HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1706317 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16185 : 28. Travanj, 2014., 10:58 »
RAHMA, daj ocjenu za remek djelo zvano Marinac iznad zakona

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16186 : 28. Travanj, 2014., 11:13 »
Ukusi su različiti o njima nema smisla raspravljati.
:kava:

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16187 : 28. Travanj, 2014., 11:14 »
To govore samo glupi ljudi bez ukusa i mozga za raspravljanje.
:kava:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16188 : 28. Travanj, 2014., 11:20 »
Istorija je pokazala koliko su neke stvari promjenljive...
:kava:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16189 : 28. Travanj, 2014., 11:21 »
Tektonske ploče? :solidus:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16190 : 28. Travanj, 2014., 11:23 »
Apsolutno. :hug

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16191 : 28. Travanj, 2014., 11:45 »
To govore samo glupi ljudi bez ukusa i mozga za raspravljanje.
:kava:
Ti jel?

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16192 : 28. Travanj, 2014., 18:52 »
The spy who came in from the cold

Vrlo dobar špijunski film po književnom predlošku jednog od najvećih pisaca špijunskih romana Johna le Carrea.
Richard Burton maestralan u svojoj ulozi. Baš onako, savršeno je odglumio pomalo propalog špijuna koji previše zna. Sklon alkoholu, agresivan, mrzovoljan i još k tomu između puno mutnih frakcija koje ga žele maksimalno iskoristiti nebi li uništile svoje protivnike.
Scena u sudnici je majstorski režirana i njeno trajanje od skoro dvadeset minuta nije nimalo zamorno.
Claire Bloom je glumica koju prije nisam vidio u nijednom filmu(ako me sjećanje dobro služi) i također je dobro odradila svoj posao.
Uglavnom, vrlo dobar film kojem fale malo kvalitetnije snimljene zadnje dvije scene.

Ocjena: 7.5 /10


Das cabinet des Dr. Cagliari

Ovaj film je pravo malo remek-djelo svjetske kinematografije. Prvi horor film ikad snimljen i još k tomu nijem što mu daje dodatnu draž i napetost.
Vizualno dojmljiv sa interesantno osmišljenom scenografijom i likovima koji su svi od reda na neki način uvrnuti i osebujni.
Na imdb-u piše da film traje 67 minuta. Ja sam pogledao verziju koja traje preko 80 minuta koja je vjerojatno restaurirana ili štogod već.
Voljeli ili ne voljeli nijemi film ovo se fakat mora pogledati.
Sve više od ovoga bilo bi teško spoilanje.

Ocjena: 9/10


Janghwa, Hongryeon


Što? Kako? Zašto?
To su tri pitanja koja su mi se motala po glavi većinu vremena tokom gledanja ovog filma.
Uistinu konfuzan i mora se priznati odlično odglumljen od strane svih likova.
Radnja skače kroz nekoliko vremenskih perioda i to je samo dodatno produbljujivalo brojna pitanja koja su se pojavljivala u mojoj glavi tokom gledanja.
U filmu je sve vrlo dobro napravljeno. Scenarij, režija, ta mučna i tijeskobna atmosfera. Za prste polizati.
Ali... Taj konfuzni ali ipak ostaje nakon odgledanog filma. Makar se s vremenom dosta toga razjasnilo.

Ocjena: 7/10

Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16193 : 28. Travanj, 2014., 19:57 »
The spy who came in from the cold
Volim Richarda Burtona a volim i špijunske filmove, djeluje mi kao savršen film za mene. Odgledat ću ga uskoro.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16194 : 29. Travanj, 2014., 13:27 »
I mislim da nečeš pogriješiti ako ga pogledaš! :approve
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

adjlf

  • *
  • 28
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16195 : 29. Travanj, 2014., 15:14 »
Kao što rekoh u nekom u prethodnih postova... Nagovorih sebe da pogledam i ovu novu verziju Spajdija.
Napominjem da je ovo moje subjektivno mišljenje, a ne objektivan pogled na kvalitetu filma.

