HCL.HR

Guild Wars 2

  • 644 Odgovora
  • 147196 Hitova
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #450 : 27. Srpanj, 2012., 17:37 »
korektno receno s tim ta structured pvp ili WvWvW nisi ni spomenuo, no u redu s obzirom da si pve igrac :) , jos koja napomena, norn u principu imaju najdosadniji story (probao sam pomalo sve), te napomenuo bi ukratko da smatram da je gw2 igra ponajvise za explorere (u igri ima puno toga sta nije navedeno na mapi, uz standardne stvari koje jesu) i za pvp igrace, klasicni raideri ukratko tu nemaju sto traziti

isto tako, smatram da swtor nadilazi bez sumnje gw2 u storytellingu, ali zaostaje u pretty much svemu ostalome pa i u onome najbitnijem, gameplayu, da ne spominjemo uopce mjesecnu pretplatu
« Zadnja izmjena: 27. Srpanj, 2012., 17:39 josipva »

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #451 : 27. Srpanj, 2012., 18:25 »
korektno receno s tim ta structured pvp ili WvWvW nisi ni spomenuo, no u redu s obzirom da si pve igrac :) , jos koja napomena, norn u principu imaju najdosadniji story (probao sam pomalo sve), te napomenuo bi ukratko da smatram da je gw2 igra ponajvise za explorere (u igri ima puno toga sta nije navedeno na mapi, uz standardne stvari koje jesu) i za pvp igrace, klasicni raideri ukratko tu nemaju sto traziti

isto tako, smatram da swtor nadilazi bez sumnje gw2 u storytellingu, ali zaostaje u pretty much svemu ostalome pa i u onome najbitnijem, gameplayu, da ne spominjemo uopce mjesecnu pretplatu


Nisam bio spomenuo RvR ili kako ga ti zoveš WvWvW zbog toga što ga nisam imao prilike zaigrati u ova 3 dana što sam igrao pošteno.

- U grafici TOR je podjednak GW2 sa time da mi se više sviđa to što GW2 koristi manje phasinga i to što ima cijeli world otvoren.

- Što se tiče questanja meni se ono u TOR-u činilo najbolje od svih MMO-a koje sam igrao jer questing nije grind nego je  zakamufliran i povezan  sa odličnom Biowarevom pričom tako da postoji taj jedan osjećaj kao da se igra klasični RPG i velika je imersija prisutna kod TOR-a.

-Što se tiče contenta mislim da će GW2 biti jako dobar u PVP-u ali TOR će biti bolji za PVE content ,  progression i rajding a pošto GW2 neće imati pretplatu moći će se igrati u paru sa bilo kojim drugim MMO-om

- Što se tiče combata i gameplaya TOR ima klasičan RPG ili MMO combat ali combat je dobro napravljen i ja nemam nikakve zamjerke na njega ,  animacije i pokreti klasa su dobro napravljeni i niti jedna klasa u igri ne djeluje clanky kao što sam imao iskustvo sa necromancerom u GW2 koje me razočaralo.


« Zadnja izmjena: 27. Srpanj, 2012., 18:35 Loghain »
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #452 : 27. Srpanj, 2012., 22:43 »
Smatrao sam tvoj review vrlo kvalitetnim, ali sada kad si usporedio TOR (koji se smatra velikim promašajem, gotovo dostojim STO-u) s Gw2-om, sve palo u vodu...

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #453 : 28. Srpanj, 2012., 01:42 »
Smatrao sam tvoj review vrlo kvalitetnim, ali sada kad si usporedio TOR (koji se smatra velikim promašajem, gotovo dostojim STO-u) s Gw2-om, sve palo u vodu...

Gledaj ja sam samo objektivan i iznio sam ovdje dobre i loše strane obje igre,  ja smatram da niti jedna od ovih igara nije savršena a kada ih se objektivno promatra a ne navijački se može zaključiti da svaka ima  neke segmente u kojima je jednostavno bolja.

GW2 u seamless open worldu ,  character kreaciji ,  PVP-u,  dok  TOR po meni ima puno bolju priču koja te uvlači u igru i koja te prati tijekom cijelog levelanja a ima i zanimljiv PVE endgame content sa pve progressom i rajdovima a to je ono što GW2 nema i objektivno mislim da će GW2 biti igra koja će se uglavnom bazirati na PVP-u dok će  TOR moči više ponuditi u PVE sengmentu .

