HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 944752 Hitova
*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1980 : 17. Travanj, 2015., 14:55 »
Zanimljivo. Poslao sam in ticket sa detaljnim obrazloženjem problena. A oni meni da se čini da možda ta amd mobile hd7670m 2gb zapravo preslaba za gta v. Ma nemoj a kako onda četverostruko slabija Integrirana Intel HD4400 pokrene igru bez problema.

Stvar je u tome da gta v uopce nece da koristi amd grafu što se vidi po amd afterburberu.
vidim da imaš problema zbog integrirane, možda jedno od ovih rješenja pomogne

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1981 : 17. Travanj, 2015., 15:13 »
Zanimljivo. Poslao sam in ticket sa detaljnim obrazloženjem problena. A oni meni da se čini da možda ta amd mobile hd7670m 2gb zapravo preslaba za gta v. Ma nemoj a kako onda četverostruko slabija Integrirana Intel HD4400 pokrene igru bez problema.

Stvar je u tome da gta v uopce nece da koristi amd grafu što se vidi po amd afterburberu.
vidim da imaš problema zbog integrirane, možda jedno od ovih rješenja pomogne

Ma probao sve navedeno i što nije navedeno i što sam sam ekperimentirao i nece nikako. Kazem u drugim igrama cim pokrenem ih u amd afterburneru mi s pojavi frekvencija i postotak opterecenja amd grafike dok kod gta v nema toga kao da jednostavno ne moze prepoznati amd grafu.
Driveri su novi i sve ali eto.

Cak sam u gta v mapi u my documents promjenio u configuration datoteki neki redak "device" ili nesto s cim se valjda odabire grafa s kojom se oce.igrati. defoult je.bilo "0" što valjda znaći automatski, probao promjeniti u "1" pa mi.se.nije pokrnula.igra i probao sam "2" i tada mi se.pokrenula igra preko intelove.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1982 : 17. Travanj, 2015., 16:06 »
Neki novi update izaša, 285mb
\o

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1983 : 17. Travanj, 2015., 18:13 »
Neki novi update izaša, 285mb

Ništa pametnoga...

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1984 : 17. Travanj, 2015., 23:00 »
Na žalost i ja se moram uvrstiti u ekipu s čestim crashevima. Ne samo to - nego po prvi put u valjda 5 godina sam vidio BSOD na svom kompu (i još na win8.1).

Ono što me najviše iznenadilo je činjenica da igra na "medium-high" postavkama traži čak 2600Mb VRAMa (sudeći po onom info baru u opcijama)! O čemu mi pričamo!? Isto tako, v-sync je kriminalan. Znači igra čim komp ne može vritit 60FPSa zalocka framerate na 30.

Imam 24'' IPS monitor koji radi na 59Hz i igra stoji zakucana na 30FPSa što me neopisivo iritira. Ugasim li v-sync, naravno imam screen tearing. Još ću pokušat sa forsanim vsyncom kroz nvidia CP jer ovaj ingame jednostavno ne funkcionira kako treba.

Konfiguracija je:

i7 4770k @ 4ghz
nvidia GTX770 OC
20Gb DDR3 RAM

Jednostavno odbijam povjerovati da ovakav komp ne može vrtiti GTA glatko. I iskreno - vizualno nisam ostao previše impresioniran. Sve to izgleda ljepo - al ništa maestralno :tired:
« Zadnja izmjena: 17. Travanj, 2015., 23:02 Skipp »

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1985 : 17. Travanj, 2015., 23:06 »
Na žalost i ja se moram uvrstiti u ekipu s čestim crashevima. Ne samo to - nego po prvi put u valjda 5 godina sam vidio BSOD na svom kompu (i još na win8.1).

Ono što me najviše iznenadilo je činjenica da igra na "medium-high" postavkama traži čak 2600Mb VRAMa (sudeći po onom info baru u opcijama)! O čemu mi pričamo!? Isto tako, v-sync je kriminalan. Znači igra čim komp ne može vritit 60FPSa zalocka framerate na 30.

