HCL.HR

Star Wars The Old Republic

  • 157 Odgovora
  • 35732 Hitova
*

MrVivi

  • **
  • 287
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #120 : 05. Kolovoz, 2012., 19:31 »
drugi najaci MMO sa sta 500 tisuca subova u koji je ulozeno preko 200 mil dolara pa sta ti mislis da ce EA cekat 10 godina da to vrati. Nažalost BW i EA su krenuli totalno pogrešnim FTP modelom. Što će bojim se samo dovesti do toga da još više ljudi napusti TOR. Ali neznam ja sam znao da ce se ovo desit dok sam vidio igru jer BW nažalost nije nimalo riskirao sa izradom TOR-a. i to ga je nakraju koštalo puno.

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #121 : 05. Kolovoz, 2012., 20:18 »
drugi najaci MMO sa sta 500 tisuca subova u koji je ulozeno preko 200 mil dolara pa sta ti mislis da ce EA cekat 10 godina da to vrati. Nažalost BW i EA su krenuli totalno pogrešnim FTP modelom. Što će bojim se samo dovesti do toga da još više ljudi napusti TOR. Ali neznam ja sam znao da ce se ovo desit dok sam vidio igru jer BW nažalost nije nimalo riskirao sa izradom TOR-a. i to ga je nakraju koštalo puno.


Odakle ti ova informacija da TOR ima trenutno samo 500 tisuća subova jer ja je ne mogu pronaći ,  imaš link ?
Koliko se dobro sjećam EA je na zadnjoj press konferenciji rekao kako TOR ima dosta više subova od 500 k trenutno ali manje od 1 milijuna,  a do nedavno je igra imala 1 milijun subova.

Drugo  da je kako ti kažeš da ljudi ne vole ovaj tip igara i klasične MMO-e  nitko više nebi igrao WoW ,  Rift ,  Aion  od kojih su još uvijek neke PTP ( WoW ,  Rift ) sa time da WoW ima 9 milijuna subova što će kada dođe MOP expanzija opet porasti na 10 milijuna.


Broj subova u TOR-u je počeo padati zato što BW nije donosio novi content dovoljno brzo za endgame igrače i to je bio glavni problem a ne u tome kako je ova igra kreirana i mehanizmi u igri,   isto tako dokazalo se još jednom kako je većini MMO igrača stalo uglavnom do endgame contenta a ne do levelanja u igrama i ako devsi ne mogu pratiti konkurenciju što se tiče endgame contenta broj pretplatnika pada.
Devsi u TOR-u su bili uglavnom u krivu kada su mislili da je MMO igračima stalo do levelanja novih charova i RPG elementa više nego do endgama .


Treće ovaj hybrid model financiranja igre  subscripcije -  FTP  je pomogao igrama kao LOTRO i  DDO i donio im je nove mogućnosti zarade i omogućio im je da opstanu.
Svakako ja sam danas mišljenja da rijetko koja kompanija može donositi content dovoljno brzo da opravda subscripciju u ovom razdoblju velike konkurencije na MMO tržištu ,   mislim da to trenutno uspijeva jedino Blizzardu zbog toga što WoW sam po sebi ima sada ogromnu količinu contenta čak i ako updates malo kasne i Trionu sa Riftom i  da je BTP budućnost i da će sve više kompanija u budućnosti preći na BTP .


Evo statistike xfire koja potvrđuje da je TOR još uvijek na vrhu  odmah iza WoW-a po popularnosti što se tiče MMO-a i po broju odigranih sati

http://www.xfire.com/genre/mmo/massively_multiplayer_online/
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

*

MrVivi

  • **
  • 287
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #122 : 05. Kolovoz, 2012., 21:52 »
Brojka je moja pretpostavka prema čemu TOR ide a činjenica je da TOR nikad nije imao šanse, zastarjeli gameplay kojeg oni koji ga vole već imaju u WoWu plus 7 god kontenta pa tko bi normalan prešo na TOR kad ovaj nenudi ni posebno bolju grafiku i sve osim priče ti je c/p da negovorim da su uložili 7 god supskripcije, tu imaju prijatelje itd.  a i WoW  je izgubio 1.1  mil subskripcija tako da je ispod 9 mil sve to pokazuje da je ljudima pomalo ali sigurno dosta klasičnih MMO-a.

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #123 : 06. Kolovoz, 2012., 17:07 »
Brojka je moja pretpostavka prema čemu TOR ide a činjenica je da TOR nikad nije imao šanse, zastarjeli gameplay kojeg oni koji ga vole već imaju u WoWu plus 7 god kontenta pa tko bi normalan prešo na TOR kad ovaj nenudi ni posebno bolju grafiku i sve osim priče ti je c/p da negovorim da su uložili 7 god supskripcije, tu imaju prijatelje itd.  a i WoW  je izgubio 1.1  mil subskripcija tako da je ispod 9 mil sve to pokazuje da je ljudima pomalo ali sigurno dosta klasičnih MMO-a.


TOR je imao šanse,   2 milijuna prodanih primjeraka na launchu i 2 najigraniji MMO na xfireu sa najvećim brojem subscribera odmah poslije WoW-a  itekako govori da je TOR imaš šanse samo što BW nije deliverao sve što je obećao i to je glavni problem.
TOR grafika je bolja nego ona u WoW-u   i nitko nije očekivao od TOR-a da napravi revoluciju sa ovom igrom i nekakve lude inovacije gameri su samo očekivali da će Bioware usavršiti ono što valja u WoW-u i napraviti evoluciju u tom pogledu dodajući igri svoj šarm.