I nemoj slušati trollove po forumima TOR je još uvijek 2 najpopularniji MMO na svijetu odmah iza WoW -a  sa subscripcijom a to sigurno nije bez razloga.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #454 : 28. Srpanj, 2012., 11:04 »
TOR-u je subskripcija pala sa 1.7 milijuna od launcha na samo 1.4 milijuna, već 3 mjeseca nakon izlaska. Trenutno se drži još niže, negdje oko milijuna ako se ne varam. Isto tako navodno uskoro prelazi u F2P model (ali to je samo glasina).
Isto tako igrao sm TOR, i mrtviji svijet nisam vidio. Questovi dosadni i previše instancirani da je to više single player igra nego mmo. Ipak, svaka im čast na voice overu i mogućnosti izbora, ali to je gdje je sav novac otišao, ostali aspekti igre su vrlo slabi.
Isto tako neznam kako se može usporedit ona propast od nedovršenog hero engine-a koji TOR koristi usporedit s GW2 grafikom. TOR izgleda ko od plastike.
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2012., 11:13 Zeus_CM »

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #455 : 28. Srpanj, 2012., 12:20 »
TOR-u je subskripcija pala sa 1.7 milijuna od launcha na samo 1.4 milijuna, već 3 mjeseca nakon izlaska. Trenutno se drži još niže, negdje oko milijuna ako se ne varam. Isto tako navodno uskoro prelazi u F2P model (ali to je samo glasina).
Isto tako igrao sm TOR, i mrtviji svijet nisam vidio. Questovi dosadni i previše instancirani da je to više single player igra nego mmo. Ipak, svaka im čast na voice overu i mogućnosti izbora, ali to je gdje je sav novac otišao, ostali aspekti igre su vrlo slabi.
Isto tako neznam kako se može usporedit ona propast od nedovršenog hero engine-a koji TOR koristi usporedit s GW2 grafikom. TOR izgleda ko od plastike.

TOR po meni ima dobru grafiku i odličan questing ,  mnogi igrači će se složit da je questing u TOR-u i levelanje zapravo upravo najbolja stvar koju ta igra ima i po meni upravo zbog Biowareve priče i osjećaja kao da igram RPG a ne MMO je questing u TOR-u bolji i manje se osjeća kao grind nego u GW2
Bioware se odlučio na phasing upravo zato što je to bio najbolji način kako prezentirati story content ,  a što se tiče instanciranja pa GW1 je imao  hrpu instanciranja također a treba spomenuti da je ovo Biowareu tek 1 MMO tako da oni stječu iskustvo sa TOR-om .
Što se tiče levelanja i kako ti kažeš single player contenta u svakom MMO-u se može levelati samostalno bez pomoći grupe bilo u WoW-u ili GW2 a TOR ima cijelo vrijeme na skoro svakoj planeti group heroic questove koje je nemoguće napraviti bez pomoči grupe.
Mislim da su se zeznuli sa hero enginom ali to ne znači da tokom vremena taj engine ne mogu usavršiti ,  a TOR-u  kao i svakom MMO-u koji je izašao nakon WoW-a a koji ima subscripciju je pao broj pretplatnika što je normalna stvar na tržištu a inati 1.3 milijun korisnika nakon 6 mjeseci nakon launcha uopće nije loša stvar.
Što se tiče endgame TOR ima sasvim solidan PVE i grupni content i kako će se igra dalje razvijati sve ovisi o tome u kojim rokovima će Bioware moči izbacivati novi kvalitetan content.
A ja sam siguran da će TOR subscripcija još i rasti kada dođe novi content i expanzija.

A ovo što si ti usporedio TOR prije sa STO tu se vidi da nemaš veze sa vezom jer ja sam igrao STO kada je izašao nekih mjesec dana i ta igra doslovno nije imala ništa za ponuditi .  endgame tamo nije ni postojao ,  imala je grozan ground combat a sav content u toj igri se mogao preći za prvih mjesec dana i jedino dobro što je ta igra imala je space combat a da ne govorimo o ukupnom broju igrača TOR-a i STO-a nakon launcha,  tako da je presmiješno uopće uspoređivati ove dvije igre.

