HCL.HR

The Elder Scrolls V: Skyrim

  • 856 Odgovora
  • 211309 Hitova
*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #765 : 16. Veljača, 2015., 01:03 »
Skyrim je u vanilla verziji jedino igriv s lukom i strijelom. Probao sam s magijama, odustao nakon par sati, dok mi je melee borba skroz neprobavljiva.
Al' načelno ovo što kaže Iris94, s time da bih dao jedan bubreg da Fallout serijal Bethesda prepusti Obsidianu.

Hell no. Obsidianu ne vjerujem i tačka. Fallout 3 mi na primjer ima dušu. Ima atmosferu i donekle solidnu priču, mada kao i u svakoj drugoj Bethesdinoj igri, konstantno vlada taj osječaj nezainteresovanosti za svijet. Nema nijedne žive emocije u igri.
Obsidiana pamtim kao nekoga ko je uništio Kotor, ispod prosjeka New Vegas, zajebao Alpha Protocol itd itd

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #766 : 16. Veljača, 2015., 09:22 »
Ovisi kako gledaš Kotor 2. Ako tražiš klasični Star Wars s jakim negativcem (ala Darth Vader), plot twistom (ala "I'm your father") i dobrom SW scenografijom, da, Obsidian je sjebo Kotor.
S druge strane, možeš opet pronaći valjda najbolju karakterizaciju likova ikad u samo mediju (mogu u detalje kad se vratim s posla), genijalno osmišljen influence sustav, bolju filozofiju od Yodine iz 5. epizode i priču sa 100 nijansi sive (:hiha: ) što čini valjda nešto najbolje s potpisom Star Warsa. U gameplayu su obje igre vrlo slične, s time da dvojka ipak nudi malo više mogućnosti.

Fallout 3 ima samo dobar level dizajn. To je valjda jedina pozitivna strana cijelog projekta.
The greatest teacher, failure is.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #767 : 16. Veljača, 2015., 09:41 »
> Fallout 3
> duša

Izaberi jedno. :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2015., 10:12 black_out »
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #768 : 16. Veljača, 2015., 10:31 »
Ovo govorim kao neko ko nije igrao prethodne Falloute, nego samo F3 i New Vegas. F3 mi jednostavno izgleda mnogo više kao wasteland. Stalno sam imao osječaj da vreba neka opasnost, uživao sam u Washington DC ruševinama, i svidjela mi se cijela ta priča oko BoS i Enclave vojnika. Bio je lijep i "plot" twist a i zadnja bitka dok idete prema Project Purity mi je mnogo bolja legla nego bitka na brani.
U New Vegasu nisam imao osječaj te neke konstantne depresije i smrti. Sve je bilo dobro dok nisam ušao u New Vegas, kad sam prvi puta i obrisao igru. Toliko mi mi je grad pokvario doživljaj da je to za nepovjerovat. Totalno prazan grad u kojem nema ništa.
Da ne zaboravimo i DLC koji su mnogo bolji u F3  Operation Anchorage je bio zanimljiv zbog siježne atmosfere a dovoljno kratak da me ne smori. Pitt i Point Lokouot su bukvalno bili najbolji primjer jednog Mad Max wasteland svijeta spojenog sa nekim hororom. Jedino je Mothership Zeta bila govno ali nju obično i ne brojim među DLC :v  Završio sam DLC iz New vegasa i više ih nikad ne bi igrao. Jedini sa iole dobrom atmosferom koji je imao to nešto je bio Lonely Road, ali sam na kraju jedva čekao samo da ga završim.

Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #769 : 16. Veljača, 2015., 10:47 »
Nez, trojka me je odmah u startu odbila, jednostavno mi nije pasalo nez, nisam izdržao nego nekih 2 -3 sata. Dok s druge strane, New Vegas me je oduševio u svakom segmentu. Početak mi bio mrvicu dosadan, trebalo mi je neko vrijeme dok sve pohvatam;  pročitam kompletnu Fallout povijest n'stuff jerbo nisam igrao prijašnje nastavke (no hate pls :hiha:) Nakon što sam sve to pohvatao i krenuo igrat kako Bog zapovijeda postala mi je jedna od boljih igara prošle generacije. Iako, nisam relevantan za pričanje o rpgovima jer sam ih odigrao tipa 6 u cijelom životu al nea veze :hiha:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #770 : 16. Veljača, 2015., 10:49 »
Ovo govorim kao neko ko nije igrao prethodne Falloute, nego samo F3 i New Vegas.

Well, to objašnjava dosta toga u komentaru :)
Al' ok, mislim da je HCL glede trojke imao dvije recenzije - jedna pisana iz perspektive osobe koja je igrala prethodne Fallout igre i jedne iz perspektive osobe koja nije. Tako da razlike u gledištu nisu nimalo začuđujuće.
The greatest teacher, failure is.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #771 : 16. Veljača, 2015., 11:01 »
Ovo govorim kao neko ko nije igrao prethodne Falloute, nego samo F3 i New Vegas.

Well, to objašnjava dosta toga u komentaru :)
Al' ok, mislim da je HCL glede trojke imao dvije recenzije - jedna pisana iz perspektive osobe koja je igrala prethodne Fallout igre i jedne iz perspektive osobe koja nije. Tako da razlike u gledištu nisu nimalo začuđujuće.

