HCL.HR

A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)

  • 45 Odgovora
  • 7522 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« : 08. Kolovoz, 2006., 19:05 »


Redatelj: Richard Linklater
Žanr: Animirani / Drama / SF / Triler

Writing credits:
Philip K. Dick (novela)
Richard Linklater (scenarij)



Glumci / Uloge:

Keanu Reeves - Bob Arctor

Robert Downey Jr. - James Barris

Woody Harrelson - Ernie Luckman

Rory Cochrane - Charles Freck
   
Winona Ryder - Donna Hawthorne


Nedavno je u američkim kinima izašao novi film po pričama Philip K. Dick-a po imenu A Scanner Darkly, što bi se na našem jeziku (ako je suditi po knjizi) trebalo prevesti kao Čitač Tmine.

Redatelj Richard Linklater je poznat po svom specifičnom stilu, a to se može vidjeti u ovom djelu, pa su tako stvarni likovi i lokacije u kojima se oni kreću "presvučeni" u Cell Shading stil crtanja. Tim je pokušao pridonijeti atmosferi, a koliko se može vidjeti iz trailera i uspio je. Iako sam pročitao novelu pa samim time sam i zakinut jednim djelom, ipak jedva čekam film.

P.S. Za one koje malo više zanima radnja nek pročitaju moj post ovdje.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Odg: A Scanner Darkly/Èitaè Tmine (2006.)
« Odgovori #1 : 08. Kolovoz, 2006., 19:28 »
sranje

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #2 : 08. Kolovoz, 2006., 19:33 »
Da, i naši će ga prevesti kao "Skener Tame: Onaj film di glumi keanu rivs pa mora ownat, punite dvorane"
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Odg: A Scanner Darkly/Èitaè Tmine (2006.)
« Odgovori #3 : 08. Kolovoz, 2006., 19:40 »
sranje

U tvojoj glavi? Znam...

Citat:
Da, i naši će ga prevesti kao "Skener Tame: Onaj film di glumi keanu rivs pa mora ownat, punite dvorane"

Toga se i bojim, našeg prijevoda. Ali ukoliko film bude bar upola dobar kao i ostali napravljeni prema njegovim pričama biti će izvrstan.
Ali najviše se bojim onih debilčina koji idu gledati radi Keanu Reeves-a i Winone Ryder, pa kad ne uspiju shvatiti radnju će okolo širiti kako je film bzvz i kako nema nikakvu radnju.  :alright:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #4 : 08. Kolovoz, 2006., 21:02 »
No, to i kažem. To se ne isplati gledati u kinu, nikako. Ujutro i popodne će dolaziti klinci koji će misliti da je to neki akcijski crtić, navečer će dolaziti fan-boyevi "onog iz matrixa". Inače, i nije baš svaki film po Dickovom romanu ispao baš najbolji, ali ovaj već po traileru izgleda fenomenalno.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #5 : 08. Kolovoz, 2006., 21:07 »
No, to i kažem. To se ne isplati gledati u kinu, nikako. Ujutro i popodne će dolaziti klinci koji će misliti da je to neki akcijski crtić, navečer će dolaziti fan-boyevi "onog iz matrixa". Inače, i nije baš svaki film po Dickovom romanu ispao baš najbolji, ali ovaj već po traileru izgleda fenomenalno.

Znam da nije svaki, onaj najnoviji sa Ben Affleck -om "Paycheck" nakon što sam vidio najave ne želim ni pogledati. jesi li ga možda gledao, jeli katastrofa kao što imam filing?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #6 : 08. Kolovoz, 2006., 21:54 »
No, to i kažem. To se ne isplati gledati u kinu, nikako. Ujutro i popodne će dolaziti klinci koji će misliti da je to neki akcijski crtić, navečer će dolaziti fan-boyevi "onog iz matrixa". Inače, i nije baš svaki film po Dickovom romanu ispao baš najbolji, ali ovaj već po traileru izgleda fenomenalno.

Znam da nije svaki, onaj najnoviji sa Ben Affleck -om "Paycheck" nakon što sam vidio najave ne želim ni pogledati. jesi li ga možda gledao, jeli katastrofa kao što imam filing?

Najnoviji?

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #7 : 08. Kolovoz, 2006., 21:55 »
Previše akcije za Dickovu priču, al to je hollywoodski Woo, pa ne očekuj ništa više od akcije.




Meni je prejak film Total Recall sa Schwarzeneggerom, isto po Dickovom romanu.
« Zadnja izmjena: 08. Kolovoz, 2006., 21:57 W3DR4N »
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #8 : 08. Kolovoz, 2006., 22:25 »
Najnoviji?

Prema Dick-ovom romanu, da...

Citat:
Meni je prejak film Total Recall sa Schwarzeneggerom, isto po Dickovom romanu.

Definitvno, jedan od najboljih filmova u kojima glumi Arny, također je i Impostor (Uljez) fenomenalan.

Ali najjače je što još nisam pogledao Blade Runner-a.  :smackbottom:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #9 : 09. Kolovoz, 2006., 00:34 »
Ali najjače je što još nisam pogledao Blade Runner-a.  :smackbottom:

Uskoro bi trebalo izdaći izdanje sa sve tri verzije.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Odg: Re: Odg: A Scanner Darkly/Èitaè Tmine (2006.)
« Odgovori #10 : 09. Kolovoz, 2006., 06:15 »
sranje

U tvojoj glavi? Znam...

Citat:
Da, i na�i æe ga prevesti kao "Skener Tame: Onaj film di glumi keanu rivs pa mora ownat, punite dvorane"

Toga se i bojim, na�eg prijevoda. Ali ukoliko film bude bar upola dobar kao i ostali napravljeni prema njegovim prièama biti æe izvrstan.
Ali najvi�e se bojim onih debilèina koji idu gledati radi Keanu Reeves-a i Winone Ryder, pa kad ne uspiju shvatiti radnju æe okolo �iriti kako je film bzvz i kako nema nikakvu radnju.  :alright:
film je sranje jer nema nista da privuce publiku, pa su stavili ove neke strip filtere od kojih covjeka glava zaboli

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #11 : 09. Kolovoz, 2006., 11:53 »
Nema niš da privuče publiku kojoj je vrhunac filmske industrije tokyo drift i scary movie. :tired:

^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #12 : 09. Kolovoz, 2006., 13:05 »
Nema niš da privuče publiku kojoj je vrhunac filmske industrije tokyo drift i scary movie. :tired:



 :ave:

Ovco ajde lijepo jedan FO sa takvim komentarima dok film ne pogledaš, i dok ga ne shvatiš (teško moguće).  :wave:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Re: A Scanner Darkly/Čitač Tmine (2006.)
« Odgovori #13 : 09. Kolovoz, 2006., 14:15 »
trailer je bezveze

plus, film je koštao tolike pare da to nemože povratit za tisuću godina

da ne govorimo o glumačkim (ne)talentima reeves i ryder
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz, 2006., 14:17 mr_solidus »
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Re: A Scanner Darkly/Èitaè Tmine (2006.)
« Odgovori #14 : 09. Kolovoz, 2006., 14:40 »
trailer je bezveze

I ti si pa opet živiš. Da si èitao knjigu bio bi ti daleko od bzvz.

Citat:
plus, film je koštao tolike pare da to nemože povratit za tisuæu godina

A šta tebe boli kurac za to, jel gledaš filmove zbog užitka ili zbog njihove zarade?

Citat:
da ne govorimo o glumaèkim (ne)talentima reeves i ryder

Kakvih ima oni su i više nego dobri (bez obzira na ufuravanje debila u njih i sl.)

hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9