HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1706470 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16230 : 16. Svibanj, 2014., 22:02 »
Godzilla

8.5/10 od mene.

Dobar pejsing, fenomenalna režija, pravi ljetni blockbuster. To što neki očekuju dramu na razini Tarkovskog, to nije moj problem.

I "nedovoljno razvitka pojedinih likova" argument ne vrijedi zato jer je poanta cijelog filma prikazivanje globalne krize u zamjenu za egocentrizam.

Ima par scena koje su potpuni :ave: :ave: :ave:, npr. ona na Havajima, skoro sam počeo vrištati u kinu.
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj, 2014., 22:06 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16231 : 16. Svibanj, 2014., 22:35 »
Lajk.
3D?

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16232 : 16. Svibanj, 2014., 23:33 »
Ništa posebno. Može se itekako dobro i bez njega.

Iako, preporučam ti da ga pogledaš u IMAX-u ako možeš, jer je ovo jedan od rijetkih filmova koji daju takav doživljaj grandioznosti i zapanjenosti, što se baš i ne viđa često u modernim filmovima.
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj, 2014., 23:49 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16233 : 18. Svibanj, 2014., 13:19 »
Boy wonder

Ovo je jedan od onih filmova koji su već puno puta viđeni, ali uspješno izbjegava česte klišeje i na jako zanimljiv način predstavlja tematiku koju obrađuje.
Radi se o maldom tinejđeru koji djeluje pomalo neprilagodljivo. Ima velike talente: Priča kineski, odličan je u kemiji, ali mu i potezanje šake odlično ide...
Likovi su definitivno najjači dio ovog filma. Njihova međusobna prepucavanja i odnosi su vrhunski odrađeni, a i gluma je na nivou.
Kraj filma definitivno ostavlja nekoliko teških pitanja i donosi očekivan/neočekivan tvist.
Meni se film jako dopao pa ga svima toplo preporučam.

Ocjena: 7.5/10


Tristana

Imamo mladu ženu Tristanu(odlično ju je odglumila Catherine Deneuve) koja nakon majčine smrti odlazi živjeti kod Don Lopea koji je u srednjim godinama života i ima bitno drukčije svjetonazore od vjerski odgojene Tristane...
Uh, uh... Kako ovaj Bunuel na fini način dočarava i prepričava priču. Sve te teške teme kojih se dotiče čini pomalo sarkastičnima, a opet uspijeva održati onaj potreban nivo ozbiljnosti i šalje vrlo jasne poruke.
Ovaj film formom podosta podsjeća na Viridianu. A opet ima onu dozu posebnosti.
E sada. Ima film i svojih mana. Nema ono nešto što je Viridiana imala. Tu konstantnost u priči, ako se tako mogu izraziti. Ima pomalo dosadnih i podugačkih scena koje možda i nisu bile potrebne. Općenito mi se ovaj film nije toliko svidio da bi pisao neke hvalospjeve o njemu. A podosta sam očekivao od filma s obzirom da je dosta hvaljen.

Ocjena: 7/10



Le charme discret de la bourgeoisie

Ismijavanje bogatog društva na posebno bizaran i pomalo vulgaran način na momente. Čudan svećenik sa željom da bude vrtlar, paranoični bračni par koji misli da ih netko uhodi itd...
Stvarno svega ima u ovom filmu. Bunuel je tu već bio u poznim godinam, ali nije izgubio na lucidnosti i smislu za opičeni humor. Likovi su svi od reda pomalo opičeni i ima ih poprilično. Film baš i nije bio jednostavan za praćenje s obzirom na toliki broj likova i činjenicu da je sve prepuno nekakve iluzije i fantazije glavnih likova.
Glumci su bili dosta dobri(opet se pojavljuje Fernando Rey i to u ulozi svećenika), a Bunuel je scenarij pisao na nekim drogama. :mrgreen:
Kad se sve uzme u obzir, mislim da mi je ovo za sada nekako najslabiji Bunuelov film.

Ocjena: 6.5/10
« Zadnja izmjena: 18. Svibanj, 2014., 13:39 Niska rasta man »
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16234 : 18. Svibanj, 2014., 19:00 »
The Breakfast Club, navodno kultni teen film, stajaznam, niti smrdi nit mirise, onako cisto OK film za ubit popodne.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16235 : 18. Svibanj, 2014., 19:17 »
Nije "navodno" kultni teen film isuse, to je valjda film koji je najviše obilježio generaciju 80ih ne samo kroz film nego i kroz ono što je prikazano u njemu.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16236 : 18. Svibanj, 2014., 19:36 »
Pa, koliko se ja sjećam tih godina, bilo je tu i kultnijih filmova od tog.
:kava:

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16237 : 18. Svibanj, 2014., 19:39 »
Dobro, ti si previše puta pokazao da nemaš blage veze o ičemu o čemu govoriš stoga ćemo tvoj komentar ignorirati, ajmo dalje...... :kava:

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16238 : 18. Svibanj, 2014., 20:05 »
Zodiac
Dobar triler od Finchera, mozda mrvu predug (2:45h), ali zanimljiv.
Neznam kako sam ovo propustio pogledat ranije, tj nisam uopce cuo za taj film.
Savrsen je, i nisu losi glumci, Ruffalo i onaj lik koji glumi u sors kodu.


Nego, gledao Noah u 3D prije pecto godina jos al se nisam sjetio postat 6/10, mediocre i u nicemu predobar, malo predugacak i dosadan al eto ema watson
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16239 : 18. Svibanj, 2014., 20:53 »
Ramza, sinko, čemu to? :fpalm:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16240 : 18. Svibanj, 2014., 21:02 »
Ramza, prestani biti najveći ***** ove lajaonice i prestani biti svakom loncu poklopac.
Okej nepodnosiš me, ignoriraj moje postove onda. Nikad nisam previše butthurt, no kada 99% tvojih postova sadrži pljuvanje po većini korisnika, ona se zapitaj malo.
No čisto sumnjam da si takva osoba, te da je sve to trolanje nekakvo ili zabava.

Svejedno, ukoliko nastaviš u tom tonu, brisat ću ti glupe postove i predložiti te za permban.


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16241 : 18. Svibanj, 2014., 21:06 »
vau, permban! jel moguće da i dalje koristiš to kao sredstvo prijetnje? :hihi:

godzila

10/10

bilo bi i više da nema glupih ljudi i njihovih nevažnih života. tih par scena kasnije, ja ne znam,,,,,,,,,,,,,,

i to sve nakon frustracije kroz prvu polovicu filma "pokažite više >toga< JEBEM VAM MATER"

odlično je


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16242 : 18. Svibanj, 2014., 21:09 »
Ako će to prekinut glupe reakcije na sve dojmove ikad, onda da.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16243 : 18. Svibanj, 2014., 21:31 »
jer sedamdeset peti permban je bitno različit od prethodnih


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16244 : 18. Svibanj, 2014., 21:40 »
:ave: :wildboy:

+ne kužim gdje sam sad išta rekao njemu niti u principu što sam krivo rekao.
Ili je COLE-ADAM JENSEN-METALNI osovina na kojoj se mora graditi ovaj forum? = )

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9