HCL.HR

Navodno je u testiranju novi model PlayStationa 5, s odvojenim čitačem diska

Zoran Žalac 13.12.2022.   •   18 komentara   •   Tehnologija


Sony je najavio kako će prisustvovati na sajmu potrošačke elektronike CES 2023, gdje bi mogao prikazati novi model PlayStationa 5 – koji je navodno već krenuo u testiranje.

Prilično je izgledno da nas sljedeće godine ne čeka snažniji model PlayStation 5 konzole – dovoljno je što će PSVR2 koštati 600 eura, a novi DualSense kontroler 230 eura. No, to ne znači da nas ne čeka drugačiji model PlayStationa 5.

Prije tri mjeseca portal Insider Gaming prenio je glasinu kako je u izradi PlayStation 5 s odvojivim čitačem Blu-ray diskova. Taj bi model trebao zamijeniti dosadašnja dva modela (Standard i Digital), a čitač diskova bi se prodavao u paketu s konzolom, ili odvojeno – ovisno o tome koju opciju kupac želi.

Sada je pak stigla glasina da je taj model PlayStationa 5 već krenuo u testiranje. I kako navodi Tom Henderson sa Insider Gaminga – navodno radi bez greške.

Najranije moguće predstavljanje novog redizajna za PS5 moglo bi se dogoditi već početkom sljedeće godine na CES sajmu. Sony je već potvrdio da će izlagati svoje proizvode na najvećem sajmu elektronike, iako je moguće da će fokus ponovno staviti na PlayStation VR2 kojega lansiraju 22. 2. 2023.

Komentari (18)

  • Šljivovica23

    13.12.2022 - 14:43

    Ne shvaćam zašto odmah nisu tako.

  • John_Constantine

    13.12.2022 - 14:47

    Jel disk uračunat u cijenu ili će se posebno naplaćivati? 😀

    • Dukie

      @John_Constantine, 13.12.2022 - 15:23

      Kod nas vjerojatno posebno. Mozda bude bundle s tim da ce cijena biti itekako paprena.

    • movie

      @John_Constantine, 14.12.2022 - 18:56

      Pa svrha cijele priče je da ti dodatno naplate čitaš ako ti treba a ako ti ne treba nećeš ga kupiti. Stoga, logično je da će se paket s diskom prodavati skuplje od paketa bez diska. Disk će se prodavati i odvojeno tako da ćeš ga u svakom trenutku moći kupiti ako osjetiš potrebu za njim.

    • John_Constantine

      @movie, 15.12.2022 - 07:20

      Da, to me i jebe. Većina ps4 igara mi je na fizičkom mediju. Kasno sam prešao na digitalno + da su nakon toliko godina uveli optičke kablove. I šlag na tortu, ograničenje od 200 Gb za skidanje što je već par AAA igara. Pa padne brzina i deset godina će se skidati.

  • vragec25cro

    13.12.2022 - 16:25

    Ovo sad vec postalo smijesno s tima redizajnima.Jbt kaj tak komplicirano napraviti proizvod izbaciti ga na trziste i dati par softwer upgrejdova pa nakon 2-3godine neki redizajn,a ne ovako svakih par mjeseci mjenjati nesto

    • Darac83

      @vragec25cro, 13.12.2022 - 17:46

      Što to mijenjaju “svakih par mjeseci”? Koliko vidim, od izlaska su iste dvije verzije PS-a i proći će baš koliko kažeš, 2-3 godine do prvog redizajna. 🤔

    • vragec25cro

      @Darac83, 13.12.2022 - 17:57

      https://www.hcl.hr/oznaka/playstation-5/ evo ti pa citaj redizajn,upgrejd,nova verzija svakih par mjeseci nesto

    • Darac83

      @vragec25cro, 13.12.2022 - 18:42

      Aha na to misliš… 👍

    • Tony Ghost 1811

      @Darac83, 14.12.2022 - 10:20

      Mijenjali su i velicinu ventiltora. Tako da se ovi novi vise griju.

    • movie

      @Tony Ghost 1811, 15.12.2022 - 11:59

      Promijenio sam tri konzole i svaka je bila druga revizija. Imao sam onu prvu od prvog dana i sada ima ovu koja je treća revizija. Ne vidim da se ova išta više grije od prethodnih. Jedino što primjetim da je još tiša nego one prijašnje.

  • Iceman73

    14.12.2022 - 08:49

    Imam prvu vrziju iz 2020,i nadam se da bu izdržala do pro verzije,a do tada ne mjenjam ništ.

    • Hadvar

      @Iceman73, 14.12.2022 - 08:54

      Ako ti konzola ne moze izdrzat 3-4 godine onda stvarno ne vidim razloga zasto bi ih itko kupio.

    • Iceman73

      @Hadvar, 14.12.2022 - 10:38

      Nisu ni kozole kaj su nekad bile…

    • Hadvar

      @Iceman73, 14.12.2022 - 14:56

      To je onda teški scam. Platis konzolu 6000 kn samo da ti rikne za 3 godine.

    • Iceman73

      @Hadvar, 15.12.2022 - 09:11

      Koji krvavih 6k kuna…

  • LokiTina

    14.12.2022 - 21:22

    Zašto onda jednostavno nisu napravili sistem ažuriranje za PS5 konzolu bez disc čitača,da ima mogućnost spajanja Bluray čitače ili koji već čitaju takvu vrstu CD da se može jednostavno kupiti i spojiti i to je to a ne novu PS5 konzolu bez blueray čitača i onda još k tome uvaljivati čitač bi tko zna kojoj cijeni.Sony Playstation če nam uskoro koliko je postao proklet,prodavati i igre sa jednom desetinom igre za 100 eura i onda svaka ostala desetina igre će koštati isto toliko.Ma tko ih šljivu,nakon više od 20 godina vjernosti prema Playstationu ću preći na Xbox S ili X koji čak i Game Pass imaju platinum puno jeftiniji i bolji od ps plus pretplata,da ne govorim o premium koji je smeće preskupo i što ima još od početka tih triju pretplata iste igre u trailu,kojih je vrlo malo.Trebao bi se uvesti zakon da svaka igra ima besplatno mogućnost isprobavanja,od 30-60 minuta,tako da možemo znati što kupujemo i dali će mo ju kupiti,ja bih toliko igara kupio ali nemaju mogućnost isprobavanja pa ne znam kakva je igra

  • LokiTina

    14.12.2022 - 21:29

    I ako Playstation nastavi ovako kako sada posluje ne vidim mu sjajnu budućnost,jer tko visoko leti nisko pada a to oni rade.Toliko su se umislili i misle da su nepobjedivi te će završiti kao Sega,zaboravljen u prošlosti i izdavajuči samo igre kao Sega,dok će ih Microsoft Xbox prestići i uzeti prvo mjesto.
    A Nintendo će i dalje biti lagano u pozadini i zauvijek potajno vladati, jer nisu umišljeni ni prokleti i već odavno imaju konzolu budućnosti,koja se može igrati bilo gdje,to jest prenosivu konzolu,koja je konzola sadašnjosti i budućnosti i još da naprave VR za nju bilo bi super.

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?