Što se tiče GW2 mene sve zanima kako bi ta igra prošla da je PTP a ne BTP  ,  ali vidjet ćemo komentare nakon par mjeseci nakon što ona izađe koliko će igrača nastaviti igrati igru kao njihov glavni MMO i koliko će njih smatrati da će im ta igra na PVE planu moči dugoročno ponuditi vrijedan content.
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2012., 12:26 Loghain »
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #456 : 28. Srpanj, 2012., 13:45 »
OK. slažem se da sam pretjero s usporedbom sa STO. Što se tiče grafike ipak je to kao obično stvar osobnog ukusa, i tu ne bi smjeli raspravljat, ispričavam se.
Što se tiče ove tvoje zadnje misli:"... igra na PVE planu moči dugoročno ponuditi vrijedan content." Ja se nadam da pod time ne misiliš beskonačno hvatanje što jačeg geara, jer gw2 filozofija je od početka da je gear kozmetične naravi i služi da poboljša određeni build koji radiš. U jednom trenutku doći ćeš na vrhunac moći geara i jedan od drugi razlikovat će se po drugačije raspoređenim statsima i efektima (runama i sl.). End-game Gear 'grindanje' u GW2 je kozmetičke naravi, i to je jedan od razloga zašto ljudi vole gw2. To nije igra za one koji su navikli na WoW s beskonačnim raidanjem i hvatanjem geara.
Sigurno si čuo za izraz "carrot on the stick". WoW i njemu slični su hvatanje mrkve na štapu do koje u pravilu nikad nećeš doći. U Gw2 ćeš mrkvu dobiti i pojesti je.
Druga stvar je to što kad u GW2 dođeš na max level ti uvijek možeš otići u prijašnje zone (koje su manji level od tebe) i sistem će te skalirati na taj level, ali dropovi će biti takvi da će davati nagrade za tvoj pravi level. Stoga, svijet je uvijek otvoren i daje izazov bilo koji da si level. To treba uzeti u obzir kada gledaš end-game. U ostalim mmo-ima što si veći level to manje contenta imaš za raditi. U GW2 content ne nestaje.
Također, dodat ću, da zbog prirode dynamic eventa je da su često nepredvidivi i vrlo je vjerojatno da ih prvi put kad prođeš kroz neku zonu nećeš vidjeti sve. Trenutno igra ima oko 1500 dynamic eventa. Arenanet je rekao da će s vremenom dodavati dodatne dynamic evente u sve zone ali to nikad neće najaviti niti reći gdje se nalaze.

Kad sam već kod replaybility, treba napomenuti da igra ima posebnu kampanju (personal story) za svaku rasu i da nije linearan. Svako malo morat ćeš donositi odluke koje poptuno mijenjaju priču. Npr. Kad igraš Asuru. Jedan dio priče ide ovako: Svake godine održava se natjecanje iz znanosti. Tko će napraviti bolji izum. Tvoj tim je napravio golema kojeg možeš upravljati svojim mislima. Imat ćeš dva suradnika (cura i dečko, mala ljubavna priča) koji ti pomažu u tome. Na natjecanje prijavio se drugi tim, Inquest Asura koje su glavni negativci prema ostalim asurama, koji će pokvariti tvoj izum. U trenutku kada je tvoja suradnica sjela u golema, sve krenulo krivo, njezin um i tijelo spojili su se sa kompjutorom u golemu. Nakon par questova u kojemu pokušavaš naći način kako da je spasiš, doveden si do sljedeće odluke: Želiš li je probati izdvojiti iz kompjutora i na taj način riskirat njezin život ili ćeš po želji njezinog dečka spojiti i njega u kompjutor tako da budu skupa zauvijek. Ovisno o odluci priča će krenuti u sasvim drugom smjeru.
Neću reć što je dalje bilo, ali sada vidiš da osim što imaš 5 glavnih priča svaka priča može biti potptuno drugačija, i trebalo bi ti mjeseci da bi ih sve prešao, a to je samo jedan mali dio gw2. Personal story je potpuno opcionalan i nemoraš ga radit.
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2012., 13:58 Zeus_CM »

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #457 : 28. Srpanj, 2012., 14:04 »
Da znam što želiš reći ali ima dosta PVE igrača koji su kao i ja i koji vole taj "carrot on the stick" dio gameplaya jer zapravo vole da rade konstantno na usavršavanju svojeg charactera u PVE contentu i na tome da ga čine sve jačim kako igra napreduje pa uostalom takav način igranja nije nastao u MMO igrama već u RPG igrama gdje igrači konstantno napreduje sa novim levelima i stječu bolju opremu  a jedina razlika između toga je što single player RPG igra ima kraj a MMO nema i stalno napreduje a sa time i igrači konstantno rade na usavršavanju svog charactera kako dolazi novi content.

Što se tiče dynamic eventa ovo što sam vidio u beti je bilo dosta ponavljanja istih eventa a eventi u većini slučaja su zerg ,  skupi se hrpa igrača koji se ne moraju niti poznavati a niti komunicirati međusobno na nekom eventu da ubiju nekog monstera i oni se ne mogu usporediti sa pravim rajdanjem gdje je potrebna dobra komunikacija i kordinacija svih igrača na terenu kako bi se ubio neki zahtjevniji boss i gdje je broj igrača koji mogu prisustvovati nekom fightu ograničen tako da igrači puno više ovise jedni o drugima i u nekim težim fightovima ako samo jedan igrač pogine može biti wipe za cijeli rajd.

