HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 944762 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2625 : 19. Kolovoz, 2015., 16:09 »
Koji je najbolji Western Digital disk do 600 kuna,a da ima 1 TB prostora i da se vrti pri brzini od 7200Rpm (može malo i viša cijena ali naprimjer jeli Caviar Black brži od caviar blue).Hvala unaprijed.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2626 : 19. Kolovoz, 2015., 16:41 »
hvala ti na pomoci, ali je su li tebi na autima ostali onu upgradejdi sta si im sam radio jer meni nema ni sirene ni boje a umisto jednog stavili mi dva

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2627 : 19. Kolovoz, 2015., 18:11 »
Koji je najbolji Western Digital disk do 600 kuna,a da ima 1 TB prostora i da se vrti pri brzini od 7200Rpm (može malo i viša cijena ali naprimjer jeli Caviar Black brži od caviar blue).Hvala unaprijed.

Sve to što ti tražiš i s tolikim kapacitetom su storage diskovi. Istina black je bolji i brži, dok je WD za svakodnevnu upotrebu. Prije SSDa entuzijasti su OS instaliravali na WD Black koji ima i pristojnu garanciju od 5 godina (u HR su nedavno mu smanjili garanciju na 2 ili 3 godine).
Caviar Black imaš ovdje, no ja ga koristim za igre i opet to nije potpuno rješenje. Rješenje bi bilo kada bi kupio 2 takva diska i onda ih stavio u RAID. Tada ti se ne bi duplala memorija (ne bi imao 2 TB nego 1+1TB=1TB)! Tada diskovi pohranjuju i čitaju istovremeno. Znači kada nešto na takav disk spremiš dio se nalazi na jednom, a dio na drugom disku i to su duplo bolje performanse od standardnih diskova.
No velika mana toga je ako jedan disk ode izgubio si sve podatke...

Idealno riješenje je SSD za OS i/ili za gaming. Ima u tom cijenovnom rangu SSDova koji su jako dobri i kvalitetnii, ali s kapacitetom od 120GB što bi ti bilo na knap za OS i igre.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2628 : 19. Kolovoz, 2015., 18:28 »
Hrv4tin4 hvala na pomoći.

I ja sam za Caviar Black gledao na HG Spoz ali preskup mi je pogotovo zato jer ja kupujem u njihovom dućanu neke stvari,tako da ću najvjerojatnije ići sa Caviar Blue za igre i dokumente,a poslije ću kupiti originalnu Windows 10 Home to staviti na SSD od 120GB,instalirati Steam i prestati sa piratstvom.
Hbala još jednom na pomoći.

*

papac13

  • n00b
  • 4
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2629 : 21. Kolovoz, 2015., 13:35 »
Imam jedno pitanje,specifikacije kompa su mi Procesor AMD Athlon II X4 620 2,6GHz,4GB RAMA,želim kupiti novu graficku da mgu Gta V pokrenit na medium,da li ima neka do 600kn ?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2630 : 21. Kolovoz, 2015., 19:08 »
Realno imaš slabiji CPU od preporučenog za minimalnu konfiguraciju. Za tu cijenu možeš samo polovne grafičke probati kupiti. Problem je što ti ni CPU ne bi podržavao jače grafičke, a niti tvoj budget... Radije štedi novce za novi PC.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2631 : 31. Kolovoz, 2015., 23:19 »
Imam veliki stutering u gta v, prvo sto sam uradio jeste da sam pokusao sa zadnjim gpu driverima, isto, probao sam i sa beta driverima opet isto, dobijam veliki stutering kada sam recimo u los santosu dok manji je stutering kada izadjem iz grada ali uglavnom u gradu kada sam i kada okrecem mis, mis preskace ogroman broj pixela takodje kada vozim u voznji se osjeti taj stutering , dok stanem i ne micem se uopste imam stabilan 60fps(vsync on) ali kada pokusam da okrecem kameru ili u voznju dobijam taj stutering, moje specifikacije:
i3 3240
R9 270X 2GB
1x8GB 1600
Sve graficke postavke su stavljene na "High" sve sa ultra ili veryhigh je stavljeno na high ali opet isti problem, sumnjam u moj procesor posto je dual core sa hyperthreading-om pa sta vi kazete da li je ovo do procesora i ako jeste koji procesor da kupim ? Imao sam raznih dilema oko toga da li da stavim u "hardware" ili "software" ali stavio sam u software nemojte zamjeriti ako sam fulao temu.
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz, 2015., 23:23 Monday »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2632 : 01. Rujan, 2015., 07:21 »
Neznam samo kako si uspio fulati cijeli GTA podforum.
Dakle ti si daleko od preporučene konfiguracije za GTA V.
Niti tvoj CPU ima toliko snage kao i5 niti tvoja grafička nema snage za high ili very high postavke, niti ima dovoljnu količinu VRAMa. Za takve postavke ti treba oko 3GB VRAMa, a ti imaš samo 2.
Smanji sve na normal i ugasi i game Vsync jer ne radi kako treba. Omogući Vsync preko control panela od AMDa.
Ne forsiraj neke postavke koje tvoj hardware ne može prožvakati.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2633 : 08. Rujan, 2015., 01:20 »
Mario Kart V (GTA V Short) - YouTube

Pregenijalno. <3
Uvijek mi oko srca toplije oko bilo čega vezanog za dragog talijana. :))))))))))))))))))))))))
Hehe...

