HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 942563 Hitova
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #315 : 12. Studeni, 2012., 20:21 »
Koji butthurt fagboy rage od ixya.


Teksture izgledaju loše i to je realnost.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #316 : 12. Studeni, 2012., 20:23 »
Rula kako na forumu više ne možeš napisati post od više od dvije riječi da ne bude BUTTHURT LOL xD.

Svedimo sve rasprave na REALNO.  :hiha:

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #317 : 12. Studeni, 2012., 20:24 »
Kompresirane slike. Trebao bi znati što to znači. JPG. Koji je kompresiran. xDDDDDDDDDDDD
"Opravdavao" sam se jer nisam prvo skužio da trebam otvorit slike u novom tabu da ih prikaže velike, jel.

Al gle.
Tvoja slika
Valjda original

Pogledaj razliku u, recimo, ovom FAMOUS znaku lijevo.
Možda ti je sad jasno što je kompresija? xDDDDDDDDDDD

Preview kod igre, da. Nedovršena igra. Koja izlazi za tipa 5 mjeseci. Možda. Možda i više.

Definitivno neće izgledati najbolje ikad ni kad iziđe, ali tvoje usporedbe baš nemaju nikakvog smisla na toliko razina da uopće ne znam odakle krenuti.
Kao prvo, uspoređuješ kompresiranu sliku nedovršene igre s konzola s retuširanom slikom PC igre.
Osim što tvoj skrinšot Mafije ionako ne izgleda pretjerano impresivno (svi ljudi osim ovog glavnog izgledaju ko govno, a zgrade u daljini izgledaju kao... ništa), to čak nije prava reprezentacija igre.
Tvoja slika
Stvarna igra

Onda malo uspoređuješ izgled Mafije 2 i GTA IV... jer to ima ikakvog smisla.

I uz sve to, ja i dalje ne vidim te loše teksture.
Vidim ja na što ti misliš, ali konzolaške igre ne izgledaju baš bolje od toga previše.
Jer eto, malo je sjebano napravit open world igru sa super teksturama kad imaš 512 MB rama (za razliku od današnjeg prosječnog gaming PC-ja koji ima 4, 8GB ili više) i procesor star sedam godina. ;D

pogledaj cestu, automat za parking, automobil, semafor...
to što je slika kompresirana pa su primjetne mizerne promjene koje se najviše odnose na zamućenost
slike ne mjenja činjenicu da su teksture loše, jer jesu i bile su u svakom GTA nastavku do sad, zato je
i izašao onaj iCenhancer mod

Ne znam što ti točno nije jasno kod usporedbe mafije i gta4 (koji je rađen na istom enđinu kao i petica).
Pogledaj si ovaj PS3 DEMO

MAFIA 2: PS3 Demo Gameplay HD (finished in 13 mins.) Pt. 1

Ne nema ultrarealistične teksture i nije u tome bit. Nego su teksture oštre i čiste, sjene kvalitetno odrađene
i uz sve to igra se fluidno vrti (i to na 60FPS na ps3 ako se ne varam).

Gta4 je imao ogavne, zamućene teksture s lošim sjenama i radio ko govno.
To isto vidim i na ovim screenovima koji su se pojavili za peticu.





Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #318 : 12. Studeni, 2012., 20:34 »
Rula kako na forumu više ne možeš napisati post od više od dvije riječi da ne bude BUTTHURT LOL xD.

