HCL.HR

Ovo je prevršilo svaku mjeru: američka vlada sad koristi GTA: San Andreas za promociju bombardiranja Irana

Zoran Žalac prije 3 sata   •   7 komentara


Bijela kuća nastavlja koristiti videoigre kako bi promovirala američko bombardiranje Irana. Nakon Call of Dutyja, sad koriste GTA: San Andreas.

Ovaj naš timeline je totalno pošizio. Ili tako barem izgleda kad shvatite da službeni X profil Bijele kuće koristi videoigre kako bi američko bombardiranje Irana učinilo zabavnim.

Prvo su ranije ovog tjedna koristili Call of Duty: Modern Warfare III kao lažnu snimku u procesu naređivanja zračnog napada, te su dodali efekt bodovanja za svaku pogođenu metu na snimci stvarnog bombardiranja. Kao da to već samo po sebi nije bilo bizarno i degutantno, sad su iz Bijele kuće otišli još dalje – korištenjem materijala iz GTA: San Andreasa da bi bombardiranje prikazali kao cool stvar.

Aludira se tu zapravo na popularni San Andreas meme “Ah shit, here we go again“, s obzirom na to da SAD-u ovakva akcija nije prvi rodeo, ali se uz to koristi glazba iz San Andreasa te se na snimke nadodaje “Wasted” ekran koji se u GTA igrama pokazuje prilikom umiranja.

Čak i da ne vidite ništa sporno u tome da se videoigre ovako veže uz stvarne vojne akcije u stvarnom svijetu, činjenica je da je ovo krajnje licemjerno od Trumpove administracije. Upravo je Trump, još u svom prvom mandatu, za nasilje u SAD-u svaljivao krivnju na “nasilne videoigre”. Kad god je neki problem u SAD-u, onda su nasilne igre političarima žrtveni jarac za izbjegavanje odgovornosti. A kad američka vlada doslovno promovira svoje vojne akcije na drugom kraju svijeta, onda im iste te “nasilne videoigre” više nisu sporne. Dapače, onda su dobre za promociju.

Naravno, svjesni smo da iza službenog X profila Bijele kuće ne stoji doslovna vlada SAD-a nego community menadžer koji “zna meme”. Međutim, vlada se ne ograđuje od ovakvih objava, tako da je u konačnici sasvim svejedno tko ih plasira.

Označeno sa: ,

Komentari (7)

  • TheCaptainCrash

    07.03.2026 - 12:57

    ljudska rasa je stvarno rak ovog svijeta

  • Solokow

    07.03.2026 - 13:03

    Pa ja bi tu bandu tužio da se sase*u…gamere developeri tuže i cenzuriraju za svaki klinac, a ova banda im koristi autorski materijal za promidžbu rata kao da je to neka kul furka…

  • sparrowpunk

    07.03.2026 - 13:19

    Trgovci smrću, fuj.

  • IgorBiH

    07.03.2026 - 14:12

    Kako napraviti agresiju, ubijanje 170 djevojčica i sijanje smrti cool američkoj omladini.

  • Skif

    07.03.2026 - 14:23

    Putine baci atomsku na Amere i učini me sretnijim! Ne znam šta čekaš 🤙

  • Dick Johnson

    07.03.2026 - 14:51

    I jedni i drugi su negativci, da se bar mogu medusobno unistit i pobit.

  • MoGaming

    07.03.2026 - 15:01

    Treba osudit promoviranje rata u svakom pogledu, ali prestanite osuđivati jednu stranu jer u ovim ratovima na bliskom istoku nijedna strana nije pravedna. Guranje u medij neprovjerenih informacija kako jedna strana ubija djecu drugoj je još gora od ove promocije kroz GTA.

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?