 :hihi: :hihi:

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2634 : 16. Rujan, 2015., 18:34 »
Iman problem, odjednom nakon ovog upadatea od 700mb mi se poremetija social club, neće da se ulogira, neda mi ni offline da uđe ni išta drugo, a ne prihvaća username ni lozinku.. Udarim screenshot kad dođen s posla, ako neko ovako zna riješenje bija bi zahvalan..
\o

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2635 : 16. Rujan, 2015., 20:33 »
Zdravo ljudi :piva:

Zelio bih da podjelim jednu zanimljivu stvar sa vama, gta igračima. Fan sam GTA serijala od malih nogu, tj. od pticije perspektive pa do podmornice i istrazivanja morskih dubina. Prekucao svki dio Grand theft auto-a koji je izašao za pc. Koliki sam fan GTA, toliko sam vjeran i odan PC-u (konzolu nikad nisam ni imao). Racunar koji trenutno imam kupljen je prije 5-6 godina ( amd phenom 8450 triple core 2.1 ghz; nvidia geforce 9600 gt i 4 gb rama, 250gb hd). Igrao sam GTA 4, kao i ona dva nastavka bez problema na normalnim postavkama grafickih opcija.
Ehh sad jedno pitanje za vas, sta mislite mogu li zaigrati GTA 5 na svom pc-u....:solidus:





*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2636 : 16. Rujan, 2015., 20:37 »
@ Nino_Manijak

Nažalost mislim da ne... Možeš u svakom slučaju probati pa vidjeti radi li ili ne, ali si  ispod minimalnih zahtjeva za igru... CPU te muči, a i grafička ti je ispod minismalne...

@ scarwin

Jel se možeš ulogirati direktno na stranice RGSCa preko browsera? Ako ne probaj resetirati password pa bi ti to trebalo riješiti problem.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2637 : 16. Rujan, 2015., 20:55 »
Naravno da sam guglao minimal sis req, na sve strane gledao i citao kako je gta 5 odlicno optimiziran za pc, cak sam negdje procitao da: ko je igrao gta 4 moze da igra i gta 5 na pc-u. Proveo sam 5 sati najmanje gledajuci razne gameplay-e na youtube-u i zudio da i ja zaigram :wildboy:
Ehh to me je podstaklo da skinem i pokusam instalirati ovu legendarnu igru, znate onu " nada zadnja umire" :)
Nakon 3 dana skidanja i 10-tak sati instalacije kucnuo je cas da pokrenem ovog giganta od igre na svojoj masini(ci).... nakon upozorenja od windowsa da je pokretanje opasno za procesor ja nisam odustajao. Poceo je loading screen, ja u nevjerici gledam. Prologue krece a ja od neke srece ne mogu da pokrenem MIchael-a.....
Prekucao sam ga za manje od sedmice na rezoluciji 800x600 :mrgreen::mrgreen: uz rednovno padanje framerate-a nakon 2 sata igranja, pa sam morao praviti ceste pauze da malo ohladim procesor. Ali opet grafika( settings na minimumu minimuma)  i gameplay je klasa za svaki gta prije "velike petice".

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2638 : 17. Rujan, 2015., 21:19 »
Evo, nezz di da napišem pa ću tu. Igrao sam SP davnih dana i oduševio se, ali do prije koj dan nije mi niko od frendova posjedovao GTA online pa nisam imao ni pravog motiva igrat ga dosao sam bio do nekog ranka19-20 i stao. Prije koj dan frend mi kupio i poceo sam aktivnije malo igrat Online i mogu reci da necu vise. Izrazito razocaran. SP je takvo savršenstvo a online doslovno nezz kako da ga nazovem a da nije riječ smeče. Odakle da krenem? Loading time za apsolutno sve je PRE PRE PRE DUG. Ljudi nema nigdje, kad pokrecem heist cekam po 7-8 min da mi udu 3. Lagga povremeno isto strasno. A što je definitivno najgore, kao aktivan LoL igrač mislio sam da LoL ima neupitno najgori community ali sam se prevario. Ovo je tako nesposobno i glupo da je to za ne povjerovat. Vjerovali vi meni ili ne ali finale na prison breaku (svoj heist) pokusavam prec vec vise od 6faking sati. STALNO ALI STALNO neko zajebe (ja sam doslovno mozda 2-3puta sjebo). Ili dodemo do kraja pa neko nes napravi ili usred gamea neko izade pa te izbaci ili je neko jebeno los ili sta ja znam sta, visa sila!?!? Ugl. SP 10/10, online -10/10

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2639 : 18. Rujan, 2015., 10:06 »
Za online moraš imati ekipu i dobar internet! Ako ti je net loš onda lagga! Čak zna laggat i kod ekipe koja ima 0,512Mb/s znači treba ti bolji net!

Ako je ekipa dobra i imate dobar net onda se ihesitovi i sve druge rješava u hipu. Inače mi smo stali prije 2 tjedna na humane labu pa bi mogli opet sad koji vikend to preći do kraja...

Ima li zainteresiranih?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9