Imam 24'' IPS monitor koji radi na 59Hz i igra stoji zakucana na 30FPSa što me neopisivo iritira. Ugasim li v-sync, naravno imam screen tearing. Još ću pokušat sa forsanim vsyncom kroz nvidia CP jer ovaj ingame jednostavno ne funkcionira kako treba.Jednostavno odbijam povjerovati da ovakav komp ne može vrtiti GTA glatko. I iskreno - vizualno nisam ostao previše impresioniran. Sve to izgleda ljepo - al ništa maestralno :tired:

Imamo gotovo identičnu situaciju, jedina razlika je što sam ja na AMD-u, ali također imam problem s tim crashevima, probao sam provjeriti MD5 CheckSumove i sve je okej.
Napravio sam verifikaciju na steamu i nije našlo nikakvih problema. Zaista mi ne preostaje ništa drugo nego skinuto igru s torrenta :S

Lud sam više.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1986 : 17. Travanj, 2015., 23:14 »
Meni igra leti!!! FullHD 60fps

Sve je na Very High, samo sam smanjio filtere i uključio nVidijin filter. View distance je na max kao i druge opcije. Jedino što sam smanjio je bio postfx sa Very High na high i to je to :D
Igra mi guta cca 3300MB VRAMa.
GPU mi dođe do 58 stupnjeva, a CPU do 45!
Nešto prekrasno, nema nikakvih rušenja, trzanja, BSODa i itd...

inače se igra vrti na:

CPU: i7 4790k
GPU: MSI GTX 970 4G
RAM: 16B HyperX Genesis 1600MHz


Stvarno sam prezadovoljan i nisam uočio ama baš nikakve probleme koje spominjete

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1987 : 17. Travanj, 2015., 23:21 »
Eto, nekima sve radi odlično, a neki muče muku.
Ajd da sam barem prekinuo download na steamu pa bih posumnjao da je nešto krivo skinulo, ali je download pušten dokraja u komadu. Četiri dana je komp bio upaljen i naprosto ne vjerujem da je nešto krivo downloadalo (a i provjerio sam pomoću MD5 sve i sve je ok).

Preostaje mi samo dočekat nekakav patch ili nešto slično tome, ako ne dođe do toga, da li je moguće zatražiti povrat novca sa steama zbog neispravne igrice?

Rađe ću igrat crackiranu single player igricu nego kupljenu igricu koja mi crasha svakih 15-30 minuta :S

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1988 : 17. Travanj, 2015., 23:25 »
Ja sam dobio popup od steam prilikom instalacije da vraćaju novac sve dok rockstar ne izda prvi patch koji će riješiti probleme sa userloginovima (oni sa "nestandardnim" slovima u imenu).

Evo već pola sata slažem miljon kombinacija s grafičkim opcijama, skinuo nvidia nove drivere (kaže isključivo izdani za GTA5) - ista stvar.

Poanta je da ja ako ugasim vsync igra leti ko blesava kad je FPS u pitanju iako mi piše da koristi previše VRAMa. al bez obzira na to, imam BSOD svakih par minuta. Jedno 5x sam ponavljao onu prvu misiju di pljačkam banku i samo se igra sruši. Tako da mislim da ću isprobati steam refund po prvi put.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1989 : 17. Travanj, 2015., 23:26 »
Eto, nekima sve radi odlično, a neki muče muku.
Ajd da sam barem prekinuo download na steamu pa bih posumnjao da je nešto krivo skinulo, ali je download pušten dokraja u komadu. Četiri dana je komp bio upaljen i naprosto ne vjerujem da je nešto krivo downloadalo (a i provjerio sam pomoću MD5 sve i sve je ok).

Preostaje mi samo dočekat nekakav patch ili nešto slično tome, ako ne dođe do toga, da li je moguće zatražiti povrat novca sa steama zbog neispravne igrice?

Rađe ću igrat crackiranu single player igricu nego kupljenu igricu koja mi crasha svakih 15-30 minuta :S

A što si sve napravio? Jesi reinstalirao RGSC? Očistio komp od virusa i malwarea?
I probaj još jednom Verify files preko Steama.