SPIDER-MAN vs. THE AMAZING SPIDER-MAN

Priznajem da sam očekivao malo više od ovoga... :tired:
Prije svega, novi Piter mi je toliko iritantan sa tom svojom smušenošću da sam na momente mislio da je retardiran. Kao da se namjerno potenciralo to njegovo blesavljenje.
Zatim priča... Plitko, slatkasto i kobajagi dramatično. :fpalm:
Akcija je zaista ok, ali jednostavno preslaba u odnosu na mlitavi ostatak filma.
I na kraju, di je glavni urednik Jameson?
Di je Mary Jane?
:fpalm:

Sve u svemu, modernije, ali loše.
U stripovskom okruženju sam već više od 20 godina, tako da mi je svakako bolje legla prva trilogija. :kava:

SPIDER-MAN: 8,5/10
THE AMAZING SPIDER-MAN: 6/10







Nemoj krivo shvatit al kazes da pratis strip preko 20 god i onda ovo napises pa ne zove ti se film bezveze amazing spider man i jedan si od rijetkih koji ce rec da je zbog samog stripa ti bolja prva trilogija pa po svemu je drugi film blize stripu . Prvo namjerno se forsiralo to njegovo blesavljenje jer ako pratis spidermana toliko mogao si skuzit da kroz cijeli strip i animiranu seriju se glupira i da je puno humora. Prica plitka nez u odnosu na prve zasto ti je plitka al dobro nije ni bitno predlozak ti je sam primjerak amazing spider mana serije broj sa lizardmanom i animirana serija iz 90 koja se takodjer zove amazing spiderman. Nema mary jane -  Gwen was originally the first true love of Peter Parker before he developed deep feelings for her friend and rival Mary Jane Watson. Urednik jameson se ne pojavljuje al se u dvojci spominje i to mogu shvatit ko nedostatak jer je meni u prvoj trilogiji uloga bila totalno pogodjena i J.K. Simmons je bio zainteresiran ponovit ulogu. I na kraju ponovit cu nemoj krivo shvatit napisao si da je tvoje subjektivno misljenje samo mi nije jasno ako si citao strip i to da ti je bolja prva trilogija

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16196 : 29. Travanj, 2014., 16:56 »
A čuj, stripove čitam od neke 1986-87 godine koliko se sjećam. :solidus:
I za to vrijeme sam se baš nagledao svakojakih verzija svih stripova, pa tako i Spajdija. Ono, to je strip koji je izlazio u cijelom svijetu, u raznim izdanjima i verzijama. Čak štaviše, nije bilo nimalo čudno da pojedini superheroji ginu u jednom broju, pa se iznova rode u drugom, i tako dalje...  Iskreno,većinu stvari sam odavno prestao preciznije pratiti, jer više nisam mogao pohvatati ko je kome šta i kako.
:fpalm:
No, razumijem ja o čemu ti govoriš i slažem se, pa zato i kažem da je ovo moje subjektivno mišljenje.
Jer ona priča koja je ispričana u prva 3 dijela mi  je najviše sjela... Kao i strip koji mi se kao takav najviše svidio od svih verzija koje sam pročitao.
Ono, nemoguće je očekivati da se sve to objedini u jedno.

Isto tako, meni se recimo nimalo ne sviđa Wolverinovo žuto odijelo kao i sav taj drugi univerzum u kojem je to nastalo. Također, U Betmenkovom svijetu postoje svi oni likovi koji su prikazani, što opet ne može izvući
one nakazne verzije sa Ledenim, Two-Faceom i Riddlerom iz 90-tih godina.
I tako dalje...

Zato i kažem, to je neki moj subjektivni dojam... kako u filmu, tako i u stripu.
:kava:

*

Tyga

  • *
  • 127
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16197 : 29. Travanj, 2014., 17:53 »
Matrix,ljepo se podsjetiti ovoga remek-djela ;)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16198 : 02. Svibanj, 2014., 16:27 »
Need for Speed (2014)

Po traileru sam mislio da će film biti forsirajuće govno, no na moje oduševljenje ispao je savršen. Sve ono što bi adaptacija NFS igre trebala biti. Sami početak filma je užasan i jedina mana filma, nekako mlako i nezanimljivo. Čim se radnja zahuktala počinje prava stvar. Zapravo počela je čim se pojavila Imogen Poots, meni osobno od ovog trenutka najslađa glumica. U racing smislu pokazao je i više nego dovoljno. Apsolutno očaravajuće pile, savršen zvuk, predivne ceste amerike i maestralno snimljene scene. Uz spontani cheesy humor i malo uvjerljive romantike dobio sam jednu od boljih igrinih adaptacija. Aaron Paul odličan, Scott Mescudi aka Maverick također, Dominic Cooper glupo govno koji u startu ima facu glupog gubitnika. Ali zato Michael "jebeni Monarch" Keaton, kakav kralj u filmu, sa šašavo glupim upadicama i ekspresijama, apsolutno savršen. Lajkam što u svemu pokušava biti upravo Need For Speed i to mu uspijeva.