Svedimo sve rasprave na REALNO.  :hiha:

Jer si butthurt SORRY. Ti skrinšotovi iz blizine izgledaju ko krepano smeće ko šta je i onaj prvi trejler izgleda ka smeće. I svi su na mene sasuli drvlje i kamenje jer sam to rekao. :hiha2:

Mislim ako igra donese sve šta piše u tom tekstu to će rulat punkurac svejedno. Cijeli dan ću stalkat neku ženu i onda je izbost prije nego dođe doma.  :hiha:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #319 : 12. Studeni, 2012., 20:38 »
>press LEFT CTRL to leave cover
>E - close the door
>press R to reload
>PS3 verzija

lol


sad se vrati u sobu po naočale, jer tebi su obje slike jednako mutne očito  :hiha2:

to što je slika kompresirana pa su primjetne mizerne promjene koje se najviše odnose na zamućenost

lol

@zvone
Al teksture čak izgledaju okej?
Osim ako sad odjednom pod TEKSTURE mislimo GRAFIKA općenito.
Jer ono. Animacije su bile dosta loše u trejleru. Bilo bi lijepo kad bi stvari imale više poligona. I tako.
Al nez, meni su same teksture čak i okej.

Plus, nisam nigdje ni rekao da izgledaju SUPER ili išta.
Samo da Mafia ne izgleda bolje (a pogotovo nešto POSEBNO OMFG BOLJE) i da je retardirano uspoređivat PC igru s konzolaškom igrom koja još nije izišla. xD

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #320 : 12. Studeni, 2012., 20:45 »
postaje interesantna >teksture< rasprava...

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #321 : 12. Studeni, 2012., 20:52 »
Mafia 2 kao primjer? Zbilja?
Ljudi debelo precjenjuju tu igru.


Mislim, realno, RDR je imao konzolaske i poprilicno zamucene teksture okolisa u vecini slucajeva. Cak su i genericki NPC likovi imali meh teksture, kad usporedis sa nekakvim standardima na koje smo naviknuli na PC-u.
Ali atmosfera i vizualni dojam koji je RDR ostavljao kao cjelina nadmasuje Mafiu 2 za nekoliko puta.

Boli me kurac za mutne teksture ako ce to biti popraceno hrpom popratnih detalja kao u RDR.
U RDR su to bile ptice uvijek prisutne na obzoru, konji za krocenje u daljini, vukovi, zecevi i raznorazne druge bestije koje bi vas rado pojele, trava koja se viori na vjetru, sjene oblaka koje se konstantno micu i odlicna promjena vremena. Sve to animirano jebeno fluidno, realno, jednostavno odlicno.

Sad zamjeni divljac sa hrpom ljudi, konje autima, pomnozi gustocu svega za valjda 20 puta i svijetom koji funkcionira sam za sebe.
Ne mozes ni bas tako lako trpat uber teksture na to sve ako svijet mora biti ziv. I realno nemam nista protiv toga.

S druge strane, marketinske spike o velicini mi idu pomalo na kurac. Nece biti "najveci" GTA do sad jer im fali onako 2 grada.
"5 puta vece od RDR" ne znaci puno - normalno da ce biti i da mora biti vece posto je dojam velicine u RDR dobiven konkretno cinjenicom da ste jahali uokolo na konjima i eventualno se vozili vlakom umjesto da ste isli brzim autima koji su inace dostupni u GTA.


Ako cemo vec picajzlirat, ajmo barem istaknut ocito - nema jebene teorije da su screenovi sa konzolaskih verzija jer jednostavno nemaju dovoljno memorije za takav anti-aliasing. Nema nikakvih jebenih rubova na screenovima, igdje.
Dakle, PC verzija. Konzolaske verzije ce definitivno izgledati nazubljeno i losije.
Ili se radi o nekakvom integriranom photo modu ala GT5 u kojem game engine naknadno aplicira AA tijekom renderiranja screenshota.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #322 : 12. Studeni, 2012., 20:54 »
Alternativno, AA je dodan. Kao baš uvijek na skrinove konzolaških igara.  :wildboy:

Nego, zašto ne bi bila najveća igra dosad?
Otkad se to mjeri BROJEM GRADOVA?
Možda je taj jedan grad veći od tri grada iz SA, recimo? Površinom, jel.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #323 : 12. Studeni, 2012., 21:03 »
Ja uvijek mislim da su ljudi uživljeni u GRAFIKU i TEKSTURE isti oni ljudi uživljeni u PUCAĆINE i CODOMFGove.