Ali dynamic eventi su zabavna aktivnost ja se slažem u tome i dobra stvar za community i čine gaming world alive i puno je bolje kada imaš u MMO-u dynamic evente i kada se stalno nešto događa u gaming worldu nego da nemaš tako da je to pozitivna stvar ali se oni sami po sebi se ne mogu usporediti sa zahtjevnošću rajdova.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #458 : 28. Srpanj, 2012., 14:16 »
Eto, nažalost, upravo zbog toga igrači koji žele hvatanje geara da bude glavna zanimacija neće igrati gw2 dugoročno. Gw2 cilja na drugi tip igrača, na one koje žele nešto drugo. Ljudi koji spadaju u prvu kategoriju, igrat će do onog trenutka kada dođu na maximalni potencijal, i bez obzira koje druge stvari osim geara se nalaze u njoj, neće ni htjet probat jer nemaju nikakave koristi. Ono što ja tražim od gw2 je čista zabava, i ja ne trebam nikakav gear da se zabavim. Ne znam što ti misliš o ovome, smatraš li da bez geara nema smisla igrat mmo?

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #459 : 28. Srpanj, 2012., 14:33 »
Eto, nažalost, upravo zbog toga igrači koji žele hvatanje geara da bude glavna zanimacija neće igrati gw2 dugoročno. Gw2 cilja na drugi tip igrača, na one koje žele nešto drugo. Ljudi koji spadaju u prvu kategoriju, igrat će do onog trenutka kada dođu na maximalni potencijal, i bez obzira koje druge stvari osim geara se nalaze u njoj, neće ni htjet probat jer nemaju nikakave koristi. Ono što ja tražim od gw2 je čista zabava, i ja ne trebam nikakav gear da se zabavim. Ne znam što ti misliš o ovome, smatraš li da bez geara nema smisla igrat mmo?

Po mojem osobnom sudu MMO-u koji nema kvalitetan ,  zahtjevan group PVE content i sa obzirom na njega neke ciljeve za igrače da prema nečemu streme i da ih ostvare nešto fali.
PVE progress , stjecanje geara , jačanje  charova i dokazivanje u njemu je nešto za što su zainteresirani PVE igrači.

Smatram da bi GW2 bio puno bolji kada bi uključio u igru rajding sadržaj za PVE kao što uključuje osim WvWvW i natjecateljski tip PVP contenta za PVP igrače.

« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2012., 14:35 Loghain »
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #460 : 28. Srpanj, 2012., 14:48 »
U PvE i dalje ćeš moći razlikovati hardcore igrače od casual igrača po izgledu geara, imat će puno zanimljivije, bad-ass looking gear, ali bit će balansiran kao i onaj osnovni end-game gear. To je nešto što su preuzeli iz Gw1. Ljudi će imat itekako puno posla da nabave taj legendarni gear. Što se tiče PvP, postoji casual PvP gdje kao u Leage of Legends stisneš Play Now i on ti nađe neki match koji je na tvojoj razini 'slave' (eng. glory). Imaš natjecateljski PvP, iliti Tournament. Opet ovdje postoji casual tournament, gdje samo skupiš ekipu i prijavite se besplatno i imaš Paid tournament koji se plaća posebnim ticketima koje dobiješ jedan za svaki rank gloryija ili iz cash shopa, a nagrade su Gemovi (time kupuješ stvari iz cash shopa) i ekskluzivni chestovi s PvP gearom.
Gw1 je imao godišnje tournamente u kojemu si mogao zaraditi pare, tipa 10 000$, i vjerujem da će toga biti i ovdje i to puno više.

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #461 : 28. Srpanj, 2012., 16:23 »
u biti glavno je pitanje sto kojeg igraca vuce u kojoj igri, mene npr pve opcenito slabo vuce, to je nesto sto mi je zanimljivo prvih 2-3 puta i onda je katastrofa dosadno, dok pvp mi ima daleeeeeko veci izazov, zanimljivost, nepredvidljivost i motiv za napredovanjem, nikada mi nemoze skriptirani zmaj biti jednako interesantan kao kvalitetni nepredvidivi ljudski protivnik, stoga mi se cini da ce mi gw perfektno odgovarati, a s obzirom da sam ga vec poprilicno isprobao, u principu sam uvjeren u to


*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #463 : 21. Kolovoz, 2012., 17:12 »
evo momci aktivirao sam account, igra se lagano skida, nakon dosta sati trebala bi doći i kvalitetna recenzija  :ementaler: , pa u koliko može odgovor na par pitanja: na kojem europskom serveru je najviše domaćih persona?
ima li ikakav guild za početnike da se malo pomogne nama početnicima ufuravanje u igru?
i imate li još ikakvih brzih početnih savjeta.

Unaprijed hvala i nadam se druženju na virtualnim borilištima  :hug

*

Nikola1975

  • *
  • 52
  • Tata svima vama.
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #464 : 23. Kolovoz, 2012., 09:34 »
Server je Gandara.
Croatian Maniacs su tamo, a mislim i da Don ima neku guildicu.
Bit ću slobodan dati i identitete lidera manijaka:
Vivi (Ingame ID: MrVivi.8716)
Nina (Ingame ID: Nina Suki.8934)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9