HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 944731 Hitova
*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2040 : 20. Travanj, 2015., 15:13 »
It's a feature :tired:

GTAV ima svakakvih problema trenutno. Na žalost varira sve od "Meni radi savršeno sve na ultra" pa do "Igra mi se vuče ko krepana mačketina na stroju od 1000€".

Ako imaš steam kopiju, probaj još jednom proć verify game cache i baci oko na windows logove da vidiš točno što se skršilo. Obavezno i friške drivere za grafičku

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2041 : 20. Travanj, 2015., 15:30 »
Pozz, imam GTA V na steamu, ali sam primjetio da kada brzo vozim da mi se teksture ne ocitavaju dobro, tj. nestanu pa nakon nekoliko sekundi se vrate u mutnom obliku i tek se nakon toga ocitaju. U to vrijeme zna biti stuttera, ali nekad ga i nema. Pokusao sam sve fixeve koji su predlozeni... od gasenja radia do smanjivanja postavki ali nista nepomaze.

Moja konfiguracija je: Intel Pentium G3258 @3.2GHz
4GB RAM 1600MHz
500GB HDD 7200RPM 32MB Toshiba DT01ACA050
R7 260X 2GB OC (Msi tvornicki oc)

Vidio sam kako ljudi sa istim procesorom igraju bez takvih problema, takoder i sa istom grafickom.. Stvarno sam zbunjen, ako netko zna kako popraviti to, bio bih zahvalan.

P.S. Igra u nekim trenutcima ide na vise od 50fps na high postavkama, ali sam morao staviti vsync na pola da bi otisli pop-in. Vsync mi cini igru neigrivom te se fps spusta ispod 20 fps sa vsync.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2042 : 20. Travanj, 2015., 16:02 »
ingame vsync je smeće i ne radi kako spada. ugasi ga u postavkama, ali upali u opcijama grafičke (imaš u ATI catalystu). meni se ista stvar događala dok ručno nisam složio sve sam.

što se tekstura tiče... jedino što mi pada na pamet je nedostatak rama na grafulji - provjeri da ti onaj slider na postavkama ne prelazi ukupan GPU RAM - pogotovo kad su texture u pitanju

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2043 : 20. Travanj, 2015., 16:04 »
Ne znam ljudi da li je to to, ali evo napokon neki FIX za random crasheve.

Radi se o procesoru FX 8320, znači maknuo sam overclock na STOCK brzinu i prije sam imao povišenu brzinu RAM-a.

Sad sam sve stavio na stock brzine i , evo, GTA se vrtio sad 1h i 10 minuta bez problema.

Čak i nisam izgubio ništa na FPS-u, zapravo mi je još i stabilnije na stock brzinama.

Nadam se da je to to.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2044 : 20. Travanj, 2015., 16:10 »
Može li netko iz našeg Crewa pokrenuti treći Heist? Treći po redu je The Humane Labs Raid.

Ja sam zapeo na drugom Heistu (koji sam zapravo već prešao, ali ne kao leader)... i nikako da nađem vremena/ekipu da riješimo sva tri setupa i taj drugi heist pa da mogu sam pokrenuti treći Heist.

A inače, u našem crewu neki su igrači upravo dobili promaknuće:
http://socialclub.rockstargames.com/crew/hcl_gaming :hiha:


Ja sam jučer dovršio drugi, pa sam sad otključao treći Heist. Bilo bi lijepo skupiti trojicu pa da odigramo sve setupe i heist odjednom zajedno! Ako se ne varam, mislim da za to ima i neki bonus od 100.000$ ? Ako rješiš heist s cijelim timom iz crewa.

Oho, nisam ni znao da sam promaknut :mrgreen:

E to se traži. Imaš vremena da to danas pokušamo riješiti kasnije? Negdje oko 8 navečer možda?

Može, do 8 sam na faksu pa ću biti doma što prije :)

Još dvojica koji nam se žele pridružiti u pljačkanju? :mrgreen:

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2045 : 20. Travanj, 2015., 16:14 »
Može screenshot kako izgleda VSync opcija u Catalystu i kako je podešena?


Ja sam za pljačku ;)

Da li postoji Text Chat na online-u ili mora biti Voice?
« Zadnja izmjena: 20. Travanj, 2015., 16:16 loczzoa »

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2046 : 20. Travanj, 2015., 16:45 »
Može screenshot kako izgleda VSync opcija u Catalystu i kako je podešena?


Ja sam za pljačku ;)

Da li postoji Text Chat na online-u ili mora biti Voice?

Ok, onda nam je jos samo jedan potreban za heist.

I postoji text chat, no voice je uvijek preporucljiviji (npr. u Prison Break-u ako si pilot, nakon sto ground team izvuce zatvorenika, moras se dogovoriti s njima o tome gdje ces sletiti. E sad, puno je manji rizik to napraviti preko voicea, jer dok pises i letis riskiras baciti 20 minuta posla u vodu zbog gluposti :D

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2047 : 20. Travanj, 2015., 17:27 »
Ne mogu online meni je rockstar service nedostupan. Jel još kome?

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2048 : 20. Travanj, 2015., 19:47 »
ingame vsync je smeće i ne radi kako spada. ugasi ga u postavkama, ali upali u opcijama grafičke (imaš u ATI catalystu). meni se ista stvar događala dok ručno nisam složio sve sam.

što se tekstura tiče... jedino što mi pada na pamet je nedostatak rama na grafulji - provjeri da ti onaj slider na postavkama ne prelazi ukupan GPU RAM - pogotovo kad su texture u pitanju

Slider u postavkama je jos uvjek u zelenom polju, negdje oko 1200mb. Neki kazu da je njima do HDD, te da su stavili AHCI umjesto IDE moda u biosu pa da im je lag nestao, nisam siguran tocno. Je li imaju kakve posljedice toga AHCI nacina rada?