Da. Jedan recenzent nije igrao prethodne i dao je ocjenu 90 ja mislim. Drugi koji je igrao je dao oko 50, 60. Vidio sam po netu da je opsidian utrefio onu tačku koja je falila nostalgičarima i osobama koje su gotivile stare Fallout igre. Neke reference i ta posebna vrsta humora što ja nisam skužio :solidus:
Meni je ipak samo postojanje New Vegasa uništilo tu wasteland atmosferu. I bolji su mi bili side questovi u trici. Bilo je njih jedno dvadeset ali kvalitetnih, dok je New Vegas obilovo sa kvantitetom umjesto sa kvalitetom.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #772 : 16. Veljača, 2015., 11:06 »
I bolji su mi bili side questovi u trici. Bilo je njih jedno dvadeset ali kvalitetnih, dok je New Vegas obilovo sa kvantitetom umjesto sa kvalitetom.

Hmm, za ovo ne znam baš. Npr onaj quest gdje ghoulovi planiraju raketom u obećanu zemlju, a pomaže im čovjek koji je uvjeren da je ghoul, je nešto najbolje ikad.
The greatest teacher, failure is.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #773 : 16. Veljača, 2015., 11:27 »
I bolji su mi bili side questovi u trici. Bilo je njih jedno dvadeset ali kvalitetnih, dok je New Vegas obilovo sa kvantitetom umjesto sa kvalitetom.

Hmm, za ovo ne znam baš. Npr onaj quest gdje ghoulovi planiraju raketom u obećanu zemlju, a pomaže im čovjek koji je uvjeren da je ghoul, je nešto najbolje ikad.
Većina tih questova su donekle i glavni. To je na primjer quest koji uvijek odradiš kad prođeš kroz onaj gradić jel ti to treba da bi dobio informacije o Benniju. Naravno da ti možeš direktno profurat u New Vegas jer znaš gdje je on ali te igra forsira da odradiš određen set side questova da bi priča tjerala normalno.
Nego kad smo na ovoj temi, zanima me koja je vama najdraža igra od Bethesde?
Meni to mjesto drži Oblivion radi jače priče i boljih guildova. Morrowind mi je najbolji svijet za istraživanje, dok mi Skyrim ima gameplay. Da mi je da se to može spojit u jednu igru O.O   Gameplay i grafika Skyrima, Guildovi, gradovi i bajkovitost Obliviona i Morrowind za istraživanje i glavni quest \:D/

Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #774 : 16. Veljača, 2015., 12:17 »
malo ste skrenuli s teme ljudi. ovo skyrim tema, vi pricate o falloutu :wildboy:

@iris moja najdraza igra od bethesde je skyrim jer to je jedina igra koju sam igro od njih :mrgreen:
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #775 : 16. Veljača, 2015., 13:38 »
malo ste skrenuli s teme ljudi. ovo skyrim tema, vi pricate o falloutu :wildboy:

@iris moja najdraza igra od bethesde je skyrim jer to je jedina igra koju sam igro od njih :mrgreen:

:piva: jack of trades igra. Sve ima a ništa nije savršeno. I meni je definitivno među favoritima :D

Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #776 : 16. Veljača, 2015., 21:35 »
Citat:
Nego kad smo na ovoj temi, zanima me koja je vama najdraža igra od Bethesde?

Uska borba između obliviona i fallouta trojke, pa bi tek onda došao skyrim da ostanemo OT jel, lol.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #777 : 17. Veljača, 2015., 14:22 »
Citat:
Nego kad smo na ovoj temi, zanima me koja je vama najdraža igra od Bethesde?

Uska borba između obliviona i fallouta trojke, pa bi tek onda došao skyrim da ostanemo OT jel, lol.
Auu i kod mene je to bilo. F3 mi je bolja igra ali  Oblivion mi je prva RPG igra koju sam igrao pa me vuče neki tužan osječaj nostalgije za vremenima kad nisam imao neta i sve sam bio prisiljen sam istraživati i uživao sam samo u lutanju po svijetu. Da barem mogu vratiti vrijeme na to. Dobra ideja za topic :piva:

Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #778 : 23. Veljača, 2015., 00:07 »
Ja počeo opet igrati, ovaj puta kao archer/assassin na master težini i moram reći da mi je dosada najbolji i najzanimljivi build. Samo imam velikih problema sa zmajevima. Ne mogu im se nikako sneakati i raditi višestruki damage a luk i nožići su bez toga dosta slabi. Još je dobro dok mi dođe negdje gdje ima zaklona ali na otvorenom nemam šanse. Jel ima tko neki savjet kako lakše rješavati zmajeve, jer ću ovako popi*diti?
Screw you guys, I`m going home!

*

ddoxy

  • **
  • 203
Odg: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odgovori #779 : 23. Veljača, 2015., 17:06 »
Nabavi Dragonbane, imaj uz sebe filled soul gemove da ga puniš, i opleti (ne treba ti visok One handed da bi šljakao kak treba).
Spusti ga s Dragonrend i maži.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9