Ako ništa drugo obriši sve i kreni ponovno.
Jer možeš verificirati samo ove velike datoteke iz glavne mape, ali nemamo md5 info iz DLC mape i sound, a možda je baš tamo tvoj problem...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1990 : 17. Travanj, 2015., 23:30 »
Ja sam dobio popup od steam prilikom instalacije da vraćaju novac sve dok rockstar ne izda prvi patch koji će riješiti probleme sa userloginovima (oni sa "nestandardnim" slovima u imenu).

Evo već pola sata slažem miljon kombinacija s grafičkim opcijama, skinuo nvidia nove drivere (kaže isključivo izdani za GTA5) - ista stvar.

Poanta je da ja ako ugasim vsync igra leti ko blesava kad je FPS u pitanju iako mi piše da koristi previše VRAMa. al bez obzira na to, imam BSOD svakih par minuta. Jedno 5x sam ponavljao onu prvu misiju di pljačkam banku i samo se igra sruši. Tako da mislim da ću isprobati steam refund po prvi put.

Koju GTX 770 imaš s 4 ili 2GB VRAMa?!?
Uz to jesi probao clean install drivera za grafičku? Probaj se igrati postavkama, meni je u svakoj igri uključen VSync, ne mogu bez njega...
Stvarno mi sve leti.

I neznam za taj refund da li se odnosi na Europu... Koliko se sjećam Steam ima policu refunda za Europu, ali ona glasi samo PRIJE pokretanja i/ili skidanja igre.
U slučaju pokrenute igre refund se neće izvršiti.
Ovo što si ti pisao bi se odnosilo samo na Ameriku. Jer je steam ovo s Europom dogovorio tek prije mjesec ili dva... I to pod prisliom EU, a ne svojom voljom...

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1991 : 17. Travanj, 2015., 23:39 »
Koju GTX 770 imaš s 4 ili 2GB VRAMa?!?
Uz to jesi probao clean install drivera za grafičku? Probaj se igrati postavkama, meni je u svakoj igri uključen VSync, ne mogu bez njega...
Stvarno mi sve leti.

I neznam za taj refund da li se odnosi na Europu... Koliko se sjećam Steam ima policu refunda za Europu, ali ona glasi samo PRIJE pokretanja i/ili skidanja igre.
U slučaju pokrenute igre refund se neće izvršiti.
Ovo što si ti pisao bi se odnosilo samo na Ameriku. Jer je steam ovo s Europom dogovorio tek prije mjesec ili dva... I to pod prisliom EU, a ne svojom voljom...

driveri su friški (nema sat vremena), GTXica sa 2gb RAMa. probo sam svakakve postavke i uvijek dobijem BSOD nakon par minuta igranja. vsync imam također upaljen u apsolutno svakoj igri i nikad nisam vidio igru koja mi locka framerate na 30 čim nemam 60+.

Inače ako se i dogodi neki hickup sa upaljenim vsyncom, framerate padne za 5-10. Čak i kad okinem benchmark onaj vidim FPS 59 (imam fraps upaljen) na sekundu-dvije i samo se spusti i zakuca na 30  :tired:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1992 : 18. Travanj, 2015., 07:07 »
Nema nikakve veze što su driveri friški. Može se svašta dogoditiu ako nisi koristi clean install.

Neš se zblesira i to je to. I ista procedura kao i kod Nasty Rabbita
Virusi, temperature i driveri...

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1993 : 18. Travanj, 2015., 09:39 »
Evo samo da nabrzake javim da sam našao privremeno riješenje za laptope sa intelovim i amd-ovim grafama.
Kažem privremeno jer iako sad prisiljeno koristi amd grafu od 2gb vrama koristim samo 915. sve na minimum a framerate ne prelazi 15fps u igri.a siguransam da.grafa moze pogurati gta v od 20-30.

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1994 : 18. Travanj, 2015., 09:50 »
Meni se bolje vrti na medium nego na low, hahaha!
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9