosta brbljavi, dosta pamtljivi, trud developera i emocije glumaca :)
Samo animacije govora su u kurcu i čini se kao da jedva otvaraju usta xd To malo ubija da se potpuno uživiš.
Gradić je savršen, iako me osobno na svakom koraku podsjeća na Silent Hill.
Ima par sitnica koje malo šmaraju, poput manuskripta no dosad sam dosta oduševljen ovim trilerom i načinom na koji se odvija štorija. 
Šteta kaj moram ić baš bi bacio treću epizodu sad
Neka, budem navečer/ponoći.
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj, 2014., 14:31 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Alan Wake
« Odgovori #179 : 11. Siječanj, 2014., 11:57 »
Pozdrav ekipa,evo sada nemam sta igrati pa sam mislio uzeti alan wake da li se isplati,kakva  je igra i koliko traje :D :hug Hvala

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9