Debili, jel.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #324 : 12. Studeni, 2012., 21:06 »
Alternativno, AA je dodan. Kao baš uvijek na skrinove konzolaških igara.  :wildboy:

Otkad se to mjeri BROJEM GRADOVA?
Možda je taj jedan grad veći od tri grada iz SA, recimo? Površinom, jel.

to
mislim da je i pisalo u nekom intervjuu o tome
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #325 : 12. Studeni, 2012., 21:07 »
taj "jedan grad" je očito proširen/izmjenjen. jer se ne sjećam baš da su bile pustinje u los santosu durr.

inače luda teksture rasprava. da bar rockstar potroši sve vrijeme izrade na poliranje grafike pa da dobijemo još jedno generično smeće ko mafia 2 xD
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #326 : 12. Studeni, 2012., 21:15 »

Možda je taj jedan grad veći od tri grada iz SA, recimo? Površinom, jel.

Los Santos. Jedan grad i okolica. Pustinje su bile oko Las Venturasa, kojeg nemas u ovoj igri vise. Valjda, ako ne trollaju kao iznenadenje.
Ne berem kako bi cudesno mogli rastegnuti jedan grad na povrsinu vecu od 3 grada i podrucja izmedu njih u GTA:SA, pogotovo jer do sad nisu izvodili drasticne remakeove poznatih scenarija iz prijasnjih gradova. Vice City je koristen u dva nastavka(ali oba u istom vremenskom periodu), Liberty City u 3 do sad(vremenski razmak izmedu radnji u te tri igre), nigdje nije bilo drasticne razlike osim graficke dorade i promjene lokacija u gradovima sukladno vremenskom razdoblju.

Liberty City u GTA IV je bio veci od onog u GTA III, ali ne dovoljno da ne bih osjetio ogranicenost nakon nekog vremena.
Stovise, bilo mi je poprilicno dosadno u usporedbi sa San Andreasom.

Al' ae. Mogli bi napraviti neko ogromno podrucje kao u recimo Just Cause 2.
Igrivi prostor u JC2 je najveci do sad u nekoj sandbox igri opcenito, ali je dosta toga jednostavno divljina u kojoj se moooozda moze naci neki easter egg i to je to.
S druge strane, tu je Saints Row: The Third, koji ima grad nesto veci od Liberty City u GTAIV, ali je toliko napunjen detaljima da sam i debelo nakon 40 sati igre otkrivao nove stvari u tom gradu.
I onda jos Red Dead Redemption, gdje je vecina igre teksaska pustos, sto je opet savrseno atmosfericno samo po sebi.
Ako nadu neku zlatnu sredinu izmedu toga svega, bit ce odlicno i realno ce me boljet kurac za to sto GTAV nije povrsinom veci od GTA:SA.
Vise mi smeta taj forsani marketing.

Ocekujem nesto izmedu SA i GTA IV. Nece ni to biti lose, ali 3 velegrada + okolica u jednoj GTA igri je nesto sto necemo tako skoro vidjeti ponovno u GTA serijalu.
Dev team bit trebao utrosit abnormalnu kolicinu vremena da sva tri velika grada budu jednake kvalitete.
Osim ako ih planiraju uvesti ekspanzijama. To bi bilo kul, slicno kao Episodes from Liberty City. Ali s obzirom da su rekli da ce sve biti dostupno u startu bez ikakvih limitacija, vjerojatno nista od toga jer bi ekspanzija igrivog podrucja na taj nacin pogazila tu otvorenost kompletno.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #327 : 12. Studeni, 2012., 21:19 »
0/10

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #328 : 12. Studeni, 2012., 21:28 »
Ne postoji nikakav razlog zašto ne bi moga bit veći prostor nego u igri koja je izašla prije ~7 godina.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #329 : 12. Studeni, 2012., 21:30 »
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9