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2049 : 20. Travanj, 2015., 20:12 »
Pozz, imam GTA V na steamu, ali sam primjetio da kada brzo vozim da mi se teksture ne ocitavaju dobro, tj. nestanu pa nakon nekoliko sekundi se vrate u mutnom obliku i tek se nakon toga ocitaju. U to vrijeme zna biti stuttera, ali nekad ga i nema. Pokusao sam sve fixeve koji su predlozeni... od gasenja radia do smanjivanja postavki ali nista nepomaze.
Moja konfiguracija je: Intel Pentium G3258 @3.2GHz
4GB RAM 1600MHz
500GB HDD 7200RPM 32MB Toshiba DT01ACA050
R7 260X 2GB OC (Msi tvornicki oc)

Vidio sam kako ljudi sa istim procesorom igraju bez takvih problema, takoder i sa istom grafickom.. Stvarno sam zbunjen, ako netko zna kako popraviti to, bio bih zahvalan.
P.S. Igra u nekim trenutcima ide na vise od 50fps na high postavkama, ali sam morao staviti vsync na pola da bi otisli pop-in. Vsync mi cini igru neigrivom te se fps spusta ispod 20 fps sa vsync.

To je dual core proc?
A štekanje može biti iz milion razloga, kako se i priča po netu, no ti imaš samo 4GB rama pa uzmi i to u obzir.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2050 : 20. Travanj, 2015., 20:46 »
Malo kasno javaljam, ali ne mogu onaj Heist večeras ipak momci, može odgoda do sutra?

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2051 : 20. Travanj, 2015., 20:55 »
Pozz, imam GTA V na steamu, ali sam primjetio da kada brzo vozim da mi se teksture ne ocitavaju dobro, tj. nestanu pa nakon nekoliko sekundi se vrate u mutnom obliku i tek se nakon toga ocitaju. U to vrijeme zna biti stuttera, ali nekad ga i nema. Pokusao sam sve fixeve koji su predlozeni... od gasenja radia do smanjivanja postavki ali nista nepomaze.

Moja konfiguracija je: Intel Pentium G3258 @3.2GHz
4GB RAM 1600MHz
500GB HDD 7200RPM 32MB Toshiba DT01ACA050
R7 260X 2GB OC (Msi tvornicki oc)

Vidio sam kako ljudi sa istim procesorom igraju bez takvih problema, takoder i sa istom grafickom.. Stvarno sam zbunjen, ako netko zna kako popraviti to, bio bih zahvalan.

P.S. Igra u nekim trenutcima ide na vise od 50fps na high postavkama, ali sam morao staviti vsync na pola da bi otisli pop-in. Vsync mi cini igru neigrivom te se fps spusta ispod 20 fps sa vsync.
Imam prilično sličnu konfiguraciju:i3 3240 3,2GHz,4GB RAM 1600MHz i R7 260X 1GB DCU II OC i imao sam tih problema na početku igranja no onda sam se igrao u postavkama podosta vremena te mi se to ne dešava,tako da preporučujem što je više moguće smanjiš neke nepotrebne postavke,no mnogi se žale na to s daleko jačim konfiguracijama tako da vjerujem da će brzo doći neki patch.
btw:na kojim postavkama guraš kad imaš 50fps-a,kod mene su teksture na normal ostalo većinom na high/very high i "hvatam" stabilnih 30 fps-a ?

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2052 : 20. Travanj, 2015., 22:37 »
Malo kasno javaljam, ali ne mogu onaj Heist večeras ipak momci, može odgoda do sutra?

Čekao sam te no ipak nas se je skupilo 4 ;)

Odličan session, igrali smo 3. heist, prešli smo "samo" prve tri setup misije. Nakon 2. misije nam je pukla veza i svi su se odspojili i trebalo nam je dobrih 20 minuta da se opet svi skupimo. Tu isključivo krivi Rockstar i matchmaking sistem. Dvojica uđu u moj lobby, a treći ne može nikako? Zašto? Ne znam, ali mnogima to postaje veliki turn off od Online-a. Ja sam strpljiv, gledam usput serije s rtl-a pa se ne živciram toliko jer znam da vrijedi. I vrijedilo je, 3. pripremna misija u heistu je odlična. Ne želim nikome spoilat, ali na kraju, kad svi uđemo u svoj avion, poletimo, i počne borba u nebu...odličan osjećaj, kao da me odjednom netko prebacio iz GTA u HAWX. Odličan osjećaj!


Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2053 : 20. Travanj, 2015., 23:22 »
@Dyno33 , da li mogu znati koja ti je brzina interneta ? meni se dogadjaju slicna sranja . Istina imam dosta sport internet za danasnje vrijeme, ali dok sam igrao GTA V online na PS3 sve je bilo oke, bilo koja druga online igra sasvim oke radi osim GTA. Jedini me kicka, ne dozvoljava spajanja i sl.

Jedna ekipa kaze da treba 15-25 megabitni internet drugi kazu da je do Rockstara, vise ni sam ne znam sto je . Kupis igru za 60 eura, komp za skoro soma i pol i onda ne mozes igrat ko covjek :D

*

toma007

  • *
  • 67
  • We Ride Together,We Die Together,Bad Boys For life
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2054 : 20. Travanj, 2015., 23:38 »
/cut

Vidio sam da si zvao ljude,al jbg ja sam bio zauzet jer sam taman igrao isti Heist s svojima.  Ajde drago mi je da vas se skupilo na kraju.
Mi smo taman zavrsili sve setupe i sad nam ostalo jos finale tog treceg Heista koje budemo sutra rijesili.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9