8.8

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16199 : 03. Svibanj, 2014., 10:06 »
The Spy Who Came in from the Cold (1965)



Izvrstan špijunski film smješten u vrijeme hladnog rata sa Richardom Burtonom u glavnoj ulozi, inače meni jedan od dražih glumaca iz tog perioda, i zbog njega sam i odgledao ovaj film. Burton naravno vrhunski glumi i pravo ga je zadovoljstvo gledati, i ostali glumci su na razini zadatka. Sviđa mi se što ovo nije akcijski špijunski film sa tonom gadgeta a la James Bond nego drama bazirana na intelektualnim sposobnostima agenta. Radnja je sporog tempa u kojoj ćeš stalno morati razmišljati o onome što gledaš i da li je to sve kao što se čini, ima i par zanimljivih preokreta. Zaista odlično ispričana jedna obimna špijunska misija, a kraj filma mi se posebno sviđa. Baš lijep film za odgledati, dobro dođe čovjeku da se malo opusti uz ove starije filmove. Hvala NiskaRastaManu na preporuci.
7,5

Snowpiercer (2013)



Ljubitelj sam post-apokaliptičnih filmova ali rijetko koji me uspio ovoliko oduševiti kao Snowpiercer. Ambiciozan, originalan, inovativan... Bliska budućnost, eksperiment koji je trebao zaustaviti globalno zatopljenje prouzročio je novo ledeno doba, uništivši gotovo sav život na Zemlji. Preživjeli se nalaze na vozu „Snowpiercer”, koji neprestano putuju zaleđenom Zemljom. Kada sam ovo pročitao baš me zanimalo kako će se to sve ispričati da radnja bude zanimljiva jer je sve u jednom vozu, a da u isto vrijeme to sve bude smisleno tj. bez mnogo nelogičnosti. I sve je bilo mnogo bolje nego što sam očekivao. Uzbudljiva radnja drži pažnju od početka do kraja, veoma je zanimljiv taj put od "repa" voza prema "glavi" gdje u svakom novom vagonu vas čeka nešto drugo, vrhunski vizuali (rijetki trenutci kada prikazuje ledeno prostranstvo ili "zaleđene" gradove su naprosto oduševljavali, a također i interijer voza je fino dizajniran i raznovrstan). Reditelj čvrsto drži kormilo, zna šta želi i kako to postići a i glumačka postava je kvalitetno odradila sve što se očekivalo od njih, Chris Evans prije svih. Naravno kao i u svim SF-ovima i ovdje bi se dalo diskutovati o nekim stvarima ali cilj SF filma nije da bude 100% naučno tačan nego da koristi naučni predložak da ispriča fantastičnu priču. Snowpiercer je jedan od filmova koje bih svakome toplo preporučio, drugačiji je od svih koje ste do sada gledali. Filmčina.
9

The Amazing Spider-Man 2 (2014)



Još jedan odličan Spider-Man film, na nivou sjajnog prethodnika ako ne i bolji u nekim segmentima. Da se ne ponavljam, sve što sam rekao za prethodnika važi i ovdje, s time da je ovdje mnogo više akcije (što mi nije u potpunosti po volji ali obzirom da je akcija vrh onda nije problem), muzika u filmu me naprosto ostavila bez daha (inače volim dubstep i još kad je ovako dobro ukomponovan u ovu high-voltage atmosferu - savršenstvo, a podsjećala me i na muziku kad Reaperi dolaze na ME tako da me je još više pogodila), Spidey je još otkačeniji nego u prethodniku, kvalitetnih komičnih scena ima na pretek baš kako ja volim. Jedino što mi je mnogo "bolo" oči je glavni negativac Elektro, iako mi se sviđao kao lik ali je bio previše da tako kažem fantastičan u smislu da čovjek usisa svu struju u jednoj metropoli i svi ti efekti koji su vezani za njega su previše za moj ukus, ali valjda je to tako moralo biti. Mnogo sam uživao u filmu, jedino mi kraj, iz subjektivnih razloga, nije bio u potpunosti po ukusu.
9

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9