BW je uspio napraviti odlično leveling iskustvo ali endgame u ovoj igri je manjkav u odnusu na WoW a niti updates izlaze dovoljno često da bi se mogla opravdati subscripcija,   isto tako slažem se da je npr Bioware malo više riskirao i napravio neke stvari bolje igra bi bila daleko uspješnija ,   da su izmislili nekakav novi tip endgame contenta ili umjesto arkadnog single player space combata napravili 3D free roam multiplayer,   a na world PvP aspektu su failiali i nisu donijeli ono što su obećali.

Što ne znači da BW još uvijek nema šansu da popravi stvari samo je pitanje koliko oni mogu sada kada ih EA tako pritišče.


Što se tiče WoW kladim se da će subcripcija za tu igru porasti ponovno na 10 milijuna kada MOP expanzija izađe.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

*

MrVivi

  • **
  • 287
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #124 : 06. Kolovoz, 2012., 21:14 »
2 miliuna ljudi je doslo odigrat KOTOR kad su zavrsili njega TOR ih ni malo nije zanimao.

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #125 : 07. Kolovoz, 2012., 10:39 »
2 miliuna ljudi je doslo odigrat KOTOR kad su zavrsili njega TOR ih ni malo nije zanimao.

Većina ljudi je znala da se tu radi o MMO-u prije nego što su uzeli igru,   naravno bilo je fanova Kotora koji su ovo željeli igrati kao nastavak Kotora tako da neki kada su odigrali ono što ih je zanimalo i vidjeli priču nisu željeli nastaviti igrati MMO.
A problem ove igre je samo jedan Bioware je računao da će ljudi shvatiti ovaj MMO kao drukčiji i da će ih osim tradicionalnog tipa endgame ( rajdanja i PvP-a ) interesirati taj story factor jer ovaj MMO je napravljen kao  " story based MMO "  i da će htjeti rollati altove da vide sve priče jer je Bioware upravo u tom segmentu potrošio najviše resursa na tu avanturu do level capa a ne toliko na sam content kada se dođe na level cap i tu je pogriješio.

Mislim da Bioware i uči na ovom MMO-u pošto im je to prvo  iskustvo sa ovakvim tipom igara i analizira metricse jer prema njima može vidjeti elemente koji najviše zanimaju gamere i da će sa vremenom popraviti ono što je u igri manjkavo a to je taj endgame kojji treba biti kvalitetno napravljen sa dovoljno brzim updatima a biti ako je moguće što raznolikiji i ponuditi igračima više tipova aktivnosti kada dođu na level cap.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

*

MrVivi

  • **
  • 287
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #126 : 07. Kolovoz, 2012., 15:21 »
zašto bi itko rolo altove pa u biti imaš dvi priče good and evil  jer priče se ne razlikuju dovoljno da bi ih se igralo opet plus i ove dvi se počnu razvodnjavat nakon lv20


« Zadnja izmjena: 07. Kolovoz, 2012., 16:56 Loghain »

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #127 : 07. Kolovoz, 2012., 16:56 »
zašto bi itko rolo altove pa u biti imaš dvi priče good and evil  jer priče se ne razlikuju dovoljno da bi ih se igralo opet plus i ove dvi se počnu razvodnjavat nakon lv20





Svaka klasa ima svoju priču,  ali da šteta što BW nije više resursa i vremena potrošio na tradicionalni endgame a manje na leveling iskustvo i VO ,  valjda su sada nešto naučili pa ako će ikada raditi ME ili DAO MMO neće ponoviti istu grešku.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #128 : 26. Rujan, 2012., 19:15 »
Novi rajd Terror from beyond je od danas live na serverima

Star Wars The Old Republic Terror From Beyond Trailer
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #129 : 10. Listopad, 2012., 06:03 »
Igra li tko jos tor?  :D Kakvi su dojmovi o 1.4 .. gw2 mi se nije svidio pa mislim opet krenuti tor ... ima li jos ljudi na serverima?

 :thumbs:

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #130 : 10. Listopad, 2012., 09:30 »
nedavno su mergali 20 servera u 1, šta misliš jel ima ljudi.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #131 : 10. Studeni, 2012., 14:37 »
Planiram zaigrat negdje oko božića kad bude slobodnog vremena.

*

Vujkan

  • **
  • 501
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #132 : 14. Studeni, 2012., 12:56 »
renjder ne kenjaj ima 9 euproskih i 8 US servera i 3 asijskih i serveri su dalje 70% njih medium/high!!

Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #133 : 14. Studeni, 2012., 13:19 »
The Red Eclipse, Nightmare Lands, Dune Bantha, Goluud Corridor, Sluis Shipyards, Dxun Battle Circle, The Arkanian Legacy, Bacca's Blade, Eye of Ashlanae, Bao-Dur, Flames of the Crucible, Luka Sene, Rogue Moon, Kellian Jarro, Peragus Mining Facility, Ludo Kressh, Hydian Way, Sith'ari, Hidden Beks, Frostclaw

svi gore navedeni serveri su mergani u 1, pokušo sam pomoću historya linkat, al izgleda da je tema na forumu obrisana il neš.

P.S. internetima kolaju teorije da EA misli malim brojem servera, te povećanjem igrača zbog f2p-a, terat ljude na plačanje subscriptiona, jer će inače morat čekat da uđu na server, just sayin' ^^

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: SWTOR generalno
« Odgovori #134 : 27. Studeni, 2012., 01:11 »
Uplatio subscription danas,igram na Red eclipse serveru pa ako ima koga tamo nek' se javi
Sith inquisitor-Eduzar
Sith warrior-Nibbahl

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9